XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Filosofie a náboženství / Kam směřuje tento svět?

 

Kam směřuje tento svět?

Kam směřuje tento svět?

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
všechny úhly pohledu na daný problém
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž y2be ... 22.06.2004 04:14:02 ... (Strom/Strom)
Nabozenstvi
nejvetsi problem nabozenstvi je to, ze jim lide nerozumi.....
guest Muž zmok (ardzet@atlas.cz) ... 22.06.2004 18:39:31 ... (Strom/Strom)
Re: Nabozenstvi
Rozumnět? Potlačovat se to musí - jak je tam nějaký bůh, tak je to na houby... hum
guest Muž slovo27 (slovo27@centrum.cz) ... 04.09.2006 23:05:37 ... (Strom/Strom)
Re (2): Nabozenstvi
Odpověď na příspěvek od zmok ( mailto:ardzet@atlas.cz ) z 22.06.2004 18:39:31:
Jsou různá náboženství a různí bohové, ale jen jeden je Bůh stvořitel, panovník nad celým vesmírem. Na záklydě jeho zjevení ( o něm i o nás ) vzniklo židovskokřesťanské náboženství. Toto náboženství, která vyplývá z učení Písma svatého, nám ukazuje, co bylo a co bude. Svět se stává čím dál horší a spěje k zániku jak předpověděl Bůh. Ale aby byl zachráněn člověk, Bůh vydal svého syna Ježíše Krista za nás hříšné, aby každý, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. Jak je psáno: Filipským 2:10  aby ve jménu Ježíše pokleklo každé koleno na nebi, na zemi i pod zemí.
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 05.09.2006 13:34:27 ... (Strom/Strom)
Re (3): Nabozenstvi
Odpověď na příspěvek od slovo27 ( mailto:slovo27@centrum.cz ) z 04.09.2006 23:05:37:

To je diskutabilní.
guest Muž Cammarro (cammarro@email.cz) ... 05.09.2006 13:38:20 ... (Strom/Strom)
Re (3): Nabozenstvi
Odpověď na příspěvek od slovo27 ( mailto:slovo27@centrum.cz ) z 04.09.2006 23:05:37:

fakt?

no tak to je skvělý...

to úplně mění situaci...

*2156*Cammarro*2156*
guest Muž noemus (noemus@centrum.cz) ... 05.09.2006 15:41:55 ... (Strom/Strom)
Re (3): Nabozenstvi
Odpověď na příspěvek od slovo27 ( mailto:slovo27@centrum.cz ) z 04.09.2006 23:05:37:
Proboha, jak na tohle reagovat, ačkoliv si myslím, že argumentace bude mít na přispěvatelku pramalý vliv, stejně se o to pokusím (pro pobavení):

Jsou různá náboženství ...
Ano jsou různá náboženství, naštěstí, nevím kam by to vedlo kdyby bylo jen jedno. S tím nelze než souhlasit

... a různí bohové, ale jen jeden je Bůh stvořitel, panovník nad celým vesmírem.
Pisatel evidentně píše na základě víry, takže to co napíše nemusí dokládat, nemusí to ani vědět, stačí když tomu věří.

Na záklydě jeho zjevení ( o něm i o nás ) vzniklo židovskokřesťanské náboženství.
Tohle náboženství neznám, znám judaismus (i ten má různé odnože), a pak spoustu různých variant křesťanství, kromě toho pisatel pominul islám, který rovněž vychází ze stejných kořenů. Vznik těchto náboženství bych raději ponechal historikům i tak je to dost komplikované.

Toto náboženství, která vyplývá z učení Písma svatého, nám ukazuje, co bylo a co bude.
Pominu-li, že náboženství z písma nevyplývá, tak mi není jasné jak nám může ukazovat co bylo a co bude. Myslí snad pisatel, že nám to ukazují kněží? Nebo se to dočteme v bibli? K tomu přeci nepotřebujeme náboženství, stačí se podívat na předpověď počasí nebo na zprávy. Troufám si tvrdit, že tam se mnohem spíš dozvíme co bylo a co bude.

Svět se stává čím dál horší a spěje k zániku jak předpověděl Bůh.
Pisatel zřejmě moc kouká na TV a čte bulvár, vždyť svět je tak krásný a to z něj známe jen malý zlomek. Ale dobrá je to možný úhel pohledu. Pokud za měřítko kvality považujeme počet věřících křesťanů, pak jistě.

Ale aby byl zachráněn člověk, Bůh vydal svého syna Ježíše Krista za nás hříšné, aby každý, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný.
Pěkně děkuju, za takovou záchranu, pisatel zřejmě nechápe, že život věčný je pěkně dlouhá nuda, takový trest jako je život věčný bych nikomu nepřál. Ale budiž někomu se to může zdát přitažlivé. Musím se však pozastavit nad tím, že k této "odměně" stačí jen hříšníkova víra v Krista, no jestli je na tomhle založena naše (evropská) kultura, tak se vůbec nedivím, že tu vesměs vládne levice a pojmy jako "sociální smír", "sociální spravedlnost".

Jak je psáno: Filipským 2:10 aby ve jménu Ježíše pokleklo každé koleno na nebi, na zemi i pod zemí.
To je snad to jediné s čím bych souhlasil - tedy s tím, že je to napsáno (nicméně jsem to nekontroloval)
guest Muž iacobau ... 08.09.2006 13:23:08 ... (Strom/Strom)
Re (4): Nabozenstvi
Odpověď na příspěvek od noemus ( mailto:noemus@centrum.cz ) z 05.09.2006 15:41:55:
Myslím, že se zbytečně snažíš "vědecky rozebírat" něčí víru, přesvědčení. Ano, samozřejmě se tam najde jakási argumentace, která historicky či religionisticky nemusí objektivně sedět, ale jinak je tohle "dílko" docela k ničemu. Tedy vlastně ne, je to jen důkaz marného propojovaní nepropojitelných světů - vědy a víry.
Nicméně i velmi racionálně uvažující a materialisticky založený člověk má své "rituálky" a jsou situace, kdy na svou "materialistickou duši" zapomene. Své "ateistické víře" se tak člověk zpronevěří třeba nejen v situaci, když sedí v hořícím letadle deset kilometrů nad zemí, ale když se dotkne smrt někoho blízkého, anebo naopak zrození nového člověka. Mimochodem - nevím, jestli někdo dosud popsal zajímavý fenomén v naší ortodoxní ateistické společnosti: počet ateistů vzrůstá, ale zároveň vzrůstá zájem rodičů, kteří často enmají s církví společného vůbec nic, aby jim farář pokřtil dítě.
Další rána pro ateismus je více či méně skrytá poptávka po nadpřirozenu - zrovna třeba astrologie a horoskopy jsou dobrým dokladem, protože ať už se to dá řadit kamkoli, do kategorie vědecké (exaktně definované a ověřitelné) rozhodně ne.
guest Muž Cammarro (cammarro@email.cz) ... 08.09.2006 14:35:48 ... (Strom/Strom)
Re (5): Nabozenstvi
Odpověď na příspěvek od iacobau z 08.09.2006 13:23:08:

{Další rána pro ateismus je více či méně skrytá poptávka po nadpřirozenu - zrovna třeba astrologie a horoskopy jsou dobrým dokladem, protože ať už se to dá řadit kamkoli, do kategorie vědecké (exaktně definované a ověřitelné) rozhodně ne.} <<<přesně tady se světy vědy a víry propojují...

Jinak souhlasím, že je naprosto zbytečné aby ateista přesvědčoval věřícího o jeho "pravdě" či naopak... nikdy to nikam nevedlo, nevede a nikdy nepovede...

Myslím, že je věcí každého jak svět a dění pojímá...

*2156*Cammarro*2156*
guest Muž noemus (noemus@centrum.cz) ... 08.09.2006 15:07:01 ... (Strom/Strom)
Re (6): Nabozenstvi
Odpověď na příspěvek od Cammarro ( mailto:cammarro@email.cz ) z 08.09.2006 14:35:48:
Vim, ze to je zbytecne. Jen jsem se bavil, coz jsem i na zacatku prispevku napsal.
Je to podobne jako vysvetlovat jak chutna mleko nekomu kdo ho nikdy nepil. Pokud clovek nechape co mu rikam, tak je to stejne. Jsem si toho plne vedom, chtel jsem jen trochu rozproudit diskuzi. :o))
guest Muž Sonamie (Sonamie@centrum.cz) ... 12.09.2006 23:24:48 ... (Strom/Strom)
Re (7): Nabozenstvi
No a myslím, že se Ti to docela povedlo:-)).
guest Muž slovo27 (slovo27@centrum.cz) ... 28.09.2006 20:47:06 ... (Strom/Strom)
Re (5): Nabozenstvi
Odpověď na příspěvek od iacobau z 08.09.2006 13:23:08:
Je zapotřebí nést semeno víry a Boží jsoucnosti ve svém srdci, aby mohlo vyrost a dát nám všem mnohý užitek. Nejlepší je slyšet slovo a přemýšlet a také svědčit o svých zkušenostech s Pánem Ježíšem a s Otcem Bohem. Ze slyšení je víra. Slabý a padající člověk dostane sílu se chytnout stébla a to se může proměnit i berlu, která nás postaví na nohy. Jsem nádobou čistou, jsem schopen přijmout Ducha dobra, Boží vedení?. Odpovězme si sami, zda máme svědomí, které nás napomíná, varuje a nebo cítíme hlubokou radost a nebo bolest a nebo jsme snad otupělí a nevšímaví? Podle toho, zda dáváme šanci být v souladu s Bohem a lidmi..Proč miluje náš náro pohádky? Protože všichni ti, co touží po dobru a spravedlnosti, chtějí, aby zlo bylo poraženo a zvítězilo dobro.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 28.09.2006 23:55:11 ... (Strom/Strom)
Re (6): Nabozenstvi
Odpověď na příspěvek od slovo27 ( mailto:slovo27@centrum.cz ) z 28.09.2006 20:47:06:

Hlavně je zapotřebí nést semeno rozumu a ten ta tvoje víra potlačovala kdekoliv mohla, protože pak neměl kdo přemejšlet nad tím, že kecaj křesťani blbosti.....též baroko celkem dokazuje, jak se to s vírou a rozumem má....i toto byla doba, kdy začlo se víc dbát na víru a úměrně tomu se přestával poslouchat rozum:))).....Dále jsi to taky vystihla..slabý člověk se chytné stébla, ze kterého vyroste berla...ano, nic jiného vesměs křesťanství není...nic než berlou pro ty, kteří nemají dostatek vlastní hlavy a tak se nechají ovládat cizí....Ptám se sám sebe zda mám svědomí, které mě napomíná a varuje....a víš co mi říká?.....abych šel tou cestou, kterou teď už několik let jdu...a nemysli si, že satanismus je pro mě nějakou berličkou....Satanismus mi nikdy neříkal nic víc než jen, abych se řídil vlastní palicí...zbytek z něj jsou už jen konkrétní rady....tohle nikdy tvoje křes´tanství říkat nebude, protože to by byl jeho konec.....Ano...chci aby zlo bylo poraženo a zvítězilo dobro...proto jsem se přidal na stranu ďábla....tedy metaforicky řečeno - vlastního rozumu....
guest Muž simmira (simmira@centrum.cz) ... 28.06.2004 19:00:45 ... (Strom/Strom)
Re: Nabozenstvi
Mě se zdá že náboženství používá už tisíce let to co dnes věda oběvuje.
guest Muž arcman (arkman@seznam.cz) ... 29.06.2004 00:51:46 ... (Strom/Strom)
To simmira
Zde se hodí jedno přísloví, které zní : CO TO SAKRA MELEŠ!!!!!!!!!!!!!!!!??????????
guest Muž zmok (durt@czami.cz) ... 29.06.2004 03:35:40 ... (Strom/Strom)
Re: To simmira
Hézký :-)
guest Muž redsnake1 (jus@email.cz) ... 29.06.2004 08:43:47 ... (Strom/Strom)
Re: Re: Nabozenstvi
Mnohé, dnešními moderními lidmi považované, zaostalé přírodní kmeny již celá století znají něco co my (moderní lidé) jsme objevily teprve nedávno. Např. Dogonové a jejich znalost planetárního systému Siria. Věděli o této soustavě všechno ještě než si to věda stačila ověřit a objevit.
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 30.06.2004 21:02:02 ... (Strom/Strom)
Re: Re: Re: Nabozenstvi
Některé dřívější civilizace měly rozsáhlé znalosti astronomie.Bylo to dáno soustavným pozorováním vesmíru po dobu mnoha generací.Tyto znalosti mají s náboženstvím jen málo společného i když je většinou shromaždovali kněží.Pozorování zaznamenávání pozorovaného a následné logické vyhodnocení je činnost vědecká a to i tehdy dělá li ji kněz.
To že nějaký zaostalý kmen má velké znalosti o jisté části vesmíru jsem už někde četl.Je jen otázka jak věrohodná je tato informace.Pokud věrohodná je pak je velmi pravděpodobné že tyto informace získali od vyspělejší civilizace nebo oni sami byli kdysi na vyšším stupni než jsou dnes .I to se stává.Předpoklad že by jim to sdělili Bohové je sice také možný,ovšem pak BOHOVÉ MUSÍ BÝT ŠÍLENÍ.Každý normální Bůh by jim sdělil užitečnější informace.
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 30.06.2004 21:04:45 ... (Strom/Strom)
Re: Re: Nabozenstvi
Mohla by si být trošku konkretnější co že to náboženství používá už tisíce let a věda to teprve objevuje? Já akorát vím že náboženství už dávno ví že země je placatá a ne kulatá, taky že země je středem naší soustavy a ne slunce . Věda na ně přijde až časem.Taky si vzpomínám že svědkové Jehovovi a to jsou nějací znalci Bible , z ní vyčetli kdy bude konec světa.Bohužel konec světa se v předpovězený den nekonal. Takže ted už říkají že konec světa bude a ví o něm z Bible vše do nejmenších podrobností akorát to datum už raději neuvádějí škoda byla by alespoň zase nějaká švanda.
Takže Simmiro uvítal bych pár příkladů , jistě to pro Tebe nebude problém.
guest Muž redsnake1 (jus@email.cz) ... 02.07.2004 14:20:16 ... (Strom/Strom)
Re: Re: Re: Nabozenstvi
Co vím tak v bybli není nikde napsáno že Země je placatá a že slunce obíhá kolem ní. Tyto názory si vytvořili lidé a církev si je jen přivlastnila
guest Muž zmok (durt@czami.cz) ... 02.07.2004 18:31:49 ... (Strom/Strom)
Re: Re: Re: Re: Nabozenstvi
Já bych řekl, že bible byla pokus o popularizaci etiky. Vypadalo to nadějně, ale lidi si stejně dělají co chtějí, přestože věří v boha. Viz ty profláklé křížové výpravy.
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 04.07.2004 12:50:46 ... (Strom/Strom)
Re: Re: Re: Re: Nabozenstvi
V Bibli sice není psáno že země je placatá a slunce obíhá kolem ní ale přesto to z ní mnozí vyčetli a byli schopni za jiný názor v této věci poslat jinak smýšlející na hranici.Z Bible a Leninových spisů se dá vyčíst cokoliv.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: