XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Elza

Elza

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Zápisník
[ Něco pro závisláky ]
- http://www.xstatistiky.cz

Moderátoři: Elza

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž Lothar ... 16.03.2009 11:07:03 ... (Strom/Strom)
win Xp
Ahoj,

vím, že jsi se tu tím zaobíval...nemáš někde náhodou Windows XP s podporou STA disků. Potřebuji nainstalovat notebook a ten krám neumí disk přepnout aby se choval jako ATA....takže mi wokna vyhoděj šílenej error při instalaci *21*.
Lukáš
Moderátor uživatelských sekcí

|► Film, televize, rádio |► Internet a Počítače |►Věda a Technika
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 16.03.2009 11:12:06 ... (Strom/Strom)
Re: win Xp
Odpověď na příspěvek od Lothar z 16.03.2009 11:07:03:

Zase jeden, co instaluje XP na nový písidlo... :)

Takže, na errory jako prase funguje následující postup:
- potřebuješ jeden pc, na kterým provedeš následující úkony
- potřebuješ mít při ruce instalačku xp
- stáhni si program nLite
- stáhni si z webu výrobce desky ovladače pro ten řadič z toho počítače
- pomocí nLite zaintegruj ten řadič do instalačky XP a vytvoř ISO soubor
- vypal na CD-RW a zkus z toho ty XP nainstalovat
guest Muž Lothar ... 16.03.2009 11:15:33 ... (Strom/Strom)
Re (2): win Xp
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 16.03.2009 11:12:06:

To semi právě nechce...moc práce :-D

Jinak tento návod znám až moc dobře...

Lukáš
Moderátor uživatelských sekcí

|► Film, televize, rádio |► Internet a Počítače |►Věda a Technika
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 16.03.2009 11:18:15 ... (Strom/Strom)
Re (3): win Xp
Odpověď na příspěvek od Lothar z 16.03.2009 11:15:33:

Máš dvě (resp. tři) možnosti. Buď použít nLite, nebo si sehnat externí disketovku a pomocí ní ten ovladač XPčkům předhodit, nebo nainstalovat nějakej moderní systém (Vista, 7, Linux, ... :))

Mimochodem, příprava tý instalačky v nLite je otázka pěti minut, zatímco upload cca 600 MB (už hotovýho) iso souboru je na běžným domácím připojení otázkou na půl dne :D
guest Muž Lothar ... 16.03.2009 11:20:08 ... (Strom/Strom)
Re (4): win Xp
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 16.03.2009 11:17:12:

Nejraději bych stáhl rovnou ISO se vším :-D ale musím někde sehnat co tam je za desku..to taky bude prdel. A visty?? jsi si upšouk do kalhot ne?

Tak domácí připojení neřeším *40*

Lukáš
Moderátor uživatelských sekcí

|► Film, televize, rádio |► Internet a Počítače |►Věda a Technika
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 16.03.2009 11:23:33 ... (Strom/Strom)
Re (5): win Xp
Odpověď na příspěvek od Lothar z 16.03.2009 11:20:08:

Proč bych si měl pšoukat... :) systém z roku 2001 na nový počítače prostě nepatří. Alternativ máš dost, Vista (jedna vista, ne dvě visty!) je jen jedna z nich :)
Možná tomu nebudeš věřit, ale mám tady Asus EEE a Windows 7 na tom běží hodně svižně :)

Domácí připojení musíš řešit, protože i kdyby Elza tu instalačku někde měl, tak ti ji z domova rychlejš nikam nenahraje :D
guest Muž Lothar ... 16.03.2009 11:28:34 ... (Strom/Strom)
Re (6): win Xp
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 16.03.2009 11:23:33:

Windows 7 jsou fajn.....ale Visty jsou sračky prostě....ty jsem tam dal prozatí...naprosto nepoužitelné. A raději dám na notebook ověřenej systém než-li něco co každou chvilku padá. A hlavně to není notebok pro me :-D takže plním přání.

To je děs todle
Lukáš
Moderátor uživatelských sekcí

|► Film, televize, rádio |► Internet a Počítače |►Věda a Technika
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 16.03.2009 11:40:17 ... (Strom/Strom)
Re (7): win Xp
Odpověď na příspěvek od Lothar z 16.03.2009 11:28:34:

Ahoj, jak píše zajDee, máš několik možností:

1) nLite - je to fakt otázka chvíle a pro příští reinstalaci už máš CD/DVD rovnou připravený - doporučuju
2) Externí USB FDD 3,5" s driverem - hodí se, když bys ji využíval často, ale mně se za 500 Kč fakt koupit nevyplatí
3) Vypnutí podpory SATA v setupu BIOSu - to je docela rychlé, ale spíš lama řešení, nevyužiješ potom možností SATA disků
4) Alternativní OS - Windows Vista, 7 - pokud se ti nic z toho nezamlouvá, můžeš zkusit nějakou linux distribuci
5) Vypnutí podpory SATA v setupu BIOSu, instalace systému, instalace SATA ovladačů, zapnutí podpory v BIOSu - to se mi zdálo jako easy řešení, zkoušel jsem to i dokonce, ale nedařilo se mi to
6) Instalační CD s integrovaným SP2 pro WinXP - nejsem si 100% jistý (možná Radek bude vědět víc), ale SP2 tuším už má podporu SATA disků rovnou v sobě, i nLite umí SP2 do starších instalačních médií kompilovat

O jiné možnosti nevím :-).
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 16.03.2009 11:58:53 ... (Strom/Strom)
Re (8): win Xp
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 16.03.2009 11:40:17:

Ad 5, tedy vypnutí AHCI v BIOSu, nainstalování systému a zapnutí AHCI v BIOSu - ne vždycky to systém ustojí. Záleží na mnoha faktorech.
Ad 6, SP2 podporu AHCI nemá (nejspíš s výjimkou pár hodně využívaných řadičů z Intel chipsetů), SP3 možná už jo, nevím, XP se SP3 jsem nikdy neinstaloval :)

Pokud je pro Lothara externí FDD zbytečnost, pak mu opravdu nezbyde, než ty ovladače zaintegrovat... :)
guest Muž Lothar ... 16.03.2009 13:14:13 ... (Strom/Strom)
Re (9): win Xp
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 16.03.2009 11:58:53:

Mno zatím jsem problém s bodem 5 neměl. Pokud to šlo vypnout :-D
Mno hele zkoušel jsem to s trojkou a ani ťuk :-//
My vysvětli k čemu potřebuji externí FDD??

Lukáš
Moderátor uživatelských sekcí

|► Film, televize, rádio |► Internet a Počítače |►Věda a Technika
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 16.03.2009 14:11:42 ... (Strom/Strom)
Re (10): win Xp
Odpověď na příspěvek od Lothar z 16.03.2009 13:14:13:

Vypnout, nainstalovat systém a pak zapnout. Pokud má systém nainstalovanej jen "SATA" (ne "AHCI") řadič, tak už taky nemusí nabootovat a skončí ve stopce inaccessible boot device. Řeší se to tak, že do kompu přidáš další řadič (případně pokud máš na desce řadiče dva), jeden bude v sata a druhej v ahci režimu, ty nainstaluješ systém na tom sata-režimovým řadiči, v systému nainstaluješ drivery pro ten druhej ahci řadič, přepojíš disk, přepneš sata-řadič do ahci režimu, nabootuješ systém, nainstaluješ ovladače a pak ho můžeš přepojit zpátky :D)

Externí FDD potřebuješ pro to, abys XPčkům mohl předhodit ovladač pro SATA/AHCI/SCSI řadič z diskety, pokud se ti to tedy nechce integrovat pomocí nLite: )

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: