XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Internet a počítače / Operační systémy | WIN | LIN | Novell

 

Operační systémy | WIN | LIN | Novell

Operační systémy | WIN | LIN | Novell

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
vše o os windows a linux
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 z 62 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 10.01.2009 17:51:29 ... (590/620)
Re (7): Windows 7
Odpověď na příspěvek od carnero ( mailto:carnero@carnero.cc ) z 10.01.2009 17:48:49:

No to už taky zřejmě není pravda, po zasvěcených webech se proslýchá, že to buď nebudou omezovat vůbec, nebo to pustí až padesáti milionům žadatelů (ve skutečnosti si lidi nasyslí klíče pod různýma Live ID, takže jich bude daleko míň) :)

navíc jak říkám, ty klíče jsou úplně stejné, ne jako u Visty, kdy byly opravdu unikátní...
carneroČerná hvězdička Muž carnero (carnero@carnero.cc) ... 10.01.2009 17:48:49 ... (589/620)
Re (6): Windows 7
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 10.01.2009 17:31:41:

Vsem ne. Jen prvnim 2.5 mil lidi :)

carnero.cc
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 10.01.2009 17:31:41 ... (588/620)
Re (5): Windows 7
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 08.01.2009 11:40:33:

Právě se mi povedlo získat od microsoftu sériová čísla (product keys) pro betu Windows 7. Ještě tak dostat těch 3,5 GB z místa A na místo B a můžu instalovat... *3*

EDIT: Ukazuje se, že Microsoft má sadu asi dvaceti klíčů a ty dává úplně všem těm nadrženým lidem, co chtějí mít aktivovanou jejich kopii W7. Kdybyste tedy někdo potřeboval klíče, dejte mi vědět, klidně vám je pošlu .)
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 08.01.2009 11:40:33 ... (587/620)
Re (4): Windows 7
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 08.01.2009 08:50:30:

- Total commander ani jiné okenní náhrady Norton Commanderu mi nikdy k srdci nepřirostly, takže to, že mají záložky, mi moc nepomůže :)
- Nepochopil jsem tvou poznámku "Prakticky vzato, už i v dnešní koncepci Windowsácké lišty to není jedním klikem možné, ale musíš kliknout nejprve pravým tlačítkem na ikonku a pak teprve znovu kliknout na odkaz s názvem programu, aby se ti program z lišty spustil dvakrát." - nevím, jak ty, ale já i ve Vistě kliknu jednou na FAR v QuickLaunchi, spustí se jedna instance FARu. Kliknu podruhý na ikonku FARu v QuickLaunchi a spustí se druhá instance. Netřeba klikat pravým tlačítkem (proč? *9*) :)
- Tak a je to venku, Windows 7 jsou k dispozici pro předplatitele MSDN a TechNetu a široká veřejnost si je bude moci vychutnat v pátek (zřejmě US času, takže u nás až někdy během pátečního odpoledne). Už se nemůžu dočkat 64 bit verze a vlastního sériového čísla (resp. čísel, asi si - jako vždycky - udělám zásobu, protože u předchozích beta programů vždycky existovalo omezení počtu aktivací na jedno sériové číslo, u Visty šlo o aktivaci na deseti strojích...) :)

z oficiálního webu:
"As of tonight, MSDN and TechNet Subscribers will have access to the Windows 7 Beta. Starting January 9th – everyone else will be able to go to the Windows 7 page on Windows.com and download the Windows 7 Beta. The Windows 7 Beta will be available in 32-bit and 64-bit flavors. The Windows 7 Beta will be download-only – we will not be sending physical media out. "
http://windowsteamblog.com/blogs/wind...s-off-this-week.aspx
http://windowsteamblog.com/blogs/wind...-windows-7-beta.aspx

EDIT: Tak oficiální číslo buildu pro Betu 1 je 7000, vidím to ale tak, že si iso stejně stáhnu z oficiálních zdrojů MSFT...
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 08.01.2009 08:57:00 ... (586/620)
Re (4): Windows 7
Odpověď na příspěvek od carnero ( mailto:carnero@carnero.cc ) z 06.01.2009 10:30:51:

Ono se na "zobrazit plochu" ani nemusí klikat, prostě stačí najet myší do spoedního pravého rohu bez kliknutí a okna se zprůhlední a zůstanou na ploše jen jejich obrysy. Boční panel mě opravdu hodně mrzí, protože jsem měl rád své widgety vždy na očích. Dokonce uvažuju, že Windows sidebar vyměním za Google Desktop se sidebarem, ale zase se mi nechce do počítače cpát další aplikace navíc se spousty dalších zbytečností, bez kterých to prostě nepůjde :(.

Jinak Windows 7 mám už třetí den nainstalované a používám je jako hlavní OS - jedině tak je můžu nejlépe osahat a ohodnotit. Co mi ještě přijde trochu nepraktické, jsou "libraries" (knihovny) v Průzkumníkovi, kde bych čekal v levém sloupci primárně možnost listovat ve složce My Music, My Pictures, ... a ne mezi "veškerou" hudbou a obrázky v počítači, to může být pro začátečníka imho dost zavádějící.
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 08.01.2009 08:50:30 ... (585/620)
Re (3): Windows 7
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 06.01.2009 10:04:00:

Mně mikrojádro taky přijde dosti nereálné, obzvlášť když jde o sudě číslovaný Windows v řadě, Microsoft slibuje, ale znáš to :).

Tak bych to řešil třeba dvojklikem na ikonku FARu v části se spuštěnými procesy. Prakticky vzato, už i v dnešní koncepci Windowsácké lišty to není jedním klikem možné, ale musíš kliknout nejprve pravým tlačítkem na ikonku a pak teprve znovu kliknout na odkaz s názvem programu, aby se ti program z lišty spustil dvakrát. Navíc si myslím, že dnes v době "tabových" programů už nemá většina userů potřebu pouštět aplikace dvakrát. Já používám taby (chce-li někdo "záložky / listy") skoro ve všech programech (Mozilla Firefox + ostatní prohlížeče, Miranda IM, Skype, Adobe CS4, Corel GS X4, VMware, Total Commander, ...). Snad jediný soft, kde mi chybí, je MS Office 2007.

Tak uvidíme, jestli nám Ballmer zítra opravdu Windows 7 představí pro veřejnost, využije k tomu příležitost na veletrhu CES nebo někdy do 13. ledna 2009, jak slíbil :).

S tím Deamonem je to škoda. Vlastně jsem ani nenašel za něj náhradu, která by uměla virtualizovat alespoň ISO (kromě VMware), ale existuje i plug-in do Total Commanderu, v kterém dělám dnes vše, co se dá, vč. vypalování, tak zkusím, zda to pofrčí.
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 06.01.2009 10:40:07 ... (584/620)
Re (4): Windows 7
Odpověď na příspěvek od carnero ( mailto:carnero@carnero.cc ) z 06.01.2009 10:30:51:

Ad disk: 120 GB stačilo, protože všechna "normální" data (HD filmy, audioarchiv, zálohy, instalačky všech těch Linuxů *3*) mám na několika dalších externích discích + v jednom "remote storage" úložišti (1TB + 320 GB + 200 GB + 2*200GB) *3*
carneroČerná hvězdička Muž carnero (carnero@carnero.cc) ... 06.01.2009 10:30:51 ... (583/620)
Re (3): Windows 7
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 06.01.2009 10:04:00:

Hlavni problem s QuickLaunchem je ten, ze tam zadny QuickLaunch neni *3* To ze vam to pripomina jeste neznamena, ze ho to ma nahradit. A jak jsem si vyzkousel, pridat si vlastni panel s 100%ni funkcnosti QuickLaunche je mozne a snadne. Osobne se mi ten novy panel hodne libi i kdyz nejake ty nevyhody ma (druhe spusteni teze aplikace), ale to asi moc lidi stejne neuzije. Takze celkem chapu, proc to tak je.

Bocni panel ve Vistach mel vyhodu (mohl byt stale na ocich) a nevyhodu (kdyz se ukoncil, byly Widgety v hajzlu). Navic strkat je po cele plose se dalo stale. A pokud jsem pochopil Aero, po kliknuti na "Zobrazit plochu" se ukaze plocha aniz by se minimalizovala okna (jen se zpruhledni). Pocitam, ze to ma nebo bude mit klavesovou zkratku pro rychle nahlednuti na widgety. Ale mas pravdu, asi to nekomu muze chybet - coz nevim, ja takove veci mam na plose a pres Win+P (P jako Plasma) se na to koukam, kdyz potrebuji. Na ocich chci jen okno.

120 GB dosud stacila? Ty kraso... Ja mam v notebooku 320 GB, na tom dva systemu a par virtualnich, trochu svych dat a je to plne. Az externich 320 GB mi pomohlo. Docela Te obdivuji, ze si s tim vystacis (ackoliv zjevne jen tak tak).

Jinak obema dekuji za nazor ;) Ja mam Windows 7 nainstalovane, ale jsem uzivatel Linuxu, takze nemam "ten spravny pohled", nebo spise mi uteklo par veci, ktere lidi s Windows berou jako zajimave (a me to prijde jako nehodne pozornosti).

carnero.cc
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 06.01.2009 10:04:00 ... (582/620)
Re (2): Windows 7
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 06.01.2009 06:12:27:

Mně Vista přijde stabilní celkem dosti :) je jen jediná situace, kdy mi padá - a to je nejspíš zaviněno notebookem (BIOS, ACPI, ...) - když odpojím napájení a ostatní zařízení (USB), chvíli pracuju bez něj a pak začnu nesprávně připojovat (nejdřív USB, pak rychle napájení), obvykle to sletí do BSOD nebo celej notebook vytuhne. Zvláštní chování...

Mikrojádro? To ve Windows nehrozí, bylo by kvůli tomu potřeba přepracovat celou architekturu. Jinak co se velikosti týče, i současná jádra mají pár MB (Vista x64: ntoskrnl.exe, hal.dll, kdcomm.dll, clfs.sys a ci.dll dohromady mají 5,7 MB), to, co je nejvíc rozežrané, jsou aplikace.

Tlačítka z QuickLaunch bych rozhodně nikam po kliknutí *nepřesouval*. Představ si následující situaci... chci si zapnout jeden FAR, kliknu na ikonku na QuickLaunchi... Chci zapnout druhý FAR, ale ikonka je v ...
Oddělovač tam rozhodně chybí, ale berme to tak, že je to jedna z prvních verzí nového designu a tak se leccos může změnit.

Další buildy určitě existujou, vždyť sedmitisícovka je z poloviny prosince a microsoftí laboratoře sestavujou obvykle minimálně jeden build denně. Jenže málokterá verze uteče (řízeně či neřízeně) ven.

Veřejná betaverze má přijít na světlo světa už brzy, leden není nereálným termínem, podle mě to nebude později, než v únoru.

Migrovat z Visty je pro mě zatím asi nereálné, tedy alespoň do doby, dokud pro W7 nebude funkční Daemon Tools :-D a tak bude W7 po nějakou dobu na disku paralelně s Vistou Ultimate. V souvislosti s tím se ale asi nevyhnu koupi #link[ http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=57516 většího HDD do notebooku], protože ta stodvacítka přestává pro tři OS, pár virtuálů a nějaká ta data k tomu stačit...
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 06.01.2009 09:35:12 ... (581/620)
Ad Windows 7 a MP3
Na mnoho českých serverech vyšly články o tom, jak Windows 7 build 7000 "ničí" MP3 soubory ve Windows Media Playeru 12, tak pozor na nastavení! :-)
- http://www.lupa.cz/zpravicky/unikla-b...rychlost-i-problemy/
- http://www.zive.cz/Bleskovky/Betaverz...-145127/default.aspx
- http://www.cdr.cz/a/26100

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 z 62 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: