XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / XChat / Ankety - hlasování

 


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 z 5 | 4 | 5 | » | Poslední

 

Ebisek Muž Ebisek ... 09.05.2015 03:40:05 ... (22/42)
Re: V České republice by neměla být žádná minimální mzda...
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 27.02.2015 23:04:27:

Jedna věc je "by měla" a nebo jiné zbožné přání a druhou věcí je vždycky realita. Podívej se třeba na původní a líbivé myšlenky komunismu, kapitalismu nebo fašismu. A pak je porovnej s realitou. Bohužel my Češi máme odlišnou mentalitu než třeba Snandinávci. Proto to tam dokáže fungovat samo, u nás musíme pro jistotu nařizovat zákonem, protože (a možná jsem to již v nějakém fóru zmiňoval) je zde spousta firem, které by se nebály platit lidem 6 tisíc i míň. A typická reakce, tak kdyby za to nikdo nepracoval, tak by stejně museli zvýšit plat nebo zavřít továrnu. A ne, není to tak. Nezaměstnaný se jen tak nemůže otočit na patě a jít jinam, jelikož je zde jistá nezaměstnanost a člověk musí z něčeho žít. A dále se na to nabalují různé podvodné agentury ( http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani...vou/215411030520015/ ), mikropůjčky...

Dovolil bych si upozornit, že HDP nemá nic společného s bohatstvím obyvatele. Naopak, to že jsme lacinou pracovní silou (a zároveň nás je pár) se pozitivně odráží na HDP. Kdyby jsi tento ukazatel vyjal z makroekonomiky a přepočetl pouze HDP čínských švadlen na jejich hlavy, vyletěly by dvacetinásobně nad Lucembursko. A jen tak mimochodem... Pětina Čechů žije na hranici bídy, nejvíce v pohraničí: http://zpravy.idnes.cz/chudoba-v-cesk...12_141126_domaci_maq

Píšeš vyšší náklady, vyšší ceny, ... Zajímavé. Já třeba byl v Lidlu, kde mají velkou spoustu německých výrobků. A je zajímavé, že konzerva vepřového masa značky Oldenhauser (vyrobeno firmou Tulip Food Company v Hamburku) stojí stejně jako česká Hamé vepřovka. Pominu kvalitu, kde od Hamé dostaneš kůže a sádlo (a opět bych nespekulovat nad složením, kde má český výrobce přísnější normy, protože rozdíl je zjevný už od pohledu = Hamé puk tak na půl průměru konzervy a zbytek sulc a sádlo). Pokud by platilo co jsi napsal, byla by ta německá konzerva minimálně třikrát dražší, protože mzdové náklady (díky minimální mzdě v Německu [40 390Kč]) by tu konzervu výrazně prodražily v porovnání s agenturníma ukrajinkama v Hamé. A tím se dostáváme zpět k tvému mylnému pochopení HDP a bohatství. Tady nám HDP raketově roste (díky nízkým nákladům na pracovní sílu) a životní úroveň klesá (opět se odvolávám na mentalitu českých zaměstnavatelů a agentur, které považují minimální mzdu za doporučenou mzdu).

Ještě bych mohl pro ilustraci uvést například tento díl A Dost! o českých a německých lentilcích: https://www.stream.cz/adost/10005547-len tilky-nahled Jedna firma, prakticky tentýž výrobek, stejná cena ale jiné množství a kvalita. V neprospěch Čecháčka, zajímavé. Neviditelná ruka trhu nefunguje. *3* (btw, ke konci tam máš taky příběh odlišné mentality ze severských zemí *18* )

Závěrem bych ti ještě doporučil rozlišovat minimální mzdu od mzdy vyplácené, protože mi přijde, že o tom hovoříš jako o jednom a tom samém. Je to ale názorná ukázka, že v této zemi je zcela běžné minimální mzdu brát jako jakýsi mzdový postulát. Považuješ to za zásah státu. Já to považuju jako spodní strop, který zaručuje důstojné podmínky pro zaměstnance. Stejně tak jako trestní právo zaručuje, že za škodlivá jednání jsou určité sankce. Trestní právo nenutí lidi chodit krást. A je důležité upozornit na to, že se bavíme o mzdě za odvedenou práci (dle zákoníku práce 40h týdně atd... atd.), jelikož mi přijde, že například Prc3k si to v návalu emocí spletl s podporou (soudím dle věty "Pokud chce brát 15000,- tak ať se zvedne z gauče a jde proto něco udělat."

A dodávám... Rakušan to má mnohem jednodušší, jelikož rakouského zaměstnavatele nenapadne zaměstnat někoho za měsíční mzdu 330€ *3* Koneckonců, Řeka až do příchodu Albánců taky nenapadlo zamykat auto.
guest Muž otde ... 07.05.2015 22:13:09 ... (21/42)
Zajímalo by mě
jestli od té doby, co tady ta anketa je, už ta minimální mzda nevzrostla.
Zviratko.nezbedne Žena Zviratko.nezbedne ... 04.05.2015 22:13:59 ... (20/42)
Re: Máte slovo s M. Jílkovou
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 24.04.2015 13:39:01:
Tak nějak. Jako studentka VŠ dělám ve fabrice za 9000 hrubého...
guest Muž marek604cz (marek604cz@gmail.com) ... 26.04.2015 14:12:37 ... (19/42)
0
Proč by měla existovat nějaká minimální mzda? Minimální mzda by měla být nulová.
Ebisek Muž Ebisek ... 24.04.2015 13:39:01 ... (18/42)
Máte slovo s M. Jílkovou
Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Zneužívají pracovní agentury nezaměstnané?

http://redir.xchat.cz/?url=http%3A%2F...ilkovou%2F%3C%2Fu%3E">http://www.ceskatelevize.cz/porady/10...-m-jilkovou/

Možná tento díl někomu pomůže k vytvoření představy, proč lidi nechtějí pracovat za minimálku a kde se ztrácejí peníze (22k kmenový zaměstnanec, 8-12k agenturní).
guest Muž oggy1306 (oggy1306@seznam.cz) ... 30.03.2015 16:25:22 ... (17/42)
Mzdy
Skutečná cena/ hodnota práce je vyšší než kolik se za ní platí v ČR.To prostě někdo jen uměle nastavil namluvil lidem že je vpořádku jim dávat málo peněz. Vyplývá to ze daňového a důchodového systému a ze struktury nákladů pro provoz podniku v ČR, vč. kvality infrastruktury apod. To všechno vytváří finančí mix za kterého je přesně vypočítané co se ještě vyplatí a co už resp. kdo už ne. Spíš mi to přijde, že západ který se vzdal svých kolonií v zámoří si udělal nové kolonie z východní Evropy které na něj vydělávají. Vysávají nás. My tady svým nízkými mzdami tady přispívámě k tomu aby zahraniční ivestor který zde investuje a utrácí peníze bohatl. Co na tom že při neustále rostoucích nákladech a klesajících stagnujících mzdách permanentně chudneme. Držíme ústa a pořád čekáme že nám někdo něco dá. Tdy se vůbec nedává do výzkumu do školství. Proto jsme tam kde jsme . Stát z východu levná montovna. A za to buďme možná ještě rádi, jiak by tu možná nic nebylo.
guest Muž oggy1306 (oggy1306@seznam.cz) ... 30.03.2015 16:16:40 ... (16/42)
Co může ČR nabídnout kromě nízkých mezd
Otázkou je spíš to, co by se stalo, kdyby se tu mzdy skutečně zvýšily na úroveň starých členských zemí EU. Co bychom mohli nabídnout, čím bychom byli zajímaví. V tom si myslím že by nás ostatní státy se kterými vlastně o zahraniční investory soutěžíme hravě předstihli. Vždyť naše vláda láká do ČR zahraniční ivestory s tím ,že zde ušetří na levné a kvalifikované pracovní síle. Jiak by sem možná ani nešli. Drahou a kvalifikovanou sílu už doma mají.
guest Muž Vesspucci ... 26.03.2015 19:13:49 ... (15/42)
Minimum...
Dle mého názoru 15.000,
sám si tak málo vydělám, zaplatím nájem, služby, cestovné, svačiny do práce a jsem v pjurdeli :-)
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@post.cz) ... 12.03.2015 04:46:28 ... (14/42)
0
.
venda Muž venda (vacziik@ankety.com) ... 09.03.2015 16:12:06 ... (13/42)
minimální mzda
podle mě tak 10 - 12 tisíc

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 z 5 | 4 | 5 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: