XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / XChat / Ankety - hlasování

 


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž Xchat-Ankety ... 27.02.2015 19:56:47 ... (Strom/Strom)
ČR má 4. nejnižší (332 euro) minimální mzdu v EU. Jaká je dle Vás zodpovědná výše minimální mzdy pro Českou republiku?
- V korunách nebo €,
- myslete na to, že příliš vysoká minimální mzda může být neúnosná pro zaměstnavatele.

Kompletní seznam států včetně výše minimální mzdy, uvedený v dokumentu Eurostat: Bulgaria (€184), Romania (€218), Lithuania (€300), Czech Republic (€332), Hungary (€333), Latvia (€360), Slovakia (€380), Estonia (€390), Croatia (€396), Poland (€410), Portugal (€589), Greece (€684), Malta (€720), Spain (€757), Slovenia (€791), United Kingdom (€1 379), France (€1 458), Ireland (€1 462), Germany (€1 473), Belgium + Netherlands (€1 502), Luxembourg (€1 923).

Zdroj: http://ec.europa.eu/eurostat/web/prod...ases/-/3-26022015-AP
Ebisek Muž Ebisek ... 27.02.2015 21:54:57 ... (Strom/Strom)
Re: ČR má 4. nejnižší (332 euro) minimální mzdu v EU. Jaká je dle Vás zodpovědná výše minimální mzdy pro Českou republiku?
Tak já bych to viděl asi taky na těch 15 tisíc, pro blízkou budoucnost, ale za předpokladu, že ty top státy půjdou v opačném směru. EU nám cpe všechno aby jsme měli jednotné. Celoevropské zákony, měna, ceny potravin... Tak proč by se takhle měly lišit příjmy (obecně, nejen minimální)?

Což taky vysvětluje, proč jsme jako národ takhle pokřivení. Mnohé položky potravin jsou u nás dokonce dražší než v zahraničí, kde obecně mají platy X krát vyšší. Pak si můžeme klepat na čelo že jsme jako národ posedlí slevami a nekvalitními, lacinými potravinami.

A taky druhá věc... Je motivující dělat do roztrhání těla za částku, se kterou poplatíte bydlení, energie a ošacení a zbyde 60Kč na jídlo/pití a den? *40*
guest Muž KRNOVAK ... 27.02.2015 22:18:36 ... (Strom/Strom)
Re (2): ČR má 4. nejnižší (332 euro) minimální mzdu v EU. Jaká je dle Vás zodpovědná výše minimální mzdy pro Českou republiku?
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 27.02.2015 21:54:57:
Dobře jsi to napsal,naprostý souhlas.Nejvíc mně štve,že Řecko, které se několik let potácí na pokraji bankrotu a je podporované mezinárodním programem úvěrové pomoci, je s minimální mzdou ve výši 684 euro (18 810 korun) daleko před náma.A to ještě řecký ministr práce Panos Skurletis dokonce ve čtvrtek ohlásil, že Atény se nevzdávají záměru opětovného zvýšení minimální mzdy na 751 eur(20652 korun) někdy v průběhu příštího roku.
To je výsměch nejen nám,ale celé Evropě,která Řecko dotuje a mnoho států,které se podílejí na mezinárodním programu úvěrové pomoci má dokonce nižší mzdy. To je bordel co?Žili si tam nad poměry dlouho a i přes masívní škrty výdajů,zvyšování daní,snižování mezd důchodů a já nevím čeho všeho ještě jsou pořád oproti nám na dvojnásobku naší minimální mzdy.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: