XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Ateismus

Ateismus

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Jak, kdy a proč jsem se stal ateistou. Proč nevěřím v bohy.
Fórum pro všechny ateisty a jejich současné názory tu bylo a dnes chybí.

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž Pehosaman (Pehosaman@centrum.cz) ... 18.10.2013 11:51:27 ... (Strom/Strom)
Proč nevěřím
V rodině byli věřící, kteří se mi snažili dokázat správnost náboženství a rodiče ateisté. Postupem doby jsem se dostal do situace: Tomu se věřit nedá, ani rodičům s učením KSČ ani věřícím, kteří se nemohli dohodnout čí víra je lepší.
Nakonec ve třinácti se mi stala situace, po které jsem přestal náboženství za správné a současně důkazu, že učení KSČ je zneužitelné. V podstatě jsem nevěděl, že jsem přijal názor: Každá ideologie ze zneužitelná, proto jsou nepotřebné. Zbyl tedy ateismus potřeby být organizován a už to tak zůstalo. No pokud nepočítám šachy a díky tomu členství v ČSTV, tak jsem to dodržel dodnes.
guest Muž Scipio (Chevan@centrum.cz) ... 19.10.2013 00:41:47 ... (Strom/Strom)
Re: Proč nevěřím
Odpověď na příspěvek od Pehosaman ( mailto:Pehosaman@centrum.cz ) z 18.10.2013 11:51:27:
nuze dobra sam ses rozhodl ale pak se nediv az nastane hospodinuv den soudu,hrozivy a VELKY*845*
guest Muž Pehosaman (Pehosaman@centrum.cz) ... 19.10.2013 14:11:48 ... (Strom/Strom)
Re (2): Proč nevěřím
Odpověď na příspěvek od Scipio ( mailto:Chevan@centrum.cz ) z 19.10.2013 00:41:47:
Je mi jedno, kdo je věřící a kdo ne a jsem ateista. Nesnáším, když mi někdo předepisuje víru, vyhrožuje trestem kvůli nevíře nebo pomlouvá jiné lidi a do toho napíše, že mají ke mně vztah.
Mohu věřit jen tomu, co je prokazatelné. Zatím mi nikdo Boha ani potrestaného nikdo neukázal.
guest Muž Scipio (svatoslaw1756@centrum.cz) ... 19.10.2013 20:01:28 ... (Strom/Strom)
Re (3): Proč nevěřím
Odpověď na příspěvek od Pehosaman ( mailto:Pehosaman@centrum.cz ) z 19.10.2013 14:11:48:
blahovy clovece,to neni nuceni ja jen delam svou povinost ,jestli to prijmes nebo ne to zalezi uz na tve svobodne vůli.:),ovsem zatim se ti nezjevil bo ho odmitas ,kdyby ses zrekl ateismu tak bys mozna pochopil,a potrestaneho si nevidel bo to uvidis az na poslednim soudu*4*a to neni vyhruzka to je pravda ktera se stane nevericim,pouze jen varuju tak nezlorec.
guest Muž Pehosaman (Pehosaman@centrum.cz) ... 20.10.2013 22:04:56 ... (Strom/Strom)
Re (4): Proč nevěřím
Odpověď na příspěvek od Scipio ( mailto:svatoslaw1756@centrum.cz ) z 19.10.2013 20:01:28:
Pokud mám svobodnou vůli, nemusím se ničeho zříkat. Tvá vůle je jedna věc, má vůle je má věc a nemáš právo do ní mluvit, tvá svoboda končí tam, kde začíná má svoboda. Takže, kdo je v tom případě bláhový?
guest Muž Pehosaman (Pehosaman@centrum.cz) ... 21.10.2013 07:57:02 ... (Strom/Strom)
Re (4): Proč nevěřím
Odpověď na příspěvek od Scipio ( mailto:svatoslaw1756@centrum.cz ) z 19.10.2013 20:01:28:
Nemohu nevírou nikoho poškodit sebe také ne, nevěřím v neprokazatelné. Je bláhový ten kdo věří neprokázanému z jedné knihy a ostatní popírá nebo ten, kdo věří jen prokazatelnému nebo ten kdo věří všemu neprokazatelnému? Svobodná vůle je nesmysl, vidím to na tobě, kdo projevuje jiné názory je špatný. Čím jsou lepší?
Pravda je iluze pokud se nedá prokázat, věřím proto prokazatelnému a ty strašíš neprokazatelným. V tom je náš hlavní rozdíl. Není důvod se zříkat ateismu, nic lepšího na celém světě není, dokud nebude prokázána pravdivost jednoho náboženství.
guest Muž Scipio (svatoslaw1756@centrum.cz) ... 21.10.2013 13:39:26 ... (Strom/Strom)
Re (5): Proč nevěřím
Odpověď na příspěvek od Pehosaman ( mailto:Pehosaman@centrum.cz ) z 21.10.2013 07:57:02:
jsi duchovne mrtvy proto nevidis Boha i kdyz mas oci*4*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: