XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 22.09.2010 03:47:05 ... (Strom/Strom)
Reflex 15 / 2010
David Černý:

Pořád mě překvapují lidé, intelektuálové, dalo by se jim říkat elita národa, kteří tvrdí, že je politika nezajímá. Zeptám se jich, zda chodí k volbám, a tihle lidi, kteří zažili totáč, mi odpovídají, že nepůjdou volit, protože jejich hlas stejně nic nezmůže. Chápu, že se alternativa těžko hledá. I mně se o minulých senátních volbách stalo poté, co jsem v prvním kole odvolil zelený, že mi nezbyla žádná alternativa. I když jsem v podstatě pravicový volič, u nás na Praze 5 je ODS prakticky Jančík, a protože proti kandidoval socan, volit vlastně ani nešlo. [...] Když se kouknu dvacet let zpátky, mám pocit, že je to naprosto nejhorší období, do kterého se ČR dostala. Většina politiků je naprosto nedůvěryhodných. Jenže když půjde k volbám jen těch 13% bolševiků, vyhrajou to na plný čáře. Navíc vlastně ani nevím, co je horší - jestli když vyhrajou socani, nebo ODS. Když se kouknu na západ od našich hranic, tam se o politiku stará asi třetina lidí, tady podle některých průzkumů jen asi 10 procent. Když přijedeš do Londýna a dojdeš na Downing Street, je tam každý druhý den demonstrace. Masí se to! A pokud se tam nějaký politik proviní proti slušným mravům, partaj se ho zbaví. Ale tady nic. Žijeme v naprostým hnoji. A hodně mě irituje, že se tomu pomalu přestávám divit! Potisící zopakuju, že nejde o to, zda se starám o politiku. Ale přece žiju v nějakém společenství a platím daně, a když se pak podívám na to naše JZD, a je to pěknej prasečinec, pořád chci vědět, kam ty prachy jdou! Proč si za mé peníze, které zaplatím na daních, má nějaký premiér kupovat vilu v Toskánsku? Nebo proč se kupují pandury za několikanásobek běžné ceny? Je to jedno velké hokynářství!

David Černý (1967) - český sochař, proslulý kontroverzními plastikami (především instalace Entropa v době českého předsednictví EU v r. 2009).

(K tomu stávkování - mám dojem, že si Černý rejpnul do Francie, když ji na té Entropě přelepil nápisem: "Stávka!"

Byť oprávněně - tam se stávkuje i proti stávkám. *40**3*)

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: