XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Buddhismus

Buddhismus

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Nejvyšší pravda je zároveň nejvyšší radostí. Forum na téma: Jak vnímá západ Buddhovo učení.
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž orangejuice114 (kenyh.namot@tiscali.cz) ... 13.07.2006 10:29:22 ... (Strom/Strom)
Buddhismus vs. Křesťanství
Toto náboženství je krásné už v tom, že Buddha byl vlastně normální člověk (i když bohatý princ) ze kterého se pomocí meditací stal Buddha, něco mezi člověkem a bohem, který dál šířil své učení o míru, o tom, jak žít v souladu s přírodou...
Buddhismus není přehnaně přemodlený, jen si představte nějaký náš (křesťanský) kostel a jejich (buddhistický) chrám. V našem převládají smutné sochy či obrazy nejčastěji o ukřižování Ježíše. V křesťanském kostele převládá vážná atmosféra, temné a studené barvy. V buddhistickém chrámu převládají barvy, převládá krásná a klidná atmosféra, všude je cítit pohodová atmosféra.
Nedá se říct jaké náboženství je hezčí nebo dokonce lepší, každé má svůj význam i svou kulturu... Ale já budu vždy pro Buddhismus, náboženství které původně bylo jen učení o pohodě a krásném dlouhém životě plném smíchu a bez válek, plném dlouhých nekonečných meditací... Nebo jste snad pro Desatero Přikázání? No, je to váš názor.....
guest Muž Sonamie (Sonamie@centrum.cz) ... 02.08.2006 23:35:51 ... (Strom/Strom)
Re: Buddhismus vs. Křesťanství
Naprosto souhlasím, buddhismus mi připadá ze všech náboženství nejrealističtější, navíc to vlastně není ani typická víra, když podstatou je nevěřit a teprve prostřednictvím prožitku (meditace) si ověřit, že to tak skutečně je.
Také mi připadají sympatičtější tibetské chrámy plné jasných barev (od červené, přes zářivě žlutou a oranžovou - až po zelenou nebo modrou) než naše "chladné křesťanské kostely", ale samozřejmě existují různé cesty a různí lidé a každý má právo vybrat si, jakým směrem (v rámci karmy) se jeho život bude ubírat.
Protože pocházím z katolické rodiny, vím o křesťanství dost a také vím, že právě tohle pro mě nebyla ta pravá cesta. Křesťanství neposkytuje člověku téměř žádný další směr rozvoje a sebezdokonalování, navíc jsem nějak nepochopila smysl "zpovědi", tím, že někomu řeknu svoje hříchy a pákrát odříkám nějakou motlitbu, tak jsou zapomenuty. To mi připadalo jako pěkná hloupost:-)). Také jsem pro klidnou mysl, něžnou láskyplnost a úctu ke všemu bez negativních emocí...
guest Muž Lewis ... 04.08.2006 12:04:41 ... (Strom/Strom)
Re (2): Buddhismus vs. Křesťanství
Odpověď na příspěvek od Sonamie ( mailto:Sonamie@centrum.cz ) z 02.08.2006 23:35:51:
Jen několik poznámek - výzdoba křesťanských kostelů se během staletí velmi měnila podle tehdejších zvyklosti, názorů a hnutí. Např. gotické kostely, které znáš jako šedivé stavby, ve své době hýřili barvami a v podstatě jsi nemohla zahlédnout holý kámen. Během staletí se objevilo několik vln purismu, které zapříčinily "šedivost" většiny kostelů. Tento stav je v současnosti zakonzervován postojem památkářů, kteří by novou výzdobu nepovolili.
Co se týče zpovědi, je to kámen úrazu pro mnoho lidí. Oficiálně se zpověď nazývá svátost smíření. Ve zkratce - je-li Bůh Láska, veškerá neláska v člověku ho odděluje od Boha. Svátost smíření je pro křesťana přiznání a odřeknutí se nelásky v jakékoliv podobě a přijetí Boží lásky. Tak, jak jsi to napsala, mi to jako pěkná hloupost připadá taky.
Poslední poznámka - že pocházíš z křesťanské rodiny a víš o křesťanství dost neznamená nic. K pochopení křesťanství je třeba pouze mít vztah ke Kristu.
Lewis
guest Muž Sonamie ... 06.08.2006 22:53:00 ... (Strom/Strom)
Re (3): Buddhismus vs. Křesťanství
To máš pravdu, ale já vztah ke Kristu mít nepotřebuji, moje cesta je jiná, už jsem se dávno rozhodla. Přes sebepoznání "poznat" svět. Ve skutečnosti je vcelku jedno, jak vypadají kostely nebo buddhistické chrámy, sice je pravda, že krásný chrám potěší "oko", může v člověku vyvolat příjemný dojem, ale s vírou to nemá nic společného. Může být člověk, který v životě nebyl v kostele a přitom je "duchovně výš" než lidé, kteří nevynechají jedinou bohoslužbu. Životní moudrost je v něčem jiném než navštěvovat kostely a denně se modlit, však určitě víš, jak to myslím...
guest Muž Lewis ... 29.11.2006 16:39:38 ... (Strom/Strom)
Re (4): Buddhismus vs. Křesťanství
Odpověď na příspěvek od Sonamie z 06.08.2006 22:53:00:
Myslím, že vím.....
Vědět o Buddhismu vše neznamená nic. Být Buddhou je vše.
guest Muž Sonamie (Sonamie@centrum.cz) ... 01.12.2006 23:26:33 ... (Strom/Strom)
Re (5): Buddhismus vs. Křesťanství
Ale nic může být z určitého pohledu také vše:-)). Podstata všech lidí je buddhovská, bohužel spousta z nich si to neuvědomuje a žijí život za životem nevědomosti a utrpení. Vlastně ani pořádně nevím, na co odpovídám, protože začátek té diskuze se mi ztrácí kdesi v nedohlednu (prostoru:-)). Ale máš pravdu, teorie je na nic, když chybí osobní prožitek, k osvícení se dá dojít jen cestou meditací, žádnou jinou dokonalejší jsem dosud nepoznala...
guest Muž night_porter (vivalasvegas@centrum.cz) ... 13.12.2006 17:21:56 ... (Strom/Strom)
Re (6): Buddhismus vs. Křesťanství
Odpověď na příspěvek od Sonamie ( mailto:Sonamie@centrum.cz ) z 01.12.2006 23:26:33:
protoze zadna jina neni.
guest Muž SONIXC ... 15.12.2006 19:01:05 ... (Strom/Strom)
Re (7): Buddhismus vs. Křesťanství
Odpověď na příspěvek od night_porter ( mailto:vivalasvegas@centrum.cz ) z 13.12.2006 17:21:56:

ale ale....opravdu zadna? to je jen jedina cesta skrz meditaci? ja myslel ze Buh si muze zvolit jakoukoliv cestu
guest Muž night_porter (vivalasvegas@centrum.cz) ... 20.12.2006 15:16:45 ... (Strom/Strom)
Re (8): Buddhismus vs. Křesťanství
Odpověď na příspěvek od SONIXC z 15.12.2006 19:01:05:
asi sis spletl forum, tady u bohu utociste neprimame, ale u podstaty sve vlastni mysli podobne prostoru. S matrixem to ma par podobnosti, ale
neovladaji nas nejake stroje ale nase vlastni rusive emoce a tzv. zakladni nevedomost. Z te se da probudit jen diky dlouhodobe praci s mysli
napr. diky meditaci ktere mysl procisti , uklidni a pripravi nato abys pak az to budes njmin cekat dosahl tzv. osviceni, A zjistil ze si vlastn eniceho nedoshal, protozes to mel celou dobu vsobe stejne jako ktera koliv jina bytost, ale jensi to probudil. Jestli tomuhle chces rikat buh, prome zame.
Dalsi vec je jen meditace nestaci, musis i obcas studovat teorii abys vedel ocem meditujes a celkove jak se veci maji abyses mohl vyvarovat tomu co by te brzdilo ale hlavne musis mit ucitele, ktery to uz tak proziva. Zadny buddha v minulosti , ted ani v budoucnosti nedosahl osviceni bez ucitele ketry byl sam buddhou.A diky,,bohu,, tady takovy ucite bytosti jsou a doufam, ze jeste dlouho
budou nez to stimhle svetem pujde do kytek.
guest Muž Sonamie (Sonamie@centrum.cz) ... 21.12.2006 23:57:54 ... (Strom/Strom)
Re (9): Buddhismus vs. Křesťanství
Naprosto souhlasím - ještě jsem chtěla podotknout - buddhismus člověku dává svobodu, kdežto ostatní náboženství mu ji spíš berou, není tu žádný bůh, který by cokoliv zakazoval a přikazoval, pokud chce člověk dělat špatné věci, tak klidně může, ale nesmí zapomenout na to, že každý čin se nějakým způsobem (karmou) projeví... Akorát s tím guru to někteří lidé vnímají trochu jako problém, ale je fakt, když má člověk učitele buddhovských kvalit, je to rozhodně ta nejlepší inspirace, kterou vůbec může mít.
Jen mě tak napadá, nejsi ty náhodou z Kagyu??
guest Muž Pehosaman (Pehosaman@quick.cz) ... 22.12.2006 18:19:02 ... (Strom/Strom)
Re (10): Buddhismus vs. Křesťanství
Odpověď na příspěvek od Sonamie ( mailto:Sonamie@centrum.cz ) z 21.12.2006 23:57:54:

Uznávám, že vševědoucí Bůh a svobodná vůle člověka z křesťanství se vylučují. Pokud se podívám na dějiny, tak spousta věcí z učení buddhismu a skutečností z dějin se vylučují a staly se.
Jedni i druzí říkají: To bylo, dnes je jiná doba. Jenže současnost bez minulosti neexistuje.
guest Muž serafX ... 23.12.2006 10:44:38 ... (Strom/Strom)
Re (11): Buddhismus vs. Křesťanství
Odpověď na příspěvek od Pehosaman ( mailto:Pehosaman@quick.cz ) z 22.12.2006 18:19:02:
Co má bůh společného s buddhismem?
guest Muž Pehosaman (Pehosaman@quick.cz) ... 24.12.2006 17:49:48 ... (Strom/Strom)
Re (12): Buddhismus vs. Křesťanství
Odpověď na příspěvek od serafX z 23.12.2006 10:44:38:
Společného křesťanský nic, rozpory jsou ve srovnání podobné všude. Chce to číst všechno.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: