XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 26.01.2022 23:12:45 ... (Strom/Strom)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Nadiya kouzlí v kuchyni ( https://www.csfd.cz/film/758791-nadiya...i-v-kuchyni/prehled/ ; vysílá Netflix) - epizoda Něco sladkého na zub: Baklava s lepivým syrupem (Sticky Syrup Baklava)

Kakao mě překvapilo víc než pomerančová voda, šťáva a kůra... a bylo to tak, že kakao to dost zhutnělo, zatímco pomeranč to naopak odlehčil. Ani teď se mi ale nepodařilo dosáhnout toho, aby se vrchní vrstva těsta na náplň přilepila. Myslím, že je ale problém v kupovaném těstě, které bylo opravdu velice suché i jako polotovar. Sám ho ale dělat nebudu; nedělá si ho ani Nadiya: "Kdo normální by dělal filo těsto? Trvá to 12 hodin!" *40**3*

A na náplň se mi opravdu nejvíce osvědčily samotné pistácie, ne směs ořechů (Nadiya to přesně nepopsala, odhadnul jsem to na pistácie + vlašáky).

Přesto všechno samozřejmě velice dobré, ale kromě pracnosti (i bez výroby filo těsta *40**3*) byl největší problém ještě to kvantum cukru. I když to Nadiya jakoby odlehčila britskou specialitou Zlatý sirup (Golden Syrup). Ve skutečnosti je to jen tekutější karamel a i tak tam dala 2 lžíce do náplně a pak ještě tři na čtvrt kilo cukru na zalití baklavy. *40**3*

85%

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: