XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Češi

Češi

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
co si myslíte o češích o jejich národnostním smýšlení, tradicích, náboženství, způsobu oblékání..?
Je naše národní sebevědomí mrtvé? Jste na svůj národ hrdí nebo se za něj stydíte? Jací jsme vlastně my češi?

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 z 12 | 11 | 12 | » | Poslední

 

ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 22.05.2006 11:06:40 ... (26/116)
Re: Hodnoty
Odpověď na příspěvek od cvass ( mailto:cvass@centrum.cz ) z 19.05.2006 20:50:30:

Sport - a tedy i hokej - je taky kus kultury, na to nezapomínej. Ze starého řecka nám taky zbylo hodně sportovních památek (nebo památek se sportovní tematikou). Učebnicovým příkladem budiž Olympijské hry... Takže to bych rozhodně nepodceňoval *4*

Elfik *88*
guest Muž cvass (cvass@centrum.cz) ... 19.05.2006 20:50:30 ... (25/116)
Hodnoty
Buďte hrdí na kulturu, ne na hokej. Z hokeje nic nezbyde*5*
guest Muž Mr.Daves (Mr.Daves@seznam.cz) ... 07.05.2006 11:31:09 ... (24/116)
Re (3): ...
Odpověď na příspěvek od S.n.a.k.e.r ( mailto:skodak@chello.cz ) z 07.03.2006 18:49:34:

MYslím že mezi francouzi a Brity je hooodně velky rozdíl už jenom z vypravění našeho učitele francouštiny *40*

*248* Daves *249*
guest Muž StoneyCZ ... 21.03.2006 22:28:04 ... (23/116)
Re: češi jsou nejlepší
Odpověď na příspěvek od stuntman16 ( mailto:zdenda.vivi@seznam.cz ) z 21.03.2006 20:30:51:
jak jednoduché :)
guest Muž stuntman16 (zdenda.vivi@seznam.cz) ... 21.03.2006 20:30:51 ... (22/116)
češi jsou nejlepší
češi jsou nejlepší,
nechápu, že můžete váhat, který národ je na světě nejlepší. No přece ten český.
vemte to z tohodle hlediska, sportovce máme dost dobrý, sice jich máme pomálu,
ale jsou tu a medaile i výsledky nám dělaj, tím nás zviditelňují v okolnim světě.
naše holky jsou taky nejlepší, nejhezčí a dá se s nima pokecat (protože neumim
jinou řeč).
a jídlo, to nemusí mít ani komentování.
češi - the best national of the world
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 07.03.2006 20:15:40 ... (21/116)
Re (3): ...
Odpověď na příspěvek od S.n.a.k.e.r ( mailto:skodak@chello.cz ) z 07.03.2006 18:49:34:

S tímhle hlediskem bys v Británii ani Francii neobstál *3*

Elfik *88*
guest Muž S.n.a.k.e.r (skodak@chello.cz) ... 07.03.2006 18:49:34 ... (20/116)
Re (2): ...
Odpověď na příspěvek od ELfkaM ( mailto:elfkam@elfkam.net ) z 07.03.2006 09:32:02:

kdepak. ano, krajina má vliv na tradice a zvyky místních obyvatel - jako nepřesně ohraničené skupiny. jsem přesvědčen, že není rozdíl mezi Dánem, žijícím v pohraničí a Němcem, který bydlí o padesát kilometrů dál. kromě jazyka nebo nedejbože náhledu na některé skutečnosti, což je zase dáno státní indoktrinací.

řekl bych, že určité rozdíly jsou bezesporu patrné mezi Slovany, Germány, Kelty atd., protože ti se v pradávných dobách vyvíjeli v úplně jiných částech kontinentu, ale dělat rozdíly mezi Britem a Francouzem je imho nesmysl.
ELfkaMČerná hvězdička Muž ELfkaM (elfkam@elfkam.net) ... 07.03.2006 09:32:02 ... (19/116)
Re: ...
Odpověď na příspěvek od S.n.a.k.e.r ( mailto:skodak@chello.cz ) z 05.03.2006 01:49:43:

Úplný nesmysl to zcela jistě není, protože i zeměpisná poloha území, jež národ obývá mu v geologicky krátkém čase vtiskne některé i dost výrazné rysy. Kdyby se Boleslav usídlil na území Dánska, tak by třeba například nebyli Češi zcela jistě na posledním místě, co se konzumace ryb týče :o) A určitě bys i sám našel mnoho dalších specifik, které jsou dílem převážně působení dané krajiny na národ, který ji obývá.
Nicméně Tvoje definice "že národ je skupina lidí, kteří se úplnou náhodou narodili v jedné suverénní územně-správní jednotce, kde je uzákoněn jeden mateřský jazyk" a "a pak teprve vznikl národ, jako skupina lidí, kteří se v tomto státě narodila " musím minimálně ze 3/4 uznat jako objektivně správné, protože - ač určitě specifika každého národa působí i na jedince - tak určitě nelze říci, že všichni (či většina) obyvatelé nějakého území mají takové či makové vlastnosti :o)

Elfik *88*
guest Muž XalarmX ... 05.03.2006 02:57:48 ... (18/116)
Re: ...
Odpověď na příspěvek od S.n.a.k.e.r ( mailto:skodak@chello.cz ) z 05.03.2006 01:49:43:

samozřejmě, že se nemusí podobat........ničím a každý je úplně jiný, jenže je lidi tak rádi hodnotí jako celek...následkem různých excesů (většinou jednotlivců)...i když někdy tento charakter může být skutečností u většiny a všichni si tak získají pověst charakterem většiny, který může souviset s následky jejich historie...

nemůžeš vědět ... a tudíš soudit člověka i kdyby přijížděl ze země věčné lásky a míru, to může být maximální parchant a tyran...proto ho nemůžeš soudit podle obalu a protože nějaký jeho krajan ti něco provedl, na něj, nebo ostatní jeho původu házet špinu, nebo mu naopak otevřít náruč jen pro to, že je ze stejných končin...ve skutečnosti to ale vypadá jinak a ze skušeností co mám o tobě maj obrázek dřív, než tě poznají...ale zase ne všichni...mě je jedno, jestli je to rumun, ukrajinec, američan, anglán , afričan, čech, slovák...to je jasné. Bohužel ne všem.

jsem potomek české historie, můj první jazyk je čeština (ačkoliv to tak z těch příspěvků většinou nevypadá...už toho mám moc :o))), ale tolik co čech toho určitě nevypiju, ani neukradnu... :o)

mě je národ ukradený...moje bydliště je planeta země :-) a národnosti lidí ze všech národů... :o)

skoro souhlas
guest Muž S.n.a.k.e.r (skodak@chello.cz) ... 05.03.2006 01:49:43 ... (17/116)
...
je tu někdo, kdo si myslí, že národ je skupina lidí, kteří jsou si něčím podobní a zároveň se shodně liší od příslušníků jiných národů, skupina, která by se dala charakterizovat jako celek? například, říká se o Němcích, že jsou pracovití. ví někdo, kolik Němců je skutečně pracovitějších než jiné národy? šedesát procent? polovina, možná míň? a co ti ostatní, nejsou Němci? a kolik Španělů je pohostinných a kolik Italů neumí pořádně řídit? kolik Čechů krade? a můžete poznat národnost člověka podle jeho chování? neřekl bych.
já bych spíš řekl, že neexistuje nic jako národ. respektive, že národ je skupina lidí, kteří se úplnou náhodou narodili v jedné suverénní územně-správní jednotce, kde je uzákoněn jeden mateřský jazyk. definice národa jako skupiny lidí, mluvících stejným jazykem a majících společnou historii a z toho odvozená potřeba existence národní suverenity a národního státu je vlastně záměrně - což je velmi důležité (můžu se k tomu vrátit jindy) - převrácená. nejdřív byl totiž stát, který vznikl na základě nějakých majetkových poměrů, válek různých panovnických rodů a podobně, a pak teprve vznikl národ, jako skupina lidí, kteří se v tomto státě narodila.
kdyby Boleslav nebo kdokoliv přišel o Moravu a místo ní získal řekněme Lužice a Dánsko, načež by se v Dánsku mluvilo dalších tisíc let česky, tak bych byl dneska Polák a Dánové by neexistovali - byli by z nich Češi. myslíte, že bych se jako Polák choval jinak? že bych vypadal jinak? že bych se oblíkal jinak? myslíte, že by Dánové míň pili a víc kradli? neřekl bych.

tak, kdo mě přesvědčí, že národ jako pojem není úplný nesmysl?

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 z 12 | 11 | 12 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: