XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / XChat / Inforoboti

 

Inforoboti

Inforoboti

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Schopnosti a možnosti inforobotů a zážitky a zkušenosti s nimi...
Toto Forum

... je určeno pro všechny, kteří se zajímají o infoboty do místností nebo se o nich chtějí dozvědět něco nového.

Pochlubte se, co váš robot umí Bude to super   *88*

Cílem tohoto fora je ...
► Přiblížit lidem, co to vlastně infobot je
► a jaké má schopnosti a možnosti co se týče funkcí k dispozici i způsobů jak ho ovládat...
► .. přilákat nové uživatele k využívání bota ..
► prodiskutovat možnosti, kterých by mohl dosáhnout v obecné úrovni .. tedy co by tak ještě mohl umět ...
► zaznamenat i nějaké zábavné historky s botem :-)

A přitom ...

► ... nezatěžovat lidi, kteří sami o botovi moc nevědí technickými a vývojovými komentáři
► .. ani zde diskutovat konkrétní bugy a návrhy s konkrétními boty
► .. nebo zde vypisovat problémy s botem

Na to slouží tzv. VývojovéForum

Co je to infobot

Infobot je interaktivní skript sledující sklo v místnosti, házející hlášky, provádějící příkazy, počíítající statistiky mluvení apod.

Infobot umožňuje rozproudit nudu v místnosti a dát místnosti novou osobitost Koukám na tebe   *18*

Co vše boti umí si můžeš přečíst na tomto foru v posledních příspěvcích Koukám na tebe   *18*

Jak infobota získat ?

Pozor   *90*Pozor   *90*Pozor   *90*Pozor   *90*
Nejdříve se podívej do nápovědy - sekce Roboti, abys zjistil zda místnost a tz jako odpovědná osoba splňujete všechny předpoklady.
https://www.xchat.cz/~guest~/help/index.php?root=87
Pozor   *90*Pozor   *90*Pozor   *90*Pozor   *90*

Založ pro nick bota vhodný nick a nastav na něm vše co pravidla vyžadují (vypnuté počítání hodin a správce) Pozor   *90*

Po té kontaktuj administrátora Giggo s žádostí o povolení infobota.

Bojíš se že bys nezvládl bota konfigurovat ?

Neboj se, boti obsahují administrační rozhraní a jejich konfigurace je téměř hračka. Navíc se vždy máš na koho obrátit Koukám na tebe   *18*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elzacz@seznam.cz) ... 25.01.2006 11:23:27 ... (Strom/Strom)
INFO2roboti
Doslechl jsem se to teď nedavno, ale prý sloužili první roboti k tomu, aby podávali na sklo informaci INFO2 (čili náhradu příkazu /info2). Sice nevím, jaký to mělo účel, ale zkusím se na to tehdejšího tvůrce zeptat. :-)
guest Muž bohdy (viktor.bohdal@gmail.com) ... 25.01.2006 22:02:36 ... (Strom/Strom)
Re: INFO2roboti
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elzacz@seznam.cz ) z 25.01.2006 11:23:27:

Ano, je to tak a byl to bot od zajdeeho tuším. Z toho jsem já začínal vlastně.
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 26.01.2006 09:19:34 ... (Strom/Strom)
Re (2): INFO2roboti & historie
Když chceme probírat historii, musíme se vrátit o pár let zpátky, do doby, kdy se lámaly roky 2003 a 2004, kdy byla pro malou návštěvnost zrušena stálá místnost Klid. Kdo zná Klid, ví, že se tam schází (scházeli) lidé, aby si odpočinuli a poklábosili si.
Pravdou je, že do té doby jeho návštěvnost setrvale klesala, ale ve chvíli, kdy někdo provedl /delroom, se zvedla vlna aktivity pro znovuzaložení Klidu v jeho původní podobě (tj. s filtrem certifikovaní/300 hodin nachatováno, bo kolik to tenkrát bylo).

A tak do nové, nestálé, místnosti Klid začali chodit celkem pravidelně někteří závisláci, a protože tito závisláci mají ve zvyku zjišťovat si u každého nově příchozího /info2, přišel někdo s nápadem automatizovat házení infa2 -- ideálně přímo na sklo, aby to viděli všichni :-)

Od nápadu nebylo daleko, vzal jsem kus kódu wapchatu a upravil ho tak, aby při příchodu uživatele zjistil info2 a hodil ho na sklo, všechno jsem to nahrál na webserver a odkaz dal pár lidem, kteří se pak starali o to, aby skript běžel a infobot zůstal v místnosti a informoval lidi.

Takhle to vydrželo v Klidu až do doby, kdy byla místnost ustálena, a i chvilku potom (vždycky se našel hodný admin, který shodil na chvilku filtr :-)), zároveň se ale nahrnuly žádosti o používání bota v jiné místnosti a o další funkce.
Na další funkce jsem měl políčeno při tvorbě infobota taky, ale znáte to, člověk míní, osud mění... Naštěstí se toho chopili ostatní (a asi i schopnější *40*) závisláci a začali vznikat první chytřejší infoboti, jejich základní princip ale přetrval dodnes.

Díky novým možnostem (brána BTTRW) už existují i IRC roboti na xchatu (například KvízBot běží přes BTTRW bránu).

Toliko tedy k nejstarší historii infobotů na xchatu, která není příliš známá. Sám jsem nostalgicky se slzou v oku vzpomínal na ty doby, kdy tohle všechno začalo :) *20*

Zároveň musím zmínit, že tyhle vzpomínky se mi povedlo pořádně utřídit i díky diablovi_ll, se kterým (a ještě s Elzou, ale ten si to pořádně nepamatuje:)) jsme tuhle historii probírali v BumBaru po sraze stálých správců a moderátorů, 21.1.2006, tedy více, než dva roky, poté, co první infobot vznikl :)

Z.
Prazdroj Muž Prazdroj (Liberecky@urquell.net) ... 17.02.2006 20:39:11 ... (Strom/Strom)
Re (3): INFO2roboti & historie
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 26.01.2006 09:19:34:

Nenazval bych to zrovna nejstarší historií infobotů, protože jak uvedl Karel, boti tu byly už dřív. Možná tak novodobá historie, historie legálních botů. A prvním takovým podle mě byl IT-bot z místnosti IT-VýpočetníTechnika, který házel info2 po vtupu u nových lidí. Toho si tuším progamovali sami, iceman nebo někdo podobný.
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 20.02.2006 12:31:57 ... (Strom/Strom)
Re (4): INFO2roboti & historie
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:Liberecky@urquell.net ) z 17.02.2006 20:39:11:
Když se budeme bavit o historii _info_robotů, tak je to přesně tak, jak jsem to napsal -- první inforobot byl tenkrát v Klidu a IT-Výpočetní technika ho od nás potom převzala (nejdřív snad komplet, pak si ho přeprogramovali) :-)
guest Muž BOHDY (viktor.bohdal@gmail.com) ... 20.02.2006 16:38:43 ... (Strom/Strom)
Re (5): INFO2roboti & historie
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 20.02.2006 12:31:57:

Ano, nejprve jsme ho měli komplet. Potom jsem jej přepsal s tím, že jsem využil pár fcí od Tebe a poté jsem ho přepsal kompletně. *60*
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 21.02.2006 23:31:13 ... (Strom/Strom)
Re (6): INFO2roboti & historie
Odpověď na příspěvek od BOHDY ( mailto:viktor.bohdal@gmail.com ) z 20.02.2006 16:38:43:

Aspoň někdo na to měl čas :-) je to kus pořádně odvedený práce... Jen by si možná některý části zasloužily spolupráci s databází, tedy teď mě napadá hlavně to zdravení -- docela mě láká dopsat k botovi od tebe tahání pozdravů z databáze, aby si lidi mohli nastavovat pozdravy na stránkách místnosti... :-)
guest Muž a2b ... 22.03.2006 18:38:07 ... (Strom/Strom)
Re (7): INFO2roboti & historie
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 21.02.2006 23:31:13:
Mam celeho bota predelaneho do MySQL ... kdybys mel zajem *4*
guest Muž DIABLO_LL (admin@xdiablo.info) ... 30.03.2006 11:57:21 ... (Strom/Strom)
Re (8): INFO2roboti & historie
Odpověď na příspěvek od a2b z 22.03.2006 18:38:07:
o toho MySQL bych mel zajem ja... a to docela velkej :o)))

*111*by diablo_ll*110*
guest Muž In-linecek (in-linecek@email.cz) ... 04.04.2006 13:24:31 ... (Strom/Strom)
Re (9): INFO2roboti & historie
Odpověď na příspěvek od DIABLO_LL ( mailto:admin@xdiablo.info ) z 30.03.2006 11:57:21:
jen tak na okraj...co je to MySQL*40*
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elzacz@seznam.cz) ... 04.04.2006 14:47:36 ... (Strom/Strom)
Re (10): INFO2roboti & historie
Odpověď na příspěvek od In-linecek ( mailto:in-linecek@email.cz ) z 04.04.2006 13:24:31:

MySQL je databáze, která slouží k ukládání dat. Je k ní zapotřebí PHP 4.1.0 (nebo vyšší).
guest Muž Georgo10 (georgo10@centrum.cz) ... 04.04.2006 22:44:33 ... (Strom/Strom)
Re (11): INFO2roboti & historie
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elzacz@seznam.cz ) z 04.04.2006 14:47:36:
MySQL je databáze, která slouží k ukládání dat. Je k ní zapotřebí PHP 4.1.0 (nebo vyšší).

Pán je zřejmě znalec .. Panebože.
S tím, že MySQL je databáze, máš více méně pravdu.

Ale že je k ní zapotřebí PHP bla bla je holý nesmysl.... MySQL může běžet samo o sobě a pokud k MySQL databázi chceš přistupovat, můžeš využít například jazyk PHP (s modulem mysql.so či .dll - záleží na OS) ... A verze, odkdy je MySQL v PHP použitelné je hluboce pod 4.1 - to se vleče někdy ke 3.0 nebo možná i níže.

žoržo *198*
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elzacz@seznam.cz) ... 04.04.2006 23:04:28 ... (Strom/Strom)
Re (12): INFO2roboti & historie
Odpověď na příspěvek od Georgo10 ( mailto:georgo10@centrum.cz ) z 04.04.2006 22:44:33:

Díky za doplnění od zkušenějšího. Přiznám se, že jsem to opsal narychlo odněkud z internetu. Alespoň jsem o něco chytřejší.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: