XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Škoda

Škoda

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Pro milovníky domácí automobilky
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž 19Jarda92 (ztuner@centrum.cz) ... 01.06.2010 17:54:30 ... (Strom/Strom)
Fabia RS
Mas blby info frajere Fabku dopuje jeste kompresor.No to sou ty nekvalitni servery ze kteryho se to kopiruje.A clio rs neni hothatch ale hatback ty moulo
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 02.06.2010 22:46:33 ... (Strom/Strom)
Re: Fabia RS
Odpověď na příspěvek od 19Jarda92 ( mailto:ztuner@centrum.cz ) z 01.06.2010 17:54:30:
Promiň, možná jsem měl použít pojem přeplňování, myslel jsem, že tam je turbo. Souhlasím s Prazdrojem, Fabia RS je normální Fabia s kompresorem, koukni, co má za úpravy třeba to Clio.
No, rychlým hatchbackům se říká hothatch - jen tak pro informaci.
Jinak titul auta roku TG pro Yeti a Superb není prázdná záležitost. Minimálně ten Superb je dost jedinečný a takové auto nikdo jiný nenabízí.
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 04.06.2010 09:10:30 ... (Strom/Strom)
Re (2): Fabia RS
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 02.06.2010 22:46:33:

On spíš nařážel na to, že mimo turbodmychadla má ještě navíc kompresor.

Auto roku TG jako Top Gearu? Toho pořadu nebo časopisu? Protože v tom pořadu často vyhrávají hodně zajímavé automobily, ale Škodovky jsem tam ještě neviděl.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 04.06.2010 14:43:32 ... (Strom/Strom)
Re (3): Fabia RS
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 04.06.2010 09:10:30:
To je jedno, jak je to přeplňované, prostě to není pořádné sportovní auto, pouze normální Fabia se silnějším motorem.
Teď na posledním vyhlašování získal Yeti titul rodinného auta roku a Superb limuzíny roku. Pořad i časopis dělají stejní lidé, čili i ta auta roku jsou stejná.
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 05.06.2010 11:32:11 ... (Strom/Strom)
Re (4): Fabia RS
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 04.06.2010 14:43:32:

No jedno to není, je celkem rozdíl jestli má auto jedno nebo dvojité přeplňování, výkonová křivka je odlišná, takže je určitě lepší, že má dvojité přeplňování. Ale jinak ano, Fabia RS je běžné auto, která má celkem výkonný motor a nějakou elektroniku, co hlídá podvozek.

Tak to nevím, kde jsi sledoval jaké vyhlašování aut roku, ale co jsem sledoval 14. sezónu, tak tam vyhrálo tuším nějaké Lamborghini a jednu z cen mám pocit získal i Stig.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 05.06.2010 11:54:44 ... (Strom/Strom)
Re (5): Fabia RS
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 05.06.2010 11:32:11:
Jasně, na vlastnosti motoru to vliv má, mně šlo jen o to, že typ přeplňování, jakým se toho výkonu dosáhne, není pro celkovou povahu toho auta zas až tak podstatný.
Já to mám z časopisu.
guest Muž 19Jarda92 (ztuner@centrum.cz) ... 06.06.2010 10:31:09 ... (Strom/Strom)
Re (6): Fabia RS
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 05.06.2010 11:54:44: prave ze to je na tom to nejdulezitejsi.To zajima kazdyho jak k tomu vykonu dosli.Si myslis ze kdyz nekdo rekne ze BUGATI VEYRON ma dve V8 od volkswagenu se ctyrma turbama a nejakejma 12ti chladicema tak to neni podstatny.Tak co je u tebe podstatnyho.Boze muj
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 06.06.2010 10:54:44 ... (Strom/Strom)
Re (7): Fabia RS
Odpověď na příspěvek od 19Jarda92 ( mailto:ztuner@centrum.cz ) z 06.06.2010 10:31:09:
Je to prostě W12 s 1000 koni a pro celkovou povahu toho auta není podstatné, zda je to přeplňované jedním kompresorem a třemi turby, nebo čtyřmi turby. Fabia RS je stejně tak obyčejná Fabia jen s 1.4 s 180 k a jestli to má kompresor a turbo, nebo dvě turba, je to jedno, pořád to bude obyčejná Fabia s o něco silnějším motorem - o to mi jde. S kompresorem to bude mít o malinko lepší zátah v nižších otáčkách, ale to s toho nedělá jiné auto, celková povaha bude stejná.
guest Muž 19Jarda92 (ztuner@centrum.cz) ... 06.06.2010 12:14:04 ... (Strom/Strom)
Re (8): Fabia RS
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 06.06.2010 10:54:44: nene V16 a 1001HP
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 06.06.2010 13:34:10 ... (Strom/Strom)
Re (9): Fabia RS
Odpověď na příspěvek od 19Jarda92 ( mailto:ztuner@centrum.cz ) z 06.06.2010 12:14:04:
Jo, sorry, W16, to je tak nezvyklé, že píšu automaticky 12 jako nejvyšší počet válců. Jinak myslím, že ten jeden kůň to auto nezmění a domnívám se, že o tom ten můj příspěvek vůbec nebyl, vždy reaguješ jen na nějakou v tomto kontextu naprosto nepodstatnou nepřesnost a základní smysl ti uniká. Když už, tak to zmíním mimochodem jako upřesnění a ne že to bude celá odpověď, ne? Nebo na to snad nemáš co říct kromě tohoto? To jsem rád, že souhlasíš.
guest Muž Josh.Chamberlain (the.kubiz@gmail.com) ... 06.06.2010 19:15:53 ... (Strom/Strom)
Re (10): Fabia RS
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 06.06.2010 13:34:10:

Jardovi asi nešlo už odpovědět nic jiného...

Doplnil bych, že skutečně není podstatné, zda má kompresor a turbo nebo dvě turba, podstatné je, že má TSi dvojité přeplňování - tj. zjednodušeně řečeno jeden velký systém pro vyšší otáčky a jeden malý systém pro otáčky nižší a pro eliminaci turboefektu. Podstatné je jak se to chová, nikoliv jak toho bylo dosaženo.

O tom, jestli je Fabia RS hothatch či nikoliv, bych nediskutoval. Samotný pojem hothatch není nikde definován a každý jej vnímá jinak. Já třeba poměrně úzce - musí to být ostrý sporťák na základě hatchbacku, ale musí být použitelný pro každodenní používání (tedy odkaz původního Golfu GTi nebo P205GTi). Řadím tam tedy Clio Sport, Clio Sport s příplatkovým Cupovým podvozkem, ale Clio Cup už ne. Řadím tam Mégane R26, R26 F1, ale R26.R už ne. Řadím tam Focus ST, ale RS už nejspíš ne, RS500 určitě ne. Někdo mezi hothatche řadí všechny rychlé hatcbacky, někdo dokonce i některá kupé s výklopnou zádí (typicky Audi TT) a někdo i Evolution, protože "tam přece patří i impreza a evo je její jediný soupeř..."

Jestli bude Fabia RS dobrá či nikoliv mám jasno. Bude dobrá. Jestli bude zábava jí řídit netuším. Že do kufru naložili závaží pro lepší rozložení hmotnosti je dobrá zpráva, že jí budou vyrábět i jako kombík, který na trh uvádějí ve stejnou dobu, špatná.

Diskuze o platformách si myslím, že je nemístná. Rozdíl mezi PQ24 (Fabia I 6Y, Polo IV 9N a Ibiza III 6L) a PQ25 (Ibiza IV 6J, Polo V 6R) není skoro žádný, kinematika náprav zůstala zachována. Fabia II 5J navíc používá vylepšenou verzi starší platformy, podobně jako třeba jihoamerický VW Gol páté generace používá platformu, která je kombinací obou. Mnohem důležitější tak je konkrétní naladění podvozku, především tlumičů, pružin, pneumatik a řízení.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 06.06.2010 19:48:00 ... (Strom/Strom)
Re (11): Fabia RS
Odpověď na příspěvek od Josh.Chamberlain ( mailto:the.kubiz@gmail.com ) z 06.06.2010 19:15:53:
To já tam řadím všechny rychlé hatchbacky, nevím, jak jinak bych nazýval třeba ten Focus RS. Superhothatch? :D Ten pojem nevnímám tak, že by to mělo být vhodné pro každodenní jízdu. Nevzpomínám si, jak jsem to přesně napsal, hothatch je nejspíš vhodné označení, když to je sportovní verze obyčejného hatchbacku, šlo mi spíš o to, že s největší pravděpodobností nepůjde o opravdu pořádné sportovní auto, jako je třeba to Clio, těch odlišností oproti normální Fabii bude mnohem méně, v zásadě obyčejná Fabia se 180 koni. Škoda asi nikdy nebude mít v koncernu pozici výrobce ryzích sporťáků, jedná se o praktická a rodinná auta a tohle jsou jen takové trochu silnější verze.
guest Muž Josh.Chamberlain (the.kubiz@gmail.com) ... 06.06.2010 22:44:40 ... (Strom/Strom)
Re (12): Fabia RS
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 06.06.2010 19:48:00:

Souhlasím s Tebou a každopádně se těším na svezení.

Nevzpomínám si, jak jsem to přesně napsal - stačí zarolovat a přečíst si to :D

Superhothatch - třeba tak. A nebo taky ne. Snaha zařadit jej do škatulky je jasná. Myslím si ale, že není nezbytné, aby ta škatulka měla nadpis.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: