XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Kecy o všem / Dobré skutky

 

Dobré skutky

Dobré skutky

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Kdo chce,hledá způsob Kdo nechce,hledá důvod..
V dnešní uspěchané době se setkáváme s tím,že každý myslí jen na sebe,že vše děláme jen ve svuj vlastní prospěch.
Já ale věřím,že i nepatrná pomoc dokáže druhým změnit život k lepšímu.Někdo pošle DMSku,jinej poskytne přístřešek vyplaveným sousedům..někdo třeba jde darovat ledvinu.
Cílem tohoto fóra není se tu předhánět v tom,kdo co kdy pro koho udělal.Jde o to-zamyslet se.

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 z 37 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

Ebisek Muž Ebisek ... 25.08.2014 19:34:42 ... (326/366)
Re (9): Humanitární pomoc.
Odpověď na příspěvek od Lingali z 25.08.2014 09:04:35:

Jenže vlastní smyšlené verze (říkejme tomu třeba subrealita) si tady vytváříš především ty. Já taky netrávím půl života čtením novin a neusínám u puštěné ČT24. Jenom prostě když mi někdo ukazuje tu propagandu na humanitární pomoc, tak já se nad tím snažím přemýšlet nestranně. Hledám odpovědi na otázky, proč to tam tak je, jak to tam funguje.
Asi před 7 lety jsem byl na nějaké charitativní akci, kde nám ukazovali fotky z Ugandy a rýžovali prachy na propiskách za pade. Zkus někdy přemýšlet, proč v těch zemích na jedné straně nemají co jíst a na straně druhé tam připadá 1 ilegálně držený zbraň na 300 obyvatel. Ty čísla jsou z doby té charitativní akce, ale pochybuju o tom, že by se nějak výrazně měnily z roku na rok. Ty čísla jsem vzal z nějakého datového listu o vyzbrojení světa, bohužel už si to přesně nepamatuju, kde to bylo.

Když tak hltáš propagandu strany "A", měl by jsi stejně tak hltat propagandu opoziční strany, strany "B".

http://uloz.to/x17d9JW/africka-kultura-wmv
http://www.uloz.to/live/xFd5HKy/cerne-zlo-avi



... a tak dále a tak dále... Jak jsem již psal, když podléhat propagandě, tak alespoň obou stran, nikoli jenom té Unicefu *4*
Lingali Muž Lingali ... 25.08.2014 09:04:35 ... (325/366)
Re (8): Humanitární pomoc.
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 24.08.2014 16:04:46:

Mno ty si taky médium
Nevim jak ty a většina ti podobnejch,ale já netrávím drtivou část dne přilepenej u počítače,nakupováním novin a hltáním informací a vzhledem k tomu,že žiju v jeskyni,tak ani tu televizu si tak často nepustím..

Zkus přijít s nějakou jinou,neotřelou a originálnější verzí než je ta masáž..příteli


*924*
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 24.08.2014 18:00:50 ... (324/366)
Re (8): Humanitární pomoc.
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 24.08.2014 16:04:46:

Pět deka emocí může být účinnější než tuna faktů.
Manfred de Vries
Ebisek Muž Ebisek ... 24.08.2014 16:04:46 ... (323/366)
Re (7): Humanitární pomoc.
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 24.08.2014 07:37:01:

A ty jsi taky očividně nepochopil, že tady můj odvěký přítel v uvozovkách se o to snaží už od samého počátku. *3* Je to ale důsledek toho, že jsme médi masírováni propagandou humanity. A je silnější než třeba v minulosti válečné propagandy.

Například ta od Unicefu http://hellomobile.cz/zmobile/html/banner/unicef.gif

Hubeňoučké dětičky kterým lezou žebra, matka která krmí děcko místo lžičky víčkem z pet láhve. Zkrátka záběry, které mají jediný cíl - hlavně v ženách probudit mateřské pudy, aby s nima bylo snadné manipulovat na lousknutí prstem. A penízky se sypou. A dále se tato propaganda šíří a vymývá mozky tak, že lidi nevidí vlastní rodiče strádající v domově důchodců, ale každý měsíc posílají prachy Unicefu. Bohužel vlastní babička má v domově důchodců nerezovou lžičku, proto je pro nás něco více cizí člověk v africe *3*

Nevím jak lidé z Unicefu mohou usínat, když některé živočišné druhy dokonce hubí cizí mláďata, aby ta jejich měla více prostoru.
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 24.08.2014 14:41:31 ... (322/366)
Re (10): Humanitární pomoc.
Odpověď na příspěvek od Lingali z 24.08.2014 10:02:52:

Tak tento Tvůj příklad nekulhá, ale už jezdí na invalidním vozejčku. Dítě je bezmocné jak fyzicky, tak psychicky řešit takovou situaci.
On by se tento Tvůj příklad dal vykládat tak že Afričané nemají mentálně na to, aby si své problémy vyřešili sami.
Lingali Muž Lingali ... 24.08.2014 10:02:52 ... (321/366)
Re (9): Humanitární pomoc.
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 24.08.2014 09:30:46:

Jasně..stejnak tak pokulhává tenhle příklad: Autobus,v něm mmj sedí žena,na klíně má malé dítě..autobus dostane smyk,pak havaruje..Jak se zachová ta žena??Bude držet instinktivně dítě,i když šanci na přežití tím ztrácí oba dva a nebo se chytne madla a má mnohem větší šanci na přežití alespoň ona??Uvažovat racionálně se řekne lehce,ale volba bejvá mnohem těžší..


*924*
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 24.08.2014 09:30:46 ... (320/366)
Re (8): Humanitární pomoc.
Odpověď na příspěvek od Lingali z 24.08.2014 07:51:26:

To mi nemusíš říkat. Spíš to vysvětli rodičům Afrických dětí, že svou nezodpovědností ničí životy a budoucnost svých dětí.

Je to něco podobného jako tento příklad. Existuje nějaká nemoc (to si nevymýšlím jen se mi nechce hledat jaká) při které má pacient obrovskou žízeň ale nesmíš mu dát napít, protože by jej to zabilo. Teď si představ že je to někdo z Tvých blízkých a úpěnlivě tě prosí o vodu. Člověk uvažující racionálně mu ji nedá. Řekne počkej až se vyléčíš, potom vodu dostaneš. Člověk, který jedná převážně pod vlivem emocí mu tu vodu dá protože přece nemůže takovou prosbu odmítnout. Vím že každé přirovnání kulhá ale pomoc Africe je něco podobného. Lidé pod vlivem emocí pošlou léky i potraviny, čímž následně vyvolají ještě větší katastrofu a ještě víc dětí umírajících hladem, s ještě menší možností jim pomoci. Člověk racionálně uvažující řekne, zmenšete porodnost (mimo jiné) a pomůžeme vám.
Lingali Muž Lingali ... 24.08.2014 07:51:26 ... (319/366)
Re (7): Humanitární pomoc.
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 24.08.2014 07:37:01:

Nebo se jen snažím poukázat na to,že život můj,Tvůj,Tvejch synů,jeho,tamtoho i tamtý,má stejnou cenu jako životy jinech..vyber si


*924*
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 24.08.2014 07:37:01 ... (318/366)
Re (6): Humanitární pomoc.
Odpověď na příspěvek od Lingali z 24.08.2014 07:02:14:

Vidím, že se upřímně snažíš nepochopit to, co ten druhý říká. A daří se Ti to.
Lingali Muž Lingali ... 24.08.2014 07:02:14 ... (317/366)
Re (5): Humanitární pomoc.
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 24.08.2014 04:42:59:

Takže až zasedne rada pro otázku přemnožení lidstva a navrhne to co ty-snížit stav..předpokládám,že budeš první,kdo se dobrovolně přihlásí o odchod z tohoto světa,neb..děláš službu světu..


*924*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 z 37 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: