XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Literatura / Citáty a básničky

 

Citáty a básničky

Citáty a básničky

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Máte ňejaké zajímavé citáty nebo básničky? Vyberte ten(tu) nejlepší a přispějte!
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Nick.iE, ELfkaM

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž dee-dead (dee-dead@seznam.cz) ... 28.10.2006 02:57:28 ... (Strom/Strom)
Citáty...
I když to tak vypadá, nesnažím se to tu zahltit, chci se jen podělit o to, co je mi blízké...

"Láska vychází z touhy lidské bytosti být jiné bytosti nenahraditelnou i za předpokladu, že vše na tomto světě je nahraditelné."-Walter Benjamin-

"Láska je životem ženy a epizodou v životě muže."

"Lehko se dáme oklamat tím, co milujeme."-Moliére-

"Lépe být smutný s láskou než veselý bez ní." -Goethe-

"Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní." -španělské přísloví-

"Vybral jsem si; není již mým cílem hledat, co by se mi líbilo, nýbrž líbit se tomu, koho jsem si vybral." -Alain-

"Zamilovaní jsou vždy rychlejší než hodiny."-Shakespeare-

"Láska jsou dveře, jimiž můžete opustit čas."-Osho-

"Jak věčně jednotvárná a neměnná jsou slova lásky - a jak bohatá je naproti tomu stupnice nadávek."
-Remarque-

"Jsme-li vzdáleni toho, koho milujeme, ovládáme se zdánlivě bezpečněji, čím mocnější je naše láska, ježto všechnu sílu vášně, která se dříve vybíjela navenek, obracíme do svých niter. Ale jak brzy, jak rychle jsme vytrhováni z tohoto bludu, když se pojednou před našima očima ve vší své nezbytnosti opět objeví ten, o kom jsme se domnívali, že se ho dovedeme zříci."

"Lásku nepoznáš v okamžiku,kdy najdeš dokonalého člověka,ale v okamžiku,kdy ho jako takového začneš vidět!"

"Člověk se narodil z lásky, aby pro lásku žil, aby se nový člověk z lásky a pro lásku narodil."

"Tvé srdce není ubrus, abys ho před každým rozprostíral."

"Nikdo se mně neptal, zda se chci narodit, tak mi ani neříkejte, jak mám žít."

// "Srdce, které spadlo do kalhot, je snadněji k dosažení." - dodatek mike_kenji_shinoda: Takové navádění na orální sex *261*
Když přemýšlím nad láskou, láska je vlastně iluze, kdy člověk vidí milovanou osobu dokonalou. Proč se tedy lásky bojí? Bojí se snad toho, že jeho dojem v dokonalost té osoby bude mylný a on k tomu bude slepým?...A teď již nechám prostor ostatním...

*909* Dee

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: