XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 09.03.2011 20:23:23 ... (Strom/Strom)
Odkladiště linků
Když už jsem ho zmínil, patří sem i Facebook (FB).

Jak už jsem psal, svůj díl netových flamewarů jsem vyčerpal (předpokládám, že nemusím zdůrazňovat, že kde jsem já, je flamewar vždycky nedaleko, ostatně to mám i v avataru). Na té spleti sociálních sítí nevidím žádnou přidanou hodnotu oproti netové komunikaci, kterou mám za sebou. Navíc teoretická koncepce je sice zajímavá (až na funkci "poke" apod.), ale praktické provedení mi přijde nejen otravně přeplácané, ale i dětinské (rozumějte i na můj infantilní vkus). [1]

Neanonymita pro mě není přidaná hodnota - na to mám reálnou komunikaci, virtuální tak pro mě ztrácí svou hlavní přednost: bourání sociálních bariér. Což si dovolím tvrdit i přes to (nebo právě proto), že patřím k lidem, kteří ty reálné sociální bariéry pěstují - pro mě je v reálné komunikaci velmi důležitý odstup (mj. důraz na vykání) a jasně stanovená hranice, co si okolí ke mně může dovolit a co ne (proto pro mě homosexualita není taková zátěž jako pro ty, kteří mi předhazovali, že "přesně takoví jako já, jim dělaj tu pověst, kterou maj" - samozřejmě to na sebe takhle konkrétně nevztáhli, ale aspoň je vidět, jak je to absurdní tvrzení).

Tím spíš, že jsem četl nemálo kritik FB, z nichž je zřejmé, že se jedná pouze o virtualitu nalakovanou na růžovo - vizte třeba honbu za co největším počtem přátel, kteří jsou ve skutečnosti pouze "přátelé". (Ano, vím i to, že nejzásadnější kritiky se týkají nedostatečné ochrany a zneužitelnosti osobních dat. A naopak že největší užitek z jakkoli virtuálních sociálních sítí mají opozice v zemích Třetího světa, kde je ale často FB blokovaný. [2])

Na virtuální komunikaci mě okouzlovalo, že spolu můžou otevřeně a rovnoprávně debatovat i lidé, které dělí generace, a partner(ka) v diskusi se může/musí výhradně soustředit na to, co píšete. Pokud chtěl oponent(ka) použít argumentů ad hominem, mohl(a)/musel(a) vyjít opět jen z prezentovaných názorů; off-topic vás mohl(a) napadat jen tak, že o vás off-topic nic neví/se nedozví. *1**14*

Naštěstí na mě ani netlačí rozvětvené příbuzenstvo, které FB používá jako komunikační kanál, protože jsme dost roztahaný nejen po republice, ale i mimo ni (tedy jsme jedním z dokladů jinak prapodivného motta FB: "Facebook vám pomáhá navázat kontakt s lidmi ve vašem životě a sdílet s nimi své příspěvky."). Ale klid, Bůh není tak zlomyslný, že by dovolil, aby se do světa rozlézala jakási "flamewarová mafie", jsou to všechno normální lidi, to já jsem mezi něma jediná úchylka, nejen co do (ne)komunikace (a pro sichr ještě "vykastrovaná" - no baže, On myslel na všechno, budiž mu věčná sláva!). *40**3**3*

*54*

[1] Není to zas tak s podivem, věková hranice pro registraci je 13 let a podle jednoho průzkumu byl jen iPod mezi americkými středoškoláky populárnější, přičemž se FB dělil o 2. místo s pivem. *369**3*
[2] Ze všech těch úžasných údajů na cs.wikihesle mě zaujalo především to, že 5. největší uživatelskou základnu má FB v Turecku (možná ale proto, že zrovna v Číně je blokovaný).

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: