XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Cestování

Cestování

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Máte rádi cestování?Přijďte se podělit o své zážitky z cest..
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž Tenebien (ivik.snehurka@centrum.cz) ... 24.12.2005 01:37:52 ... (Strom/Strom)
Tak ten Londýn:-))
Vzhledem k tomu, že už je to fakt dlouho, co jsem tam byla, tak to bude spíš útržkovitý*40* A taky nemám fotky jako T-enter, to bych si musela nejdřív udělat nějaký stránky*47*
Rozhodně mě Londýn a okolí okouzlilo natolik, že se tam prostě CHCI*18* vrátit:)) A ani by mi nevadilo se tam přestěhovat(ale to bych se musela anglicky dorozumívat i jinými slovy než je yes, no a I don't know*47*)

Takže jsem tam byla v červnu 2004(fakt dávno:))
Takže hned na začátku prváku se nás náš zeměpisář ptal, jestli nechceme jet, přihlásila se asi polovina třídy, takže nakonec jsme tam měli převahu*785*
Vyjíždělo se 11. června a zpátky jsme se vraceli 18. června:-))
Jeli jsme autobusem, přezdívaným banán(byl žlutej*47*). Hned večer jsme se stavili v Bruggách a prošli jsme si město. Bylo to ohromně romantické, protože téměř všechny budovy byly nádherně osvícené. Po přibližně hodinové procházce jsme nasedli zpátky do banána a jeli směr eurotunel a Calais.:) V Calais jsme měli asi hodinovou spací přestávku a pak jsme byli naloženi do vlaku. Z toho jsme vyjeli samozřejmě až v Anglii, kde zrovna svítalo, prostě nádhera a pro mě, která ještě skoro nikde nebyla, to byl naprosto jedinečný zážitek:)). První zastávka byla v Canterbury, tam jsme taky prošli město a katedrálu... Dál jsme jeli už do Londýna:-)) První zastávka byla na protizáplavových barierách, dál jsme jeli do Greenwiche, kde jsme skákali z jedný půlky zeměkoule na druhou*72*, dál jsme tam viděli námořní muzeum. Poté jsme šli Londýnem, přes všechna možná místa, například doky Sv. Kateřiny, až k Toweru. V Toweru jsme měli rozchod, takže jsme si to prošli snad všechno:-)) Fotili jsme stráž a chudáky přistřižený havrany:-)). Korunovační klenoty byly ovšem asi nejskvostnější podívanou dne...:) Před Towerem se tyčí světoznámý Tower bridge, který jsme měli možnost vidět zdvižený... Prý se zvedá jen párkrát do týdne, takže jsme měli opravdu štěstí. Přes most jsme přešli na druhou stranu řeky Temže, kde na nás čekal banán a odvezl nás do rodin, kde jsme bydleli.
Druhý den jsme se vydali na projížďku Londýnem, kdy nám průvodkyně povídala samé zajímavosti...:-)) Projeli jsme Oxford street, Piccadilly, Trafalgar square(největší náměstí Londýna, ale moc velké není*40*), jeli jsme kolem Big Benu a parlamentu, katedrály sv. Pavla, Tower Bridge i Buckinghamského paláce. První zastávka byla u Royal Albert Hall, pojmenované po slavném manželi královny Viktorie a přes ulici ležícího pomníku Albert Memorial (podle mě je trošku kýčovitý, ale to je věc vkusu*47*). Druhou zastávkou byla loď Belfast, kotvící blízko Toweru na řece Temži. Loď jsme prošli od strojovny až po kapitánský můstek... Měla jsem to štěstí, že mě odchytil profesor Kremer(zeměpisář) a vzal mě s sebou:)) Tak zábavnou prohlídku si budu pamatovat ještě dlouho:-)). Dál jsme se vydali na procházku po březích Temže. Šli jsme kolem divadla The Globe, kde působil Shakespeare, po skupinkách jsme se dokonce vetřeli do jeho oblíbené hospody a ani nám nevadilo, že na nás divně koukají*47*, dál jsme viděli katedrálu sv. Pavla, kde jsme od profesorů dostali jasné pokyny, jak "na černo fotit"*3*. Ten den jsme navštívili ještě plno památek, například nejstarší londýnský kostel, svatého Jana tuším.:)) A vlastně jsme viděli plno zajímavých míst a věcí, ale bohužel se mi to za ten rok a půl už trošku míchá dohromady*40*. Vlastně si vzpomínám, že jsme šli ještě kolem památníku na velký požár Londýna, kde je ukryt popel Londýna a při procházce kolem Temže jsme se "stavili" také v Covent Garden...:)) Ten den jsme šli také kolem Bank of England, Royal exchange, Lloyd's of London atd...*40*
Další den, tj. v pondělí 14. 6. jsme si udělali malý výlet do Oxfordu, Stratfordu a Warwicku. První zastávkou byl Oxford, univerzitní město...:-)) Šli jsme napříč městem a v největší tamní koleji jsme si nemohli nevšimnout podobnosti prostor s interiéry školy v Bradavicích, kde studuje Harry Potter*3* To bude tím, že se tu taky natáčel*47*. Další na řadě byl hrad Warwick. Nejrozsáhlejší anglický hrad vůbec. Tady jsme měli dlouhý rozchod a dostali jsme dokonce pamětní vstupenky...:-)) Warwické zahrady byly kouzelné, měli tam dokonce pávy, kteří nám dělali společnost u svačiny (ale nic nedostali*785**3*). Jestli se sem někdo někdy podívá, tak doporučuji návštěvu strašidelné věže, zaručuju, že se vám to bude líbit a ani vstup není zas tak drahý, tuším, že kolem 2 liber*148*. A konečně poslední zastávkou v tomto dni byl Stradford upon Avon. Shakespearovo rodiště, prošli jsme se, viděli jsme jeho hrob, dům jeho vnučky, školu, kde studoval. Je to jedno z nejhezčích měst, která jsem navštívila...*18*
V úterý jsme měli opět menší výlet za hranice Londýna. Tentokrát to byl Windsor a Hampton Court. Nejdřív jsme jeli do Windsoru, kde jsme navštívili královské sídlo. K našemu překvapení nad největší věží vlála královská vlajka, to znamenalo, že královna je na hradě. Viděla jsem tu snad největší domeček pro panenky, který kdy byl vytvořen*3*. Když jsme byli na nádvoří, tak jsme viděli, i královnu, resp. její limuzínu, která ji odvážela do Ascotu, kde se konaly proslulé dostihy. Po prohlídce hradu jsme se šli podívat do města, hlavně na nákupy...*40* Po této procházce jsme se vydali zpátky k autobusu, kde byl sraz. Odtud jsme jeli do Hamptonu. Jelo se přes Ascot, kde byly dostihy, takže jsme viděli všechny ty lordy a ladies, jak se nesou... No, řeknu vám, že někteří byli vážně k sežrání*32**3* Zvlášť když vylezli z nějaké té limuzíny, že?*47* Protože tu byla zácpa, tak jsme se kochali pohledem na závodiště a většina holek slintala při myšlence, že někde "tam" je princ William*3*. Po příjezdu do Hamptonu jsme dostali opět rozchod s tím, že zpátky k autobusu od zámku určitě trefíme*47*(tak to ale bylo se všemi rozchody:-)). Hampton Court je známé sídlo Jindřicha VIII., je to opravdu krásný zámek s úžasnými zahradami jen vybízejícími k ulehnutí do trávy.*18* Pochybuju, že toho někdo od nás nevyužil:-)). Dále tu jsou zajímavé kuchyně a bludiště, ve kterém někteří bloudili opravdu hodně dlouho*3* (já néééé*41**3*). Když jsme si prohlídli Hampton, jeli jsme zpátky do Londýna, kde jsme si dopřáli ještě krátkou procházku kolem Temže.
Středa byla ve znamení dvou velkých muzeí. První bylo Letecké muzeum v Hendonu a druhé bylo Muzeum voskových figurín Madame Taussauds. První na řadu přišel Hendon. Velice zajímavá prohlídka, ale já na to moc nejsem, takže jsem si užila spíš až odpolední "vosk"*47*. U Madame Taussauds se námtak trochu nepovedl kardinální podvod. Protože vstupenky jsou značně levnější, když vám ještě není šestnáct, tak jsme tvrdili, že jsme opravdu všichni patnáctileté lamy...*3* Samozřejmě takových bylo asi jenom 5 od nás, z kvarty a protější třídy*3* Ze začátku to vycházelo, ale průšvih přišel, když se DarkNamez snažil nacpat mezi prvními dovnitř. Chudák si neuvědomil, že s bradkou si těžko může hrát na patnáctiletýho:-)). A tak nás, podvodné Čechy, odhalili:-)) Kremer to ukecal, že jsme zaplatili jenom za několik lidí a nakonec nás pustili, ale fakt nás polilo horko, že o těch 10 liber(bo kolik to bylo) přijdem*3*. Vyhráli to ti, kteří se tam dostali ještě před Namezem. Dostali se do místnosti celebrit a některé holky byly vybrány, aby si některé celebrity zahrály, tak se z nich stala například Kylie Minogue a tak dál...:)) Některé figuríny jsou tu moc povedené, například mám fotku s Hugh Grantem a jedna holka mi věřila, že je pravej*3* lol*161*
Poslední den v Londýně a taky slzy loučení s našimi domácími, zvlášť pan Stock mi moc chybí...:-)) Prvně jsme se vydali opět na procházku Londýnem... Viděli jsme Parlament, Big Ben, Westminsterské opatství, šli kolem kasáren královského jezdectva, kde jsme shlédli střídání stráží a potkali jinou českou školu:-)). Po té jsme šli po Whitehall, viděli Downing street, kde žije anglický premiér, dál jsme viděli budovu, kde bývalo ministerstvo válečného námořnictva a plno dalšího:-)). Jak říkám, rok a půl je hodně dlouhá doba*40*. Dál jsme šli Hyde parkem, k Buckinghamskému paláci a nakonec do čtvrti Soho. Tam jsme se nakonec také rozdělili na tři skupinky. První šla do National Gallery, druhá do Válečného muzea a třetí do Britského muzea. Já byla v té třetí skupince.:-)) Moje posedlost Egyptem mě tam táhla celý týden*40* Sbírka egyptského umění tam je prostě úžasná... Škoda jenom, že jsme tam měli pouhé dvě hodiny na prohlídku...:( Po té jsme se vydali k Parlamentu...:-)) Šli jsme například přes Trafalgar square. U Parlamentu jsme stáli asi hodinku, než na nás na prohlídku přišla řada... Opět jedna perla: Jedna profesorka měla v batohu nůž*447* Zabavili jí ho a nedali se ukecat, původně jí chtěli zatknout, ale to se vyřešilo... (škoda*105**785*) Když jsme došli do sálu, k mému zděšení zde sedělo jen 5 lordů, kteří něco projednávali. Njn, je vidět, jak na to všichni s*rou*47*. Po prohlídce a návštěvě WC jsme se vydali k banánu a naposled si prohlédli Londýn.
Tenhle zájezd vě mně zanechá stopu už navždy, je to prostě jedinečný místo...*18*
Jinak doufám, že jsem vás teď tím úžasně dlouhým příspěvkem nezadusila*47*

Heh, edit: Ještě jsem zapomněla zmínit naší úžasnou cestu zpátky do Čech.:D On se nám totiž rozbil autobus... Ano, věrný banán zklamal...*47* Ve dvě hodiny ráno nám vyplivl někde na německý dálnici. Řidiči to opravili, ale dlouho jsme nejeli... Rozbilo se to znova... Ani nevím, co to bylo, ale na odpočívadle jsme byli od 5 hodin ráno do poledne. Pak pro nás přijela odtahovka, ale zjistili, že s náma asi nehnou, tak jsme pomalu dojeli do opravny do města, blízko kterého jsme byli... Tam jsme další hodinu čekali na autobus. Přijel, všechno jsme přenesli a vyjeli jsme na cestu dál...:-) Jenže asi po čtvrt hodině jízdy se nám rozbil i tento, náhradní autobus*47*. Takže další tři hodiny na dálnici a nemohli jsme ani ven, protože tentokrát tu nebylo ani to odpočívadlo*3*. No, třetím busem už jsme dojeli v nočních hodinách do Rakovníka... Ale řeknu vám, celkem jízda to byla:D 29 hodin v autobuse jsem ještě nezažila... Ty nohy byly oteklý parádně*47*

A ještě jedna poznámka na závěr. Kdo říká, že v Londýně je vždycky ošklivo, tak ten lže, měli jsme tam vedra přes 30, takže moje svetry mi byly k ničemu*47*

Jo a ještě omluvte chyby, přeci jenom už je noc*47*

Aloha*200*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: