XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / Znovuobnovení trestu smrti

 

Znovuobnovení trestu smrti

Znovuobnovení trestu smrti

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Já jsem pro. A co vy?
Množí se okolo nás mraky trestných činů a některé, hlavně poslední dobou, jsou dost závažné na to, že lidé opět začínají mluvit o obnovení trestu smrti. Já osobně jsem se v životě už též setkal s jedinci, kteří by si ho bezvýhradně zasloužili. Na druhou stranu je ale něco na názoru, že justice je omylná a že doživotí je horší než pár minut bolesti. Jenže některé případy (Fritzl v Rakousku například) jsou tak jasné, že tam prostě nelze pochybovat....v takovém případě by trest smrti nebyl nic špatného....například ale v případě Kajínka by nemohl být uplatněn, protože tam je hodně otazníků. A opět náš heparinový vrah Zelenka by ho v klidu mohl dostat, protože ten je "prostě jasnej."
Nicméně tábory příznivců a odpůrců jsou oba velmi silné a byť já jsem pro, tak mě napadla ještě jedna věc.
Trest smrti by se dostával jako možnost. Daný jedinec by dostal doživotí na nucených pracech s možností po 30 letech o trest smrti požádat. Tak by si spousta lidí nemohla stěžovat, že režim zabíjí lidi a zároveň by tu možnost trestu smrti byla. Je otázkou, jak moc by byl využíván. Jako celá společnost si asi přejeme, aby hlavně nevznikaly důvody k jeho používání, ale víme zároveň, že to je utopie.
Dle mě bychom měli mít možnost se takového jedince umět zbavit či alespoň dát najevo, co mu přejeme, byť už bude na něm, zda to využije či zda se dál bude hodlat upracovat až do smrti. Co vy na to? Tenhle nápad je můj a zde ho nějak více rozepisuji prvně. Mám za to, že za pokus by to rozhodně stálo a bylo by to jistou úlitbou jak lidem podporujícím trest smrti, tak lidem, co jsou proti....

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž Nes_Mysl ... 13.06.2012 15:17:50 ... (Strom/Strom)
...?!
Na jednu stranu by se tím ušetřilo celkem dost peněz, které vydají daňoví poplatníci za pobyt ve vězeňských hotelech, protože to, v čem vězni žijí, to je opravdu přepych a luxus. Na stranu druhou by se kvůli tomu musela o dost zlepšit naše justice, soudní procesy, už tak dost dlouhé, by se ještě prodlužovaly, aby náhodou nedošlo k neoprávněnému usmrcení a i tak by k tomu stejně jednou došlo. A jak potom takový omyl řešit? Soudce, který nevinného člověka poslal chybně na smrt by měl být také odsouzen? To je hloupost.

Já osobně si myslím, a zastávám ten názor, kterému jsem se přiučil od Lva Nikolajeviče Tolstého, že násilí a zlo samo o sobě je dost zlé, natož aby bylo potřeba ho oplácet stejným způsobem. Zlo by se nemělo oplácet zlem a násilí by se nemělo oplácet násilím. I když se člověk dopustí velké zrůdnosti, větší trest a horší muka si zločinec prožije tím, že bude celý život ve vězení, protože si pište, že i vrahovi se ta vzpomínka vrací, vrátí se mu poslední pohled očí, které po jeho zásahu vyhasly, vzpomene si na ty dva plamínky v nich, které uhasil a s tím se hodně těžko žije.
Ale aby pobyt ve vězení byl opravdu za trest a ne naopak taková procházka růžovou zahradou, musely by se podmínky ve věznicích změnit, muselo by to být opravdu vězení za trest, jako byly kdysi žaláře, prostě temná chladná kobka, kde žije o vodě a chlebu, ne ty dnešní hotelové pokoje pro lidi jako je Breivik...
Ebisek Muž Ebisek ... 16.10.2012 13:46:40 ... (Strom/Strom)
Re: ...?!
Odpověď na příspěvek od Nes_Mysl z 13.06.2012 15:17:50:

Předpokládá se, že v takových procesech jsou jako důkazy použité i jiné věci než jen otisk boty v hlíně, které dělají stovky tisíc bot v této zemi stejné. Takže se zde bavíme hlavně o DNA důkazech, detektoru lži, a jiným hmotným důkazům zároveň, pak by to být možno mělo *18*
guest Muž avadakedabra (avadakedabra@centrum.cz) ... 02.10.2013 22:53:02 ... (Strom/Strom)
Re (2): ...?!
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 16.10.2012 13:46:40:
Výš kdo vymyslel detektor lži. Nějaký doktor, který neměl s policií vůbec nic společného.Původně to měl být přístroj sledující zdravotní stav pacienta.Je ovlivňován vnějšími vlivy jako stres a strach.
Ebisek Muž Ebisek ... 04.10.2013 18:50:02 ... (Strom/Strom)
Re (3): ...?!
Odpověď na příspěvek od avadakedabra ( mailto:avadakedabra@centrum.cz ) z 02.10.2013 22:53:02:

Myslím že než prapůvodní důvod vynálezu je důležitější jeho aktuální spolehlivost.
guest Muž Kantor ... 09.12.2013 10:19:11 ... (Strom/Strom)
Re (4): ...?!
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 04.10.2013 18:50:02:
Každý kdo podporuje a uznává trest smrti a dokonce to provádí v tomhle věku tmy ,je vrah''.místo aby odpustili tak si libují v hanebnosti.člověk nemá jako stvořená bytost právo soudit a trestat jinou stvořenou bytost která se něčím provinila!a tak ohavným způsobem jako injekce,křeslo,nebo šibinece to je ohavnosta tihle kreténi co slouži tě největší zrůdě satanovi na sebe přivádějí obrovský trest. Soudit může jen Bůh''on dáva život i bere podle toho kdo jak jedná.amen Ježís je Pán.
Ebisek Muž Ebisek ... 09.09.2014 03:40:20 ... (Strom/Strom)
Re (5): ...?!
Odpověď na příspěvek od Kantor z 09.12.2013 10:19:11:

Takže bychom asi měli zrušit všechna vězení a i soudy, co? *3*
guest Muž MacCh ... 15.01.2015 19:48:44 ... (Strom/Strom)
Re (6): ...?!
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 09.09.2014 03:40:20:
Já musím s kantorem souhlasit i když jsou věci které by si zasloužili trest ale ne gestapackym zpúsobem jako to dělají chlupatí kteří jsou mnohdy větší zločinci než odsouzení, zneuživají svých možností že jsou muži zákona, Zákona jenž je zákonem špatným. A okopírovaným podle bible a taky upraveným podle lidí.. lidé potřebují charismatickou inteligentní bytost jako jsem já aby je vedla zeman to nikam nedotáhne a brzo natáhne bačkory taky hodně lže a slibuje nesplnitelné, navíc kdo z prezidentů ČR měl někdy dobré úmysly,?jako mám třeba já a nemůžu je uplatnit protože česi nikoho nepodporují jak v americe.
Místo toho lžou kradou a do pekla se hrabou. Kradou propisky, kradou čest a pověst českému národu. kvůli skandálu (k*nda sem k*nda tam) lidi už se vzpamatujte a vzbouřete se chtělo by to promyšlenou demonstraci která by byla v převaze víc než pčr která chrání ty hradní bastardy.[nebojím se nikoho a ničeho ]
takže další plus pro mě, nemusí mě ani nikdo volit já si tu moc vybojuju sám.jsem předurčeným vůdcem! Např hádky za to by se mělo taky tvrdě trestat jako za znásilnění nebot kdo se často hádá je veden nenávistí a kdo někoho nenávidí je vrah protože za vraždu může vždy nenávist, závist, sváry apod. To je výrok Ježíše Krista. Nenávist je motor každého vraha a hádky jsou jeho plyn. *2343* jsem blázen do krista a budu tvrdě bojovat proti hříchu a nic mě nezastaví.

Kdo neskáče není čech *2735*
Ebisek Muž Ebisek ... 16.01.2015 03:51:18 ... (Strom/Strom)
Re (7): ...?!
Odpověď na příspěvek od MacCh z 15.01.2015 19:48:44:

Stále se bavíme o trestu smrti za nejtěžší a jasně prokázané zločiny? Když policisté kradli, vydírali atd, tak šli sedět jako každý jiný.
guest Muž MacCh ... 16.01.2015 13:15:52 ... (Strom/Strom)
Re (8): ...?!
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 16.01.2015 03:51:18:
Většinou je z toho někdo vyhrabal, takže to je ta výhoda policajtů ale lidi jsou si rovni neexistuje nikdo kdo by měl právo se povyšovat, nejvyšší je jen Bůh.
Ebisek Muž Ebisek ... 28.04.2015 13:00:52 ... (Strom/Strom)
Re (9): ...?!
Odpověď na příspěvek od MacCh z 16.01.2015 13:15:52:

Ideály. Kdyby se vsechno ridilo idealy, nepotrebovali by jsme ani trestni zakonik, ani ustavu, asi ani penize a politickym rajem by byl komunismus.
guest Muž Osviceny.Buh.Srandy ... 28.04.2015 14:35:17 ... (Strom/Strom)
Re (10): ...?!
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 28.04.2015 13:00:52:
Trest smrti nic neřeší je to vlastně to největší zlo co mohlo člověka napadnout , člověka jenž nemá právo soudit, trestem smrti se vlastně soudce stává stejnou zvěří jako obžalovaný vrah. Milý synu *367*
Ebisek Muž Ebisek ... 28.04.2015 17:25:37 ... (Strom/Strom)
Re (11): ...?!
Odpověď na příspěvek od Osviceny.Buh.Srandy z 28.04.2015 14:35:17:

Člověk nemá právo porušovat právo někoho jiného. Když to přijde, přichází o své právo na svobodu. A pokud to nastává opakovaně, pak i život.
guest Muž Osviceny.Buh.Srandy ... 28.04.2015 18:31:10 ... (Strom/Strom)
Re (12): ...?!
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 28.04.2015 17:25:37:
Takže si nejen obdivovatel vrahů ale i schizofrenik co říká že je ateista co hledá jednotu humanitu, v NWO a pak chováš sympatie k bohu jehovovi a jeho masovým vraždám? zajimave pak je naše společnost stále v p.deli. věřím že existuji jine alternativy jak řešit zločin ale trest smrti je barbarský a musí se zastavit. *3214*
guest Muž MacCh (TOPMacCh@centrum.cz) ... 07.05.2015 20:21:09 ... (Strom/Strom)
Re (12): ...?!
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 28.04.2015 17:25:37:
zákony berou život tudíž je tu otázka co je důležitější?život?nebo nějaký zákon?určitě život který se bez zákona obejde.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: