XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Internet a počítače / Operační systémy | WIN | LIN | Novell

 

Operační systémy | WIN | LIN | Novell

Operační systémy | WIN | LIN | Novell

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
vše o os windows a linux
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 z 62 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 06.01.2009 06:12:27 ... (580/620)
Re: Windows 7
Odpověď na příspěvek od carnero ( mailto:carnero@carnero.cc ) z 05.01.2009 14:01:28:

Vesměs si o Windows 7 myslím to samé, co Radek (zajDee). Zkoušel jsem buildy 6956 a 7000 v 32 bit. verzi, ale obojí jen ve virtuálním počítači, takže tam nenajdu pro otestování, především co do výkonu, úplně totožné prostředí, jako kdybych měl systém nainstalovaný jako hlavní.

Čekám od nich větší stabilitu a vyšší výkon, což má zajistit nové minijádro o velikosti několika málo MB. Potom ménší otravnost, pár vylepšení, co se týče GUI (některá z nich jsou už teď).

Leckdo by asi řekl, že Windows 7 je na první pohled jen "dodělná Vista", při nejmenším svým designem ji dost připomíná. Ale nebyl bych tak hrrr v závěrech. Microsoft dobře ví, že Vista nemá doposud velký obdiv uživatelů a jen těžko se jim migruje, proto nejspíš nedopustí, aby nové Windows připomínaly ty před nimi, to by nebyl dobrý marketingový tah. Stačí se podívat na screenshoty jednotlivých verzí Windows Longhorn (vývojová verze Visty). A třeba i na obrázky starších vývojových verzí XP, třeba Whistler, Odyssey, Neptune, kde se vzhled měnil taky hned několikrát.

Co mi docela vadí, je přepracovaný hlavní panel, na to si totiž podle mého bude stěžovat hodně lidí, jelikož nebudou zprva vědět, jak to celé funguje a znáš lidi, kteří si na nové věci těžko zvykají, hlavně protože jsou líní se něco nového učit. Já bych celý koncept opravdu přepracoval tak, že by funkce na hlavním panelu byly sjednocené, ovšem po kliknutí na zástupce na panelu Quick Launch by se ikonka přemístila do oblasti mezi spuštěné aplikace a mezi těmihle dvěmi oblastmi by byl nějaký oddělovač, aby bylo jasně vidět, kde co končí a kde začíná.

Pro mě nepochopitelnou věcí zůstává, proč není v systému možné zapnutí postranního panelu pro miniaplikace (sidebaru) a místo toho jsou jednotlivé gadgety rozhazené po ploše. Já je chci mít vždy na očích a nechce se mi pokaždé, když se chci podívat na nějakou, klikat na "zobrazení plochy".

Na světě by měl být ještě build 7004, někde se píše i o 7012 a 7013, ale většinou jde jen o fake nebo se imho snaží některé stránky na sebe přitahnout jen pozornost lidí (návštěvnost = výnosy z reklamy), co se o nové buildy Windows 7 zajímají. Docela by mě zajímalo datum, kdy bude beta Win7 nejen pro Microsoftem určené testery a jen tu a tam nějaký build unikne. Potom nainstaluji i jako hlavní OS Windows 7 já a přemigruju z Visty :).
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 05.01.2009 15:14:32 ... (579/620)
Re: Windows 7
Odpověď na příspěvek od carnero ( mailto:carnero@carnero.cc ) z 05.01.2009 14:01:28:

Vypadá to slibně. Já od nich čekám míň balastu, než má Vista, lepší (konfigurovatelnější) UAC (s úrovní "nízká" už dokážu žít i já :)), znovusjednocení ovládacích prvků (ribbons i v mspaintu, ...).

Líbí se mi ta vlastnost, kdy stačí okno potáhnout k horní hraně obrazovky a W ho maximalizujou, podobně při přetažení k levé/pravé hraně se okno "maximalizuje" na půl obrazovky. V době 16:10 displejů perfektní věc, kdy už není problém mít vedle sebe dvě aplikace/dva dokumenty. Při překládání textu maximálně užitečná vlastnost :)

Zdá se, že Microsoft opravdu optimalizuje i jádro a věci kolem něj. Využití paměti je lepší, výdrž na baterky jsem nezkoušel (baterku mám vytlučenou :)).

Co se týče svižnosti systému, na fyzickým PC mi přijde stejná nebo o něco lepší, jakou na tom samým stroji podává Vista (porovnával jsem verze Ultimate Visty a W7, build 6801 v x64 verzi, ta u buildu 7000 ven neprosákla...). Vista sama o sobě není špatná, jen je v ní "by default" / "by design" pozapínaná spousta zbytečností a balastu, což ten systém dost brzdí. A když si tam někdo přihodí antivirus, tak je na proklínání zaděláno...
carneroČerná hvězdička Muž carnero (carnero@carnero.cc) ... 05.01.2009 14:01:28 ... (578/620)
Windows 7
Windows 7 a co vy na ne?
Zajima me vas nazor na Windows 7. Co od nich cekate, cim vas zaujaly a pripadne jak se vam libi pokud jste zkouseli sedmitisicovku nebo novejsi?



carnero.cc
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 06.11.2008 21:05:49 ... (577/620)
Re (4): Windows 95 a chybová hláška
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 06.11.2008 19:54:26:

No jo, magnetický, jsem se trošku spletl :).

Nevím, jak se mi to podařilo, prostě se to nějak stalo. V té době jsem si hrál i s tím, čemu jsem moc nerozuměl. Nějaký čas jsem si vystačil s bootovacími disketami a později nainstaloval celý systém znovu. S nástroji jako fdisk apod. jsem neměl vůbec žádné zkušenosti.
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 06.11.2008 19:54:26 ... (576/620)
Re (3): Windows 95 a chybová hláška
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 06.11.2008 16:31:07:

1) diskety jsou magnetický médium, ne optický :p
2) znáš příkaz fdisk /mbr a víš, co udělá? :) pravda je, že v době DOSu šlo o nezdokumentovanej příkaz a jinak opravit MBR šlo jen znovurozpartyšnováním disku, tzn. smazáním a znovuvytvořením oddílů. Nebo říct mně, ale mě jsi v tý době ještě neznal... *3* Jak se ti ale pro všechny sektory na světě podařilo "smazat" MBR? :D
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 06.11.2008 16:31:07 ... (575/620)
Re (2): Windows 95 a chybová hláška
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 06.11.2008 12:27:19:

Jo, to mě taky napadlo :).

Už kdysi hodně dávno se mi na mé NCR i386/SX-25/8 MB RAM/120 MB HDD podařilo smazat z pevnýho disku master boot record a neuměl to dát dopořádku. Instalační diskety MS-DOS, ani grafické nadstavby Windows 3.1 jsem u sebe zrovna neměl, tak jsem si nadělal do zásoby pár DOSáckých spouštěcích disket, často se opotřebovávaly, protože jsem je musel pro spouštění systému i všech samotných programů mít vložené permanentně v mechanice, alespoň do doby, než jsem sehnal instalační diskety MS-DOS. Samozřejmě všecky ty diskety v sobě musely obsahovat i ovladače pro myš a CD-ROM, které jsem tam musel dohrát a ručně zkonfigurovat autoexec.bat, aby se i sami načetly :-), co se v té době do 1.44 MB optického disku nevešlo :-).
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 06.11.2008 12:27:19 ... (574/620)
Re: Windows 95 a chybová hláška
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 05.11.2008 19:42:12:

A nebude to tím, že jsi to instaloval ve virtuální mašině a že ona "disketa", kterou windows našly, byla ve skutečnosti virtuální disketa, ze který to virtuální cd nabootovalo? *88**3*

BTW tohle je standardní hláška před dokončením instalace a je tam proto, aby ti ty windows 95 nastartovaly do nainstalovanýho systému a ne z tý diskety, jak kdysi bývalo zvykem *47*
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 05.11.2008 19:42:12 ... (573/620)
Windows 95 a chybová hláška
Tohle na mě vybafl instalátor systému Windows 95, které jsem si dnes nainstaloval:
http://www.rakovnicko.cz/elza/img/win95error.png

Jen upozorňuju, že žádnou disketovou mechaniku na svém notebooku nemám a Windows 95 ji přesto nalezly, ta jsou ale neskutečně dobrá *3*.
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 17.08.2008 22:16:57 ... (572/620)
Re (6): Windows Vista Home Premium orig.
Odpověď na příspěvek od T-enter ( mailto:T-enter@centrum.cz ) z 26.09.2007 14:59:54:
Asi takhle:
Na některých (většině?) DVD s Vistou jsou všechny edice (tj. Home Basic, Home Premium, Business, Ultimate a k tomu jejich "N" verze bez Media Playeru). Taková DVD jsou použitelná v rámci programu "Windows Anytime Upgrade", tedy mám-li Home Basic, mohu si za doplatek koupit sériové číslo k Home Premium, Business, nebo Ultimate. Mám-li Home Premium, můžu si koupit klíč k Business nebo Ultimate. Mám-li Business, můžu si dokoupit klíč k Ultimate. Pak pomocí onoho DVD se všemi verzemi provedu povýšení.

Takové DVD poznáš podle toho, že je na něm napsáno "Includes Windows Anytime Upgrade" (českej překlad neznám, na obou mých Retail/Upgrade Vistách je to anglicky).

Toť k tomu, že jsi na DVD měl všechny verze. A ano, bez zadání sériového čísla si opravdu můžeš vybrat a nainstalovat jakoukoli verzi :-)

A teď k tomu, že to po tobě nechtělo aktivaci. Psal jsi, že máš Windows ve verzi OEM, tj. přibalovanou k počítači. Předpokládám, že je to verze, která je i *upravená* výrobcem (na DVD je logo výrobce PC i Microsoftu, po instalaci je v systému vidět logo výrobce, ...). Někteří výrobci (a to bude asi i tvůj případ) dodávají zákazníkům tzv. předaktivované verze Windows. Tj. po instalaci už se nemusíš o aktivaci starat, systém si myslí, že se aktivoval sám - to vše díky tomu, že BIOS počítače patří mezi ty BIOSy, které jsou na onom instalačním DVD zahrnuty a pro které není třeba Windows aktivovat.

Kdybys z toho samého CD zkusil nainstalovat Vistu na počítači od jiného výrobce, s velkou pravděpodobností (100%?) to aktivaci chtít bude.

Mám tu taky jedno tohle originální OEM DVD (od Dellu) s Vistou, tak jestli se mi do toho někdy bude chtít, zkusím si ji nainstalovat do PC vedle Visty, kterou tu mám teď a uvidíme, jestli po mně systém bude nebo nebude chtít aktivaci, když nevyberu správnou edici/nezadám správné číslo (je to DVD s OEM Ultimate EN 32bit, takže můžu zkusit nainstalovat třeba OEM Home Premium)

Ad DreamScene - nikdy jsem nemusel nic měnit a DreamScene mi na obou Ultimate Vistách šla přes aktualizace nainstalovat bez problémů :-)
Ad Ultimate - že nevidíš, co je v nich navíc, neznamená, že v nich skoro nic navíc není. Ono je tam toho dost, ovšem je to pod pokličkou...
guest Muž hrdlicka-david ... 16.08.2008 19:24:48 ... (571/620)
Re (10): Windows Vista Home Premium orig.
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:jan.elznic@centrum.cz ) z 28.09.2007 04:20:01:
Vista Premium neexistuje, ale existuje Vista Home Premium

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 z 62 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: