XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Bisexualita

Bisexualita

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Lidičkové, pojďme si na toto téma pokecat...
Bisexualita - (bi = dvojitý, sexus = pohlaví) je typ sexuální orientace jedince k jedincům obou pohlaví v přibližně stejné míře. Pojem označuje nevyhraněnou pohlavní orientaci mezi homosexualitou a heterosexualitou.

Sigmund Freud ve svých výzkumech z roku 1905 uvádí, že má lidská sexualita bisexuální základ - tzv. vrozená bisexualita. Vycházel z poznání, že v ženském hormonálním obraze sice dominují hlavně ženské pohlavní hormony (estrogen), ale nalezneme i mužské (testosteron). V mužském naopak hlavně mužské, ale i ženské. Za jejich regulaci odpovídá hypofýza. Na tento poznatek po několika desetiletích navázal americký odborník Alfred Kinsey, který ze vzorků 6 000 žen a 5 000 mužů všech věkových kategorií z různých kulturních a sociálních vrstev vytvořil sedmistupňovou škálu (prvním je nula a nejvyšším číslo 6). Jednoznačná heterosexuální orientace dotyčného člověka reprezentovala 0 a číslo 6 výlučně homosexuální orientaci. V pásmu 2 - 4 se tedy nachází bisexualita. Přibližně 13 % mužů uvedlo, že za poslední 3 roky byli převážně homosexuálně orientování.

Všeobecná charakteristika

Bisexualita je sexuální orientace, za příznivých okolností doprovázená schopností vytvářet plnohodnotný citový vztah s osobou nebo osobami opačného nebo stejného pohlaví. Bisexuální jedinci mohou mít tedy tělesnou i citovou náklonnost k osobám obou pohlaví.

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž HITALL (loaderbycracker@gmail.com) ... 02.05.2011 23:04:03 ... (Strom/Strom)
muj nazor
trosicku jim zavidim,protoze maji mnohem vic bohatsi a snadnejsi (sexualni) zivot nez ja.jsem pouze heterak.
guest Muž NaNo.Cz (DJ.Kallerno@seznam.cz) ... 03.08.2011 21:54:49 ... (Strom/Strom)
Re: muj nazor
Odpověď na příspěvek od HITALL ( mailto:loaderbycracker@gmail.com ) z 02.05.2011 23:04:03:

Mají no, výhoda oproti heterákům.Já jsem BI a nestydím se za to.*18*
guest Muž karolinkaprsata ... 08.11.2012 13:17:34 ... (Strom/Strom)
Re (2): muj nazor
Odpověď na příspěvek od NaNo.Cz ( mailto:DJ.Kallerno@seznam.cz ) z 03.08.2011 21:54:49:
Souhlas.Proč bysme se za to sakra měli stydět.Ve slabé chvilce jsem to řekla kamarádovi a jeho reakce byla- fakt?, no a chodíš někam? K psychologovi?Takže povědomí asi je:-) že máme dvě identity v jednom těle a tápem mezi muži a ženami.A pořád se nemůžem rozhodnout.Přitahujou mně obě pohlaví. A co. Jestli jsem pro ostatní proto divná, tak mi můžou víte co.
guest Muž Mimino1973 ... 23.11.2015 07:08:46 ... (Strom/Strom)
Re (3): muj nazor
Odpověď na příspěvek od karolinkaprsata z 08.11.2012 13:17:34:
Mám kámošku a ta když mi to řekla, že je bisex, tak jsem koukal jak tele na nový vrata. A dneska? Dneska se mně ptá, jestli se mi ta dotyčná líbí. Neodsuju to. A není hezčí pohled, když se dvě holky muchlují. A kdo nezažil na vlastní oči, tak neví o co přichází.
Ebisek Muž Ebisek ... 24.11.2015 05:33:31 ... (Strom/Strom)
Re (4): muj nazor
Odpověď na příspěvek od Mimino1973 z 23.11.2015 07:08:46:

Na vlastní oči je toho plný internet *3* Jinak muchlující se jedna holka by pro mnohé mohla být hezčí pohled.
Zidane_Tribal Muž Zidane_Tribal (vanekzdenal@centrum.cz) ... 24.11.2015 09:07:19 ... (Strom/Strom)
Re (5): muj nazor
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 24.11.2015 05:33:31:

Určitě se na muchlující dvě nebo víc slečen je lepší pohled, jak na muchlující se kluky. :-D

*5371*Zidane_Tribal*5371*
*370*Certifikátor pro Šumperk,Šternberk,Uničov a Zábřeh*368*
guest Muž Ardan ... 19.12.2016 05:53:26 ... (Strom/Strom)
Re (6): muj nazor
Odpověď na příspěvek od Zidane_Tribal ( mailto:vanekzdenal@centrum.cz ) z 24.11.2015 09:07:19:

to proto že nejste bisexuál:)

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: