XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Svobodná vůle

Svobodná vůle

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Máme jí?
Zajímal by mne váš názor na svobodnou vůli, jestli jí máme či ne, a pokud ano, uveďte nějaký příklad. Já osobně se přikláním k tomu, že jí nemáme. Když rozebírám nějaké své rozhodnutí, vždy nacházím příčinu, důvod svého jednání a toto mne vyvede do míst mimo mou odpovědnost.

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž Lucyfer ... 17.06.2014 09:34:32 ... (Strom/Strom)
I dnešní teenageři, a jiní mladí mohou být lžiprorokové.
Cituji jeden z oblíbených argumentů bezbožných; Bůh o sobě tvrdí že je láska a spravedlnost, ale chce v poslední den zahubit nevěřící, jestli tohle není vražda tak je Bůh ten největší Lhář v celém vesmíru. ~Vysvětlení; Bůh nám dal svobodnou vůli, člověk co se rozhodne nenásledovat Boha, takový je plně zodpovědný za svoje svobodné rozhodnutí následovat věčnou smrt, je to pak vina člověka nikoliv Boha. Zahynout v ohnivém jezeře není Boží Pomsta ale odpadnutí od Boha za které může lidské svobodné rozhodnutí. Například uživatel Prc3k se svobodně rozhodl že se nechá radši soudit než kdyby nerozeznal kočku od morče, nj nejsem dokonalý, za to ale dokážu rozeznat ovce od vlka v rouchu berančím že ovšem že--->viz fórum"Těžké Dětství":)
guest Muž FlamelNicholas (flamelnicholas@seznam.cz) ... 03.08.2014 12:30:13 ... (Strom/Strom)
Re: I dnešní teenageři, a jiní mladí mohou být lžiprorokové.
Odpověď na příspěvek od Lucyfer z 17.06.2014 09:34:32:
Po ovoci je poznáte, je psáno. Ale nezaměňovat nevědomost a jakési frajerství, či potřebu pozornosti a zájmu, třeba i šokujícím způsobem, jak to tak vidím právě mezi teenagery, za skutečnost lžiproroka. Třeba takový Moon to u mě není lžiprorok , ale obyčejný blázen. Zajímavá symbolika je, že Měsíc (moon) je vládce noci, ale to jen na okraj. Lžiprorokem, který je opravdu reálný, je materialismus. To je ten lžiprorok, který se snažil vytlačit Boha a zaujmout Jeho místo. To je ten, před kterým se máme mít na pozoru a nepodlehnout mu.
guest Muž MacCh ... 03.08.2014 15:20:36 ... (Strom/Strom)
Re (2): I dnešní teenageři, a jiní mladí mohou být lžiprorokové.
Odpověď na příspěvek od FlamelNicholas ( mailto:flamelnicholas@seznam.cz ) z 03.08.2014 12:30:13:
S tím souhlasím, Bůh nám dal a stále dává tolik času aby jsme činili pokání, plně se celou svou bytostí obrátili jen k němu a to skrze Ježíše Krista, ale mnoho lidí dává přednost materiálnu, a tělesnému požitku. Obrovský počet lidí satanovy lži miluje, neboť jsou vyhovující pro jejich svobodná srdce, a lidé chcou ve své pýše žít podle potřeb těla. Ale věci tělesné jdou mimo věci duchovní:)
guest Muž FlamelNicholas (flamelnicholas@seznam.cz) ... 03.08.2014 15:25:50 ... (Strom/Strom)
Re (3): I dnešní teenageři, a jiní mladí mohou být lžiprorokové.
Odpověď na příspěvek od MacCh z 03.08.2014 15:20:36:
Ano, je to hlavně o boji se zlem uvnitř nás. Ale kdo v sobě nosí světlo, tmy se bát nemusí.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: