XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Helpdesk

Helpdesk

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Potřebujete poradit nejen s PC? Povídejte ;-)
Pozor   *90*Pozor   *90*Pozor   *90*FAQPozor   *90*Pozor   *90*Pozor   *90*

Nevíte si rady?? Zeptejte se našich odborníků Koukám na tebe   *18*

Moderátoři: djkana

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž Alwin_X (iannick@seznam.cz) ... 22.02.2012 11:13:47 ... (Strom/Strom)
Nabíjení smart-phone
Ahoj,

dnes mám dotaz ohledně telefonu, nakonec také je to trochu počítač :)

Mám HTC stáří cca 4roky. Rozšířená baterie 2400mAh (přibližně 3roky). O co jde.
Pokud telefon připojím USB kabelem do počítače kvůli nabíjení, telefon indikuje probíhání a následné dokončení procesu. Po několika hodinách od odpojení ukáže baterie stav kolem 10% a brzy nato se telefon zcela vypne (tedy jakoby nabíjení ani neproběhlo). Když použiju normální dodanou nabíječku do zásuvky 230V tak baterie vydrží několik dní. Je tedy chyba v baterii, která už má asi svoje nejlepší léta za sebou, nebo prostě USB kabel nedokáže dobře nabít. Máte někdo podobné zkušenosti?
Nainstaloval jsem i nějaký jiný prográmek na správu baterie, nepomohlo.

Zdraví,
Alwin
Ebisek Muž Ebisek ... 22.02.2012 11:43:24 ... (Strom/Strom)
Re: Nabíjení smart-phone
Odpověď na příspěvek od Alwin_X ( mailto:iannick@seznam.cz ) z 22.02.2012 11:13:47:

S tímhle jsem se setkal u počítačů na jedné školní učebně. Potřeboval jsem si tam narychlo nabít telefon, ale místo toho se mi naopak spíše ještě více vybil. Podle mě to bude problém špatně nastavených USB portů v počítači, ale nejsem si tím jist.
Po technické stránce věci.... USB počítače dokáže dodávat telefonu přibližně 1/4 proudu, který dokáže nasávat ze síťové nabíječky po USB kabelu, takže znát to je vždycky, obzvláště když při tom máš podsvícení na maximum a ještě telefon používáš jako modem pro daný počítač. Při takovém zatížení se telefon nabije tak o 4% za dvě hodiny (vlastní zkušenost při cestování vlakem). Otázkou je, který z výše zmíněných případů se týká tebe *3797*
guest Muž Alwin_X (iannick@seznam.cz) ... 22.02.2012 17:57:46 ... (Strom/Strom)
Re (2): Nabíjení smart-phone
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 22.02.2012 11:43:24:
Zkusím to nabíjet na jiném PC, zda to bude dělat to samé. Možné to nastavení portů jak zmiňuješ.
Display nesvítí ani není zapnuté wi-fi, BT, jako modem nepoužívám.
Ebisek Muž Ebisek ... 22.02.2012 20:39:34 ... (Strom/Strom)
Re (3): Nabíjení smart-phone
Odpověď na příspěvek od Alwin_X ( mailto:iannick@seznam.cz ) z 22.02.2012 17:57:46:

Jedná se o HTC HD2?
guest Muž Alwin_X (iannick@seznam.cz) ... 24.02.2012 00:55:58 ... (Strom/Strom)
Re (4): Nabíjení smart-phone
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 22.02.2012 20:39:34:
člověče skoro trefa, Touch Pro.
Ebisek Muž Ebisek ... 24.02.2012 09:21:34 ... (Strom/Strom)
Re (5): Nabíjení smart-phone
Odpověď na příspěvek od Alwin_X ( mailto:iannick@seznam.cz ) z 24.02.2012 00:55:58:

Setkal jsem se v diskusi pod tou baterií s dvojnásobnou kapacitou s hlášeními, že na některých ROM se nechtěla nabíjet ani z nabíječky. Máš aktuální ROMku? Může to taky dělat software telefonu, ... u mého HTC HD2, když dojde k nějaké chybě na baterii (například přehřátí), tak indikační dioda bliká střídavě zeleně x oranžově a baterie se nenabíjí. To samé hlásili lidé na fóru té baterky, splašeně blikala nabíjecí dioda a mobil se nenabíjel.
guest Muž Alwin_X (iannick@seznam.cz) ... 24.02.2012 16:27:39 ... (Strom/Strom)
Re (6): Nabíjení smart-phone
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 24.02.2012 09:21:34:
Jestli aktuální to nevím, prostě od výrobce :)
Natom nahraný ještě SPB mobile. Když to dám do nabíječky tak to jde, horší je když zapomenu doma a nabíjím třeba 8hodin v práci tak se to (občas) takhle projeví, zase to není taková tragédie tak nechci vrtat do samotného systému. Jednou jsem zkusil emulaci Andoidu, to se seklo už při instalaci.
Ebisek Muž Ebisek ... 26.02.2012 22:40:07 ... (Strom/Strom)
Re (7): Nabíjení smart-phone
Odpověď na příspěvek od Alwin_X ( mailto:iannick@seznam.cz ) z 24.02.2012 16:27:39:

Podle me by to mohlo byt tou ROM. Ono nabijeni baterie je takove male staveni atomove bomby - a to uz od Nokie 3310. Telefon neustale kontroluje milion parametru. Pochopitelne kdyz tam prdnes 2x vetsi baterku, tak si s tim ten telefon nemusi umet poradit.

Chtelo by to zacit vylucovat mozne priciny, jestli na to nakonec prijdem. Ty USB jsi zkousel?
guest Muž Alwin_X (iannick@seznam.cz) ... 27.02.2012 22:17:08 ... (Strom/Strom)
Re (8): Nabíjení smart-phone
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 26.02.2012 22:40:07:
Teď posledně to fungovalo dobře (použil sem stejné USB), takže to budou takové ty chyby "jen někdy". A nasimulovat situaci, která to může způsobit...no nevím :))) třeba tam byl jenom špatně zasunutý kontektor. Jak jsem již zmínil, když použiju nabíječku (kterou nezapomenu doma) tak se tomu dá vyhnout)
Myslím, že ti poděkuju za tvoji snahu a tímto bych toto téma uzavřel, protože to takhle je to zbytečná námaha a plývnání drahoceným časem. A na dálku to sotva vyřešíme :)

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: