XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Elza

Elza

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Zápisník
[ Něco pro závisláky ]
- http://www.xstatistiky.cz

Moderátoři: Elza

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž Lothar ... 16.03.2009 11:07:03 ... (Strom/Strom)
win Xp
Ahoj,

vím, že jsi se tu tím zaobíval...nemáš někde náhodou Windows XP s podporou STA disků. Potřebuji nainstalovat notebook a ten krám neumí disk přepnout aby se choval jako ATA....takže mi wokna vyhoděj šílenej error při instalaci *21*.
Lukáš
Moderátor uživatelských sekcí

|► Film, televize, rádio |► Internet a Počítače |►Věda a Technika
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 16.03.2009 11:12:06 ... (Strom/Strom)
Re: win Xp
Odpověď na příspěvek od Lothar z 16.03.2009 11:07:03:

Zase jeden, co instaluje XP na nový písidlo... :)

Takže, na errory jako prase funguje následující postup:
- potřebuješ jeden pc, na kterým provedeš následující úkony
- potřebuješ mít při ruce instalačku xp
- stáhni si program nLite
- stáhni si z webu výrobce desky ovladače pro ten řadič z toho počítače
- pomocí nLite zaintegruj ten řadič do instalačky XP a vytvoř ISO soubor
- vypal na CD-RW a zkus z toho ty XP nainstalovat
guest Muž Lothar ... 16.03.2009 11:15:33 ... (Strom/Strom)
Re (2): win Xp
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 16.03.2009 11:12:06:

To semi právě nechce...moc práce :-D

Jinak tento návod znám až moc dobře...

Lukáš
Moderátor uživatelských sekcí

|► Film, televize, rádio |► Internet a Počítače |►Věda a Technika
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 16.03.2009 11:18:15 ... (Strom/Strom)
Re (3): win Xp
Odpověď na příspěvek od Lothar z 16.03.2009 11:15:33:

Máš dvě (resp. tři) možnosti. Buď použít nLite, nebo si sehnat externí disketovku a pomocí ní ten ovladač XPčkům předhodit, nebo nainstalovat nějakej moderní systém (Vista, 7, Linux, ... :))

Mimochodem, příprava tý instalačky v nLite je otázka pěti minut, zatímco upload cca 600 MB (už hotovýho) iso souboru je na běžným domácím připojení otázkou na půl dne :D
guest Muž Lothar ... 16.03.2009 11:20:08 ... (Strom/Strom)
Re (4): win Xp
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 16.03.2009 11:17:12:

Nejraději bych stáhl rovnou ISO se vším :-D ale musím někde sehnat co tam je za desku..to taky bude prdel. A visty?? jsi si upšouk do kalhot ne?

Tak domácí připojení neřeším *40*

Lukáš
Moderátor uživatelských sekcí

|► Film, televize, rádio |► Internet a Počítače |►Věda a Technika
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 16.03.2009 11:23:33 ... (Strom/Strom)
Re (5): win Xp
Odpověď na příspěvek od Lothar z 16.03.2009 11:20:08:

Proč bych si měl pšoukat... :) systém z roku 2001 na nový počítače prostě nepatří. Alternativ máš dost, Vista (jedna vista, ne dvě visty!) je jen jedna z nich :)
Možná tomu nebudeš věřit, ale mám tady Asus EEE a Windows 7 na tom běží hodně svižně :)

Domácí připojení musíš řešit, protože i kdyby Elza tu instalačku někde měl, tak ti ji z domova rychlejš nikam nenahraje :D
guest Muž Lothar ... 16.03.2009 11:28:34 ... (Strom/Strom)
Re (6): win Xp
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 16.03.2009 11:23:33:

Windows 7 jsou fajn.....ale Visty jsou sračky prostě....ty jsem tam dal prozatí...naprosto nepoužitelné. A raději dám na notebook ověřenej systém než-li něco co každou chvilku padá. A hlavně to není notebok pro me :-D takže plním přání.

To je děs todle
Lukáš
Moderátor uživatelských sekcí

|► Film, televize, rádio |► Internet a Počítače |►Věda a Technika
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 16.03.2009 11:40:17 ... (Strom/Strom)
Re (7): win Xp
Odpověď na příspěvek od Lothar z 16.03.2009 11:28:34:

Ahoj, jak píše zajDee, máš několik možností:

1) nLite - je to fakt otázka chvíle a pro příští reinstalaci už máš CD/DVD rovnou připravený - doporučuju
2) Externí USB FDD 3,5" s driverem - hodí se, když bys ji využíval často, ale mně se za 500 Kč fakt koupit nevyplatí
3) Vypnutí podpory SATA v setupu BIOSu - to je docela rychlé, ale spíš lama řešení, nevyužiješ potom možností SATA disků
4) Alternativní OS - Windows Vista, 7 - pokud se ti nic z toho nezamlouvá, můžeš zkusit nějakou linux distribuci
5) Vypnutí podpory SATA v setupu BIOSu, instalace systému, instalace SATA ovladačů, zapnutí podpory v BIOSu - to se mi zdálo jako easy řešení, zkoušel jsem to i dokonce, ale nedařilo se mi to
6) Instalační CD s integrovaným SP2 pro WinXP - nejsem si 100% jistý (možná Radek bude vědět víc), ale SP2 tuším už má podporu SATA disků rovnou v sobě, i nLite umí SP2 do starších instalačních médií kompilovat

O jiné možnosti nevím :-).
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 16.03.2009 11:58:53 ... (Strom/Strom)
Re (8): win Xp
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 16.03.2009 11:40:17:

Ad 5, tedy vypnutí AHCI v BIOSu, nainstalování systému a zapnutí AHCI v BIOSu - ne vždycky to systém ustojí. Záleží na mnoha faktorech.
Ad 6, SP2 podporu AHCI nemá (nejspíš s výjimkou pár hodně využívaných řadičů z Intel chipsetů), SP3 možná už jo, nevím, XP se SP3 jsem nikdy neinstaloval :)

Pokud je pro Lothara externí FDD zbytečnost, pak mu opravdu nezbyde, než ty ovladače zaintegrovat... :)
guest Muž Lothar ... 16.03.2009 13:14:13 ... (Strom/Strom)
Re (9): win Xp
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 16.03.2009 11:58:53:

Mno zatím jsem problém s bodem 5 neměl. Pokud to šlo vypnout :-D
Mno hele zkoušel jsem to s trojkou a ani ťuk :-//
My vysvětli k čemu potřebuji externí FDD??

Lukáš
Moderátor uživatelských sekcí

|► Film, televize, rádio |► Internet a Počítače |►Věda a Technika
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 16.03.2009 14:11:42 ... (Strom/Strom)
Re (10): win Xp
Odpověď na příspěvek od Lothar z 16.03.2009 13:14:13:

Vypnout, nainstalovat systém a pak zapnout. Pokud má systém nainstalovanej jen "SATA" (ne "AHCI") řadič, tak už taky nemusí nabootovat a skončí ve stopce inaccessible boot device. Řeší se to tak, že do kompu přidáš další řadič (případně pokud máš na desce řadiče dva), jeden bude v sata a druhej v ahci režimu, ty nainstaluješ systém na tom sata-režimovým řadiči, v systému nainstaluješ drivery pro ten druhej ahci řadič, přepojíš disk, přepneš sata-řadič do ahci režimu, nabootuješ systém, nainstaluješ ovladače a pak ho můžeš přepojit zpátky :D)

Externí FDD potřebuješ pro to, abys XPčkům mohl předhodit ovladač pro SATA/AHCI/SCSI řadič z diskety, pokud se ti to tedy nechce integrovat pomocí nLite: )
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 16.03.2009 14:32:29 ... (Strom/Strom)
Re (10): win Xp
Odpověď na příspěvek od Lothar z 16.03.2009 13:14:13:

Externí FDD na dohrání toho AHCI ovladače pro běžnou instalaci Windows XP (holt v době vývoje Windows XP nepočítali, že za pár let bude 3,5" pro stolní počítače až takové tabu, jak už napsal Radek, prostě azstaralý systém :-D).

Ano, XP si vezmou po nabootování méně paměti než Vista, ale to si braly tehdy i Windows 2000 méně než XP, a Windows 98 si taky zabraly méně než Windows 2000, a mohl bych pokračovat :). Vista zkrátka zabírá více paměti, ale umí ji taky daleko lépe využít. Dám úplně jednoduchý příklad: Raději naplním osobní automobil více lidmi a pojedu s ním méněkrát (ušetřím benzin = čas = peníze), než abych je vezl vícekrát v poloprázdném voze, i tak nějak se to dá hodně laicky přirovnat k využití paměti ve Vistě *3*. A že Vista není dostatečně rychlá na starších strojích? To nebyly ani Windows XP v době svého uvedení, ani dlouho potom. Samozřejmě proti gustu žádný dišputát, ať si každý používá co chce, jak chce :-).
guest Muž Lothar ... 16.03.2009 14:55:08 ... (Strom/Strom)
Re (11): win Xp
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 16.03.2009 14:32:29:

Jenže ty rozdíly u starší veríc nebyli tak markantní.....desetinásoný nárůst je fakt moc hele. A toto je novej počítač. A já si Visty nedám ani na novej a rychlej stroj, protože je to pomalejší a nedává mi to nic navíc oproti Xp.
Lukáš
Moderátor uživatelských sekcí

|► Film, televize, rádio |► Internet a Počítače |►Věda a Technika
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 16.03.2009 15:47:02 ... (Strom/Strom)
Re (12): win Xp
Odpověď na příspěvek od Lothar z 16.03.2009 14:55:08:

"Jenže ty rozdíly u starší veríc nebyli tak markantní.....desetinásoný nárůst je fakt moc"
Nešiř tady FUD :)
pro W2K stačilo mít v PC 32 MB RAM, pro rozumnej provoz spíš 64 nebo 96 MB RAM.
pro WXP stačilo mít v PC ze začátku 64 MB RAM, líp 128 až 192 MB RAM, po letech (přišel SP1, SP2, další bobtnání systému) je rozumný množství paměti pro XP 512 MB, líp 1 GB.
pro Vistu stačí mít v PC 512 MB RAM, líp 1 až 2 GB RAM. Takže to rozhodně není desetinásobek, oproti dnešním XP.

"já si Visty nedám ani na novej a rychlej stroj, protože je to pomalejší a nedává mi to nic navíc oproti Xp."
To je samozřejmě tvůj pohled na věc. Jsou lidé, kterým Vista "něco navíc" dává - ať už to je 64bit systém v češtině, podpora nejnovějšího HW (a saamozřejmě chybějící podpora starého HW, tak to bývá s každou verzí Windows), podpora síťových vymožeností (a nejde tu jen o IPv6), mnohem širší ovladatelnost přes Group Policies (to lze využít jen v doménovém prostředí, pravda), technologie BitLocker pro šifrování disku (jen v Ultimate edici, pravda) a spousta dalších novinek, který v systému jsou.

Pokud ti stačí XP, nikdo ti je nebere, ale pak neběduj nad tím, že je pro jejich instalaci potřeba vytvářet modifikovanou instalačku, protože AHCI... XP jsou (a to nikdo nepopře) systém z roku 2001, do kterýho MSFT během času dobastlil spoustu rozšíření. MS udělal zásadní chybu, když nechal lidi čekat mezi XP a Vistou pět let (2001 vs. 2006), za tu dobu se toho hodně změnilo a to jak v oblasti sw, tak i hw.

Já zůstávám u Visty, resp. u 7, protože využívám ty vlastnosti, který by mi XP neposkytly. Jen u toho netbooku si ještě udělám pár testů, abych si ověřil, že tam ty XP zase takovou velkou výhrou nejsou... :-)
guest Muž Lothar ... 16.03.2009 16:02:02 ... (Strom/Strom)
Re (13): win Xp
Bohužel to nemohu číst celé, ale jenom tak...zkoušel js někdy Visty na 512RAM?

A bludy nešířím :-D Xp mi po ořezání na stolním po startu žerou 70MB a Vistym ižrali asi 600MB......tak 9 násobek...

EDIT: a Visty a Win7 jsou sakra velkej rozdíl

Lukáš
Moderátor uživatelských sekcí

|► Film, televize, rádio |► Internet a Počítače |►Věda a Technika
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 16.03.2009 16:10:33 ... (Strom/Strom)
Re (14): win Xp
Odpověď na příspěvek od Lothar z 16.03.2009 16:02:02:

70 MB ti žerou? hmm, a odkud jsi to vyčetl? ze správce úloh? :) kolikrát mám psát, že ten údaj, co vypisuje správce, se nedá pro srovnání používat...?

W7 a Vista (jedna Vista taky už :D) nejsou zase tak odlišný systémy. Tedy kromě GUI a nových featur. Možná tě to překvapí, ale W7 jsou odvozeninou Visty (a všechny ty vlastnosti, který má Vista, mají 7 taky). Pár tweaků tam je, ale když teď koukám na netbook, ukazuje správce úloh využití 494 MB paměti. Ve skutečnosti to nemá ale vliv, ten systém je dost svižnej, na tom samým železe stejně svižnej, jako ty XPčka. Fígl byl v tom vypnout všechny ty serepetičky (animace, blbiny, co běží na pozadí, ...) a kdybych přepnul vzhled na "XP-like", tak nikdo nepozná, že tam nejsou XP.
guest Muž Lothar ... 16.03.2009 20:30:03 ... (Strom/Strom)
Re (15): win Xp
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 16.03.2009 16:10:33:

Možná pro Tebe...pro mě je to peostě směrodatně..pokud se po startu podívám kolik to žere systémových prostředků a u jednoho 70MB a u jednoho 500MB tak více prostě neřeším..........pokud se to nedá dle tebe pro srovnání používat to mě tak nepřijde.

Máš pravdu.....jenomže pro mě jsou prostě Visty (a je mi jedno že to je Vista) Alpha verze Win7....toť vše.

A je mi to jedno...prostě na moje počítače nikdy Visty nepůjdou.

PS: a debila si dělej z někoho jiného..vypnout serepetičky umím *4*.

Lukáš
Moderátor uživatelských sekcí

|► Film, televize, rádio |► Internet a Počítače |►Věda a Technika

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: