XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / Velká islámská revoluce

 

Velká islámská revoluce

Velká islámská revoluce

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Diskuse o tomhle nebezpečí aneb co vlastně Usáma chce. Tato diskuse by neměla podporovat terorismus nebo mučení či jiné zločiny proti lidskosti.
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 z 30 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | » | Poslední

 

guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 24.02.2009 12:33:46 ... (247/297)
Re (37): Age of Islamic Reformation
Odpověď na příspěvek od jacarlos3x ( mailto:Karliiisek@seznam.cz ) z 24.02.2009 11:47:11:

Pohoda:)
1. Z hlediska teoretického bys měl pravdu, nicméně narozdíl od ostatních teorií má Darwinova alespoň nějaký základy v pozorování, atd., takže jako jediná má být učena ve školách. V opačném případě žádám, aby se začlo učit o neviditelném růžovém jednorožci, což je zase moje pevná víra.
2. Jo, jenže čím víc budeš tolerovat všemožný náboženský výstřelky, tím hůře se ti bude ta sekularizace školství bránit.
3. Mimoškolských aktivit si můžeš sehnat během chvilky tolik, že nebudeš vědět, co s nima. Jako ano, stát by mohl propagandě zdraví něco věnovat, ale jinak je to lenost jednotlivců. Já se třeba teď velmi stydím, že zase nějakou dobu nic nedělám, byť to bylo způsobeno nemocí, ale před chvílej jsem psal kámošovi smsku, protože je to boxer a já bych rád začal boxovat a zase musim začít posilovat, dříve jsem dělal dřevěnej šerm, běhat můžeš chodit, plavat můžeš chodit, kapelu mám, články píšu, číst si můžeš, atd.....těch aktivit je, že by se z toho jeden po**al, kdyby to měl všechno zvládat...stačí jenom chtít...
4. Vše se nedá vysvětlit současnou technikou, ale to neznamená, že za to může Bůh nebo že to nezvládne budoucí technika.
5. Podle nich mají opodstatnění v bibli a oni ji čtou mnohem víc jak ty:)
6. To teda není o ničem, je to velmi dobrej základ, ale musíš se od něj odrazit dál:)....a upřímně řečeno, na tezi: "LaVey na význam kašle a já taky. Na významu nezáleží. Záleží na realitě. Myšlenka je ospravedlněna až praxí....." odpovědět: "No prostě LaVey je o ničem" - to docela dost smrdí snahou nevidět argumenty, nemyslíš?

PS: Ty máš jeden ohromnej problém, chlape. Jsi absolutista. Například nacismus neodmítáš na základě zdravého selského rozumu, ale hledal jsi v něm tak dlouho až jsi našel (a to velmi pochybnou) tezi o tom, že nemá právo na existenci, protože náckové prohráli válku (hádali jsme se o tom jinde) a toho se držíš jak klíště, stejně tak sis udělal absolutistickej názor na satanismus a toho se taky držíš jak klíště. To je hodně špatná cesta. Nauč se vybírat si a vidět věci z více hledisek. A to neznamená, že s těma hlediskama musíš i souhlasit, ale prostě chtělo by to na tomhle zapracovat.....přijde mi, jak kdybys měl strach z tý vší relativity...Proč?...Což nevidíš, jaké poskytuje naopak možnosti?
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 24.02.2009 11:47:11 ... (246/297)
Re (36): Age of Islamic Reformation
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 17.09.2008 02:20:21:
A jejej, jsem Ti zapomnel odepsat, se omlouvam..:)
1. Ano, z hlediska profesionalniho (tj. ucitelskeho - dejepisneho) stavim Darwinovou teorii na stejnou uroven jako ostatni teorie, tj kreacionismus a Daniken - tedy ty nejpravdepodobnejsi. Jak jsem psal, zaci by se meli seznamit se vsemi teoriemi. Kazdopadne vyuku vzniku sveta bych zestrucnil nejen kreacionismus a Danikena, ale take Darwina, protoze dle meho nazoru, zas tak podstatna cast teto problematice se venovat nemusi, jsou dulezitejsi problematiky, napr. 20. stoleti, etdy to co studenty zajima nejvice. Asi bych tomu venoval 2 hodiny - predneseni problematiky vzniku sveta jedna hodina a druha hodina cely pravek :P
2. Nepodcenuji ho, jen miluji svobodu (ale samozrejme v mezich, aby nebyla utiskovana svoboda druhych). A neni lepsi se pdoilet na reforme islamu (jak to dela Turecko) a dodrzovat jej. Samozrejme veci jako sekularni skolstvi, dodrzovani evropskeho - sekularniho prava, tvrdsi tresty atp. proto jse vsemi deseti.
3. Myslim, ze nejen skola (i kdyz je docela dost nekvalitnich ucitelu), ale dejme to i hopersky trend - protest proti vsemu, flakani,a tp. Je to taky chyba statu, ze nevytvari dostatek mimoskolnich aktivit.
4. Vse se neda vysvetlit soucasnou technikou ;)
5. Jo, souhlasim, kouknu na Svedky Jehovovi a dokazu si to zive predstavit, ale porad ty jejich nazory nemaji opodstatneni v Bibli.
6. No proste La Vey je o nicem ;)
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 17.09.2008 02:20:21 ... (245/297)
Re (35): Age of Islamic Reformation
Odpověď na příspěvek od jacarlos3x ( mailto:Karliiisek@seznam.cz ) z 16.09.2008 20:49:02:

1. Já jen měl a do určitý míry pořád mám z toho, co píšeš, pocit, že stavíš Darwinovu teorii na stejnou úroveň jako ty zbylé, toť vše....
2. Jj, už aby se církvím ty finance utly. Když chtěj lidi věřit, ať to dělaj za svoje......a k islámu - velmi ho podceňuješ. A když jsme u těch kolonií - čím víc lidí bude islám takhle podceňovat, tak tím bude pravděpodobnější, že za čas budem kolonie my....a to kolonie muslimská...jsi k tomu příliš tolerantní. Já chápu, že zatím tady nemáme s nima moc problémů, nicméně pokud se očkuješ před zhoubnou chorobou, tak to není proto, že ji máš, ale proto, abyses pojistil, že ji mít nebudeš. S islámem je to stejný. Musíme konat dříve než to tady bude.
3. Jo, dnešní trend opíjet se ve dvanácti je hnus, nicméně lidi vyrůstaj v šíleně stresovým prostředí, do kterého satanžel velmi silně přispívá škola......
4. Pomocí současné techniky.....Dříve taky pomocí dřívější techniky plno věcí nešlo vysvětlit a ta dnešní to už zvládá.....
5. Ten leták svým způsobem křesťanskej fundamentalismus už je. Co tam hlásaj je hnus, ale zároveň krásná ukázka toho, jak tohle funguje. Oni jsou doslova vlci v rouše beránčím....tvářej se jako ti nejhodnější a nejmírumilovnější a jako někdo, kdo dělá vše pro dobro druhých, nicméně to, co oni si představujou jako dobro bývá často to nejhorší zlo...viz tohle...víš, co to dokáže udělat s mozkem nerozvinutýho člověka?...Když na tohle narazí někdo, kdo už má rozum, tak se akorát zasměje nad tím, co je to za magory a jak je fajn, že už nejsou u moci, nicméně člověka ve vývinu, na kterýho maj pravidelnej vliv, to může hodně silně poškodit....
6. LaVey na význam kašle a já taky. Na významu nezáleží. Záleží na realitě. Myšlenka je ospravedlněna až praxí.....
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 16.09.2008 20:49:02 ... (244/297)
Re (34): Age of Islamic Reformation
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 11.09.2008 13:43:27:
1. O biologii jsem nemluvil, to jsi mi podsunul Ty :P Co se tyka dejaku a obcanky. Reknu, ze ani jedna z teorii se neda vyloucit. Reknu, ze nekteri (hodne malo) uznavaji Danikena, cirkevni sfera, nebo verici lide uznavaji kreacionismus a vedecka sfera uznava Darwina. K tomu bych rekl informace, poznatky, ktere prislusi studentum stredni skoly a tim by to predstavovani haslo. Bohuzel o Darwinove teorii bych musel mluvit obsahleji. Mimochodem mezi historiky (spolustudenty) to nejnudnejsi tema v ramci historie (uciva).
2. No finance se maji utnout, na zaklade vyrovnani s cirkvi, ale tenhle zpusobe se mi nelibi a souhlasim s Tlustym, komunisty i socialnimi demokraty. Je pravdou, ze uloha statu neni dotovat cirkve, to podelali bolsevici.
V ostatnich zemich jsou problemy s muslimy, ale ne takove jako ve Velke Britanii a Francii. Neda se tahle situace srovnavat se situaci u nas. Jsou tam jine historicke a spolecenske souvislosti, ktere jsou hlavne dany tim, ze tyhle zeme byly kolonilanimi mocnostmi.
To si nemyslim, i kdyby jich bylo vice, jsou tu porad silove slozky, ktere dokazi temto problemum zabranit. Je pravda, ze je tu mozne riziko (narozdil od krestanskeho fundamentalismu), ze by mohlo dojit k moznemu narustu radikalizace muslimu. Ale tohle si netroufnu predpovedet, v tomhle nejsem az moc dobry prognostik. Tuhle problematiku by taky nikdo nepredpovedel pred dvaceti lety..
No ignorovat popijeni mladistvych nejde. Jako mel jsem alkohol, kdyz mi bylo 16,17 a docela jsem se ztriskal i nekdy. Ale dnesni trend opijet se ve 12 je uz nechutny.
4. Nektere veci pomoci techniky nevysvetlis ;)
5. Tak to jeste neni krestansky fundamentalismus. Jinak ten letak i s temi nazory jsou absolutni nesmysly odporujici samotne Bibli. Tak nastesti nase spolecnost je velmi tolerantni a daji se najit jakekoli nazory, ke kterym clovek sam dospeje. Je rozdil, zda ten mlady clovek je "fanatik" v mladi a jaky je v pozdejism zivote. Souvisi to jak s politikou tak s nabozenstvim.
6. Muze to LaVey myslet tak ze ukazuje na realitu, ale prekrucuje, neguje ten vyznam.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 11.09.2008 13:43:27 ... (243/297)
Re (33): Age of Islamic Reformation
Odpověď na příspěvek od jacarlos3x ( mailto:Karliiisek@seznam.cz ) z 11.09.2008 13:00:09:

1. Jo, s tímhle se dá souhlasit, ale rozhodně to učit tak, že obecně uznávaná teorie je jenom Darwinova a tu učit v biologii a to ostatní probrat v dějepisu nebo občance....rozhodně nestavět Darwina na stejnou úroveň s tím zbytkem....
2. Podle mě křesťanství zabráníš tím, že mu tak nějak utneš finance, též cesty rozvoje a nebudeš o něm prostě mluvit. Jednoduše se na něj vykašleš. To je nejlepší cesta, jak se ho zbavit....a samozřejmě v případech, kdy už se o křesťanství bude muset mluvit, kritizovat církevní fundamentalismus a podobný šílenosti.
Stejnej problém jako Francie mít budem. To není jenom Francie, tohle jsou všechny země, kam si tahaj muslimy....pochop taky další věc - jestli jsem to dobře pobral, tak děláš s nějakejma muslimama. Maj problém brát tvoji kolegyni jako sobě rovnou, ale učej se, že? Ale co si myslíš, že se stane až jich tu bude víc? Tlak okolní společnosti se bude měnit v tichý nesouhlas a oni naopak začnou tlačit na okolní společnost, aby se přizpůsobila jim. Takhle to chodí všude a když si sem machometány nataháme, bude to tak i tady.
S tím alkoholem máš recht a proto je třeba, když už něco zakazujeme, to dělat tak, že tomu utnem zdroje a prostě to budeme ignorovat.
3. Některé věci racionálně nevysvětlíš, ale spíše je to otázka techniky a schopností věd popsat a vysvětlit dané jevy. Dokud někdo nezjistil, že hrom je prostě jenom zvuk a blesk je elektrickej výboj, tak to taky byla jedna z hlavních témat všech mytologií a do tý doby to taky byl "nevysvětlitelný boží úkaz".....A ohledně různých energií - je jich dost, co je člověk ještě vůbec nezná nebo je neumí ovládat, atd......stejně jako s elektřinou...dokud ji svět neznal, tak taky nikomu nechyběla a nikdo o ní nevěděl:))))
4. Církev je nositelkou křesťanského fundamentalismu....dokonce i ta u nás......teď si zrovna vzpomínám, jak mi jednou moje holčina (studovala na církevním gymplu v Praze) ukazovala leták, co jim tam rozdávali. Celej leták byl psanej stylem, aby působil jako vědecká práce. A o čem byl? O škodlivosti masturbace, o tom jak vede k fyzickému a psychickému poškození člověka, o její nekřesťanskosti, o lžích těch, co říkaj, že škodlivá není, atd......tam už chybělo jen pohrozit chlupatejma dlaněma a následnou slepotou........též si dobře pamatuju, jak mi ta holčina povídala, co maj ve třídě za fanatiky, jak viděla plakátky s nápisy typu: "Smrt ateistům!", atd....věř mi, oni se tvářej jako beránci mírumilovní, ale jsou to vlci....takovejmahle malejma krůčkama kazej mysl kohokoliv, na koho došáhnou.......největší radost pak maj, když zdeformujou myšlení malýmu dítěti, kterýmu stihnou vymejt mozek dříve než si dokáže udělat vlastní názor........věř mi, je to xindl proti kterýmu je třeba vystupovat......a to tady skoro žádnou moc nemaj! Vem si Polsko a Slovensko.....Tam si bez svolení kněze ani neusereš.....a církevní mentalita tady je úplně stejná, jenom je rozdíl ten, že tady na na každej zvysoka kašle.....
5. Ne, nepřekrucuje. Už jsem to říkal víckrát - LaVey navazuje na realitu, ne na původní význam. Podobně jako já považuje za důležitější křesťanstvo než křesťanství, protože křesťanstvo je důsledek křesťanství a jelikož je tomu tak už 2000 let, tak je celkem jisté, že tohle se nezmění....
6. Vím, že jsi to takhle nemyslel, ale já to takhle myslím:)
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 11.09.2008 13:00:09 ... (242/297)
Re (32): Age of Islamic Reformation
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 09.09.2008 10:18:20:
1. V ramci objektivity je komunismus a nacsimus jedna z alternativ a tu tam musim zminit, ale take v ramci objektivity musim zminit ty zlociny a odkud pochazeji ze zakladnich kamenu techto ideologii tedy Komunistickeho manifestu, resp. Statu a revoluce a Mein Kampfu.
Jde mi o to, aby na stredni skole se studenti seznamili se vsemi tremi teoriemi a vse co obsahuji. To vse minim tak, aby to nebylo az moc do podrobna,o to se mohou zajimat bud samostudiem nebo na vysoke skole. Kdyz tedy budu s nimi hovorit o kreacionismu a Danikenovi, tak tech informaci pro stredoskolaky moc neni. Vznik sveta na zaklade Bible je pouhych par informaci. Danikenova teorie take neobsahuje moc informaci, takze de facto vetsi cast, at chci nebo ne, by se venovala Darwinovi.
2. O biologii jsem nehovoril a ani nechci, protoze nejsem k tomu opravnen. Seznamit je stemi zakladnimi vecmi, ktere nejsou az tak odbornne (viz bod 1), ono toho ani moc neni u tech dou teorii. Student by se mel naucit to, co je mu receno a vedet o vsech teoriich. To zda si student muze vybrat jsem ymslel tak, ze jeho osobni, soukromy nazor je pouze na nem. On musi znat vsechny teorie, ale co je mu blizsi je pouze jeho vec. To mas jako bych probiral politologii, predestrel ceske politicke spektrum, hovoril napr. o ODS, CSSD, SZ, ci KDU-CSL. Musi znat toto spektrum volicstva, ale je pouze na nem, jaky ma soukromy nazor, ktera strana je mu blizsi.
Prave kdyz budes mluvit o prave podstate krestanstvi a budes kritizovat krestansky fundamentalismus, tak mu zabranis nejak vyrust a shanet mu priznivce.
Co se tyka tech muslimu, je pravdou, ze moji kolegyni moc neberou, maji jeste problem mit jasno o rovnosti pohlavi. Ale uci se. Nemyslim si, ze bychom meli stejny problem jako Francie, problem Francie a pristehovalcu je na uplne jine urovni nez u nas.
No zakazane ovoce laka, i kdyz je vysvetlen duvod zakazu, napr. vem si takovy alkohol, kdyz mi nebylo 18, alkohol me lakal, bylo to neco, co je zakazane, kdyz mi bylo po 18. veku, tak uz me to tolik nebralo, uz tam nebylo to, co me lakalo.
3. No tezko muzes ucit kreacionismus ve stejnem rozsahu jako darwinismus, kdyz nemas dostatek informaci. Zkus si srovnat tyhle dve teorie a uvidis, ze o darwinismu je toho vice, protoze se veda zabavy vice darwinismem. Navrat do stredoveku by to nebyl, je to pouhe seznameni s tim a i moznemu zabraneni rustu extremismu.
No ale nektere veci jen tak racionalne nevysvetlis, mimosmyslove vnimani (matka-dite), ruzne energie na ruznych mistech, atp.
4. Tak cirkev neni nositelkou krestanskeho fundamentalismu. Verim, ze nekteri jedinci by tu chteli mit znovu stredovek, ale je to nerealne v nasi spolecnosti, at uz z hlediska soucasneho vyvoje ci z minulosti, charakteru spolecnosti, ymsl naroda, atp.
5. Ano, prekrucuje vem si Satanske devatero - "Satan znamená pomstu, nikoli nastavení druhé tváře!" co to tedy znamena? Prekrouceni Jezisovych slov. No jde nejen o prekrouceni, ale absolutni nepochopeni toho, co tim Jezis myslel.
6. Ne, takhle jsem to nemyslel :P
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 09.09.2008 10:18:20 ... (241/297)
Re (31): Age of Islamic Reformation
Odpověď na příspěvek od jacarlos3x ( mailto:Karliiisek@seznam.cz ) z 08.09.2008 22:54:25:

1. Pokud budeš o komunistickém manifestu učit tak, že to lidem dáš jako alternativu, tak nárůst bude. Pokud o tom budeš prostě informovat a ukážeš, co svinstev komunismus způsobil, pak to bude OK. Tady si jedno ale ujasněme - tobě jde o to, aby se učily oba výklady souměrně nebo aby se učila Darwinova teorie a o tomhle se jenom informovalo jakože to taky existuje?
2. Ok, z tohodle bodu to beru tak, že se má na to jen upozornit tedy, že něco takového taky existuje, ale ne to vyučovat jako možnou teorii a vyber si studente......A křesťanskej fundamentalismus sice nehrozí, ale to není důvod křesťanství jakkoliv podporovat či mu dávat prostor kdekoliv....A co se týká muslimů, tak já jsem zatím potkal taky ty normální, ale ti normální časem budou tvořit základ pro ty nenormální, kterejch bude taky kupa. A nebudou to už přistěhovalci, ale jejich děti, kdo bude dělat bordel. Ve Francii taky nejdříve nebyly žádný problémy, ale čím víc jich tam je, tím víc se radikalizujou a ti normální tvořej základnu pro ty extrémní. Chodí to tak všude. Prostě si je sem pouštět nemůžeme. A zakázané ovoce - to láká nejvíc v případě, že není jasně vysvětlen důvod jeho zákazu......
3. Pokud by se stvoření dle bible učilo na stejné úrovni jako Darwin, tak by o návrat do středověku šlo..........ale to jsme vyřešili výše.......a ohledně Boha. Existuje plno věcí, který si člověk neumí vysvětlit. Dříve bylo bohem či bohy vysvětlováno vše, protože člověk nechápal nic. Čím je věda dál, tím míň věcí se vysvětluje božstvy.....víra v Boha jako takového mi ani nějak nevadí, ale vadí mi jeho spojování s jakoukoliv lidskou ideologií (typu křesťanství například).......Jinak důkazy o racionálně nevysvětlených a nevysvětlitelných věcech existují, nicméně racionálně nevysvětlitelnej byl ještě "nedávno" třeba i hrom, když uhodí blesk.....
4. Z tvého hlediska křesťanského fundamentalismu potřeba není, z hlediska těch fundamentalistů je to naopak a už jsem na pár narazil. Křesťanský fundamentalismus tu naštěstí nehrozí, ale církev i tak umí udělat bordel a není nejmenší důvod tomu dávat prostor.
5. Opět mohu jen napsat, že LaVey vychází z reality, ne z bible. Vychází z toho, jak si lidi ten význam vykládali, ne z toho, jaký skutečně je, pokud je náhodou jiný. Na tom nic nezměníš. LaVey nic nepřekrucuje.
6. To máš možná pravdu. Asi by bylo hloupé islám zakázat....bohatě by stačilo mu nedat prostor rozvoje a jít prostě proti němu:))))
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 08.09.2008 22:54:25 ... (240/297)
Re (30): Age of Islamic Reformation
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 29.08.2008 14:22:38:
Nekrotroll@seznam.cz ) z 29.08.2008 14:22:38:
( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 29.08.2008 14:22:38:
1. Tady nejde jen o podani alternativy Komunistickeho manifestu a Mein Kampfu ve skole, ale i seznameni s tim. Kde jinde by se mladi lide meli s tim seznamit nez ve skole, kde dostanou uceleny a objektivni nazor misto toho, aby jim strana ci hnuti vymyvala mozky. Je nutne je s tim seznamit a ukazat, ze existuje tato alternativa, netabuizovat tohle tema a ukazat to nebezpeci. Protoze kdyz to nebude tabu a zakazane ovoce tim mene to bude pro ty lidi lakave a ne ze by doslo k nejakemu narustu extremistu ;) To je holt pravidlo zakazaneho ovoce ;)
2. Nevim, proc mi tady podsouvas neco, co jsem nerekl. Nikde jsem netvrdil, ze by meli mit studenti na vyber Adam x Darwin, ci neco podobneho v biologii ci prirodovede. Nevim, proc tohle resis, kdyz jsem to nikde nezminil. K teto problematice jsem Ti rekl, ze se k ni nemohu vyjadrovat, protoze nejsem vystudovany v tomto oboru a nejake me pripadne tvrzeni by bylo pouhe placani. Mluvil jsem pouze o dejepise ci zakladech spolecenskych ved, neboli obcanske vychove.
Kdybychom meli polemizovat, co je nesmysl, mohl bych Ti to same tvrdit o Darwinovi ;)
V teto spolecnosti (ceske) v nejblizsi dobe absolutne nehrozi krestansky fundamentalismus, ci rozmach cirkvi, ovladnuti statu cirkvemi, je to nerealne.
Nezaniknu, jak bych mohl zaniknout. Budu hovporit o vsech politickych systemech, nabozenstvich a dam jim i realny vyvoj, jako napr. Hovorim nestranne o nacismu ci komunismu pred studenty a pak jim ukazu obrazky z koncentracnich taboru, at uz nacistickych nebo sovetskych a okomentuji, proc to delali atp. To mi nepripada, ze bych to propagoval, ci by nekdo mel moznost me uargumentovat ;)
S mnoha lidmi jsem takhle diskutoval a nekteri se obratili na normalno a odesli z fanatismu, takze optimista v tomhle smyslu jsem.
Co se tyka muslimu, tak jsem se setkal zatim s normalnimi muslimy, kteri nemaji problem netolerovat ostatni. Zalezi vzdyc na cloveku ;)
3. Tady nejde o navrat do stredoveku, ba naopak predestrit vsechny zname veci, nic netabuizovat, tim padem nedat pricinu k rustu extremismu ;)
Ja v Boha verim, je to neco, co nedoakze lidsky rozum pochopit. Lidstvo zije a chape 3D svet. Einstein prisel na ctvrty rozmer (cas), ktery lidstvo nechape. Co kdyz existuje jiny dalsi rozmer, ve kterem existuje? Existuji dukazy o nadprirozenych vecech, ktere nejsou racionalne vysvetleny, hm?
4. Jaktoze nemam pravdu, ze rkestansky fundamentalismus neni potreba? Kdy zde byl naposledy? Ted co me tak napada, tak to je pripad Velkych Losin a upalovani carodejnic. Cesi diky obrozencum, spisovatelum, Masarykovi, ale take bolsevickemu rezimu maji absolutni odpor vuci cirkvim. Myslis si, ze tady hrozi nabozenske, resp. krestanske sektarske utoky? Absolutne ne!
Ano, znam takove fanatiky. Proto je nutne o tom hovorit ve skole, v hodine, ze to co rikaji, tvrdi, je absolutni nesmysl! Jak jinak to yvvratit, hm?
Jak jsem rikal, je dulezite brat to co je v Bibli nadcasove a co bylo poplatne dobe, ci co si nekdo mohl vymyslet, aby si obhajil sve kroky ;)
5.Kdyz v Bibli je nejaka teze a on ji uplne prevrati, zneguje, co to tedy je? Nekasle na vyznamy, totalne je prevrati! (LaVey)
6. Pokud to zakazes, bude to pro lidi lakavejsi a udelas z jejich sektaru mucedniky, to neni dobry pristup, hm?
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 29.08.2008 14:22:38 ... (239/297)
Re (29): Age of Islamic Reformation
Odpověď na příspěvek od jacarlos3x ( mailto:Karliiisek@seznam.cz ) z 29.08.2008 13:24:56:

1. Pokud budeš Mein Kampf nebo komunistickej manifest ve škole vyučovat nebo o něm budeš učit jako o alternativě, tak ano, naroste počet příznivců nacismu a komunismu....
2. Darwina se učíš ale v biologii...či přírodovědě.....jo, souhlasím s tím o tom informovat, ale ne v přírodních vědách......takže žádnej Adam a Eva vedle Darwina a "vyber si, studente."......jako v nějaký hodině historie a občanky ať se klidně zmíněj o biblickým výkladu a o Dänikenovi..to jo.....ale Darwin se učí v biologii či přírodopisu a tam nemaj ostatní tyhle teorie co dělat...jedna z nich je náboženskej nesmysl, druhá je sci-fi......to v biologii nemá co pohledávat.
Ohledně Polska - jo, stejný podmínky tady nemáme, což je moc fajn, nicméně to neznamená, že můžeme nějak nebezpečí církevní moci a rozšíření náboženství přehlížet.
Jako s tím předestíráním ostatních ideologií a náboženství a tak, to celkem chápu jak to myslíš. Chceš dát lidem prostor přemejšlet a ať si vyberou sami, vi´d?...Jenže uvědom si, že z těch jmenovanejch skupin jsi jedinej, kterej takhle smýšlí.....jsi jedinej, co chce ostatním dát možnost přemejšlet....nikdo jinej to neudělá....nacistovi jde o moc, komunistovi jde o moc, křes´tanovi jde o moc, muslimovi jde o moc a všem jde o prosazení svého vidění světa...pokud jim "demokraticky" dáš na výběr, zanikneš.....bohužel jsou lidi moc blbí na to, aby dokázali přemejšlet tak, jak to od nich očekáváš. Taky jsem byl dříve takhle optimista, ale vykašlal jsem se na to.....fakt je to utopie čekat od lidí, že budou přemejšlet a když jim dáš najevo toleranci, tak ji budou využívat do tý doby, dokud nebudou mít moc ti ji omlátit o hlavu s výhrůžkou, že se musíš podřídit jejich náhledu na svět.....takhle to funguje....
3. Jo, lidi toho plno neuměj vysvětlit. Například zákon zachování energie říká, že energii lze jen přetvořit...nelze ji zničit ani vyrobit....říkám to dobře, ne?....To pak ten zákon popírá sám sebe, protože ta energie musela nějak vzniknout.......hele, je toho dost, čemu nerozumíme a nějaký křesatnství ti taky vznik světa nevysvětlí......řeknou ti, že ho vyrobil Bůh, protože se mu prostě chtělo...a kdo vyrobil Boha, mno?...To ti neřeknou...ten už prostě byl.....na otázku vzniku tohodle všeho nemá nikdo žádnou odpověď, přestože se tak snaží tvářit, ale jestli se to chcem někdy dozvědět, tak se to nedozvíme tak, že budume vyznávat dogmata, ale tak, že budeme bádat a bádání nám dovoluje věda, ne náboženství, proto jednoduše a jasně nedemokraticky upřednostním vědu před náboženstím a pánbíčkáři ať si klidně fňukaj, kašlu na ně.....Nehodlám se utolerovat zpátky do středověku, po kterým se jim tak moc stejská...
4. Nemáš pravdu, že křes´tanský fundamentalismus není potřeba. Z našeho hlediska je to volovina a volovin potřeba není, že? Z pohledu křesťana už to tak ale nevypadá.....a že je jich málo neznamená, že máme dávat prostor k tomu, aby se tady nějaký podmínky časem vytvořily.....A že normální křes´tani nejsou nebezpeční? To byses divil......Voni ti nedaj přes držku na ulici, ale někdy si poslechni, co za voloviny šířej, jak to cpou do hlav svejm dětem, atd......ti lidi jsou velmi často sakra moc magoři a potkal jsem mezi nima i takové, kteří byli doslova i magory mezi magory. Lidi, co se jim stejská po čarodějnickejch procesech, co by rádi vyhladili dospělou nekřesťanskou populaci a převychovávali jejich děti, atd....a věř mi, že jich docela je dost......oni se tvářej mile, ale jsou to často hrozní cvoci...bacha na to...nenech se oklamat tím, že se mile tvářej....Jako jo, potkal jsem i OK lidi mezi nima, ale byla to fakt drtivá menšina.....jako obvykle platí, že v každý skupině jsou mraky debilů a pár chytrejch lidí.......ale přednost v pozornosti se musí dávat těm horším, protože jich je víc....
A Ježíš většinou byl tolerantní, nicméně Ježíš je syn boží a ten jeho otec (bůh) dal do kupy i starej zákon a to je taky boží slovo, takže nemůžeš jednoduše brát novej zákon a ignorovat mraky nenávistnejch hlášek ve starým......
5. LaVey nepřekrucuje. Vychází z reality. To je vše. LaVey na ty významy kašle. Vychází z reality. A tou realitou není křesťanství, tou jsou křesťané a ty vystihnul skvěle.
6. Jo, přesně takhle to chodí. Ty mu to nabouráš a oni to zase daj do kupy v tý jeho sektě.....a kde jsi pak se zbouráním argumentů?....Tam, kam slunko nesvítí......Takže pokud nechceš mít takovejch cvoků všude mraky, tak je lepší být trošku nedemokratický a nedávat jim prostor k šíření těch kravin, protože oni se ti pak na nějakou toleranci zvysoka vykašlou.....
A uvědom si jednu důležitou věc - my dva se třeba takhle často neshodnem, ale nakonec se nějak domluvíme a nepřekážíme si a jsme schopni se tolerovat. Drtivá většina lidí takovejch ale není. Z toho vycházej. Já jsem schopnej se domluvit prakticky s kýmkoliv, když vidím, že to s ním jde. Ale když to s drtivou většinou lidí nejde, tak se podle toho je taky nutno zařídit. A jak jsem již psal - přehnaná tolerance vede jedině k tomu, že ti, které jsi toleroval, ti ji později omlátěj o hlavu....
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 29.08.2008 13:24:56 ... (238/297)
Re (28): Age of Islamic Reformation
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 28.08.2008 20:37:44:
1. Asi jsi necetl pozorne, kdyz jsem srovnval Polsko a CR na zaklade historickych souvislosti. CR (spolecnost) neni katolicka zeme a ma odpor k cirkevnim institucim.
To znamena, ze kdyz budu hovorit o Mein Kampfu ci Komunistickem manifestu ve skole, tak naroste priznivcu nacismu ci komunismu? To asi ne ;)
2. ANo, at potom sve znalosti studenti si prohlubuji sami, ale musis je s tou zakladni informaci seznamit a musi vedet, kde maji hledat.
Co se tyka historie, tak o krestanstvi se neda jen neco rici, ale podrobne hovorit o stredoveku, protoze krestanstvi silne ovlivnovalo ne-li ridilo tehdejsi dobu a nelze rici pouze nejake drobnosti, to by studenti nemeli uceleny obraz o dane dobe.
Dle Tebe je Darwinova teorie nejrealistictejsi, proto bys nerikal ostatni teorie. Na zaklade tehle logiky bychom meli hovorit pouze o demokracii a uplne vypustit nacionalni socialismus, komunismus, autokraticke rezimy. To proste nejde. Studenti musi byt informovani o vsech aspektech.
Ne, nemeli bychom dat prostor jehovistum nebo muslimum. Tento prostor by se mohl dat ve vyuce religionalistiky (a to jeste v ramci seminare) nikoli ve vyuce historie.
Do biologii se nepoustim, protoze to neni muj obor a nejsem pro to uzpusoben, abych se zabyval vyukou biologie na strednich skolach. Co se tyka historie tam je potreba hovorit o techle teoriich a nabozenstvi jako takove (islam, judaismus, krestanstvi) nelze vypustit, protoze je silne spojeno s danou dobou a bez toho by vznikala bila mista. Takovouhle cenzuru opravdu ne.
Jak mohu vedet, ze nam nehrozi priklad Polska? Na zaklade historickych souvislosti, ktere jsem zminil predtim (srovnani Polsko a CR). A nejsou to pouze poznatky z historie, ale take literatury, sociologie, religionalistiky, atp.
To vyber si chlapce jsem mel na mysli tak, ze mu predestru vsechny tri teorie (kreacionismus, Darwin, Daniken), musi je vsechny znat, ale na vytvareni jeho soukromeho nazoru je ciste na nem. Podobne takhle predestru politicke ideologie (demokracie, nacismus, komunismus), musi znat vsechny ideologie, ale zalezi pouze na nem, jaky bude mit soukromy nazor.
3. Kdybychom se meli bavit trochu na teologicke rovine, jaky smysl Ti dava, ze z niceho nic vznikl Velky Tresk? To neni moc racionalni, hm? K obhajobe kreacionismu Ti reknu, ze clovek zije a chape trojrozmerny cas, je jaksi omezen. Einstein prisel na ctvrty rozmer cas, ktery lidstvo nechape, protoze zije v 3D svete. Co kdyz tech rozmeru je daleko vice, tim padem veci, ktere nedokazeme chapat a videt, hm?
Termin bajka je ponauceni, Jezis to nebral pouze jako doporuceni ci ponauceni, on to zkusil podle toho zit a ukazal lidem, ze to jde, takze to nemuzes brat jako bajku.
To s temi nabozenstvimi a ze bys jim dal ty informace a co tvrdi ve vztahu ke vzniku sveta bohate staci, protoze vice informaci clovek nenalezne, nebo jsou uz moc slozite pro stredoskolske studenty.
4. Krestansky fundamentalismus je v absolutni mensine a opravdu nehrozi nebezpeci, protoze zde nema tradici a neni vubec potreba. Kdy by mohlo vzniknout nebezpeci, tak to jedine v pripade, kdyby doslo k rozsireni islamskeho fundamentalismu a ohrozeni statu, spolecnosti ci krestanske viry, ale to je zatim neaktualni. CO se tyka normalnich krestanu, ti nebezpecni nejsou a ani nebudou a uz vubec se nedaji srovnavat s Cikanama. Je to puplne jina problematika a hrozi uplne jine nebezpeci.
Nevim, zda vetsina krestanu jde proti antikoncepci, zalezi podle toho v jake jsou cirkvi, jakou maji vychovu, jak moc jsou prisni, atp. Kdyz podporuji krestanstvi, nepodporuji boj proti antikoncepci. Ma podpora krestanstvi je podpora Jezisovych slov a uceni, nikoli krestanstvi jako institutu, cirkve, atp. Jak rikam, kdyz mi rekne krestan, ze antikoncepce je hrich, tak se ho zeptam, kde je napsano v Bibli, ze se nesmi pouzivat antikoncepce..:P A proste nenajdou, at hledaji jakkoli. Nekteri opravdu zfanatizovani mi reknou, ze je to pod prikazanim nezabijes, coz uz fakt je mimo realitu.
ANo, komunisti ci Hitler si mohou hrat, ze si na komunisty ci nacisty hrali. Jenze rozdil mezi krestanstvim na jedne strane a nacismem a komunismem na druhe strane je v tom zakladu. Kdyz clovek srovna Jezisova slova na jedne strane a Hitleruv Mein Kampf, ci Marxuv Komunisrticky manifest ci Leninuv Stat a revoluce na druhe strane, zjisti ze Jezis nehlasal nasili na svych protivnicich, coz se o Hitlerovi, Marxovi ci Leninovi neda rici.
5. A potreti Ti rikam, ze prekrucuje minimalne tim, ze ve svem devateru prekrucuje desatero Boziho prikazani.Jak jsem Ti psal predtim, podobne jako fundamentalisticti krestane tak i LaVey nepochopili pravy vyznam Bible, resp. Jezisovych slov ;)
6. Tak mu ten nazor znovu zbouram. Hele mam v tom docela velkou praxi, hlavne se Svedky Jehovovymi. On sice nakonec u toho sveho zustane, ale trosku mu to hloda. Vim, ze je to trosku boj s vetrnymi mlyny, protoze pak prijde zpatky do te sve sekty a tam mu zase vymyjou mozek. Ale ja mam dobry pocit, ze jsem ho preargumentoval..:P :)

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 z 30 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: