XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Filosofie a náboženství / Čarodějnictví, satanismus a černá magie

 

Čarodějnictví, satanismus a černá magie

Čarodějnictví, satanismus a černá magie

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Diskuze o temné stránce magie, infernálních aspektech okultismu a chtonických božstvech.
Vítejte na fóru o věcech temných, ba až ďábelských. Pevně věřím, že se naše společná diskuze hojně rozvine a nejednoho z nás obohatí.

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž Rob.Lord ... 30.04.2010 16:23:42 ... (Strom/Strom)
Satanismus
Napišme si na tomto zbrusu novém infernálním fóru něco blíže k tématice satanismu.
Já osobně dělím satanismus do 3 kategorií: a) původní satanismus, coby revolta proti poživačné církvi, křesťanství, které zklamalo a Bohu - nepřítomnému Hospodáři. Vznik tohoto druhu satanismu se datuje zhruba kolem roku 1000, kdy Evropu zužoval nesmírný hladomor, takže lidé jedli kůru stromů a trávu luk. Silnější lákali na nabízené ovoce děti, které zabíjeli a jedli. Slabší vyhrabávali mrtvé. Kanibalismus zrovna kvetl, k čemuž přidal své hrůzy ještě mor - obávaná Černá Smrt. Falešní proroci předpovídali na zlom milénia příchod apokalypsy. A tak se lidé počali odvracet od Boha a vzívali ďábla. b) salonní satanismus znuděné šlechty. Známý je případ z doby Ludvíka XIV, kdy na nahém těle madame de Montespan, sloužil odpadlý kněz Guiborg černé mše. Za tímto účelem byli jako krvavé oběti sháněni novorozenci, o jejichž dodávku se starala travička a andělíčkářka Catherine Monvoisin. c) moderní satanismus Antona Szandora LaVeye, který filosofii současného satanismu vyložil v knize Satanská bible, praxi satanské magie pak v díle Satanské rituály.
guest Muž amalka-alka ... 01.05.2010 22:51:39 ... (Strom/Strom)
Re: Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 30.04.2010 16:23:42:

Asi je zbytečné psát, že je lepší od satanismu, čarodějnictví atd. dát ruce pryč.
guest Muž Rob.Lord ... 03.05.2010 06:19:42 ... (Strom/Strom)
Re (2): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 01.05.2010 22:51:39:

Dát ruce pryč? Nemyslím si. Pokud tě čarodějnictví a satanismus zajímá natolik, že o tom něco víš, nepodnikáš nebezpečné kroky. Ono to nebezpečí je spíše nafouklá pověra.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 03.05.2010 16:14:27 ... (Strom/Strom)
Re (2): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 01.05.2010 22:51:39:

A jak jsi na tohle přišla? :)


*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 03.05.2010 19:59:08 ... (Strom/Strom)
Re (2): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 01.05.2010 22:51:39:

Proč?:-) Když spočítáme počty mrtvých na straně satanismu, čarodějnictví, pohanství a magie a na druhou stranu dáme křesťanství, tak křesťanství je jednoznačně krvavější a mnohem nebezpečnější. Je intolerantní, omezené, neschopné pokroku a má na kontě tisíce mrtvých včetně etnické a kulturní genocidy.
guest Muž amalka-alka ... 04.05.2010 23:31:17 ... (Strom/Strom)
Re (3): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 03.05.2010 19:59:08:

Proč je lepší dát ruce pryč od satanismu, čarodějnictví atd.? …Protože moc, která za tím vším stojí je člověku nepřátelská.
Když se tahle moc vetře do křesťanství tak teče i krev. První křesťané byli pronásledováni, mučeni…a najednou změna. Mocenské zájmy, blahobyt, modlářství….to s Ježíšovým učením nemá nic společného.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 05.05.2010 09:20:36 ... (Strom/Strom)
Re (4): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 04.05.2010 23:31:17:

Je na člověku každém, jak s kterou silou a mocí umí pracovat. Pokud se dostane velká moc duševně slabému, je to katastrofa.... Co teprve potom, když se moc dostane do rukou bandy idiotů, kteří sami v tu moc ani nevěří a jen z ní prospěch mají.

Ta největší moc je v lidech. V jejich duševní síle, vědění a víře.


*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Rob.Lord ... 05.05.2010 09:24:53 ... (Strom/Strom)
Re (4): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 04.05.2010 23:31:17:

Promiň, Amalko, ale zdá se mi, že pleteš páté přes deváté.
Černá magie v sobě určitě zahrnuje určitý prvek nebezpečí. Operatér může být vysáván entitami, na které působí. To je však případ starých technik, které nalezneme v některých grimoirech. Jestliže se někdo rozhodne praktikovat moderní satanismus, rozumí tématu a technikám rituálů, žádné životní nebezpečí mu nehrozí. Na pultech knihkupectví jsou k mání LaVeyovy knihy Satanská bible a Satanské rituály. Stačí pozorně číst, pochopit a odvážit se.

To, co píšeš o křesťanství není magie, nýbrž politika!
guest Muž Listy3 ... 05.05.2010 13:55:58 ... (Strom/Strom)
Re (5): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 05.05.2010 09:24:53:
to, že je to případ jen starých technik s tím nesouhlasím, neustále když to zkouší vůl tak se to může posrat a i když to zkouší někdo inteligentní tak leda cos může opomenout, nebo si špatně vyložit. A kdokoli kdykoli si zahrává s vyvolávání, tak se vystavuje velkému nebezpečí, málo kdo dokáže udělat dostatečnou ochranu na to, aby alespoň dostatečně snížil riziko. Navíc existují nejméně 2 druhy satanizmu, jedem je antikrist a druhý je přírodní, původně to bylo běžné náboženství, malinko podobné různým elfským (tedy jen jako přirovnání). Toto se začalo označovat jako satanizmus při vznikání křesťanství. Až potom se udělalo odvětví satanizmu, tak jak jej známe dnes. ..... Mimochodem satanská bible se neprodává, kdyby ano tak bych ji chtěl, satanská bible je běžná bible s satanskou ilustrací, byla psána v česku jedním mnichem, prý za 1 noc. Mnich požádal satana, aby mu pomohl toto sepsat za jedinou noc, on souhlasil, ale měl podmínku, že tam bude ilustrace ďábla.

A to ohledně toho křesťanství. Podle mně je to obojí.
guest Muž Rob.Lord ... 05.05.2010 14:26:37 ... (Strom/Strom)
Re (6): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 05.05.2010 13:55:58:

Kniha, kterou máš na mysli se jmenuje Kodex Gigas, alias Ďáblova bible. Kniha, kterou mám na mysli já, byla sepsána černým papežem Církve Satanovy Antonem LaVeyem.

O žádném druhu satanismu jménem Antikrist jsem nikdy neslyšel. Antikrist je biblická postava.

V rámci moderního satanismu se operatér při vykonávání rituálů nijak nechrání, neboť evokuje přátelsky nakloněné síly.
guest Muž Listy3 ... 05.05.2010 19:43:59 ... (Strom/Strom)
Re (7): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 05.05.2010 14:26:37:
o té 2 kterou jsi měl na mysli ty jsem nevěděl

Antikristem jsem měl namysli opak křesťanství, tudiš vzhlížení k satanovi atd...
guest Muž amalka-alka ... 07.05.2010 01:22:08 ... (Strom/Strom)
Re (5): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 05.05.2010 09:24:53:

To co jsem psala o křesťanství byla reakce na Codyho, který s tím začal.

Ty na mě trochu působíš jako „Ferda Mravenec - okultní práce všeho druhu“. :-)
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 06:32:23 ... (Strom/Strom)
Re (6): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 07.05.2010 01:22:08:

Nene! Okultní práce všeho druhu nikoliv. Mám řadu praktických zkušeností a jinak mám zbytek okultismu zmapovaný teoreticky. Přeci jen se tomuto věnuji už dlouho.
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 05.05.2010 17:18:34 ... (Strom/Strom)
Re (4): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 04.05.2010 23:31:17:

Nepřátelská vůči komu, vůči čemu? Můžeš to prosím nějak doložit? Čarodějnictví zde bylo mnohem dříve než kžesťanství a vedlo lidi žít v souladu s přirozeným během věcí. Myslím, že dát ruce pryč od křesťanství je jen dobře. To je zlo naší civilizace. a poud chceš mohu začít jmnovt osoby křesťanství se zoušasnosti, kteří jsou takovou ostudou.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 06.05.2010 00:57:35 ... (Strom/Strom)
Re (5): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 05.05.2010 17:18:34:

Ale kluci ... Proč se pouštíte do holky, kterou to prostě jen baví?
O ničem takovém nebude vědět a vygůgluju si to naprosto stejně jako ona ...

Čarodějnictví bylo jakousi záminkou pro upalování chytrých žen. Mám takový dojem, že čarodějnictví v těchto souvislostech by se mělo ukazovat jinde ... I když ....

Podle vás ... existují v dnešní moderní době "čarodejnice"??
Co to vlastně znamená??


*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Rob.Lord ... 06.05.2010 06:41:16 ... (Strom/Strom)
Re (6): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 06.05.2010 00:57:35:

Církev upalovala PŘEDEVŠÍM tzv. heretiky - kacíře. Šlo o osobnosti, které nesouhlasily s hamyžností církve. Typickým příkladem je náš Jan Hus. Dále bylo upalování slušnou metodou pro získání majetku. Nějaká ta čarodějnice byla pro inkvizici vhodná jen jako udavačka dalších sympatizantů Satana, neboť nebyla zámožná.

Ano v moderní době existují čarodějnice a čarodějové. Vedle nich samozřejmě i mágové, což je trochu rozdíl. Jsou to zkrátka lidé, kteří se zabývají čarodějnictvím nebo magií. Nikdy jsi neviděla obrázky moderních čarodějů/čarodějnic? Nečetla jsi o čarodějnicích moderního věku nebo postmoderních magicích? Ve XX. století se proslavil jeden z největších mágů současnosti Aleister Crowley. V ČR praktikují např. Raven a Ariana Argoni nebo Josef Veselý. Jozef Karika se věnuje oné postmoderní magii. Praktikem byl samozřejmě i satanista LaVey. Magické síly neztratily v moderní době nic na své účinnosti. Termín WITCH - čarodějnice je stále aktuální.
guest Muž Listy3 ... 06.05.2010 10:44:54 ... (Strom/Strom)
Re (7): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 06.05.2010 06:41:16:
No eště bych doplnil, že za čarodejnice se považovali i ti kteří nebyli kněží a používali magii, nebo magii jiného tipu.
guest Muž Rob.Lord ... 06.05.2010 17:26:48 ... (Strom/Strom)
Re (8): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 06.05.2010 10:44:54:

Mezi čarodějnictvím a magií je docela rozdíl. Pokud někdo nebyl kněz a používal magii, byl docela určitě mágem. Ostatně magie byla na světě ještě před křesťanstvím. Jistě jsi slyšel o Egyptě, Sumeru nebo Babylonii a o magicích takových říší.

Ještě ti odpovím na jiný příspěvek: Dříve, než-li laik pochopí problematiku run, pohne se mu kyvadlo, se kterým bude komunikovat. Dobře tímto způsobem naladí svou mysl na další praxi. To platí také o spiritismu, který není tolik nebezpečný, jak o tom všude čteš.

Co je to "malý ubohý astrál"? Astrál = astrální svět, který není ani malý, ani ubohý. Nejspíš máš na mysli nějakou entitu, která astrál obývá. Ta se však nazývá docela jinak.
guest Muž Listy3 ... 06.05.2010 18:47:18 ... (Strom/Strom)
Re (9): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 06.05.2010 17:26:48:
Ne jen, že jsem slyšel, ale také jsem se o Egypt zajímal. Oni byli geniální, věděli jak magie funguje, je jen škoda, že nezanechali nějakou podrobnou dokumentaci.

To bych neřekl, kyvadlo je jen zobrazení podvědomí a lze velmi snadno ovlivnit (to, že podvědomí pracuje s energií je věc malinko jiná). A spiritizmus je nebezpečný v tom, že se snažíš navázat komunikaci a proto musíš dotyčného vyvolat a v tom je právě zakopanej pes, pokud to neumíš tak pokud se ti to vůbec povede, tak je velká pravděpodobnost, že to bude něco, nebo někdo jiný. I když to umíš tak je tu určitá pravděpodobnost, že se ti nepovede.

Ano, mám namysli entitu.
guest Muž Rob.Lord ... 06.05.2010 20:13:16 ... (Strom/Strom)
Re (10): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 06.05.2010 18:47:18:

Zabýval jsem se spiritismem celá léta. Nejsem v tomhle směru teoretik. Nic nebezpečného na něm nespatřuji. Zaznamenal jsem ovšem množství fám, které o spiritismu kolují mezi laiky - např. že je možné ducha vyvolat pouze v noci nebo o půlnoci, v místnosti musí být klid...atd. Nic z toho není pravda. Nemusíš spiritismus nijak obzvláště ovládat, abys vyvolal ducha. Není to vůbec složité. Nic na tom není.

Kyvadélko lze opravdu snadno ovlivnit. Na druhou stranu je třeba zmínit tolik, že čarodějnictví a magie je vždycky práce s podvědomím, takže není důvod, aby jej někdo neprocvičil touto formou. I tebou vyzdvihovaná práce s runami je práce s podvědomím. Dodám, že proti runám nic nemám, ba naopak.
guest Muž Listy3 ... 06.05.2010 20:47:10 ... (Strom/Strom)
Re (11): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 06.05.2010 20:13:16:
Ano, takovéto fámy jsem taky slyšel, ale je to nesmysl. Uznávám, že někdy je problém na netu najít správné informace, vědčinou je musíš tahat po malých kouskách. Složité to néni, jen se nesmí zapomínat na různé věci a ne vždy se to povede a je neustále šance, že vyvoláš něco, co nechceš. Navíc je to proti všem přírodním zákonům.

Je otázka, do jaké míry to myslíš. Např. u kyvadla, tvé podvědomí nehýbe s kyvadlem nýbrž mozkovou činnost a ta po té stahování svalů v ruce. Nebo u run, tvé podvědomí jen spracovává energii, ty ji potom využíváš.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 06.05.2010 22:29:09 ... (Strom/Strom)
Re (11): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 06.05.2010 20:13:16:

Já ti nevím, jestli na tom opravdu nic není a jestli to není nebezpečné. Nejednou jsem slyšela od lidí, kteří přivolali -prý omylem - démona a vymstilo se jim to... A tím myslím fyzicky i duševně ....
Sama jsem byla u toho, když jsme si z "běžného" vyvolávání odnesly se sestrou nehezký zážitek. Přišel totiž někdo, koho jsme nechtěly a odvolat ho byla sakra fuška.. Já tomu věřím a nikdy bych neopustila místo, kde byla vyvolána nadpřirozená síla a zase v pořádku poslána na místo, odkud k nám přišla.

Takže ze zkušeností tvrdím, že to někdy může být hodně nebezpečné a jistě nejsem sama, kdo si myslí, že na tom něco je.



*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 06:30:20 ... (Strom/Strom)
Re (12): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 06.05.2010 22:29:09:

Celá léta (vlastně celá 90. léta) jsme komunikovali s duchem vraha, který by se dnes dal označit jako vrah sériový (Hubert Pilčík, který bydlel jen kousek od mého místa bydliště a falešnými sliby převodu přes hranice lákal v 50. letech své oběti do lesů, kde je vraždil). Seance na mne neudělaly dojem, že by byly nebezpečné. Mám v tomto směru bohaté zkušenosti a tak s klidem tvrdím, že spiritismus je bezpečná disciplína. Nezaměřuji se na to, jak by to mohlo být podle fám nebezpečné, nýbrž jak je to zajímavé.
guest Muž Listy3 ... 07.05.2010 08:16:50 ... (Strom/Strom)
Re (13): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 06:30:20:
To neznamená, žes neměl jen štěstí, nebo tě někdo chtěl udržet naživu, to by se dalo usoudit také podle toho, co se během vyvolávání dělo. A vůbec néni pravidlem, že pokud byl za života vrah, chce dělat totéž i po smrti.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 07.05.2010 09:07:20 ... (Strom/Strom)
Re (13): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 06:30:20:

nejednou se potvrdilo pravodlo, že "dobrý" člověk má po smrti zlého ducha. Četla i slyšela jsem opravdu ohromné množství důkazů..... Jeden příklad za všechny ... "..naše hodná babička k nám přišla ze záhrobí. Byl to zlatý člověk, chtěli jsme se jen ujistit, že je vše v pořádku a že se nezapomněla rozloučit se všemi svými blízkými, protože jak jsme ji znali, jistě by klidu nenašla. Přišlo ale zlé stvoření a celou rodinu vyvraždilo. Naživu jen jediný zůstal a to jsem byl já - mám zvěstovat poselství, že síly tajemné jsou mocné. " ... A takových je mnoho mnoho...

K nám jednou zavítal Satan - nebo alespoň někdo, kdo se za něj vydával. Jeho komunikace byla dost věrohodná, až chvilkama hrůzostrašná. Sestra a kamarád se smáli, že si z nás někdo dělá srandu. Kamarád se na druhý den probudil s hlubokými škrábanci na zádech a břiše a sestra šla dopoledne vedle mne, rovná betonová silnice, najednou upadla a měla zlomenou nohu. A ano, přiisuji to zážitku, který se nám stal předchozí noci.

A o zajímavosti nemůže být pochyb ....



*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 09:54:44 ... (Strom/Strom)
Re (14): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 07.05.2010 09:07:20:

Mluvil jsem několikrát v rámci seancí s duchy, kteří se představovali jako Satan nebo Lucifer. Náš spiritistický spolek měl více členů. Nikdy nám nikdo nic nezlámal ani jinak neublížil. Mám k temnotě blízko. Jakmile obdržím hrůzná sdělení, jsem v podstatě rád. Nejednou tomu tak bylo. Nebojím se při seancích ani při rituálech. Strach mám spíše z věcí v realitě, než z Přátel z Druhé Strany.
guest Muž Listy3 ... 07.05.2010 11:47:30 ... (Strom/Strom)
Re (15): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 09:54:44:
A to je chyba, podceňuješ moc kterou mají, dávej pozor abys nenarazils.
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 11:57:50 ... (Strom/Strom)
Re (16): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 07.05.2010 11:47:30:

Hehehe! Co na to napsat... Snad jen logickou úvahu: narážejí třeba židé, hinduisté, budhisté nebo mohamedáni kvůli tomu, že podceňují křesťany a moc jejich Boha?
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 07.05.2010 09:07:27 ... (Strom/Strom)
Re (12): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 06.05.2010 22:29:09:

Všichni lidé co tvrdí, že je to nebezepečné jsou většinou omezení hlupáci, kteří nevědí do čeho šli. ano, v tom případě je nebezpečná i jízda autem. Máš nějaký konkrétní reevantní připad, kterým můžeš dokázet, že čarodějnictví je nebezpečné? Jiným, než zprávy z bulvárních médií?
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 07.05.2010 09:17:41 ... (Strom/Strom)
Re (13): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 07.05.2010 09:07:27:

Mám takový dojem, že jsi z vmožství příspěvků ztratil nit :)
Buďto si čti pořádně, o čem je řeč, nebo na mé příspěvky nereaguj, prosím :)



*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 07.05.2010 10:07:29 ... (Strom/Strom)
Re (14): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 07.05.2010 09:17:41:

Nemyslím, reagoval jsme na jeden konkrétní příspěvek.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 07.05.2010 10:12:04 ... (Strom/Strom)
Re (15): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 07.05.2010 10:07:29:

Skutečně? Kde jsem tedy konkrétně psala, že čarodějnictví je nebezpečné?



*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 10:14:48 ... (Strom/Strom)
Re (16): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 07.05.2010 10:12:04:

Tohle je naprosto zbytečné pitvat. Cody má pravdu, že čarodějnictví lze v nebezpečnosti přirovnat k jízdě autem. I zde jsou známy specifické nehody. Pravda je i to, že lidé své názory čerpají z bulváru nebo knih neodborných, a pak se za takovéto názory perou.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 07.05.2010 10:17:17 ... (Strom/Strom)
Re (17): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 10:14:48:

A proč se pitváte? Nikde jsem NENAPSLA, že čarodějnictví je nebezpečné. Asi si pletete všechny příspěvky dohromady a mě pak vyvracíte omyly druhých.


*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 10:19:36 ... (Strom/Strom)
Re (18): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 07.05.2010 10:17:17:

Opět: O NIC NEJDE, klídek.
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 07.05.2010 11:15:42 ... (Strom/Strom)
Re (16): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 07.05.2010 10:12:04:

Tak to je zajímavé, reagoval jsem na Amálku, ale asi došlo k chybě, to samozřejmě není reakce na tebe.
guest Muž Listy3 ... 07.05.2010 11:25:22 ... (Strom/Strom)
Re (13): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 07.05.2010 09:07:27:
Téměř cokoli tímto směrem je nebezpečné, ale jen do určité míry, ale pokud vyvoláváš tak se tím vystavuješ náhodě, co nebo kdo přijde, sice to můžeš do jisté míry ovlivnit, ale ne 100% a když to tak přirovnáváš k autu tak se to dá srovnat, že jedeš po dálnici 200km/h a máš zavřené oči.
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 07.05.2010 13:35:55 ... (Strom/Strom)
Re (14): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 07.05.2010 11:25:22:

Pokud se rozhodneš jet pod dálnici 200 a mít zavřený oči, tak jsi idiot, bez urážky.
guest Muž Listy3 ... 07.05.2010 13:54:33 ... (Strom/Strom)
Re (15): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 07.05.2010 13:35:55:
Ano, ale je to +- stejná míra nebezpečí, ti lepší, nebo zkušení si vyberou noc, za to nováčci sednou a jedou bez ohledu na okolnosti.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 07.05.2010 16:29:45 ... (Strom/Strom)
Re (16): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 07.05.2010 13:54:33:

Co to? Jakou noc? Jací zkušení .....
Zkušení a znalí si za volant nesedají se zavřenýma očima a s otevřenýma nejezdí 200km/h (pokud nejsou zkušení řidiči a nemají na to auto). Jestli chceš srovnat něco takového, srovnej si nejdřív fakta. Nováček je jezdec nebezpečný sobě i ostatním, zkušenec ví, jak se jezdit má :)


*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Listy3 ... 07.05.2010 17:07:38 ... (Strom/Strom)
Re (17): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 07.05.2010 16:29:45:
To byl jen příklad, mohl bych dat příklad v něčem jiném, nemusíš rozebírat jak moc je ten příklad reálnej, jde o to, aby splnil účel.
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 17:40:14 ... (Strom/Strom)
Re (17): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 07.05.2010 16:29:45:

Je sice zábavné, že jsme si tu z toho udělali autoškolu. Nic to však nemění na tom, že o nebezpečí čarodějnictví a magie byla sepsána kopa báchorek. Ano, existují nehody, vzniklé z výkonu magie. To ale neznamená, že platí všechny ty kraviny, které se o čarodějnictví a magii píší. Ve zpětné odrazy a styl "vše se ti 3x vrátí" věří hlavně laici. V šílené nebezpečí magie pak čtenářky dámských magazínů. Ostatně, za čarodějky nebo dokonce mágy se považují různé kartářky a rádoby léčitelky. Ty dokáží nejlépe papouškovat hovadiny z bulváru.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 07.05.2010 18:04:48 ... (Strom/Strom)
Re (18): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 17:40:14:

O to mi vlastně ani nešlo. Jen jsem se chytla přirovnání a zamyslela se nad tím celým.
Chtěla jsem tím jen podotknout, pokud je moc a síla v rukách nekompetentních, neznalých, laických, natropí to více škody než užitku. Naopak pokud s takovou mocí disponuje někdo, kdo ví a zná, nevidím nebezpečí téměř žádné.



*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Listy3 ... 08.05.2010 09:22:54 ... (Strom/Strom)
Re (19): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 07.05.2010 18:04:48:

Správně, ale potom je otázka jak to využije....:)
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 06.05.2010 22:40:51 ... (Strom/Strom)
Re (7): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 06.05.2010 06:41:16:

Arianu a Ravena znám. Obrázek do alba jsem si nedala včera :)
O Veselém jsem kdysi četla, ale zřejmě mě to nezaujalo natolik, abych si to zapamatovala nebo se o to dál zajímala.
LaVey je krásný příklad, to uznávám.

Magiscké síly neztratily nic na své moci a podobě, nicméně moderní doba si žádá moderní prostředky. A musím přiznat, že na mé poměry jsou finančně kolikrát nedostupné.

Nemůžeš popřít, že čarodejnice jako takové jsou v našich myslích v celkem konrétních podobách (stará baba, hrb, kočku na rameni a bradavici na nose :)) ... Mě by zajímalo, jak , podle tebe, k těmto podobám přišly. víme s jistotou, že čarodejnice a čarodějové existovali co je svět světem, ale proč je pohádky popisují tímhle způsobem? Je pravda, že můžeš namítat, že si to prostě lidé vymysleli, na druhou stranu ale já bych odpověděla, že v podstatě vše má svou podobu vytvořenou na nějakém základě ve skutečnosti... Tedy vše existující ... třeba na šmouly nevěřím :))



*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 06:44:42 ... (Strom/Strom)
Re (8): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 06.05.2010 22:40:51:

Podle mého soudu mohly být čarodějnice ošklivé babizny jako z pohádky (tak je mnohdy vídáme na dobových rytinách, kde je odvádí stráže do inkvizičního žaláře - ohavná podoba říkala: "Já si upálení zasloužím"...), ale mnohdy šlo o mladé krásné dívky, které se vyznaly v přírodě, bylinkách, lidském těle a v okultním světě. Nešlo o magii, ale o čarodějnictví. Magii se věnovali spíše vzdělanci - muži. Obraz ošklivé čarodějnice je skutečně vpitý do vnímání lidstva. Čarodějnice byly takto popisovány a malovány. Míním však, že o tuto podobu se postaraly hlavně mezi lidem vyprávěné historky, pověsti a pohádky. Čarodějnictví bylo kdysi cosi ohavného! Všimni si, že v době pohanů, např. v Egyptě nebo Římě tomu tak nebylo, takže kněžky různých tehdejších kultů také byly krasavice. Moderní čarodějnice se snaží použít své vědomosti pro svůj prospěch = aby lépe vypadaly. Mnoho jich používá svůj sex appeal.
guest Muž Listy3 ... 06.05.2010 10:38:13 ... (Strom/Strom)
Re (6): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 06.05.2010 00:57:35:
Ano google je sice hezký způsob na hledání informací, ale je umění najít mezi tunami informací ty které nejsou skreslené nebo fungují dobře. Příklad za všechny, našel jsem na netu způsob jak dostat nějakého malého ubohého astrála z domu, rituál to byl na hodinu. Díky mým znalostem jsem tohoto astrála dostal za 30s a ani jsem k tomu nic nepotřeboval, tedy 3 runy....
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 07.05.2010 09:05:14 ... (Strom/Strom)
Re (6): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 06.05.2010 00:57:35:

To, že je někdo holka není omluva. Obávám se, že neznáš pravý význam slova čarodějnictví, takže bych doporučil si nejdříve doplnit vzdělání - čarodějnictví nesouvisí s upalováním žen naddrženými a zbabělými katolíky, ale je to mnohem víc. Je to přístup ke světu v kombinaci přirozeného přístupu, magie, pohanství.
guest Muž amalka-alka ... 07.05.2010 01:32:36 ... (Strom/Strom)
Re (5): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 05.05.2010 17:18:34:

Jak už jsem napsala, je to moc nepřátelská člověku. Umí být přitažlivá, ale člověk je jí ukradenej a chce jen jeho zánik.
No čím to doložit? Začala bych Biblí. Čarodějnictví tak jak se tváří nebo tak jak mu rozumíš, se může zdát lidumilné, ve skutečnosti odvádí lidi od jejich životního zdroje – Boha. Myslím pravého Boha. A ten tu byl ještě dřív než čarodějnictví.
To jak pořád startuješ proti křesťanství, je nejspíš nějaké preventivní opatření proti mně. Jestli myslíš, že to něčemu pomůže, tak jmenuj ty ostudné křesťany. Určitě jich znám víc než ty a počítám mezi ně i sebe.
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 06:51:13 ... (Strom/Strom)
Re (6): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 07.05.2010 01:32:36:

Dávno před tím, než přišel "skutečný Bůh", což není nikdo jiný, než židovsko-křesťanský obraz, tu bylo pohanství velkých a slavných říší, kde se pěstovala magie a také čarodějnictví. Křesťanství je v mnoha směrech skutečně zvrhlé. Co káže o čarodějnicích? "Čarodějnici nenecháš naživu!" To mělo za následek smrt mnoha nevinných. Ještě k tomu "skutečnému Bohu": takže Hospodin je skutečný a např. Marduk, Zeus nebo Anubis jsou falešní?
guest Muž Listy3 ... 07.05.2010 08:13:54 ... (Strom/Strom)
Re (7): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 06:51:13:
To bych rozhodně netvrdil, ty chceš říct, že astrální svět tu byl teprve od vzniku lidí? Bůh je astrální bytost, velmi silná a mocná, je jedno, že takto mocnou se stala až několik set let před naším letopočtem, ale stala a to je hlavní. A např. Zeus, z nejvědčí pravděpodobností si ho kněží jen tak nevymysleli, ale buť již zemřel, nebo na tolik zeslábl, že se nedá považovat za boha.
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 08:41:14 ... (Strom/Strom)
Re (8): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 07.05.2010 08:13:54:

Bohů je poměrně hodně. Který je ten pravý, ptám se s úsměvem. Jehova? Alláh? Bůh katolíků? Bůh protestantů?

Existuje tvořivá Síla, která prostupuje Universum. Náboženství si jí vždy dokáže upravit ke svému obrazu. Z toho pak vznikají války a netolerance. Každé z těch stovek náboženství bude tvrdit, že POUZE ten jeho bůh je ten pravý. Vyznavači různých náboženství budou ostatní strašit tím, že POUZE oni jsou vybráni Bohem k životu věčnému a ostatní budou zatraceni. Nemám rád náboženství a usmívám se nad termínem "pravý Bůh".

Ke spiritismu: Klidně můžeme debatu o nebezpečenství vyvolávání duchů ukončit. Mám svůj názor, vycházející z letité praxe. Určitě jej nezměním kvůli názorům na internetu, to dá rozum.
guest Muž Listy3 ... 07.05.2010 11:19:25 ... (Strom/Strom)
Re (9): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 08:41:14:
No čistě teoreticky jsou pravý všichni, jediný rozdíl je v moci a moc "Boha"(toho který se takto nazývá) je nyní největší.

A ano pro tebe je spirtizmus opravdu bezpečný, ale pro 90% jiných ne.
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 11:35:28 ... (Strom/Strom)
Re (10): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 07.05.2010 11:19:25:

Není to spíš o rozdílech v kultuře národů? Proč by měl být největší Bůh (tedy bůh křesťanů)? Podívej se na mapu světa, kde všude vládne islám. Také židů není po světě málo. Navíc je židovský bůh totožný s tím křesťanským, dokud nedojde na Nový Zákon. Tady je alespoň vidět, jak je to celé zhovadilé, hehehe! Křesťanská inkvizice se totiž dopustila genocidy vůči Izraelitům. Mnohokrát jsem (jinde) napsal, že církev se dopustila totožných zločinů jako nacisté (vedení útočné války, genocida, totalitní systém...etc.) Kdyby se na církev nahlíželo spravedlivě (Norimberk = precedens), pak by musel být Vatikán zrušen, církev zakázána a s ní veškeré symboly zločinného křesťanství.
guest Muž Listy3 ... 07.05.2010 11:57:23 ... (Strom/Strom)
Re (11): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 11:35:28:

Já neříkám, že "Bůh" je ten jediný, ale tvrdím, že bůh je nyní ten nejmocnější, je tu možnost, že dříve či později nebude, ale malá vzhledem k tomu jak dlouho tu už je, a ano vím, že křesťanský bůh je stejný jako židovský, a to je dalším důvodem, proč je nejmocnější. Má nejvíce přívrženců, kteří jej podporují a posilují.
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 11:59:07 ... (Strom/Strom)
Re (12): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 07.05.2010 11:57:23:

Bavíme se o BOHU, ne o egregorech. Bůh není egregor, ale Síla prostupující Universum. nezajímají jej skopičinky tvorečků z masa a kostí.
guest Muž Listy3 ... 07.05.2010 12:06:44 ... (Strom/Strom)
Re (13): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 11:59:07:

Já říkám, že bůh je bytost. A ano zajímá jej mnoho malých skopičinek, sice se o to nestará osobně, ale zajímá ho to, ty si myslíš, že kdyby se o něco takového nezajímal tak by měl moc jakou dnes má?
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 13:17:21 ... (Strom/Strom)
Re (14): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 07.05.2010 12:06:44:

Rozhodně nevnímám Boha jako bytost. Už kabalisté poukazovali na to, že Bůh je nepochopitelný a nepostižitelný rozumem. Pro mne osobně jde o TVOŘIVOU SÍLU. Skutečně si nemyslím, že by se tato Síla soustředila na problémy bytostí z masa a kostí, které obývají jednu z nejzastrčenějších planet Mléčné dráhy. To je spíše výmysl lidí. Kompenzují si takto strach ze smrti a z vlastní malosti. Vzhledem k očividné existenci mikrokosmů v makrokosmech, kdy celkem jest tento Bůh, míním, že Bůh - princip / Bůh - vesmírný architekt dává smysl. Bůh - sadistický vládce lidstva, který z mráčku na nebesích bedlivě sleduje každičký krůček všech lidí je HOVADINA!

Jakou má dnes moc Bůh? Spíše se rozšířil ateismus. Bůh není o nic mocnější, než třeba Alláh.
guest Muž Listy3 ... 07.05.2010 13:50:10 ... (Strom/Strom)
Re (15): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 13:17:21:
No ono jde o počet vstoupenců. Bůh jich má na celé zemi vědčinu, Aláh ne. A já neříkám, že bůh dohlíží na každého pidižvíka, já říkám, že se o každého zajímá, to je rozdíl, on sám nedělá tuto veškerou práci, on jen káže a ostatní činí.
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 17:47:07 ... (Strom/Strom)
Re (16): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 07.05.2010 13:50:10:

Muslimů jsou na světě stovky milionů, ale o TO VŮBEC NEJDE! O co tedy jde? O nepopsatelnou naivitu představy Boha coby antropomorfního božstva a jakéhosi všeználka a všudybyla. Chyba je už jen to, že o něm zde uvažujeme nebo píšeme jako o muži. Jestliže Bůh existuje (což nikdo vlastně neví, byl spíše stvořen člověkem ze sebelítosti: člověk nemůže všem panovat, vraždit podle libosti, tvořit vesmíry...atd.), pak jde o bezpohlavní Sílu - příčinu velkého třesku a zákon stvořeného. Lidské představy o Bohu jsou skutečně takové, jako kdyby byl Bůh člověk. Psí Bůh by byl nejspíš všemocný neviditelný dobrman, hehe! Je přeci jasné, že lidská představa o Bohu se od reality značně liší. Proto kabalisté umístili nad strom sefir Ain, Ain-Sof a Ain-Sof-Aur, přičemž se Bůh projevuje nejprve v Keteru, aby se vůbec dal nějakým způsobem popsat. Lidský rozum na pochopení Boha tedy nestačí (kabala) a Bůh se jen stěží zaobírá lidstvem. Ty, jako obraz boží (stvořený k jeho obrazu = mikrokosmos v makrokosmech) se také nezabýváš každým atomem svého těla. Jako lidé můžeme jen pozorovat zákon Hermovy Smaragdové desky a uvažovat, jestli nutně platí vždy nebo má tento zákon své zákruty, asi jako fyzikální anomálie, na které přišla kvantová fyzika.

Kdepak antropomorfní Bůh, který se soustřeďuje na problémy lidstva! To je naivní představa.
guest Muž Listy3 ... 08.05.2010 09:42:03 ... (Strom/Strom)
Re (17): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 17:47:07:
Nevím proč by ne, lidé vždy uctívali to čemu nerozuměli a nebo se toho báli, to je nepodstatné. Uznávám, tato myšlenka je celkem nová, ale proč by to tak nemohlo být? Satana také tak mnozí berou a vzhledem k tomu, že satan je opak.....
guest Muž Rob.Lord ... 08.05.2010 10:45:43 ... (Strom/Strom)
Re (18): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 08.05.2010 09:42:03:

Proč ne? Je snad jasné, že Bůh není žádná člověku podobná postava. Ani Satan není žádná antropomorfní figura. To vše je jen vyobrazení - zpodobnění různých energií a sil.
guest Muž Listy3 ... 08.05.2010 11:35:37 ... (Strom/Strom)
Re (19): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 08.05.2010 10:45:43:
Antropomorfní néni nijak vyobrazena, jde jde o to jak si to mozek vyobrazí. Každej to vidí jinak, to je totéž jako když vycítíš něčí pocity, taky každej je uvidí jinak.
guest Muž Rob.Lord ... 08.05.2010 11:56:20 ... (Strom/Strom)
Re (20): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 08.05.2010 11:35:37:

Jsou věci, které prostě dá rozum.
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 00:45:50 ... (Strom/Strom)
Re (9): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 08:41:14:

Nejvíce mě zaujalo tvoje horlivé prezentování neškodnosti vyvolávání entit. Udělám to co ty a dovolám se selského rozumu. Nikdy se ti nic nestalo protože ti žádná z těch entit ublížit nechtěla. To ovšem neznamená že by neublížily někomu jinému. Tudíž je míra nebezpečnosti individuální. A zadruhé kdyby se ti rozhodly ublížit tak už nám sem nic nenapíšeš. Takže argument že tvoje zkušenosti jsou dobré je pro obecné použití bezcenný.
Nejde totiž o to co udělaly nebo neudělaly ale čeho jsou schopny.
Satanisté nepoužívají ochranné kruhy proto aby prezentovali svůj kladný vztah k entitám od kterých žádají pomoc. Ne proto aby se jim vysmívali že jsou bezzubé. Absence ochrany je tedy krok spíše diplomaticky vstřícný než důkaz neškodnosti entit.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 06:28:21 ... (Strom/Strom)
Re (10): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 00:45:50:

Kdyby jsi mne četl pozorně, zjistil bys, že píši to samé: satanisté jednají s evokovanými entitami jako s přáteli. To, zda-li je evokace nebezpečná záleží na formě rituálu. Ne všechny rituály jsou bezpečné, to je jasné. Např. vyvolávání choronzona dalo zabrat i zkušenému evokatérovi, jakým byl Aleister Crowley. To je ovšem odbornější téma, než o kterém píší bulvární časopisy, které z magie dělají co není.
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 08:31:57 ... (Strom/Strom)
Re (11): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 11.05.2010 06:28:21:

Uvědomuji si že jsi to říkal. Co jsi ovšem říct opomněl je že spiritismus je bezpečný pro tebe, případně pro Satanisty ale zdaleka ne obecně. Proto žádám aby sis uvědomil jak individuální je tvrzení že Spiritizmus je neškodný a nezlehčoval potřebu se chránit. Ne každý je Satanista co s entitami umí vycházet po dobrém.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 09:01:24 ... (Strom/Strom)
Re (12): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 08:31:57:

Spiritismus nemá naprosto nic společného se satanismem. Co se vyvolávání duchů týče, vycházím z vlastní letité praxe. Z čeho vycházíš ty? Píšeš co bych měl a neměl, co jsem vše opomněl a jak se věci mají, takže jistě máš sám za sebou vlastní letitou praxi, že?
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 09:12:07 ... (Strom/Strom)
Re (13): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 11.05.2010 09:01:24:

Satanismus je životní filozofie. Těžko tvrdit že je něco s čím by nesouvisela. Praxi mám. Během své praxe jsem často narazil na nejhoršího nepřítele lidstva...hloupost. A proto tvrdím že bezpečnost je na prvním místě a tvrzením opaku ohrožuješ lidi. Ikdyž uznávám že hlavně hloupé lidi.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 09:43:08 ... (Strom/Strom)
Re (14): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 09:12:07:

ACH JO!!! Satanismus není spiritismus. Spiritista nemusí být satanista a naopak satanista se vůbec nemusí věnovat vyvolávání duchů. Doufám, že už je v tom jasno.

Na lidskou hloupost narazíš v rámci všech činností. Já se ptal, jakou máš zkušenost konkrétně se spiritismem, neboť to je téma, které jsi rozvinul. Znovu: JAKOU???

Jak si KONKRÉTNĚ(!!!) představuješ bezpečnost při spiritistické seanci, kde se s duchy nespojilo médium, ale 2 a více lidí hovoří s duchy pomocí abecedního kruhu a sklenky?
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 10:08:17 ... (Strom/Strom)
Re (15): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 11.05.2010 09:43:08:

Asi mi nerozumíš. Poněvač Satanismus je životní filozofie (tedy model podle kterého se rozhodujeme) tak cokoli Satanista udělá se satanismem souvisí. Ostatně myšlenka že s entitami je lepší jednat přátelsky je zakotvena LaVeyem v Satanské bibli.

Zkušenost mám. Nehodlám se ale nechat strhnout k předhánění kdo dočůrá dál. Okázalé prezentování desetiletí praxe a stovek bezchybných rituálů je tak akorát honění ega. Na jednu stranu bychom měli být pyšní na to co jsme dokázali ale na druhou nám tahle pýcha nesmí stát v cestě.
A poměřování si kdo ho má delšího profesionalitě této diskuze neprospěje. Tudíž se spokoj s tvrzením že zkušenost mám.

Konkrétní metody znáš jistě sám když jsi tak zkušený a ptáš se mě jen proto že mě chceš zpochybňovat. Nevidím důvod ti v tom pomáhat.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 10:20:18 ... (Strom/Strom)
Re (16): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 10:08:17:

První odstavec je celkem blbost. Jediné, co v něm platí je, že satanismus je životní filosofie. A propos, v Satanské bibli je vztah satanisty k evokovaným entitám popsaný trochu jinak.

To je ale zajímavé, člověče. Nejprve poučuješ, píšeš jak se věci mají, ale vysvětlit to, z jakého postu tak činíš však odmítáš. Jakou váhu pak mají mít tvá tvrzení? Pro mne asi takovou, jako opakování toho, co sis někde přečetl, ale na vlastní kůži nezažil. To si ostatně budu myslet do té doby, než mne vyvedeš z omylu informací o tvé praxi. je to vlastně docela logické.

Já ten důvod vidím. Je zcela evidentní a dobře viditelný. Píšeš příspěvky na toto téma, zpochybňuješ jimi naopak ty mně (mé názory a poznatky z praxe), takže mne logicky zajímá, co o tom sám víš. Píšeš o ochraně a já žádám, abys byl konkrétní.

Shrnutí: Nevykecávej se z toho a představ se.
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 10:51:34 ... (Strom/Strom)
Re (17): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 11.05.2010 10:20:18:

A jak tedy LaVey ten vztah ličí? Třeba mám jiné vydání.

Já mám praktické zkušenosti stejně jako ty. Říkám to už poněkolikáté. Cokoli víc bych řekl by bylo kontraproduktivní poměřování sil. Krom toho já tvoje informace nezpochybňuji, jen doplňuji.
V mnohém máš pravdu. Pouze tvrdím že lidská hloupost dovede být smrtící a je proto lepší se chránit. To platí v každém oboru. Nejen v magii ale třeba i při jízdě autem.
Nebo s tím snad nesouhlasíš?
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 11:27:19 ... (Strom/Strom)
Re (18): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 10:51:34:

LaVey nelíčí v SB, že je lepší jednat s evokovanými silami přátelsky. Píše, že satanista chápe ďábly jako přátele. PROTO(!) se nechrání např. kruhem. To by bylo jaksi pokrytecké. Tak to je v SB myšleno.

Já nemám zájem poměřovat žádné síly. Já chci vědět, kdo mne kritizuje, opravuje a poučuje. Napsat to, že máš praxi na internetu klidně můžeš. Otázkou zůstává, zda-li je to pravda. To poznám pouze tehdy, rozepíšeš-li se o té tvé praxi. Pořád tu visí otázka: JAK SE MAJÍ SPIRITISTÉ PŘI SEANCI CHRÁNIT??? Otázka je to jednoduchá, nejde o žádné poměřování sil a já nevidím důvod, proč bys mi neměl odpovědět; sám jsi ochranu spiritistů nadhodil. Odpovíš konečně nebo prohlásíme tvé výroky za omyl?
guest Muž Listy3 ... 11.05.2010 11:40:16 ... (Strom/Strom)
Re (19): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 11.05.2010 11:27:19:
Dle toho co tu Sennin píše tak má celkem slušnou praxi a jeho vyjadřování je také dostatečné, já s ním souhlasím. Proč by se měl rozepisovat co kde jak proč, když pokud jsi tak zkušený tak to stejně znáš a víš, že by to bylo na hodně dlouho.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 11:52:47 ... (Strom/Strom)
Re (20): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 11.05.2010 11:40:16:

S tím nesouhlasím. Nevím o žádné ochraně, která by se používala v rámci spiritistických seancí, proto se ptám. Když jí Sennin zmínil, rád bych, aby jí popsal. Pokud ne, co to znamená? Je to blábol a Sennin píše pouze to, co někde četl a v hlavě pospojoval. Tedy už asi po sté: JAK SE CHRÁNIT PŘI SPIRITISTICKÉ SEANCI. Buď dostanu odpověď, nebo zkrátka těch blbostí necháme. Já tu žádné známky praxe a zasvěcení nevidím. Čtu jen kopu (promiňte, ale je to tak) kravin.
guest Muž Listy3 ... 11.05.2010 12:04:43 ... (Strom/Strom)
Re (21): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 11.05.2010 11:52:47:
Tam může být ochran více, než napočítáš, od jednoduchých (kruhy, runy.....) až po složité(rituály, pomoc entit......).

Nyní bys už mohl být spokojen.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 12:10:38 ... (Strom/Strom)
Re (22): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 11.05.2010 12:04:43:

To zrovna nejsem. Ještě jsem neviděl a nezažil spiritistickou seanci, kde by se účastníci chránili kruhem, runami...a pod. Je to zkrátka naprostá dezinformace. Buď přiznáš, že se v tomto ohledu mýlíš, že jsi viděla spiritistickou seanci možná ve filmu, nebo se díky tvé ješitnosti nepohneme z místa.
guest Muž Listy3 ... 11.05.2010 12:15:38 ... (Strom/Strom)
Re (23): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 11.05.2010 12:10:38:
ty si myslíš, že já jsem natolik blbej abych dělal seanci bez ochrany? Vyděl jsem plno případů kdy se to zvrhlo a mnohokrát jsem musel lidi z těchto problémů vytahovat. Já mám mnohé a letité zkušenosti a vím jak nehorázně se to může posrat, to že tys měl zatím štěstí, to neznamená, že jej budou mít všichni, nevím jaké máš konekce, nebo kde všude máš přátele, ale kvůli tvé aroganci nemusí někdo přijít k úrazu, nebo k něčemu horšímu.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 12:26:42 ... (Strom/Strom)
Re (24): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 11.05.2010 12:15:38:

To je samozřejmě naprostá hloupost. V rámci spiritistické seance nikdo k úrazu nepřijde. Začal jsem s nimi někdy v době, kdy ses narodil (podle profilu ti je 20) a provedl je s celou řadou lidí, kteří pokračovali nebo pokračují i nadále.

Potkal jsem na netu pár mladíčků, kteří psali stejným slohem jako ty. Jednalo se o takové typy, kteří zakládali různé party na chytání negativních entit a pod. Samozřejmě jsem v tomto vždy viděl spíše fantazii, touhu nahlédnout za oponu, ale rozhodně ne zkušenost a erudici.
guest Muž Listy3 ... 11.05.2010 12:39:30 ... (Strom/Strom)
Re (25): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 11.05.2010 12:26:42:
No což, je vidět, že možná ty jsi velkej mág, kterého se všici bojí a tak se drží od tebe co nejdál, ale mi nižší, slabší, nějakou tu ochranu uvítáme. Nechci tady neustále dokola psat, to co již bylo psáno, možná si zkušenější, ale to neznamená nutně chytřejší, to že nebereš do úvahy i jiné věci tak to je prostě jen tvou arogancí. A jak tu neustále píšeš, to že víc čteme na netu než praktikuje, to zatim vypadá, že je to opačně. Když jsem kdysi hledal na netu postup k vyvolávání, tak tam také psali, že ochrana není potřeba a měli tam dalších asi 12 chyb, které ten rituál kazí..... je fakt, že se jim nic nestane, ale to není z důvodů toho, že by to bylo bezpečné, ale z toho, že se jim to stejnak nepovede.
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 12:16:23 ... (Strom/Strom)
Re (22): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 11.05.2010 12:04:43:

Pomocí entit myslíš spíše hlídací psy nebo průvodce ve světě astrálu? Účiné je obojí ale co tobě osobně přiadá výhodnější? Obrana nebo diplomacie?
guest Muž Listy3 ... 11.05.2010 12:18:43 ... (Strom/Strom)
Re (23): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 12:16:23:
No já osobně jsem myslel hlídací psi, tomu dávám daleko vědčí přednost, ale někomu může vyhovovat spíše ta diplomacie, ale ze svých zkušeností vím, že diplomacie se může zvrhnout:).
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 12:20:45 ... (Strom/Strom)
Re (24): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 11.05.2010 12:18:43:

Souhlasím. Hrozba násilím je univerzální jazyk ve všech sférách i v té astrální.
guest Muž Listy3 ... 11.05.2010 12:27:13 ... (Strom/Strom)
Re (25): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 12:20:45:
Jo mimochodem, předpokládám, žes myslel těma obranami totéž, co já jsem zmínil. Předpokládám, že ano, ale radši si to ověřím. Přece jen nikdo není vševědoucí a dost možná jsou další obrany o, kterých já nevím. Rád se dozvím něco nového a pro mě jistě užitečného
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 12:31:35 ... (Strom/Strom)
Re (26): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 11.05.2010 12:27:13:

Je to prosté: ochrana se používá například při práci se zrcadly. Při duchařských seancích nikoliv. mezi prací se zrcadly a spiritismem je ovšem značný rozdíl, nemám pravdu?
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 12:45:24 ... (Strom/Strom)
Re (26): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 11.05.2010 12:27:13:

Naopak. Řekl bych že jsi podal docela dobrý přehled možností. Kruh, runy, pomocná entita. A co doba rituálu? Raději noc nebo den? Nějakou konkrétní hodinu?
guest Muž Listy3 ... 11.05.2010 12:48:10 ... (Strom/Strom)
Re (27): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 12:45:24:
Dle mě je to celkem jedno, i když noc má své určité kouzlo, ale jinak si myslím, že na době nezáleží..... no nyní mě tak napadá, že by záleželo na datu, např. při nedávné události pálení čarodějnic.
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 12:52:41 ... (Strom/Strom)
Re (28): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 11.05.2010 12:48:10:

Ano Valpuržina noc je skvěli čas pro magii. V Satanismu například je tato noc jeden z nejvíznamějších svátků roku. Hned po vlastních narozeninách Satanisty.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 12:59:42 ... (Strom/Strom)
Re (29): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 12:52:41:

Valpuržina noc má svou tradici, je to svátek starých pohanů. Jestliže jde o magii a vhodné analogie, např. časové, pak toto jde zcela mimo spiritismus(!) o kterém zde byla řeč. Spiritismus NENÍ(!) magie. Nevyžaduje žádné zvláštní druhy obrany ani žádné magické analogie. Tečka. Mág nebo čaroděj může formou spiritismu získat pouze informace nebo různé návody. Je třeba zmínit, že valná většina spiritismu je PODVOD!
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 12:56:49 ... (Strom/Strom)
Re (28): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 11.05.2010 12:48:10:

Ještě nám zbývá probrat místo. Jaká místa bys doporučil nebo je ti to jedno?
guest Muž Listy3 ... 11.05.2010 13:03:41 ... (Strom/Strom)
Re (29): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 12:56:49:Dle mého názoru by bylo nejlepší nějaké malé uzavřené místo (např. prázdný sklep). Šlo by o to, aby v místnosti nic nenarušovalo rituál.
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 13:08:25 ... (Strom/Strom)
Re (30): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 11.05.2010 13:03:41:

Pravda. Čím méně rušivích vlivů tím lépe. Ale nadruhou stranu evokace v přírodě má taky svoje klady. Všude snadno dostupná energie a pozitivní atmosféra. Souhlasíš?
guest Muž Listy3 ... 11.05.2010 13:11:26 ... (Strom/Strom)
Re (31): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 13:08:25:
Je fakt, že příroda má mnoho pozitivní energie a nejspíš by to mělo také kladný dopad na rituál, ale s tímto zkušenosti nemá, tudiž nemohu říct 100%.
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 13:18:19 ... (Strom/Strom)
Re (32): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 11.05.2010 13:11:26:

Tak či tak bych neprováděl žádnou evokaci na místě kde bydlím. Nikdy nevíme jestli se nám podaří entitu spolehlivě odvolat.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 13:21:39 ... (Strom/Strom)
Re (33): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 13:18:19:

Satanské rituály mají přesně určený návod. Zkušený satanista si umí vytvořit vlastní. Satanista může mít (a mnoho má!) oltář ve svém vlastním domě. O nespolehlivě odvolaných entitách si však laik může přečíst opět v bulvárním tisku a špatných knihách.
guest Muž Listy3 ... 11.05.2010 13:22:14 ... (Strom/Strom)
Re (33): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 13:18:19:

S tím absolutně souhlasím, jak jsem již dříve zmínil, měl jsem dosti známých kteří vyvolávali doma a zvrhlo se to. Potom teprve nastává velký problém, dostat nějakou entitu z domu je obtížná a náročné, je lepší to provádět někde daleko a nebo když jinak nejde (tak to nedělat vůbec) tak mít dost ochran, aby bylo alespoň vysoce pravděpodobné, že se povede odvolat zpět.
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 13:31:29 ... (Strom/Strom)
Re (34): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 11.05.2010 13:22:14:

K jakým cílům komunikaci s entitami používáš?
guest Muž Listy3 ... 11.05.2010 13:53:24 ... (Strom/Strom)
Re (35): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 13:31:29:
Pro informace, které se jinde nemohu dozvědět, ale dvakrát si rozmyslím, zdali ty informace stojí za to.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 13:35:21 ... (Strom/Strom)
Re (34): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 11.05.2010 13:22:14:

"měl jsem dosti známých" = jedna paní povídala, nejspíš proto, že viděla nějaký film - horor.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 13:13:08 ... (Strom/Strom)
Re (30): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 11.05.2010 13:03:41:

Je jasné, že pro rituál není vhodná tramvaj, nádražní hala nebo lesopark sevřený komunikací. Čím vykřičenější a obludnější místo, tím lépe. Jde o to, aby SATANSKÝ ritus nenarušovalo NĚCO, ale NĚKDO, což se u adeptů, kteří věc plně nepochopili také stává. Pak není rituál úspěšný, i kdyby byl sloužen třeba ve Faustově domě o půlnoci o Valpuržině noci.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 12:49:27 ... (Strom/Strom)
Re (27): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 12:45:24:

Kruh a runy pro seanci vyvolání duchů?! To je prostě BLBOST! Hodina je naprosto irelevantní, vyvolával jsem duchy prakticky KDYKOLIV. Narozdíl od práce s např. zrcadly, kde jde o magii, spiritismus magie N E N Í a spiritistické tabulky oui-ja se prodávají v hračkářství, přičemž si s nimi hrají i malé děti, a to bez run a ochraného kruhu, hehehe! Chápu ale, že Hollywood dokáže poplést hlavu...
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 12:24:09 ... (Strom/Strom)
Re (24): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 11.05.2010 12:18:43:

A co se run týká. Upřednostňujete jejich použití v kruhu nebo přimo na těle(např oděv)? Nebo obojí?
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 12:29:17 ... (Strom/Strom)
Re (23): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 12:16:23:

Rád bych si přečetl popis oněch entit, případně popis světa astrálního.
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 12:07:21 ... (Strom/Strom)
Re (21): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 11.05.2010 11:52:47:

Tvoje příspěvky jsou čím dál více útočné a čím dál měně informačně hodnotné. Dovoláváš se toho abych si získal tvoji důvěru dokazováním svích dovedností a přitom nic nenabýzíš. Jasné NE ti asi nepřipadá dost srozumitelné když neustále škemráš po odpovědi. Měl bys raději prostor na fóru přenechat těm co mají zájem o daný problém a ne jen o svoji osobní prezentaci.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 12:19:47 ... (Strom/Strom)
Re (22): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 12:07:21:

To je naprostá hloupost, sesmolená z důvodu VÝMLUVY! Moje příspěvky útočné nejsou. Píši k tématu, ale samozřejmě reaguji na to, když někdo naopak útočí na mne nebo zpochybňuje to, co jsem napsal. Beru v potaz, že nejsi schopen mi odpovědět. Jak je zcela evidentně vidět, ani tvá ješitnost nám nedovolí pokračovat v tématu fóra dál. Používáš celkem průhlednou obranu: to já ne, to Rob Lord. Nezlob se na mě, ale tohle raději zkoušej s někým jiným, ano?

Starosti z fórem a stylem příspěvků můžeš klidně nechat na mně. Jestliže kritizuješ, začni se smetákem u vlastního prahu. zatím jsi napsal kopu NEPŘESNÝCH doměnek a mylných názorů, které odmítáš hájit, přičemž raději na druhého házíš pocit viny. protože jsme na fóru o satanismu, pevně doufám, že jen procházíš kolem a nepovažuješ se za satanistu. V opačném případě by jsi měl nedostatky už v oblasti osobnosti a to zdaleka nejsme u magie. Takže ještě jednou: srovnej si v hlavě pojmy, dojmy a fakta / s kritikou začni u sebe / nepoužívej cizí nick k omlouvání vlastních přehmatů a neschopností.
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 12:36:38 ... (Strom/Strom)
Re (23): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 11.05.2010 12:19:47:

"Satanská koncepce magie nehledá uspokojení v prokazování magických dovedností " LaVey Satanská bible strana 129.
A přesně to po mě celou dobu chceš. Abych prokazoval dovednosti. Z toho krásně vyplívá že jsi nepochopil principy satanismu ke kterému se tu hlásíš a o kterém přednášíš. Proto tě prosím aby jsi se přestal vměšovat do diskuze dokud jsi nedoladíš vzdělání.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 12:46:15 ... (Strom/Strom)
Re (24): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 12:36:38:

To je samozřejmě docela zábavné, avšak opět postavené na hlavu. Hehehehehehehehe!!! LaVey tím, co píše opět myslí něco zcela jiného. Poukazuje na to, že satanista se nebude zabývat pohybováním šálku za pomoci telekineze a podobně. Tohle se rozhodně nevztahuje na internetová fóra a lidi, kteří píší o něčem, v čem nemají tak úplně jasno.
guest Muž amalka-alka ... 11.05.2010 06:04:07 ... (Strom/Strom)
Re (7): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 06:51:13:

Nejdříve tu byl Bůh. Pak lidé od Boha odpadli a začala modloslužba těch, jak ty říkáš, velkých a slavných říší. Mimochodem, kam se poděla jejich sláva?

Jádrem křesťanství není kázat o upalování čarodějnic. Křesťanství je o milujícím a spravedlivém Bohu.
Jedním z důvodů, proč Hospodin zakázal Izraelcům mít mezi sebou čaroděje, zaklínače atd. a napodobovat modlářské praktiky okolních národů byly „ohavnosti“, kterých se dopouštěly – sexuální zvrhlosti, sebepoškozování, obětování dětí….
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 06:35:48 ... (Strom/Strom)
Re (8): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 11.05.2010 06:04:07:

Kam se poděly staré slavné říše? Inu tam, kam se poděje i ta naše!!!

Svůj názor na Boha jsem vyjádřil. Nejsem křesťan a nesdílím křesťanské názory. Nevnímám Boha jako antropomorfní božstvo, které stále sleduje lidstvo. Vnímám Boha jako Universum - stvořený vesmír. Také jako Sílu, která prostupuje tento vesmír, a to ve smyslu duch v těle. Naprosto Boha nechápu a svým rozumem nedokáži postihnout. Ostatně stejně tak, jako ti, kdož se Bohem zabývají hlouběji.

Jádro křesťanství: Nepochází křesťanství od gnostiků? Těch se církev zbavila...
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 08:34:45 ... (Strom/Strom)
Re (8): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 11.05.2010 06:04:07:

Sexuální zvrhlosti? Jako například masturbaci?
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 09:03:57 ... (Strom/Strom)
Re (8): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 11.05.2010 06:04:07:

Ohavností se dopouštějí především sami křesťané, a to v rámci různých sekt (Jonestown, Waco) i církve (málo prostoru pro výpis!).
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 07.05.2010 09:11:33 ... (Strom/Strom)
Re (6): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 07.05.2010 01:32:36:

A proč by Bible měla být pravdivější než Kalevala, Edda nebo Kabbala?

Čarodějnictví naopak přivádí lidi k bohu a ne k jendomu, dokonce k vícero a proto je mnohokrát lepší než křesťanství. Zvládne mnohokrát leépe a vice než křesťanství:-)))

Tak jeden příklad za všechny - Vojtěch Kodet - idiot, jenže nemá vážně konkurenci. Člověk který vymítá démona menstruace, démona moderní hudby a démona homeopatie. Ten člověk je nebezpečný, zlý a je to lhář, jehož výroky jsou minimálně na žalobu.
guest Muž Listy3 ... 07.05.2010 11:28:40 ... (Strom/Strom)
Re (7): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 07.05.2010 09:11:33:
bacha na to, kámoš je zapřísahlej křesťan a vždy se mu vše 100% vedlo v životě neměl jediného problému a rozhodně to není díky jeho ducha přítomnosti, já se magii již věnuji řadu let a takové privilegia co má on jsem nikdy neměl.
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 11:38:13 ... (Strom/Strom)
Re (8): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 07.05.2010 11:28:40:

Kdybych nebyl v práci, okamžitě bych ti vypsal zločiny všemožných papežů. Byli mezi nimi piráti, vrazi, smylníci...atd.

Anton Szandor LaVey také vedl spokojený život, zbohatl, proslavil se a v poklidu zemřel v pokročilém věku. Mohl bych sem ale dát spoustu příkladů masakrů a perzekucí křesťanů.
guest Muž Listy3 ... 07.05.2010 12:00:54 ... (Strom/Strom)
Re (9): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 11:38:13:

Já neříkám, že církev je svatá, to není ani v nejmenším, nyní se to již zlepšuje, ale bůh ví, co dělají uvnitř. Církev minimálně byla vždy prohnilá a využívala svou moc a "Boha" jen a pouze pro svůj prospěch, Sám papež mnohé zločiny zveřejnil, v knihách a bůh ví kde ještě jsou stovky jejich zločinů a vsadím se, že ještě stovky nevypluli na povrch.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 07.05.2010 12:13:09 ... (Strom/Strom)
Re (8): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 07.05.2010 11:28:40:

podle mého to není v tom, že je kamarád křasťan.

Myslím si, že křesťanství je silné díky tomu, jakou moc tomu přikládají lidé. Křesťan nezalže, bude se bát pekla. Dle mého názoru je nebe i peklo na zemi, takže lhát budu, když se mi bude chtít, nebudu mít strach. Je velký rozdíl mezi tím, když nelžu ze svého vlastního přesvědčení a když nelžu ze strachu. Co se křesťanství týče, je téměř celé o strachu. Říká lidem, jak musí žít a co nesmí dělat.
Satanismus je o učení, o vědění.



*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Listy3 ... 07.05.2010 12:16:04 ... (Strom/Strom)
Re (9): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 07.05.2010 12:13:09:
Já jsem například také křesťan a dodržuji určitý zákoník a to striktněji než li on, ale takto se to vysvětluje dosti špatně. Já ho znám celý život a on nikdy neměl jediný, byť jen malinký problém.
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 13:20:42 ... (Strom/Strom)
Re (10): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 07.05.2010 12:16:04:

Zcela evidentně to ale není křesťanstvím. Bezproblémoví lidé jsou stejně tak u budhistů nebo satanistů.
guest Muž Listy3 ... 07.05.2010 13:51:56 ... (Strom/Strom)
Re (11): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 13:20:42:
O budhistech mi nemluv, tam je to o úplně něčem jiném. Ale jinak ve směs tomu tak je.
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 13:19:29 ... (Strom/Strom)
Re (9): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 07.05.2010 12:13:09:

Dá se říci, že naše nebe a peklo je zde na Zemi. Je to ale poněkud nepřesné. Můžeme jako peklo vnímat i klifot. To je pak o něčem zcela jiném (okultním), než tento veskrze sociální pohled na věc.
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 07.05.2010 13:36:34 ... (Strom/Strom)
Re (8): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 07.05.2010 11:28:40:

Hm, zajímavé já nejsem křesťan a taky se mi vše daří:)
guest Muž amalka-alka ... 11.05.2010 05:59:59 ... (Strom/Strom)
Re (7): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 07.05.2010 09:11:33:

Jak už jsem napsala, čarodějnictví tě odvádí od pravého Boha, tvého Stvořitele, životního zdroje. Jde o tvojí budoucnost, je to otázka života a smrti.

Bible má velkou autoritu, je mnoho důvodů proč jí věřit. Je věrohodná v historických záznamech, jsou v ní proroctví, která se vyplnila.

Píšeš, že čarodějnictví tě přivádí k mnoha bohům. Kterému z těch bohů na tobě opravdu záleží?
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 06:39:04 ... (Strom/Strom)
Re (8): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 11.05.2010 05:59:59:

Čarodějnictví od Boha neodvádí, čarodějnictví pracuje v souladu s přírodou, tzn. v souladu se zákony vesmíru, které jsou dané nejspíš právě oním Bohem.

Ten, kdo nerozumí hebrejsky a nedokáže rozluštit Tajemství kabalistických šifer, Bibli rozumět nemůže.
guest Muž Listy3 ... 11.05.2010 10:11:24 ... (Strom/Strom)
Re (8): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 11.05.2010 05:59:59:
I když jsem taky křesťan, tak si nemyslím, že bible je 100% to bys musela číst původní verzi abys toto mohla tvrdit.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 07.05.2010 09:15:30 ... (Strom/Strom)
Re (6): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 07.05.2010 01:32:36:

Jak už jsem napsala, je to moc nepřátelská člověku. Umí být přitažlivá, ale člověk je jí ukradenej a chce jen jeho zánik.

To píšeš o křesťanství? protože to je definice zcela pravdivá.
Já jsem opravdu věřící člověk, nikoliv však křesťan. Tvrdíš, že Bůh, pravý a jediný Bůh má jedno jméno? Jistě, ano, tvrdíš, tvrdí to tak někdo, kdo sepsal knihu s názvem Bible...
A Biblí bych také skončila - ty víš, kdo napsal Bibli Svatou? Protože o Satanské Bibli je to známo. Ty víš, co kázal Ježíš? A ty víš, že to, co se píše v Bibli Svaté je pravdivé a skutečné? Protože Satanská Bible je pochopotelná a doložená fakty.



*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 10:11:41 ... (Strom/Strom)
Re (7): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 07.05.2010 09:15:30:

Starý Zákon Bible je kabalistickou šifrou, jež se dá rozluštit metodou kabalistické exegeze, pokud samozřejmě člověk rozumí hebrejsky a vyzná se v kabale. Co to znamená? Vedle těla knihy a příběhů, které se dají přečíst, je v Bibli obsaženo skryté zašifrované poselství, které se ztrácí v překladu a o kterém milovníci Bible vlastně ani neví. Čarodějové a mágové jsou zpravidla v tomto směru vzdělanější, než ti, kdož se neustále ohánějí Písmem, kterému ani nerozumí. Klasická Bible a Satanská bible se snad ani nedají srovnávat. Satanská bible není žádnou mínusovou Biblí - nic takového. LaVey jen záměrně použil tento termín, asi jako Petr Štěpán: Kniha Nosferatu - Vampýrská bible. Dobrý historik dokáže odpovědět na to, kdo Bibli sepsal. Konkrétní osobu se dnes nedozvíme, ale známe národnost autorů a přibližný věk vzniku. Bible ale není jedinou knihou svého druhu. Známe např. Henochovu knihu. To, že by Bůh v Bibli měl jedno jméno je NAPROSTÝ OMYL! Bůh jich má hned 72 (Shemhamforash). Pod jiným jménem tvoří (Elohim - 1. věta Bible: "Berešit bara ELOHIM), pod jiným jménem soudí (Jehova)...atd. V překladu poznáš jen rozdíly mezi Bůh, Pán, Hospodin... Naprosto souhlasím s Codym, že podobná témata vyžadují hlubší znalosti.

P. S. Bible je vlastně soubor několika knih. Nemůže tak mít jediného autora, nýbrž povícero.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 07.05.2010 10:16:01 ... (Strom/Strom)
Re (8): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 10:11:41:

och ... dobrá tedy .... mé znalosti o Bibli Svaté nesahají až do dob .... ani nevím, o kterých píšeš dobách, to ale nic nemění na tom, že mám jistou představu. Že ti nevyjmenuji všechna jména, která v ní jsou ale neznamená, že jsi jen složitě napsal, co já jsem napsala laicky a jednoduše - Bůh nemá jen jedno jméno.


Mám takový dojem, že jsem špatně pochopila smysl fora a raději půjdu :)


*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 10:18:45 ... (Strom/Strom)
Re (9): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 07.05.2010 10:16:01:

Mám takový dojem, že jsem špatně pochopila smysl fora a raději půjdu :)

Není třeba do zábavné a poučné diskuze tahat emoce. Naprosto o nic nejde!
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 07.05.2010 10:26:49 ... (Strom/Strom)
Re (10): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 10:18:45:

Poučné? Možná. Zábavné? Není. A netahat emoce na forum.. Proč bych to dělala?
No, nejde o nic, pokud se ovšem debata nezačne stáčet do naprosto jiných koutů.
Je to forum, nikoli živá diskuze, proto je zde výhodou, že si lze jeden příspěvek přečíst znovu. netuším, kde Cody vzal, že jsem psala o čaodějnictví jako o nebezpečné věci, nevím tedy, proč reagoval na můj příspěvek, kde jsem psala o vyvolávání, tímto stylem.. Když mi připadá, že je toho moc, co nevím, přestává mě zajímat, co bych se mohla dozvědět.

Nejde o emoce, ale o chtíč. Chtěla jsem se dozvědět .. místo toho se dozvídám o tom, jak píšu a nepíšu a to mě nazajímá :)


*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 11:02:42 ... (Strom/Strom)
Re (11): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 07.05.2010 10:26:49:

Pořád si myslím, že o nic nejde. Znám situaci na jiné sociální síti. Lidé se tam jen hádají a stěžují si. Tak to nedělejme zde! Jestliže budeme psát pouze k tématu, zachováme kvalitu fóra.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: