XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Ateismus

Ateismus

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Jak, kdy a proč jsem se stal ateistou. Proč nevěřím v bohy.
Fórum pro všechny ateisty a jejich současné názory tu bylo a dnes chybí.

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

slami990h Muž slami990h ... 15.02.2015 14:28:30 ... (Strom/Strom)
ateismus
Ačkoliv je v komentáři k tomuto foru, že je určeno pro ty, kdo jsou ateisty, věřím, že smyslem tohoto fora je diskuze na téma ateismus, kde může každý říct své, což zase naznačuje název tohoto fora.
Všiml jsem si, že tu ateismus působí něco jako trn v oku, je mi skoro trapné, psát sem svůj názor.
Každý ateista vnímá tuhle věc jako svůj přirizený světonázor, o kterém moc nepřemýšlí, jaká je pravda? Sám jsem byl dlouho ateistou, co člověk "vidí", je svět, jaký je a existence boha působí iracionálně, neuvěřitelně, v té době bych byl schopen se každému s opačným názorem vysmát a prožít si v klidu a bez náboženství svůj život, jenže...
Teď je dobré na chvíli se zastavit a vnímat tenhle, tak naprosto dokonalý způsob vnímání života, měl jsem možnost obejít tuhle věc a podívat se na ni i z druhé strany. Ateismus je lež a to na 100%. Je jako matrix, je iluzí, ve které se odehrávají lidské životy, forma nadvlády. Vím, že tahle iluze není jen přesvěčivá, je dokonalá, geniální. Kdyby člověk žil 100krát svůj život, znovu řekne, že ateismus je pravda a vždy mě bude raději považovat za blázna, než aby mi uvěřil, tohle je povaha této iluze, je to část té obrovské moci, kterou má. Ateismus není jen nějaký názor, který lze jen tak změnit, je i něčím, co člověka dobrovolně nepustí, jako vězení. 1000krá jsem se mu snažil vzepřít a 1000krát se snažil mě opět pohltit.
Tady si člověk může udělat alespoň malou představu, jak velmi přesahuje moc zlého schopnosti člověka. Iluze je lež a lež pochází od něj, který vládna, aniž by kdokoliv co tušil.
Ebisek Muž Ebisek ... 25.06.2015 18:57:46 ... (Strom/Strom)
Re: ateismus
Odpověď na příspěvek od slami990h z 15.02.2015 14:28:30:

Dobrá tedy. Pokud budeme vycházet z toho, že je ateismus lež, pak je otázkou co je pravda. A následně, pravdu nějak ověřit, že je to pravda.

Bohužel v tomto smyslu jako pravda vychází ateismus.
guest Muž Antony52 (Antony2@email.cz) ... 13.07.2015 06:35:18 ... (Strom/Strom)
Re (2): ateismus
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 25.06.2015 18:57:46:

Jak poznat co je pravda? Co se na to optat někoho povolanějšího. :-)

Ale je potřeba opatrně, aby to nevypadalo jako v náseldující filmové ukázce. :-D
https://www.youtube.com/watch?v=7TCfNFck x6Q

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: