XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Češi

Češi

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
co si myslíte o češích o jejich národnostním smýšlení, tradicích, náboženství, způsobu oblékání..?
Je naše národní sebevědomí mrtvé? Jste na svůj národ hrdí nebo se za něj stydíte? Jací jsme vlastně my češi?

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 12 | 10 | 11 | 12 | » | Poslední

 

ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 28.05.2006 10:56:53 ... (36/116)
Re (7): Hodnoty
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 24.05.2006 23:29:54:

To je bohužel smutný fakt.Na druhou stranu to stejně závisí na té menšině, jak dokáže ty "blbé masy" pod ní utáhnout ;-)

Elfik *88*
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 28.05.2006 10:55:25 ... (35/116)
Re (7): Hodnoty
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 24.05.2006 23:25:32:

Jak říkám, věc názoru. Tvůj nesdílím, ale repsektuji :o) Jinak já bych klidně dnešní stadiony s Koloseem srovnával. Samozřejmě takové, co srovnání snesou...takže třeba ne nafukovací halu v Horní Dolní, ale Sazka Arenu klidně. Je to technický a architektonický skvost, který stál společnost spoustu prostředků a demonstruje úroveň jejich současného umu a techniky. Přesně jako Koloseum. A stejně jako v Koloseu, můžeš v jejích zdech vidět velkolepá představení současné kultury. Tohle srovnání rozhodně snese. To, že Koloseum je jediné a podobných stadionů je víc a že se postavili výrazně rychleji, je pouze věc toho, že současná technika a civilizace je o mnoho dál, než ta před mnoha staletími. (Čímž nechci nijak snižovat úroveň starých Římanů, naopak k nim chovám velký obdiv...)

Jasný, určitě je to otázka vkusu a názoru, přesně to jsem se snažil říct. Já to neodsuzuju, pouze konstatuju, že pro mě má třeba hokej daleko větší kulturní úroveň než tohle. Jestli jsem měl pravdu, to se uvidí až už nás to nebude dávno trápit :o)

ad P.S.: Mno, tak tohle přesně kultura neni no *40*

Elfik *88*
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 28.05.2006 10:40:30 ... (34/116)
Re (7): Hodnoty
Odpověď na příspěvek od S.n.a.k.e.r ( mailto:skodak@chello.cz ) z 24.05.2006 16:51:28:

To je dost obecná definice, pod kterou si můžeš představit ledacos :o)

Elfik *88*
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 24.05.2006 23:29:54 ... (33/116)
Re (6): Hodnoty
Odpověď na příspěvek od ELfkaM ( mailto:elfkam@elfkam.net ) z 24.05.2006 12:41:06:

Jinak taky nesouhlasím, že kultura je nutně to co se líbí masám. Protože když si sečteš blbce až do IQ Bushe (tedy 90-100), tak to je pořád nadpoloviční většina (54%) *3*

I. nad 140 inteligence géniů - absolutní předpoklady pro tvůrčí činnost, určuje ostatním směr poznání 0,2
II. nad 130 výjimečná, superiorní inteligence - mimořádné předpoklady pro tvůrčí činnost, vynikající manažeři 2,8
III. nad 120 vysoce nadprůměrná inteligence - snadno vystuduje vysokou školu, může dosáhnout vynikajících výsledků v tvůrčí i manažérské činnosti 6,0
IV. 110-120 nadprůměrná inteligence - vystuduje vysokou školu, při vysoké pracovitosti může získat mimořádné pracovní postavení 12,0
V. 100-110 vysoce průměrná inteligence - vysokou školu vystuduje jen s potížemi, důsledností i pracovitostí může získat společenské zařazení předchozí kategorie 25,0
VI. 90-100 průměrná inteligence - dokáže složit maturitní zkoušku, v práci se uplatní ve středním postavení 25,0
VII. 80-90 slabě podprůměrná inteligence - dokáže absolvovat základní školu a dobře se uplatnit v manuálních profesích 10,0
VIII. 70-80 nižší stupeň slabomyslnosti - s problémy zvládne základní školu, úspěšný ve zvláštní škole 10,0
IX. 50-70 debilita, slabomyslnost - je-li dobře veden, absolvuje zvláštní školu 6,8
X. 20-50 imbecilita, střední stupeň slabomyslnosti - nevzdělavatelný, ale osvojí si sebeobslužné návyky 2,0
XI. 0-20 idiotie, těžká slabomyslnost - nevzdělavatelný a nevychovatelný 0,2
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 24.05.2006 23:25:32 ... (32/116)
Re (6): Hodnoty
Odpověď na příspěvek od ELfkaM ( mailto:elfkam@elfkam.net ) z 24.05.2006 12:41:06:

Ano já mám kulturu takhle úžeji vymezenou a myslím, že většina lidí co nezapadá do toho celoživotního modelu auta/motorky/pivo/fotbal (možná bych ještě dodal jedno vulgární slovo jakým tito lidé označují opačné pohlaví). Ono máš pravdu co dneska není bysnys, že? Umělec taky musí z něčeho žít a tak točí filmy , dělá hudbu, která hraje v TV, rádiu. V podstatě máš pravdu ale nesrovnával bych třeba dneší stadiony a sportoviště, které se staví podobným způsobem jako obchoďáky třeba s Koloseem *4*

Jinak co se týká třeba industrialu a dekadence, tak to už je spíše otázka v kusu. Jestli se ti nelíbí zvířata z železného šrotu, tak nemáš na to to kriticky ohodnotit, protože se nemáš čeho chytnout a nic ti to neříká (to nemyslím v negativním slova smyslu ). Každý je jiný, ale vždy jde hlavně o progresivní a kvalitní nápad. Ono kouzlo takového alternativního umění tkví v tom, že právě není svázáno pravidly. Což má za následek spoustu nekvalitních věcí, ale jak se objeví jednou za čas něco dobrého tak to předčí všechna očekávání. Třeba u technické kresby se to naučíš ve škole, tak abys dělal málo chyb a uměl vyjádřit prostor, takže budeš mít každý obrázek ucházející, ale realistická kresba ti nedovoluje udělat něco zvláštního pokud si nevybereš jo dobrou věc nebo situaci na nakreslení. Všechno má své úskalí.

Prostě ve sportovní terminologii bych to řekl takhle: Takové každodenní věci jako sport, internet, televize rádio ... atd. patří do kultury, ale hrajou tam druhou ligu *4*

PS: Jesli jsi se dneska díval na zprávy, tak tam bylo jak fanoušci Baníku vnesli "kulturu" do Liberce *3*
guest Muž S.n.a.k.e.r (skodak@chello.cz) ... 24.05.2006 16:51:28 ... (31/116)
Re (6): Hodnoty
Odpověď na příspěvek od ELfkaM ( mailto:elfkam@elfkam.net ) z 24.05.2006 12:41:06:

Kultura: souhrn materiálních a duchovních hodnot vytvořených lidmi v procesu historického vývoje (wikipedia.cz)

*4*
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 24.05.2006 12:41:06 ... (30/116)
Re (5): Hodnoty
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 24.05.2006 10:03:10:

Jak říkám, to je otázka výkladu pojmu "kultura". Já si kulturu představím jako něco, co zajímá a provozuje většina lidí, něco, co i po sto letech bude v učebnicích, protože to provozovaly/obdivovaly masy. Z tohohle pohledu může být kulturou klidně i sport, televize nebo internet...
Samozřejmě pokud koukáš na kulturu "klasicky" (knihy, divadlo, obrazy, architektura...), tak to může být trochu jinde. Ale i tak bych se hádal, protože i do těhle oborů klasické kultury tohle zasahuje. Přeci najdeš spoustu kvalitních skutečně kulturních památek (staveb, knih, obrazů/fotografií...), které by bez (např.) sportu nikdy nevznikly. Odsuzovat proto některé obory lidské činnosti jako nekulturní mi proto přijde krákozraké...nikdo dopředu nemůže vědět, co nakonec se ujme a co bude mít z historického hlediska nějakou cenu.

Elfik *88*
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 24.05.2006 10:03:10 ... (29/116)
Re (4): Hodnoty
Odpověď na příspěvek od ELfkaM ( mailto:elfkam@elfkam.net ) z 23.05.2006 14:00:34:

Já bych spíše řekl, že sport a kultura dnes jsou dvě lodě a každá si plave svou cestou :-) Na hromadných meetincích se stánky s občerstvením a s diváky mezi kterýma panuje šum hovoru nevidím nic kulturního... maximálně sociálního... že jsou lidi v kontaktu a nesedí na prdeli doma *4*
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 23.05.2006 14:00:34 ... (28/116)
Re (3): Hodnoty
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 23.05.2006 12:42:51:

To je spíš otázka, co si představíš pod pojmem "kultura". Já třeba absolutně neuznává tzv. "moderní umění", kdy si támhle nějakej jouda pořídí svářečku, na směťáku posbírá odpad, spíchne to dohromady a pak se to vystaví na Václavák *78* To už pro mě je daleko větší kulturou ty trička "Baníček" *3* Ale vážně...samozřejmě naznačené schéma bandy ožralů v hospodě hodnotící "odborně" fotbalový zápas se nedá kulturou nazvat ani v nejmenším. Na druhou stranu zavrhovat sport jako bezkulturní a tvrdit, že z něj nic nezbyde, mi přijde jako naproto adekvátně velký omyl :o)

Elfik *88*
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 23.05.2006 12:42:51 ... (27/116)
Re (2): Hodnoty
Odpověď na příspěvek od ELfkaM ( mailto:elfkam@elfkam.net ) z 22.05.2006 11:06:40:

No on ten typický model auta/motorky/pivo/fotbal opravdu s kulturou nic moc společného nemá narozdíl od OH. Spíš mi to připadá jako moderní náhražka nějakého náboženství kupovat si suvenýry se jménem oblíbeného týmu a uctívat jako modlu stadion a neuznávat jiné "náboženství" ... tedy jiné týmy a uměle vyvolávat nevraživost typu "sk**vená Sparta!!!" nebo "sk**vený Baník!!!" *3* IMHO je to dnes o penězích. Podle mě nemůže být moc záživné jezdit s formulí pořád jen dokolečka třeba 30 kol. To by mi hráblo. To se dá ale pochopit. Někoho to baví a dostane dost peněz, když hraje a závodí. Co ale nedokážu pochopit je být ten pasivní divák.. nedokážu si představit, že pasivní model auta/motorky/pivo/fotbal by byl můj hlavní zájem celý život. To je přece na zmagoření. Pro případné "chytače za slovo" občas se kouknu, ale na mistrovství(je blbost nefandit reprezentaci v mezinárodním zápase) a nejdůležitější události. Chodit každý den do tipsportu a kupovat si trička "Baníček" *3* nebo nejít ven, protože musím sledovat všechny zápasy už od Kotěhůlky versus Dobříněves už je podle mě nemoc podobná hraní automatů.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 12 | 10 | 11 | 12 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: