XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / XChat / Ankety - hlasování

 


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 z 5 | 5 | » | Poslední

 

Lingali Muž Lingali ... 08.03.2015 23:43:14 ... (12/42)
Re: ČR má 4. nejnižší (332 euro) minimální mzdu v EU. Jaká je dle Vás zodpovědná výše minimální mzdy pro Českou republiku?
Odpověď na příspěvek od Xchat-Ankety z 27.02.2015 19:56:47:

Je pouze na lidech,za kolik jsou ochotní dělat.
Když někomu stačí osm hrubýho-je to jeho volba.

Mé maličkosti se minimální mzda netýká..Ať žije šedá ekonomika *47*


*924*
Lingali Muž Lingali ... 08.03.2015 23:34:45 ... (11/42)
s velkým Dééé
Odpověď na příspěvek od Jard01 ( mailto:jard01@centrum.cz ) z 08.03.2015 21:45:37:

Agentůra???


*924*
Jard01 Muž Jard01 (jard01@centrum.cz) ... 08.03.2015 21:45:37 ... (10/42)
Re: ČR má čtvrtou nejnižší minimální mzdu v EU. Jak vysoká by měla být dle Vás?
Odpověď na příspěvek od Prc3k ( mailto:prc3k@email.cz ) z 28.02.2015 16:20:37:
Ta teď si se předvedl jako naprostý Debil s velkým ''D''*3880*neboť mi řekni laskavě jak to ti lidé mají asi udělat v dělnických profesích když v každé fabrice mají smlouvu s nějakou Pracovní agentůrou*105*a když tam tedy můžeš nastoupit jen přes tu Pracovní agentůru která ti dá zas jen to co musí tedy minimální mzdu 9.200,- aby na tobě co nejvíce vydělala, tak co asi tak můžeš dělat*1172*Víš vono není líných lidí tolik kolik si myslíš*4*jen je plno těch kteří se k vobyčejnému dělníku snažícího se pracovat aspoň pod tou Pracovní agentůrou chovají jako k dobytku*105*ale jinak smyšlením ses minul minimálně o sedmdesát let*4*Soudruhu nacionalisto z NSDAP*2830**3880**369*





*475*Uživatelská Fóra / Osobní / Jard01*475*
guest Muž FajnMilan ... 01.03.2015 21:18:06 ... (9/42)
Re (3): Já je ale neberu...
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 01.03.2015 00:27:54:
Máš pravdu...... jedině souhlas...
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 01.03.2015 00:27:54 ... (8/42)
Re (2): Já je ale neberu...
Odpověď na příspěvek od MacCh z 28.02.2015 15:33:15:

...mám schopnosti a výsledky. Buď dostanu slušný plat, nebo půjdu jinam. *14*
Prc3k Muž Prc3k (prc3k@email.cz) ... 28.02.2015 16:20:37 ... (7/42)
ČR má čtvrtou nejnižší minimální mzdu v EU. Jak vysoká by měla být dle Vás?
Já bych minimální mzdu nechal na takové částce, na které je. Pokud někomu nevyhovuje, tak mu nic nebrání změnit práci. A pokud někdo tvrdí že nemůže, nebo že to nejde, tak lže a je líny proto něco udělat, takže si minimální mzdu v takové částce zaslouží.
Takže nevidím jediný důvod, proč by měl brát někdo 15000,- když proto nic neudělal? Pokud chce brát 15000,- tak ať se zvedne z gauče a jde proto něco udělat.

Možná bych spíš minimální mzdu ještě snížil aby to lidi donutilo se sebou něco dělat. Pokud s tím nic neuděláš, tak chcípneš hlady a nebo půjdeš pod most.
guest Muž MacCh ... 28.02.2015 15:33:15 ... (6/42)
Re: V České republice by neměla být žádná minimální mzda...
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 27.02.2015 23:04:27:
Satanista jako ty by měl dostávat jen 100kč měsičně.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 27.02.2015 23:04:27 ... (5/42)
V České republice by neměla být žádná minimální mzda...
.
...a ČR by měla následovat příklady zemí, které se bez ní v pohodě obejdou (např. Rakousko, celá Skandinávie, Švýcarsko). Dle mého není vůbec náhoda, že ve zmíněném seznamu jsou až na britskou a německou nejen samé nevýkonné ekonomiky, ale i krachující ekonomiky (nejen řecká, ale i portugalská, španělská a irská). ČR má spolu se Slovinskem pořád nejvyšší HDP na obyvatele z postkomunistických zemí, tudíž výše minimální mzdy očividně produktivitu práce ani tvorbu bohatství neovlivňuje. To by byla i řecká ekonomika 2x tak výkonná jak česká.

Je to i ekonomický nesmysl - nejen, že může být pro zaměstnavatele neúnosná a nutit je propouštět a přetěžovat zbytek zaměstnanců, ale pokud pro ně únosná je, stejně ji musí promítnout do nákladů. A vyšší náklady znamenají vyšší ceny, čímž klesá reálná hodnota mzdy.

Je to špatně i z morálního hlediska - je to zbytečný zásah státu, mzda má být výhradně věcí dohody mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, nekvalifikovaní zaměstnanci ztrácejí motivaci získávat kvalifikaci a ostatní si svou kvalifikaci, tedy i cenu své práce, zvyšovat.

A kdyby někoho napadlo, že by měl ve "spravedlivém hněvu" reagovat, jak má bez minimální mzdy všechno poplatit a nebere, že je to otázka především pro něj samotného, tak ať se zeptá Rakušanů, Norů, Švédů, Danů, Finů, Švýcarů ad. jak to zvládají oni, když ještě svoje země udržují na špici nejen evropské, ale i světové produktivity a životní úrovně.
guest Muž KRNOVAK ... 27.02.2015 22:18:36 ... (4/42)
Re (2): ČR má 4. nejnižší (332 euro) minimální mzdu v EU. Jaká je dle Vás zodpovědná výše minimální mzdy pro Českou republiku?
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 27.02.2015 21:54:57:
Dobře jsi to napsal,naprostý souhlas.Nejvíc mně štve,že Řecko, které se několik let potácí na pokraji bankrotu a je podporované mezinárodním programem úvěrové pomoci, je s minimální mzdou ve výši 684 euro (18 810 korun) daleko před náma.A to ještě řecký ministr práce Panos Skurletis dokonce ve čtvrtek ohlásil, že Atény se nevzdávají záměru opětovného zvýšení minimální mzdy na 751 eur(20652 korun) někdy v průběhu příštího roku.
To je výsměch nejen nám,ale celé Evropě,která Řecko dotuje a mnoho států,které se podílejí na mezinárodním programu úvěrové pomoci má dokonce nižší mzdy. To je bordel co?Žili si tam nad poměry dlouho a i přes masívní škrty výdajů,zvyšování daní,snižování mezd důchodů a já nevím čeho všeho ještě jsou pořád oproti nám na dvojnásobku naší minimální mzdy.
Ebisek Muž Ebisek ... 27.02.2015 21:54:57 ... (3/42)
Re: ČR má 4. nejnižší (332 euro) minimální mzdu v EU. Jaká je dle Vás zodpovědná výše minimální mzdy pro Českou republiku?
Tak já bych to viděl asi taky na těch 15 tisíc, pro blízkou budoucnost, ale za předpokladu, že ty top státy půjdou v opačném směru. EU nám cpe všechno aby jsme měli jednotné. Celoevropské zákony, měna, ceny potravin... Tak proč by se takhle měly lišit příjmy (obecně, nejen minimální)?

Což taky vysvětluje, proč jsme jako národ takhle pokřivení. Mnohé položky potravin jsou u nás dokonce dražší než v zahraničí, kde obecně mají platy X krát vyšší. Pak si můžeme klepat na čelo že jsme jako národ posedlí slevami a nekvalitními, lacinými potravinami.

A taky druhá věc... Je motivující dělat do roztrhání těla za částku, se kterou poplatíte bydlení, energie a ošacení a zbyde 60Kč na jídlo/pití a den? *40*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 z 5 | 5 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: