XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / XChat / Vylepšení XChatu

 

Vylepšení XChatu

Vylepšení XChatu

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Rozlišujme návrhy na vylepšení a chyby, aby se to nepletlo :-)
Volná parafráze jednoho okřídleného výroku:
"Sousede, když jdu k vám na každodenní návštěvu, mám potíže s vaší vstupní brankou, otevřít ji dá hroznou práci!"
"Sousede, to se nedivte, každé otevření branky vytlačí 50l vody z vaší studny do mé zahradní nádrže :-)"
To byl zlepšovatel, že? Teď ani nevím, jestli již Leonardo da Vinci, nebo později Edison :-)))

Důležitým prvkem je nemazání příspěvků, které vedly k určitému závěru pro zachování souvislostí. Stejně důležité je nemazat kritické a zdánlivě nesouvisející příspěvky, protože se po čase opět vrátí a není pak na co odkázat.

Prosíme a nebijte programátory, většinou jsou to taky jenom lidi :-)

Nezapisujte sem zjištěné chyby, na to tu máme fórum:
http://xchat.centrum.cz/forum/topic.p...arent=1&id=14366

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž Grantik (grantik@centrum.cz) ... 10.06.2008 20:39:22 ... (Strom/Strom)
Shrnutí 3
1. vylepšení scriptu by ulehčilo DB xchatu a nemalo navíc lidé s pomalejšim netem s tim maj dost problemi..třeba ja trva mi docela dlouho vstup do room, DB to v celku nestíha a nemam s tim problem jen ja ,, sem tam se stane že mam bíle sklo nebo se nenačte script jak ma,,,
muj navrh je doladit scripta a DB a pak vymajšlet novinky.

2. Napadlo mě, že by se mohlo ke klíčům dávat důvod. Fungovalo by to zhruba stejně jako u kicku.
Příkaz: /key nick důvod
A při vstupu do místnosti nicku, který je v klíčích by se napsalo normálně co tam je + důvod, proč tam nesmí vstoupit :)
Je to jenom taková blbost, ale napadlo mě, že by to nebyla špatná vychytávka :)

3. Dobry den....Mam jen takove info a prijde mi ze by to zlepsilo ovladani mnoha lidem:)
Kdyz clovek si chce v profilu dat nekoho do pratel, tak jak je pole pro verejny koment k tomu koho si tam davate, tak pod nim jsou tlacitka "Smazat" a "Uložit".....navrhl by jsem vam jestli nechcete prehodit ona tlacitka, protoze z leva je prvni tlacitko "Smazat" a pak je "Ulozit" pro cloveka ktery si cte vsecko tak si precte a klikne ale pro cloveka ktery umi s pocitacem a uz je trochu zbehlej, tak automaticky klikne na prvni tlacitko z leva, protoze ve vetsine formularu kde jsou tlacitka pro ulozeni ci odeslani tak se vzdy dava prvni tlacitko na odeslani a druhe na zruseni. Takhle jak to mate opacne, se zbehlej clovek lehce splete:) a clovek ktery si cte tak mu to taky problem neudela protoze si to precte....zde vam jeste hodim pro prehled nejake priklady, ze tomu tak opravdu ve vetsine pripadu je. Me osobne je to jedno, protoze ja si na pridavani do pratel moc nepotrpim ale myslim, ze to neni spatny napad na vylepseni, staci jen zmenit dva radky a je to:)
carneroČerná hvězdička Muž carnero (carnero@carnero.cc) ... 11.06.2008 10:35:12 ... (Strom/Strom)
Re: Shrnutí 3
Odpověď na příspěvek od Grantik ( mailto:grantik@centrum.cz ) z 10.06.2008 20:39:22:

1) Takovehle navrhy jsou super, ale evidentne autor nevi ktera bije :) Na optimalizaci Xchatu se v ramci moznosti pracuje prakticky neustale. Databazi to neni a skriptem take ne.

2) Klice se davaji (maji davat) za opakovane delani bordelu. A pokud dotycny neni uplne zabedneny, je mu naprosto jasne za co to dostal. Pokud je zabedneny, je veskera snaha marna. Navic klice jsou jen do urcite mistnosti, neni tedy problem vlezt do jine a staleho spravce se jednoduse zeptat. Myslim, ze to neni potreba.

3) Clovek ktery automaticky klikne na prvni tlacitko zleva aniz by se podival neni zbehly uzivatel, ale idiot *3* Nejsem si vubec jisty, ale ja mam vetsinou "OK" (ci jinou potvrzovaci klavesu) vpravo. Zalezi na aplikaci, takze na to uzivatel musi koukat a hlavne u toho premyslet.

carnero
ideální večer? dvě hodiny ve vaně
guest Muž FRANTACZ1 ... 11.06.2008 10:46:10 ... (Strom/Strom)
Re (2): Shrnutí 3
Odpověď na příspěvek od carnero ( mailto:carnero@carnero.cc ) z 11.06.2008 10:35:12:

2) Klice se davaji (maji davat) za opakovane delani bordelu. A pokud dotycny neni uplne zabedneny, je mu naprosto jasne za co to dostal. Pokud je zabedneny, je veskera snaha marna. Navic klice jsou jen do urcite mistnosti, neni tedy problem vlezt do jine a staleho spravce se jednoduse zeptat. Myslim, ze to neni potreba.
- A správce se má v tom bordelu klíčů vyznat jak? Jak má poznat, kterej klíč je proč? Navíc neni jasný, kterej klíč dal kterej správce, a každej klíč může bejt od jinýho správce. A ani kdy ho zadal.
Za stávající situace jsou pro přehlednost klíčů použitelný snad jenom boti, který mají příkaz !keylog, kde každej správce napíše nick a důvod zaklíčování (ovšem ručně, a musí si na to vzpomenout). Zároveň se automaticky zapíše i čas.
carneroČerná hvězdička Muž carnero (carnero@carnero.cc) ... 11.06.2008 12:31:55 ... (Strom/Strom)
Re (3): Shrnutí 3
Odpověď na příspěvek od FRANTACZ1 z 11.06.2008 10:46:10:

IMHO to zase nekdo moc hroti. A kolik SS bude ochotnych vyplnovat duvod ke klicum. Co jsem si vsiml, tak u kicku to nedela prakticky nikdo. Ale Ty si vsechno zase vylozis po svem, takze je to marne a tudiz na to nadale kaslu :) Proste ne (to "ne" snad pochopis, jsou to jen dve pismena).

carnero
ideální večer? dvě hodiny ve vaně
guest Muž Darth.Akibeel (Darth.akibeel@centrum.cz) ... 14.06.2008 12:19:06 ... (Strom/Strom)
Re (4): Shrnutí 3
Odpověď na příspěvek od carnero ( mailto:carnero@carnero.cc ) z 11.06.2008 12:31:55:
souhlasim , nac vypisovat duvod klicu , vetsina lidi vi za co to maji a pokud ne staci se jen zeptat pres mistnost ci vzkazem onoho sska , pochybuju ze je nejaky ss jenz se v tom vyziva a haze tam bez duvodu .

hea hea finlandea *1889*
guest Muž ONDR4SH3K (ONDR4SH3K@seznam.cz) ... 14.06.2008 14:09:11 ... (Strom/Strom)
Re (5): Shrnutí 3
Odpověď na příspěvek od Darth.Akibeel ( mailto:Darth.akibeel@centrum.cz ) z 14.06.2008 12:19:06:

Musím s tebou nesouhlasit. Když jsem SSkoval, tak se me vždycky někdo zeptal, za co dostal klíč a pokud nebyl ode mě, tak jsem nevěděl, za co ho má a musel jsem shánět SS team (6 lidí), kdo koho dal do klíčů. To samé klíče od správce, někdy jsem vůbec nevěděl za co a od koho, takže jsem musel otravovat administrátory, od koho klíč má a potom otravovat toho, kdo ten klíč nasadil a někdy mi nebylo odpovězeno, takže jsem to řešil tím, že jsem ho z klíčů vyndal. Proč to tak složitě řešit, když by byla aplikována taková featurka, která by umožnila vidět od koho byl klíč a důvod oneho klíče. Díky MedaBeedaa byl do bota aplikován příkaz !keylog důvod, čímž se nám práce s tímto ulehčila, ale ne každý má v místnosti BOTa a může tohle vidět či používat.

carnero: Proč neudělat to, že by byl důvod klíče povinný? Pokud by člověk napsal /key nick, tak by mu naskočila hláška: "System->nick: Pro uskutečnění tohoto příkazu musíte vyplnit důvod!". Není to tak těžké.

*44*

Fórum: ONDR4SH3K
Certifikátor: Oblast Opava, Ostrava
guest Muž Mc2uba (mc2uba@centrum.cz) ... 15.06.2008 00:01:54 ... (Strom/Strom)
Re (6): Shrnutí 3
Odpověď na příspěvek od ONDR4SH3K ( mailto:ONDR4SH3K@seznam.cz ) z 14.06.2008 14:09:11:

Je sice pravda, že keylog funguje a může se to tam zapisovat, ale vidí pouze ten, kdo má přístup na ftp bota :)

Mc2uba
Stálý správce: Flirtík pro mladé
Fórum: Uživatelská / Osobní / The MC Crowd
guest Muž MedaBeedaa (Medabeedaa@beedoo.net) ... 16.06.2008 18:09:43 ... (Strom/Strom)
Re (7): Shrnutí 3
Odpověď na příspěvek od Mc2uba ( mailto:mc2uba@centrum.cz ) z 15.06.2008 00:01:54:

To není pravda *54*


Mám něco málo společného s roboty ... a se zvířaty ... :-)
*54**835**54*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: