XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Buddhismus

Buddhismus

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Nejvyšší pravda je zároveň nejvyšší radostí. Forum na téma: Jak vnímá západ Buddhovo učení.
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 z 30 | » | Poslední

 

guest Muž joch.anan (starystir@seznam.cz) ... 01.05.2005 19:15:26 ... (6/296)
Re (2): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od eloah z 29.04.2005 13:48:58:
Idea jednoho Boha byla známá už starým Egypťanům, viz Achnaton. Nejstarší písemný záznam o uznávaní jediného boha v náboženství Izraelců pochází myslím ze čtrnáctého století před.n.l. ve svitcích od Kumránu u Mrtvého moře. S tím Platónem a Aristotelem to asi nebude to pravé ořechové. Idea mesianizmu byla známá v Izraeli nejpozději kolem roku 586 před.n.l. v Babylonském zajetí. S obětí Kristovou to asi bude složitější protože můj názor je trochu jiný, než křesťanů. Z bible jsem pochopil, že nepřišel na svět aby byl obětován na kříži, ale proto aby přinesl spasení a to všem národům. To je rozdíl. S určitých náznaků v bibli si myslím že původní "plán" byl jiný a co vlastně přinášel se neví, nebo si to nedokážeme představit. Věděl, že přináši něco, co v tehdejší společnosti nebude pochopeno a že bude za to ukřižován. Nepřinesl spásu národům tím, že byl ukřižován. Přinesl spásu a vykoupení hříchu navzdor ukřižování - Něco jako : "Vím, že mě zabijete, ale já stejně vstanu z mrtvých a spásu Vám u svého otce vyprosím a on Vás nepotrestá. Moje dobrovolně prolitá krev bude novou smlouvou pro věky budoucí." Asi tak nějak. Ale před věřícími to po mně neopakuj, neriskuj. Jinak Ježíš nepodváděl - skutečně zemřel a třetí den vstal z mrtvých i když je to nepochopitelné. Pro Božího syna není nic nemožné.
guest Muž a2012 ... 01.05.2005 16:41:28 ... (5/296)
Re (2): Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 29.04.2005 11:47:54:
Ta smlouva je dána těm, kteří se chtějí na ni dobrovolně podílet. To je zachranná smlouva. Nestačí hodit tonoucímu se kruh, je třeba, aby i on zareagoval a chytil se ho. Jinak to nefunguje.
guest Muž eloah ... 29.04.2005 13:48:58 ... (4/296)
Re: Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od a2012 z 29.04.2005 10:08:52:
Omlouvám se za svoji absolutní neznalost náboženské tematiky.Četla jsem, že křestanství je blud vzniklý z Platonovy a Aristotelovy filozofie objektivního realismu Vrcholem byla idea dobra. Byla to ovšem pohanská myšlenka, takže svět ideí musel stvořit Bůh-řemeslník.Později vrcholní představitelé křestanství z této ryze pohanské idee udělali jednoho Boha, protože jeden císař, jeden král,a p. Později k němu vyspekulovali Mesiáše. Zatímco Mohamed skutečně žil. osobnost Kristova není historicky dokázána.Např. Římský historik Tacitus, přesný ve svých análech se o Kristu vůbec nezmiňuje, ač dopodrobna popsal onu dobu povstání proti Pilátovi. Nerozumím oběti Kristově, co tím chtěl dokázat? Vždyt ukřižovaných jedinců bylo tolik a nikdo se o jejich utrpení nezmiňuje. A kdyby tomu tak bylo, že vzal na sebe hříchy světa a zemřel pro lepší svět.Ta oběť byla absolutně zbytečná.Nebo snad od té doby jsou lidé poučeni:? A navíc on to úmrtí předstíral, neboť podle křestanů nezemřel. Takže by se dalo říci, že podváděl,ne? Filozofie
budhismu je mi bližší.
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 29.04.2005 11:47:54 ... (3/296)
Re: Buddhismus je filozofie.
Odpověď na příspěvek od a2012 z 29.04.2005 10:08:52:

Smlouva v tomto případě není ověřena notářem a není řádně podepsaná ani jednou stranou přičemž jedna ze stran se na jednání vůbec nedostavila *4*
guest Muž a2012 ... 29.04.2005 10:08:52 ... (2/296)
Buddhismus je filozofie.
Buddhismus je filozofie, která nemá Boha. Filozofie která ukazuje, že se svoji silou může člověk někam dostat, dávají tomu všechny možné názvy, ale o Bohu ani ťuk. Bůh jakého nám představil Ježíš je pro ně nepojmenovatelný.
Všechna náboženství učí, co všechno musí člověk udělat, aby se svoji silou dostál k Bohu.
Všechna náboženství učí, že je to člověk, který se musí obětovat a že jedině na člověku všechno záleží.

Jedíné křesťanství je unikátní v tom, že to byl Bůh který se obětoval pro člověka.
Spasení podle křesťanů má dvě složky. Boží a lidskou. Je to smlouva dvou stran. Boha a člověka. Boží část smlouvy se jmenuje MILOST a lidská část smlouvy se jmenuje VÍRA. Obě dvě musí fungovat jinak to není smlouva.
Bible tvrdí:
Ef 2,8 MILOSTÍ tedy jste spaseni skrze VÍRU.
Ef 2,9 Spasení není z vás, je to Boží dar; není z vašich skutků, takže se nikdo nemůže chlubit.
guest Muž Alenka_v_risi_divu ... 26.04.2005 16:28:32 ... (1/296)
neexistují žádné obyčejné okamžiky
Pokud v životě aplikujete metody, které vás vyvedou z kola samsáry, pak má každá situace v životě význam.
(Künzig Šamar rinpočhe)

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 z 30 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: