XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Buddhismus

Buddhismus

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Nejvyšší pravda je zároveň nejvyšší radostí. Forum na téma: Jak vnímá západ Buddhovo učení.
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 z 30 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | » | Poslední

 

guest Muž eloah ... 29.05.2005 00:14:31 ... (56/296)
Re (23): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od joch.anan ( mailto:starystir@seznam.cz ) z 27.05.2005 23:09:26:
Děkuji ti za odpověď , je to moc zajímavé, asi bych nechtěla prožít takovou zkušenost.Budeš-li chtít, ráda si přečtu pokračování.
guest Muž joch.anan (starystir@seznam.cz) ... 27.05.2005 23:09:26 ... (55/296)
Re (22): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od eloah z 13.05.2005 22:06:20:
Omlouvám se za opožděnou reakci. Měl jsem trošku blbý týden a na internet jsem neměl čas a abych se přiznal ani náladu. K tvému příspěvku: Čekal jsem, že budeš uvádět tyto případy. Případ toho mladého inženýra je dost typický a kdybys znala prostředí "Křesťanských sborů", vůbec by ses nad tím nepozastavovala. To prostředí je velice, velice sugestivní.
Dá se říct, že mě taky zalilo velice silné laskavé světlo, v kterém jsem pocítil vřelost a mír, klid. A varování, které jsem nepochopil i když bylo velice konkrétní. Jsa zarytým materialistou, analyzoval jsem si tyto pocity a bezcitně jsem je odkázal do říše snů, protože to bylo ráno, krátce potom, co jsem se probudil. Žádné varování jsem nebral v úvahu, v té době jsem byl absolutně bez problémů, spíš naopak. Asi tak za dva dny, při projíždění jedné křižovatky jsem v jediné vteřině pocítil něco strašně zlého. Jenom mi blesklo myslí že jsem někoho srazil a chtělo se mi velice silně dupnout na brzdu. Samozřejmě nic. Připsal jsem to své bohaté fantazii. Ne druhý den přesně v tom stejném čase a na té křižovatce jsem nepochopitelně projel na červenou a bez brzd, a trefil jsem se přímo do policejního auta s velitelem protidrogové brigády. Možná autosugesce, obyčejná náhoda, smůla... Mně se nic nestalo a naštěstí jenom dvě lehké ublížení na těle.Když jsem se vrátil v ten večer domů zjistil jsem, že nemám byt, nemám nastávající manželku... Všechno najednou. Není co popisovat. Když jsem o tom později přemýšlel, co se vlastně stalo, jak je to možné, jak je možné, že něco mi klidně ukáže dopředu, že život není peříčko, nedobral jsem se k ničemu. Jenom jsem z toho byl velice popletený. Vzal jsem si z toho poučení ale k víře mě to nepřivedlo. Jenom se z materialistu stal velice popletený materialista. Bylo by nadlouho popisovat, jak jsem byl vlastně přivedený k víře, když to, co uvádím mi absolutně nestačilo. Můžu tě ujistit, že mi nestačí vidění, zjevení, nebo něco podobného. Hrozně moc takových zážitků musím odsoudit do říše snů, sugescí a mimosmyslových prožitků, v kterých však vždy necítím Boží přítomnost. Má "vidění" mě neopustila ani v pozdějších dobách, když už jsem se zase postavil na nohy. Nebylo to tak, že se mi někdo zjevil, nebo něco podobného a víc nic. Vždy to bylo doprovázené, nějakou předpovědí, která se nakonec vyplnila. Ty "předpovědi" se přitom netýkaly jenom mého osobního života. Jenom jsem nikdy nepochopil, co s tím mám já společného. To zatím stačí, zas někdy jindy.
guest Muž Wentovka ... 27.05.2005 21:27:38 ... (54/296)
Buddhismus
Buddhismus je jediný náboženství, co se mi nepříčí. Ostatní jenom vnucují "to svoje", ale buddhismus, to je o něčem jiným.
guest Muž Alenka_v_risi_divu ... 19.05.2005 09:34:01 ... (53/296)
ego je zvíře v nás...
Pro dobro ostatních můžeme začít pracovat až v okamžiku, kdy zapomeneme sami na sebe.
guest Muž eloah ... 13.05.2005 22:06:20 ... (52/296)
Re (21): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od joch.anan ( mailto:starystir@seznam.cz ) z 13.05.2005 15:29:53:
Ted nevím, jestl budu odpovídat na správnou otázku. Myslel jsi tím to, jak jsem se ptala, jakým způsobem jsi uvěřil? A jmenovala jsem tím některé případy? Takže, př. jedna má známá lékařka mi vyprávěla, že jí zemřela matka. Ten den vyřizovala náležitosti s pohřbem a byla ve stresu. jak tak šla po ulici, náhle jí prý zalilo jakési světlo a ona pocítila boha. Od té doby je věřící. Věří nejen v boha , ale i ve vesmírnou energii. Druhý je mladý inženýr, který y ničeho nic uvěřil v jakémsi křestanském sboru, kam se šel ze zvědavosti podívat, jsa vyzván přítelem. Současně s ním uvěřili do té doby ateističtí rodiče. "Zblbli do té mírz, že trávili vánoce s úplně cizími lidmi , kteří nikoho neměli a které pozvali k sobě domů.
guest Muž PavelDolezel (dolep9am@atlas.cz) ... 13.05.2005 16:45:24 ... (51/296)
Re (9): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od petulka82 ( mailto:petulka82@centrum.cz ) z 13.05.2005 14:07:48:
Existovat věčně znamená, že nikdy neexistoval okamžik, kdy by neexistoval. Dokud vnímáme čas absolutně, má pojem "věčně" význam, ale stejně jen čistě teoretický. Čas ale neplyne všude a pro všechny pozorovatele stejně rychle. Použil jsem pojem "věčně" jen jako mírně ironickou odpověď na některá křesťanská dogmata.
guest Muž joch.anan (starystir@seznam.cz) ... 13.05.2005 15:29:53 ... (50/296)
Re (20): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od eloah z 11.05.2005 22:37:44:
Setkala jsi si s někým kdo uvěřil systémem blesk z nebe? Já totiž ne a byl bych rád, kdybys mi popsala jejich reakce. Já s tím mám problémy dodnes.
guest Muž petulka82 (petulka82@centrum.cz) ... 13.05.2005 14:07:48 ... (49/296)
Re (8): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel ( mailto:dolep9am@atlas.cz ) z 05.05.2005 11:50:42:
Můžete mi, Pavle, prosím, vysvětlit pojem existuje "věčně"? Možná je moje představivost dost omezená, ale nevím, co si pod tímhle pojmem představit...
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 13.05.2005 13:16:50 ... (48/296)
...
Snažte se držet tématu a neblbnout. *4* Váš ARCMAN
guest Muž joch.anan (starystir@seznam.cz) ... 13.05.2005 13:03:41 ... (47/296)
Re (22): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel ( mailto:dolep9am@atlas.cz ) z 13.05.2005 11:38:55:
Teď přesně nevím, na co se ptáte? Ale co na tom záleží? Zatím jste mi nic duchaplného nepřinesl. Ale to je možná jenom Vaší obavou že bych Vás dík mému nízkému intelektu vůbec nepochopil a že by jste mi nejdřív musel vysvětlit vše, počínaje malou násobilkou.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 z 30 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: