XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Ateismus

Ateismus

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Jak, kdy a proč jsem se stal ateistou. Proč nevěřím v bohy.
Fórum pro všechny ateisty a jejich současné názory tu bylo a dnes chybí.

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž Pehosaman (Pehosaman@centrum.cz) ... 18.10.2013 11:51:27 ... (Strom/Strom)
Proč nevěřím
V rodině byli věřící, kteří se mi snažili dokázat správnost náboženství a rodiče ateisté. Postupem doby jsem se dostal do situace: Tomu se věřit nedá, ani rodičům s učením KSČ ani věřícím, kteří se nemohli dohodnout čí víra je lepší.
Nakonec ve třinácti se mi stala situace, po které jsem přestal náboženství za správné a současně důkazu, že učení KSČ je zneužitelné. V podstatě jsem nevěděl, že jsem přijal názor: Každá ideologie ze zneužitelná, proto jsou nepotřebné. Zbyl tedy ateismus potřeby být organizován a už to tak zůstalo. No pokud nepočítám šachy a díky tomu členství v ČSTV, tak jsem to dodržel dodnes.
guest Muž Scipio (Chevan@centrum.cz) ... 19.10.2013 00:41:47 ... (Strom/Strom)
Re: Proč nevěřím
Odpověď na příspěvek od Pehosaman ( mailto:Pehosaman@centrum.cz ) z 18.10.2013 11:51:27:
nuze dobra sam ses rozhodl ale pak se nediv az nastane hospodinuv den soudu,hrozivy a VELKY*845*
guest Muž Pehosaman (Pehosaman@centrum.cz) ... 19.10.2013 14:11:48 ... (Strom/Strom)
Re (2): Proč nevěřím
Odpověď na příspěvek od Scipio ( mailto:Chevan@centrum.cz ) z 19.10.2013 00:41:47:
Je mi jedno, kdo je věřící a kdo ne a jsem ateista. Nesnáším, když mi někdo předepisuje víru, vyhrožuje trestem kvůli nevíře nebo pomlouvá jiné lidi a do toho napíše, že mají ke mně vztah.
Mohu věřit jen tomu, co je prokazatelné. Zatím mi nikdo Boha ani potrestaného nikdo neukázal.
guest Muž Scipio (svatoslaw1756@centrum.cz) ... 19.10.2013 20:01:28 ... (Strom/Strom)
Re (3): Proč nevěřím
Odpověď na příspěvek od Pehosaman ( mailto:Pehosaman@centrum.cz ) z 19.10.2013 14:11:48:
blahovy clovece,to neni nuceni ja jen delam svou povinost ,jestli to prijmes nebo ne to zalezi uz na tve svobodne vůli.:),ovsem zatim se ti nezjevil bo ho odmitas ,kdyby ses zrekl ateismu tak bys mozna pochopil,a potrestaneho si nevidel bo to uvidis az na poslednim soudu*4*a to neni vyhruzka to je pravda ktera se stane nevericim,pouze jen varuju tak nezlorec.
guest Muž Pehosaman (Pehosaman@centrum.cz) ... 20.10.2013 22:04:56 ... (Strom/Strom)
Re (4): Proč nevěřím
Odpověď na příspěvek od Scipio ( mailto:svatoslaw1756@centrum.cz ) z 19.10.2013 20:01:28:
Pokud mám svobodnou vůli, nemusím se ničeho zříkat. Tvá vůle je jedna věc, má vůle je má věc a nemáš právo do ní mluvit, tvá svoboda končí tam, kde začíná má svoboda. Takže, kdo je v tom případě bláhový?

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: