XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Bůh - ano či ne

Bůh - ano či ne

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Je víra tím správným krokem ke spasení
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 z 183 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | » | Poslední

 

guest Muž amalka-alka ... 17.08.2004 23:07:10 ... (64/1824)
Re (11): .-)
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel ( mailto:dolep9am@atlas.cz ) z 16.08.2004 23:29:00:
Musím se smát jak mi stále vnucujete, že jsem svůj rozum zahodila do koše.
Co se Boha týče máte dobré otázky a je potřeba si klást další a další. Při čtení Bible je nutné text vykládat - ptát se proč to autor napsal, čemu věřil..., brát v úvahu historické pozadí textu, v jaké době a kultuře autor žil, o jaký literární styl se jedná, studovat význam slov ........
guest Muž PavelDolezel (dolep9am@atlas.cz) ... 17.08.2004 22:52:45 ... (63/1824)
Re (9): Bůh?
Odpověď na příspěvek od Arcman ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 17.08.2004 22:28:14:
Já už si taky moc nepamatuji, kdo stvořil teorii monád, ale tipoval bych Leibnize. Je ovšem možné, že se pletu.
Vždyť jsem Vám psal, že Albertse mám a zběžně jsem ho již pročítal. Já totiž dělám v Motolské nemocnici na nějaké studii a přednostou kliniky, na níž se pohybuji, je pan profesor, který je obrovským nadšencem pro genetiku. Já jsem jí také vždy považoval za velmi zajímavou, tak bych se jí chtěl v budoucnosti věnovat, už proto, že dnes používá takový matematický aparát, kterému běžný genetik prostě nemá šanci rozumět bez odborného studia matematiky. Medicínu studuje můj bratr, takže mám představu co to obnáší. Rozhodně neplánuji být vynikajícím studentem:-)
No, kdybyste měl po ukončení studia chuť na nějakou tu jednooborovou filosofii na Filosofické fakultě, asi bych se také nechal zlákat-k veliké nelibosti části mého okolí, která má představu, že jen to, na čem se dá vydělat, má nějaký smysl.
guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 17.08.2004 22:43:10 ... (62/1824)
Re (8): .-)
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 16.08.2004 01:06:45:

No srdcem bez důkazů by to bylo asi v mém případě, protože tomu prostě důvěřovat nemůžu jelikož moc přemýšlím :o) Nikomu neberu jeho styl života - dokonce i věřící,ale nemusí věřit doslovně všemu co je v bibli a měl by být otevřený i jiným názorům.Podle mě je opravdu víra v cokoliv jen psychologická pomůcka vyrovnat se s životem.A s poslední větou musím nesouhlasit - myšlenková uzavřenost rozhodně hrozí neboť se jedná o promýšlení jen v omezeném měřítku - tedy posuzování informace, kterou nám kdosi podal o Bohu i když z různých hledisek - možností je ale mnohem více - třeba je to největší literární dílo - nebo první pokus o vědeckou publikaci - vysvětlit si svět tehdy známými věcmi či přirovnáními. Ale možností je mnohem více - vše se dá vysvětlit mnoha jinými způsoby - jak tedy docházíš k závěru, že nehrozí myšlenková uzavřenost?Podle mého názoru náboženství(snad až na buddhismus) přináší nedorozumnění a izolaci jak jsme byli v historii mnohokrát svědky.
guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 17.08.2004 22:28:14 ... (61/1824)
Re (8): Bůh?
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel ( mailto:dolep9am@atlas.cz ) z 16.08.2004 08:43:00:

Ale základy teorie relativity zůstanou platné - jen budou přidávány řekněme upřesňující upgrade - ano máte pravdu jsem neinformovaný optimista, ale jaksi jsem ještě nestihl získat Mgr. což se mi za téhle situace povede za 4 roky - jinak je tohle reakce i na jiný váš příspěvek v jiném fóru - po gymplu jsem strávil rok na jazykovce(angličtina ) a nyní budu studovat třetím rokem systematiku a ekologii - nejsem žádný matematik - popravdě mi tohle nikdy nešlo, zatím jsem v Bkl. studiu, takže bohužel vše je pouze jednosemestrální (i ta statistika) . Souhlasím , že excel je pro statistiku nevhodný a taky budu pro bakalářskou práci používat lepší software - nicméně je to dobrá pomůcka na pochopení základů a naučení se jak si rozdělit data(v biologii trochu problematické) - Kanta jsem se chystal mnohokrát přečíst, ale jaksi na to není čas.(teď to bude možná trapas jestli to napsal někdo jiný, ale nevymyslel náhodou teorii monád?Že vše je z nehmotných částic, které když se dostatečně nahromadí tvoří nám známou hmotu? - no podle posledních poznatků se i docela trefil :o) Jinak jste se zmiňoval, že se chystáte na studium biologie a hlavně genetiky - tak teda doporučuju Základy buněčné biologie, Bruce Alberts, Dennis Bray, Alexande Johnson...atd. a Ekologii od Begona.Potom je dobrá ještě od Rozsypala genetika - tak tohle je opravdu kromě nejaktuálnějšího systému(U rostlin jsou úplně překopané čeledi a některé české názvy u živočichů např. celý hmyz je podkmen korýšů a mnoho jiných změn) základ - jinak jsem si všiml, že jste velký matematik - připravte se na to, že na medicíně budete muset předvést výkon podobný naučení se telefonního seznamu nazpaměť (a to doslova - vím o čem mluvím - sám s tím bojuju). Jak jste psal že moderní biologie je už práce pro matematika a máte pravdu - jenže on se spíše biolog musí naučit tu matematiku - pokud biolog zpracuje ty data a dá je statistikovi, tak si statistik bez znalosti např. toho Begona vyloží výsledek úplně špatně - proto musíme umět všechno - i já se to časem chystám dohnat - jinak ještě jednou klobouk dolů před vaším dosavadním studiem - biologové + fyzici = dnešní vědecká elita *4*
guest Muž PavelDolezel (dolep9am@atlas.cz) ... 16.08.2004 23:29:00 ... (60/1824)
Re (10): .-)
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 16.08.2004 21:59:59:
Někdy z toho, jak se kdo chová, skutečně není možné usoudit, co je to zač, ale to teď nechme stranou. Vám nevadí, že Bůh je žárlivý, že žádá oběti, že žádá víru v sebe, že vraždí, nebo alespoň slibuje pomoc s vražděním, že vnuknul egyptskému faraonovi zatvrzelost, apod.? Nevím, jak se člověk cítí, když uvěří v Boha, ale zřejmě je to velmi zajímavý psychologický fenomén, kdy se prostě ztrácí schopnost posuzovat věci objektivně a o některých věcech se odmítá spekulovat. Podle mého mínění, se ve chvíli, kdy odmítnete o něčem spekulovat, strašně ochuzujete, ale na druhou stranu to zase může přinášet hodně jistot do života. Osobně mám zkušenost s tím, že v Boha uvěří lidé, kteří mají problém s vlastní zodpovědností a se schopností jí unést a být svobodný. Těžko říct...
guest Muž amalka-alka ... 16.08.2004 21:59:59 ... (59/1824)
Re (9): .-)
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel ( mailto:dolep9am@atlas.cz ) z 16.08.2004 08:49:15:
Ty vlastnosti pozoruju při čtení Bible, kde se popisuje jak Bůh jedná a z toho odvozuju jaký Bůh je(nebo snad z toho jak někdo jedná, jak se chová nelze usoudit co je to zač?). A zklamání přichází často, člověku jsou vlastně nabourány jeho vlastní představy o Bohu.
guest Muž PavelDolezel (dolep9am@atlas.cz) ... 16.08.2004 08:49:15 ... (58/1824)
Re (8): .-)
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 16.08.2004 01:32:11:
Jenže ty vlastnosti nikde nepozorujete. Vytvořila jste si jejich obraz sama. Přeji Vám, aby Vás Váš Bůh nikdy nezklamal-ostatně ono to ani nejde, když to sama nebudete chtít, viďte? Jenže jakou hodnotu má důvěra, kterou nelze ztratit? Připadá mi to jako všelijací ti léčitelé, kteří tvrdí, že jste zdravá, když tomu opravdu věříte. Inu ono je prostě pohodlnější a bezpečnější zůstat naivní.
guest Muž PavelDolezel (dolep9am@atlas.cz) ... 16.08.2004 08:43:00 ... (57/1824)
Re (7): Bůh?
Odpověď na příspěvek od Arcman ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 15.08.2004 23:25:21:
Ano, Wittenovu superstrunovou teorii pochopitelně znám, jen jsem jí ještě nikdy neviděl nazývat vláknovou teorií. Myslím, že jste neinformovaný optimista. Bohužel existují hranice poznání a řetězec příčin se nikdy nedostane k prvotní příčině, protože to zkrátka není možné. Dokonce i v matematice existují tvrzení, která jí omezují. Je totiž dokázáno, že i v čistě abstraktním světě matematiky bude vždy jakýkoliv axiomatický systém obsahující alespoň aritmetiku (přirozená čísla) neúplný. Jinými slovy vždy budeme moci nalézti tvrzení, které nebude ani dokazatelné, ani nedokazatelné (bude tzv. deduktivně nerozhodnutelné). Příkladem deduktivně nerozhodnutelného tvrzení v axiomatice Zermelovy-Frankelovy teorie množin je hypotéza kontinua. Je zajímavé vědět, že když mám nějaký axiomatický systém a dostanu tvrzení, které v něm má smysl, že takové tvrzení může být deduktivně nerozhodnutelné v tomto systému (a jak by tedy řekla většina lidí, není ani pravdivé, ani nepravdivé, nebo správněji není ani samo o sobě dokazatelné, ani není dokazatelná jeho negace) a je tedy možné jej vzít a přidat k axiomům, nebo vzít jeho negaci a přidat jí k axiomům a v obou případech vznikne konzistentní axiomatický systém.
Teorie relativity nemůže být nikdy dokázána, neboť jde o fyzikální teorii. Její míra shody s realitou je empiricky ověřitelná, ale nikdy nemůžeme říci, že je "správná", nebo dokonce "dokázaná". Dnes už se například přemýšlí o tom, že bude muset být nahrazena nějakou novou teorií, která by byla součástí kvantové fyziky (třeba tou teorií superstrun).
guest Muž amalka-alka ... 16.08.2004 01:32:11 ... (56/1824)
Re (7): .-)
Odpověď na příspěvek od PavelDolezel z 14.08.2004 12:29:03:
Na otázku, v co věřím, věřím-li v Boha, bych já asi trapně odpověděla, že v Boha. Docela souhlasím s vaším tvrzením, že věřím v něco, co má nějaké vlastnost a k tomu dodávám, že mě tyto vlastnosti (myslím tím charakterové) oslovují, fascinují a nutí na ně reagovat.
guest Muž amalka-alka ... 16.08.2004 01:06:45 ... (55/1824)
Re (7): .-)
Odpověď na příspěvek od Arcman ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 14.08.2004 00:25:33:
Koukám,že to tu pěkně bublá, reaguje, jiskří...Tak se jen v rychlosti vrátím k tvé odpovědi. Snad jen k té víře.To jak víru popisuješ - věřit něčemu srdcem a bez důkazů - to je pověra. Víru bych popsala - věřit na základě poznatků, je nutné zapojit rozum. V křesťanství nejde o slepou víru, ale o poznání. Čím více někoho znám, tím více mu důvěřuji.Víra v Boha vlastně znamená - důvěra Bohu. Myslím,že už to tu někdo psal, že Bible Boha nikdy nedokazovala.Ona je zdrojem informací, které se Bůh rozhodl nám sdělit. To až poslední doba křesťany konfrontuje s jeho existencí. Jestli chcete Boha změřit,zvážit...to jsem opravdu v koncích. Mohu jen předložit informace, které o něm vypovídají. Myšlenková uzavřenost pak nehrozí, když tyto informace člověk promýšlí a zkoumá.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 z 183 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: