XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Buddhismus

Buddhismus

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Nejvyšší pravda je zároveň nejvyšší radostí. Forum na téma: Jak vnímá západ Buddhovo učení.
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 z 30 | 29 | 30 | » | Poslední

 

guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 07.05.2005 22:44:42 ... (26/296)
Re (9): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od joch.anan ( mailto:starystir@seznam.cz ) z 07.05.2005 18:15:31:

To je ale naprostý nesmysl - náboženství přikazující vzpouru u jednoho ze dvou vztahů, kde má altruismus smysl je morbidní.

BTW : stejně těžké může být pro ateistu vysvětlit křesťanovi význam ježíšových slov.
guest Muž joch.anan (starystir@seznam.cz) ... 07.05.2005 18:15:31 ... (25/296)
Re (8): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od eloah z 07.05.2005 16:14:19:
Tyto slova alespoň já chápu tak, že je to třeba brát v kontextu té doby. Víra v Ježíše by pronásledovaná. Velice často se rodina odvrátila od věřícího, jednak proto že s ním nesouhlasila, ale i ze strachu před postihem. Proto jsou postaveni děti proti rodičům.
guest Muž joch.anan (starystir@seznam.cz) ... 07.05.2005 18:10:49 ... (24/296)
Re (8): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel ( mailto:dolep9am@atlas.cz ) z 05.05.2005 11:50:42:
Ale ne... Že něco nechápeme a neumíme si představit DNES, neznamená, že to nepochopíme nikdy. Ke všemu musíme dorůst. Všeho do času. Spása není prázdné slovo. Je to jenom něco, co jsme ještě nepochopili do čeho jsme ještě nedorostli. Nic není konečné. Je to jako bych si myslel že dnešní poznatky z jakéhokoliv vědního oboru jsou konečné a nic nového se nemůže vynalézt, ani objevit. Váš příklad není v něčem adekvátní. Vy totiž předpokládáte, že křesťané si VYVODILI že svět stvořil bůh protože evoluce, (nebo jakýkoliv jiný způsob vzniku života) je málo pravděpodobná a v těch dobách ještě nebyla známá. Ale to že svět stvořil Bůh není logický závěr, je to zpráva, zjevení. Možná Vám připadá naivní věřit něčemu bez důkazů. Je těžké vysvětlit ateistovi smysl Jžíšových slov ("...Blahoslavení, kteří neviděli a uvěřili...") Víra neí jenom to, k čemu jsme dospěli, ale i to, co jsme dostali.
guest Muž eloah ... 07.05.2005 16:14:19 ... (23/296)
Re (7): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od joch.anan ( mailto:starystir@seznam.cz ) z 04.05.2005 20:42:36:
Ale i toto říká Ježíš: Nemyslete si, že jsem přišel na zem uvést pokoj, nepřišel jsem uvést pokoj, ale meč. Neboť jsem přišel postavit syna proti otci, dceru proti matce...nepřítelem člověka bude jeho vlastní rodina. Kdo miluje matku, či otce více než mne, není mne hoden, kdo nenásleduje mne, není mne hoden. Kdo nalezne svůj život ztratí jej.... kdo ho ztratil pro mne, najde jej.
guest Muž eloah ... 07.05.2005 15:36:27 ... (22/296)
Re (5): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 03.05.2005 22:33:51:
Díky za vysvětlení. Hned jsem to použila do křížovkyJá jsem to dřív vnímala, tak, že když bůh někoho spasí, že si ho vezme "k sobě" a zařídí mu ten slibovaný ráj. Zatím co zavrženci budou stát frontu u bran pekla. V ráji prý si budou všichni rovni, zatímco v pekle si budou prý někteří "rovnější". Prý proto, že někteří jedinci už v tom tak umí chodit, že se budou mít dobře i v pekle.
guest Muž TAMARIX ... 05.05.2005 14:19:47 ... (21/296)
Re: neexistují žádné obyčejné okamžiky
Odpověď na příspěvek od Alenka_v_risi_divu z 26.04.2005 16:28:32: Ahoj Alenko, to se to tady rozproudilo, viď???! :-) Těším se, že občas taky přispěješ do diskuse!!! S přáním všeho dobrého Tery
guest Muž PavelDolezel (dolep9am@atlas.cz) ... 05.05.2005 11:50:42 ... (20/296)
Re (7): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od joch.anan ( mailto:starystir@seznam.cz ) z 04.05.2005 20:42:36:
Když něco nechápete a neumíte si to představit, k čemu Vám pak to slovo je? Jinými slovy, co Vám přinese přiřazení identifikátoru prázdnému významu. To je jako kdybych tvrdil, že nejvyšším a nejlepším smyslem života je onenonování. Nechápu, jak si někdo může myslet, že takovýmhle podfukem na sebe sama rozlousk problém smyslu a cíle života. No ale, když vy (křesťané) máte takových podfuků víc. Například tento: Je téměř nemožné (velmi nepravděpodobné), aby samovolně vznikl život. Tedy musel být stvořen. Proč musel být stvořen? Protože je příliš složitý a tedy ho musel někdo stvořit. Kdo ho mohl stvořit? Jen někdo, kdo je ještě složitější. Kdo stvořil toho ještě složitějšího, jehož samovolný vznik je ještě méně pravděpodobný, než vznik života? Nikdo.
Nevím, podle mé inteligence není nutné zacházet do pohádek o vodnících a čertech. Stačí říct prostě rovnou, že život nestvořil nikdo, že existuje věčně.
guest Muž joch.anan (starystir@seznam.cz) ... 04.05.2005 20:42:36 ... (19/296)
Re (6): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od kainis z 03.05.2005 19:55:15:
Za přirovnání k Marxovi se omlouvám. Chtěl jsem jenom zdůraznit, že ráj není určený jen pro jednu skupinu lidí, například pro křesťany. Něco podobného říkal Marx - komunizmus může vzniknout jenom ve všech zemích najednou. Lenin to popřel a tvrdil že může vzniknout i v jedné zemi. Jak to dopadlo, víme. Ale zpátky k ráji - Máš pravdu - je to stav mysli. Ale stav, který zároveň bude existovat i v materiálním světě. Přibližně tak chápu prolnutí duchovna s objektivní (hmatatelnou) skutečností. Definici spasení asi nenajdeš. Jak definovat něco co nechápeme a neumíme si ani představit? Staří Izraelité čekali Mesiáše a představovli si někoho kdo mečem a ohněm vymete Římany a ovládne svět. A zatím přišel někdo pokorný, mírný jako beránek a ještě k tomu na oslu. Uběhlo dva tisíce let a my pořád nevíme o co vlastně jde. Zatím sem pochopil, že Bible je návod a veškerá poučení (člověče snaž se...) nás mají nasměrovatjak se máme připravit na spásu a příchod Božího království.
guest Muž amalka-alka ... 03.05.2005 22:33:51 ... (18/296)
Re (4): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od eloah z 02.05.2005 23:05:15:
Jednoduše řečeno, spasení je záchrana. Mě se líbí ty původní významy slov a třeba hebrejské slovo, které se překládá jako "spasení" má původní smysl "býti prostorný, rozsáhlý", "vyvíjet se bez překážky", "přivést na prostorné místo". Je mi jasné, že jsem ti moc nepomohla, ale prostě se mi to líbí. Třeba slovo překládané jako ráj označuje prostor vymezený ohradou,zahradu obehnanou zdí.
guest Muž kainis ... 03.05.2005 19:55:15 ... (17/296)
Re (5): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od joch.anan ( mailto:starystir@seznam.cz ) z 03.05.2005 17:54:24:
A ono náboženství nemá žádnou definici spasení?Spása je tedy návrat do ráje, kde se a)nemusí pracovat ,b)oblékat se
c) shánět potraviny d)zabývat se duchovnem e) tedy nemyslet.... a kdo vlastně by takovou spásu chtěl? Spása nemůže být návrat do jakéhosi ráje (pomyslného, vymyšleného, metaforizovaného), to bude spíš nějaký stav mysli, podobný stavu nirvány. Nic nechtít.....nemít žádné potřeby, o nic neusilovat....ale vůle je dar boží!.( viz slova evangelia: Člověče snaž se,
Bůh ti pomůže-.. .. návrat k nějaké základní, možná beztvaré hmotě? Pak může být spásou jedině smrt.Souvislost s Marxem a Leninem jsem nepochopil.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 z 30 | 29 | 30 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: