XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Magie

Magie

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
- Solve et coagula - 
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 z 108 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | » | Poslední

 

guest Muž Dunkel.von.Sara ... 07.10.2008 16:47:15 ... (951/1071)
Re (11): volby
Odpověď na příspěvek od e.b.e. ( mailto:eewee@centrum.cz ) z 01.10.2008 19:07:31:

ale když tam byli, tak to bylo fajn že? proč tedy odešli, když to bylo fajn, když tam byli? špatné rozhraní xchatu? ICQ je lepší? to je ten duvod?
...takže neodeli kvuli tomu, že by kvalita mistnosti magie byla nějak špatná nemýlim-li se.
proč tedy odešli zustava otázkou... jen je vyloučena jedna z odpovědí :)

jediná odpověď, která mě napadá, je, že odešli kvuli strachu o své myšlenky, stavějí si kolem sebe čínskou zeď... lidi jsou stále stejný, vubec se za ty leta "člověk" nezměnil, je furt stejnej...
guest Muž Dunkel.von.Sara ... 07.10.2008 13:19:38 ... (950/1071)
O tématech a zmiňovaném udajném upadku :)
zdravim...
zdá se, že tematická místnost Magie žádný téma polední dobou nemá... téma se davají, pokud se někdo chce něco o magii dozvědět, dá tema, a někdo možná zareaguje, a pomůže. Z toho vyplívá, že lidé navštěvující magii se již nic dozvědět nechtějí, nebo skoro lépe, předem ví není nikdo kdo by jim to vysvětlil. hlavní problém je ale v různém pohledu na "magii", každej se snaží o něco jinýho a za jinym učelem, s jinym pohledem na věc adt. proto, když se mě někdo zeptá na "černou magii" tak ho nejspíš moje osoba bude ignorovat, nebo mu řekne, že se zabývá jen "zelenou magíí". tady je ten rozdíl vady v komunikaci. moje osoba uplně zavrhnula pojem jako "černá magie" a tudíž nebude spolupracovat s někým kdo se o to chce zajímat, ale pokud by mu to chtěla vymluvit, tak vim jistě, nejde dotyčnému co se o tu "černou magii" chce zabývat říci, že je to blbost, poněvadž my nemáme žádnou zkušenost, o jeji neexistenci. jediný co se dá udělat, že se dotyčnýmu řekne: já tomu nevěřím, a on si řekne, že jsem ignorant, a dal bude studovat a možná se dostane do mojí pozice a taky si řekne, že to neexistuje, a moje kdysi řečená odpověď mu bude oporou.
další věcí je, že nikdo nechce dát to málo co má. to je i v běžném životě, nikdo nechce davat zkušenosti zadarmo, někomu, od koho nečeká, že by z toho něco měl, a tak radši drží hubu, a navíc by mu ostatní mohli říci, že je idiot prostě se nevyplácí jen tak někomu něco říkat, jednak, že vysvětlení je příliš složitý a unavný, a jendak, "k čemu by mi to jako bylo mu to vysvětlovat".
s tim se pojí fakt, že nejvíce se o magii hovoří šeptem... je to prostě nějakej strach to prezentovat, lidé se bojí o své myšlenky, bojí se říci co si myslí ohledně magie, mluví o ní jen s lidmi, kterym se rozhodl věřit.
další věcí jsou omyli a lži, a lež sama o sobě. okolo magie kolují strašný spousty lží, vzniklý jednak nepochopením, jednak záměrem. tyto lži pocházejí zejména z knížek, které jsou také zároveň slavné... jediná možnost, jak se těmto lžím vyhnout, je tady na chatu, kdy se dotyčného můžete doptat, jak to myslel, a pokud s zjistí, že to dotyčný nedomyslel a spojí se to s jeho zkušenostmi z praxe, tak jsme již blíže k pravdě...
také tu byla zmíňka o stálých správcích. ptam se, má stálý správce nějaké větší pravomoci, díky kterym by dokázal ovlivnit absenci temat v magii? dokáže tím, že někoho kickne, nebo zaklíčuje vytvořit téma? (abych vás neobtěžoval odpovědí, odpovim sam: NE, promiňte mi tu troufalost)
dalším článkem je to, že spoustu lidí do magie nechodí proto, aby se dozvěděli něco o magii, nebo aby o ni něco řekli, ale jen se dívají, a čekají, zda někdo něco o te magii plácne a oni se tomu budou moc (pod fousy) smát. takových je celkem dost...

:D

asi howght :)
to jsem toho ale napsal :) uplný slohový cvičení :)
b.e.s.t.Modrá hvězdička Muž b.e.s.t. ... 05.10.2008 22:13:44 ... (949/1071)
Re: tak nevim...
Odpověď na příspěvek od Mistrnettu ( mailto:admin@maestrodesign.eu ) z 05.10.2008 19:21:32:
No, pro mne je chat prostředkem, jak se aspoň na chvilku potkat s lidma, se kterými bych se jinak nemohl potkat vzhledem k nějaké vzdálenosti - potkat se, vyměnit si pozdravy, případně popovídat o čemkoliv. Samosebou je člověk radši, když se i dozví něco nového.
Má výhodu proti icq, že se tam občas člověk potká i s novými lidmi.
Domnívám se, že k ničemu víc nemůže sloužit, a samosebou musí sloužit a nikoliv tzv. přerůst přes hlavu - ale to je problém lidí, kteří mají takovou sílu osobnosti, že jak nafasují funkci, tak (ve svých očích) vyrostou tak o 120, někteří i o 140cm.
Takže rozumovat o virtuálním životu na chatu a o posuzování kvality osobního života na základě doby strávené na chatu je ********(autocenzurováno)
Zároveň prohlašuji, že nikomu neberu právo považovat komunikaci na chatu za cokoliv jiného než co jsem napsal výše.
guest Muž Mistrnettu (admin@maestrodesign.eu) ... 05.10.2008 19:21:32 ... (948/1071)
tak nevim...
Tak nějak se mi zdá, že tu berete xchat nějak moc vážně. Pro mě je xchat něco jako auto, když mam tu možmost, využívám ji, ale když tu možnost není, dokážu se bez ní obejít.

Každopádně podle mě xchat není něco jako "vortuální život" jak jsem tu někde viděl, ale je to jenom prostředek jak se bavit s lidmi, se kterými by jsme se bavili jen zřídka jelikož jsou z dálky a taky pro seznámení se s novýma lidma ne?

Neberte to tolik váně, jinak vám to stoupne do hlavy a pak už vám nebude pomoci


*66*Stálý správce pro místnost magie *66*
*66* Certifikátor pro oblast Kladno *66*
*66* DEBIAN 4 EVER *66*
b.e.s.t.Modrá hvězdička Muž b.e.s.t. ... 05.10.2008 18:53:59 ... (947/1071)
Re (3): Chatování
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 05.10.2008 12:56:43:


1) nikoliv znovu, říkal jsi něco jiného - v tvém původním příspěvku poněkud chybí formulace "žije jen na chatu" nebo "dělat magii jen na chatu" - aspoň ji tam marně hledám (ale chceš-li, klidně ji tam naedituj)
2) nehraju si s tvými slovy, jen ozřejmuji, co jsi sám říkal.
3) marně hledám v tom, co jsem napsal, jakýkoliv alibismus
4) možná si mě trochu pamatuješ a znáš můj názor na "žít jen na chatu" či "dělat magii jen na chatu" - víš, že bych se pod tato vyjádření klidně spolupodepsal
5) nesnažím se být vtipný, nemám toho zapotřebí
6) přeji ti krásný den
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 05.10.2008 12:56:43 ... (946/1071)
Re (2): Chatování
Odpověď na příspěvek od b.e.s.t. z 05.10.2008 08:04:33:

No, tvé opětovné alibistické manipulace se mými slovy již přestávají být vtipné. V případě, že by to někdo nepochopil tak znovu. Pokud někdo trvale několik let, žije jen na chatu, považuji toto za patologické, a dělat magii jen na x chatu hm ... no comment.
b.e.s.t.Modrá hvězdička Muž b.e.s.t. ... 05.10.2008 08:04:33 ... (945/1071)
Re: Chatování
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 02.10.2008 09:16:15:

takže jinými slovy - když budete chodít často a pravidelně na chat, tak signalizujete, že váš reálný život stojí za ...

a proto když chcete demonstrovat, že váš reálný život je bezvadný a nemá chybu - tak nechoďte na chat
guest Muž stranger_in_darkness (sid@darksideforum.org) ... 04.10.2008 22:56:36 ... (944/1071)
Re: koureni koureni koureni bla bla bla
Odpověď na příspěvek od Komiau_Aliestra z 02.10.2008 15:38:17:
mne mizi cigarety taky neustale ... koupim si krabicku a najednou se do ni podivam a je tam skoro pulka ... nebo treba nekdy je ta krabicka uplne prazdna !!! nevim cim to je ze cigarety proste mizi ... myslim ze jde o abnormalni lokalni odchylku v kontinuu casoprostoru ... mozna by stalo za to zjistit, zda se to stava jen na planete Zemi nebo i na ostatnich planetach ci na planetach v jinych galaxiich ... jak usuzuju ze sve "zivotni zkusenosti", bude se to tykat jen Zeme, proc ja se nenarodil treba nekde u proxima centauri... tam by mohy treba cigarety pribyvat ...
guest Muž Mistrnettu (admin@maestrodesign.eu) ... 04.10.2008 10:55:10 ... (943/1071)
Re: A ještě jedno rejpnutí...
Odpověď na příspěvek od Carol-II ( mailto:carolline.wampyres@gmail.com ) z 03.10.2008 18:54:30:

Omg *161* tak tohle je mrtě douhý, na to si budu muset udělat někdy celje den čas *1*


*66*Stálý správce pro místnost magie *66*
*66* Certifikátor pro oblast Kladno *66*
*66* DEBIAN 4 EVER *66*
guest Muž Carol-II (carolline.wampyres@gmail.com) ... 03.10.2008 18:54:30 ... (942/1071)
A ještě jedno rejpnutí...
Nikdo by nevěřil, co způsobí dvě věty s myšlenkou úsměvu :)
Vzhledem k tomu že se zas a znovu objevují výkřiky do tmy a pokusy o útok, měla bych takovou úvahu, pro každého z nás. Neočekávám reakci, na odpovědi budu reagovat jen pokud budou smysluplné.
IMHO člověk, který se zabývá magií, se magií zabývá pro sebe. Cíle se různí. Jeden má za cíl zkvalitnění pozemského života, někdo má za cíl "pravdu", někdo poznání, někdo zábavu. Stejně tak se různí cesty. Setkávám se často s názory že lidé co se věnují vykládání karet, svíčkové magii atd. jsou považováni za lidi co o magii moc neví, a magií se vlastně ani nezabývají. Já osobně s takovými lidmi o magii moc co říct nemám, nevěnuji se tomu. každopádně už jsem byla přesvědčena, že nic se nemá soudit jen proto, že to říkají druzí, nebo že to mě nefunguje. Pár lidí mě přesvědčilo - prakticky, že ať jsou jejich techniky sebevíc absurdnější (pro mne), nepopírá to jejich funkčnost a užitečnost (pro ně). ale abych se dostala k jádru pudla. Jak jsem řekla, člověk se magii (stejně jako čemukoliv jinému) věnuje kvůli sobě, a kvůli své vlastní motivaci něčeho dosáhnout. Nikdo se magii asi nebude věnovat, aby se mohl posmívat ostatním, napadat je, nebo někde machrovat "já to umím a ty jsi trotl". Určitě se taky shodneme, že na chatu se toho o magii moc nenaučíme ). K tomu je potřeba nějaké studium, vyhledání literatury, popř. setkání s lidmi, co se dané věci věnují a zjistit co se dá, aby byla praxe co nejúčinější. a pak samosebou samostatná praxe. Už několikrát jsem debatovala s různými lidmy na téma "proč ty chudinky, staré kapacity nechodí na chat?" hmm... proč? já nevím, že by práce (v které většina lidí musí být 8 hodin denně), škola (kde člověk musí být většinou ještě déle :D), přátelé (což je asi příjemnější než chat), povinnosti (njn, i magik musí uklidit, uvařit, umýt nádobí, vyprat.. ), a co sama magie ( i ta praxe a četba sežere kurva hodně času) ? Zajímavé je, že všichni na sebe se snaží ukazovat prstem, ten se magii nevěnuje protože neví tohle, ten se magii nevěnuje protože neví tamto, ten se magii nevěnuje protože je často na catu, ten se magii nevěnuje, protože když je na chatu, nemluví o magii, nebo ten se magii nevěnuje protože na chatu jen "visí".Objevilo se i několik nařknutí že někdo přestal do místnosti chodit kvůli někomu jinému, nebo že tam někdo přestal chodit protože tam přišel člověk který přečetl jen jednu Bardonovu knihu a magii se nevěnuje... Upřímně, když jsem toto říkala jednomu z lidí, kteří byli zmiňováni jako oni vyhnáni z ráje, dostalo se mi jen soucitného úsměvu s tím, kdo toto vymyslel. Nejlepší jsou pak reakce, kdy člověk si stěžuje, že v Magii se nemluví o magii, ale druhým dechem dodává, že na chatu na sklo by se o tom nebavil, a od toho má přeci ICQ/ šept/Skype/MSN/ Jabber a já nevim co všechno.
Závěrem bych jen chtěla říci, a narážím na to, co již říkala sight, úroveň člověka/magika/zaměstnance/studenta se pozná podle toho, kolik práce odvede, a co dokáže doložit výsledky (pokud chce) ne tím kolik hodin a o čem prochatuje ))))
a pro natvrdlé, ještě jednou říkám, toto je úvaha pro zamyšlení pro každého znás - tudíž obecně s nádechem mé subjekce, tudíž, každý ať si z toho veme co chce, nebo nebere nic, a útočné a rádoby inteligentní reakce si nechá pro své ego - neberte ten chat tak vážně ;). Domluvila(dopsala) jsem :D

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 z 108 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: