XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 13.03.2011 21:08:57 ... (Strom/Strom)
Já, Claudius 11: Bůh v Colchesteru (epizoda TV seriálu)
.
Claudius: Po celý život jsem toužil obnovit republiku. A přesto ze mě nakonec udělali císaře. [...] Velmi jsem chyboval. Snažil jsem se vládnout rozumně, spravedlivě, otupit ostří monarchie, získat si lid, ale tím jsem monarchii jen upevňoval. A teď ji chci jednou provždy zničit. A Nero bude můj nástroj. Je to blázen jako byl Caligula. My císařové jsme všichni šílenci, ale až vyhyneme, lidé jednou provždy skoncují s monarchií a nastolí moudřejší vládu.

(Claudius se v zásadním mýlil, Nero sice kvůli povstání proti sobě spáchá sebevraždu a v jeho osobě skončí vláda julsko-klaudijské dynastie, ale bude trvat ještě téměř 1900 let - do r. 1946 - než se Itálie, pohrobek Římského impéria, stane znovu republikou. Předchozí perioda začala svržením posledního krále Římského království a nástupem vlády patricijů okolo r. 509 př. n. l. a skončila vraždou Julia Cesara v r. 44 př. n. l. Po něm Římu vládl Oktavián, později známý jako Augustus, který republiku postupně transformoval v císařství při zachování některých republikánských institucí, v první řadě senátu, de facto Claudiův dědeček - Claudiův otec byl nevlastní Augustův syn, bratr jeho nástupce Tiberia a dědeček Tiberiova nástupce Caliguly.)

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: