XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Nic!

Nic!

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Filosofická otázka: Co je to nic? Co si pod tímhle slovem představíte?
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 21 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | » | Poslední

 

guest Muž Mapudy ... 15.11.2006 18:35:42 ... (122/202)
NIC??
Otazka co je "Nic" nedava smysl... slovo BYT predstavuje existenci, slovo NIC neexistenci...takze je to existence neexistujiciho?
Podobna otazka je, co se nachazi kolem prostoru Vesmiru? Protoze pokud se rozpina, musi se rozpinat nekam, tam v onom "nekam" vsak neexistuje prostor, protoze neni tam ani hmota a neni tam vlastne ani cas, a ani zadne zakony, kterym by Vesmir podlehal ci mohl zreagovat...je tam tedy NIC?
guest Muž Thay (honeyonline@seznam.cz) ... 25.09.2006 20:31:47 ... (121/202)
...
nic a zároveň všechno jsem já sám.. jsem bůh,jsem přítomen ve všem a všemu *920*
guest Muž Cammarro (cammarro@email.cz) ... 23.08.2006 17:50:33 ... (120/202)
Re: nic
Odpověď na příspěvek od noemus ( mailto:noemus@centrum.cz ) z 23.08.2006 16:12:15:

"Stalo se vam, ze jste na otazku na co myslis, odpovedeli: "na nic". nebo: Co se deje? Nic."

na to už jsem zde jednou apeloval...

*2156*Cammarro*2156*
guest Muž noemus (noemus@centrum.cz) ... 23.08.2006 16:12:15 ... (119/202)
nic
Nelze definovat pojem, pokud nevymezime ramec v jakem bude platit. V matematice je napr. mozne polozit rovnitko mezi nic a prazdnou mnozinu. V beznem jazyce ale nic znameno neco zcela jineho. Stalo se vam, ze jste na otazku na co myslis, odpovedeli: "na nic". nebo: Co se deje? Nic.
V obou pripadech muze "nic" znamenat jen vyhybavou odpoved. Muze vsak take vyjadrovat absenci mysleni, nebo nudu
guest Muž Sonamie (Sonamie@centrum.cz) ... 21.08.2006 19:23:20 ... (118/202)
Nic
Odhalím vám tu velkou pravdu, co je to nic!! Jsou to tři písmenka z abecedy, které sami o sobě nemají žádný význam, ale dohromady vytváří určité významové slovo:-)).
guest Muž Cammarro (cammarro@email.cz) ... 18.08.2006 12:35:26 ... (117/202)
úvaha...
Tak mě napadá, že nemálo záleží na definici pojmu...

definovat "nic" je asi něco jako definovat pojem "věc"

bez širšího upřesnění to taky nikomu nic neřekne...

přesto pojímají lidé "nic" jako obecné vyjádření prázdnoty stejně, jako pojem "věc" chápou pro označení předmětu, který musí být upřesněn konkrétním objektem.

Takže výraz "nic" by neměl být brán v opovržení, protože by se našlo množství ekvivalentních výrazů, na které už se takto nehledí a přesto je jejich podstata totožná...

*2156*Cammarro*2156*
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 17.08.2006 11:56:46 ... (116/202)
Re (3): NIC
Odpověď na příspěvek od CadyHeron ( mailto:CadyHeron@centrum.cz ) z 13.08.2006 07:23:23:

Prostor je hmotný jinak by nebyl roztahaný ve více než třech rozměrech. Jelikož je prostor všudě logicky nemůže existovat nějaký "neprostor", kde nebude pohyb a energie. Zákon zachování energie tomu zabraňuje *4*
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 15.08.2006 09:23:57 ... (115/202)
Re (2): nic...
Odpověď na příspěvek od ViLLe_VaLO ( mailto:ville_valo@centrum.cz ) z 13.08.2006 08:46:10:

No myslím, že tady zaměnujeme filologický a lingvistický termín s termínem lidským/filosofickým. Můžu říc, že nemám nic v peněžence a s NIC to nemá nuic společného. Doufám, že tušíte o čem mluvím.
guest Muž ViLLe_VaLO (ville_valo@centrum.cz) ... 13.08.2006 08:46:10 ... (114/202)
Re: nic...
Odpověď na příspěvek od Groom ( mailto:Groom.me@centrum.cz ) z 10.08.2006 11:19:58:

Existuje nic....např. jak se tu psalo o bytě......Chybí-li Ti tam např. osobá milovaná, zvířecí miláček apod., říkáš, že v něm nic není, že je prázdný ( byť je plný nábytku apod.) .

Kolikráte je možno slyšet z úst bohačů, kteří mají vše, co jsi mohli koupit, že nic nemají? Nemají přátele apod.

Dle mě, vezmu-li slovo nic po citové stránce, tak nic existuje*72*
guest Muž CadyHeron (CadyHeron@centrum.cz) ... 13.08.2006 07:44:07 ... (113/202)
Re (2): NIC
Odpověď na příspěvek od Sonamie z 06.08.2006 22:39:16:
Ano, to máš samozřejmě pravdu. Velmi totiž záleží na lidském chápání. V mnoha případech také záleží na tom, v co člověk doopravdy věří. A taky máš pravdu, že nic a všechno je celek, protože v přírodě se zachovává rovnováha protikladů..ale když máš říct co je nic a co je všechno konkrétně, tak jsou tam jisté nejasnosti... To máš jako se dohadovat, které věci se dají analyzovat rozumově a které jsou už nadpřirozené... Tam taky najdeš spoustu případů, kdy je nedokážou zcela vysvětlit. Vysvětlit je totiž dokáže jen člověk, který věří i v to nadpřirozené a nepopírá že něco takového existuje. Ano, samozřejmě je každá věc závislá na jiné, ale právě proto si myslím, že člověk vymyslel slovo nic jako protiklad slova všechno, aby vyhranil míru vlastnictví a ne aby vyjádřil jejich skutečnou míru. Protože nic je závislé na něčem a ne na všem. Buď je nic a všechno jedno a totéž nebo neexistuje ani jedno v pravém slova smyslu. Ani jedno totiž nelze přesně vyjádřit v množství ani popsat... A to právě proto, že člověk má určité hranice chápání a neví o všem, co na tomto světě a mimo něj vůbec existuje. Záleží právě na tom, čemu věří.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 21 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: