XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Kapitalismus

Kapitalismus

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Politicko-ekonomický systém ve kterém pracovití lidé dosahují zbohatnutí?
"Kapitalismus je závislý na tom, že lidé v naději, a to často klamné naději, na zbohatnutí velice usilovně pracují, a přispívají tak ke zbohatnutí jiných lidí".

Charles Hardy, britský filozof.

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

Tom9146 Muž Tom9146 (tom4691@centrum.cz) ... 05.11.2014 18:48:26 ... (Strom/Strom)
Příspěvek
Něco opožděně k diskuzi-s Brocem souhlasím,podle mě je to takovou naší povahou,jak se uzpůsobit době a něco si urvat.Jinak historie slouží vítézům,takže i souboj uvnitř strany se prezentuje jako boj proti komunismu.Trochu vtipný příklad využití systému,co jsem slyšel-chlap,co ho zavřeli za protektorátu do koncetráku za šmelinu,tak prohlásil,že byl komunista a bral odškodnění :-D A zavírání vojáků a hlavně velitelů nesovětských armád souviselo mimo jiné(politika,nastalým napětím studené války atd.) také s tím,že tito lidé byli schopni se postavit aktivně proti státu vojensky a ideově,takže komunisti tomu udělali v zárodku přítrž,na druhou stranu se jednalo unáhleně.Navíc například vyzdvihovaní piloti RAF tam šli jen za pomstou,protože to hráli na obě strany a gestapo je odkoplo.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: