XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Svobodná vůle

Svobodná vůle

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Máme jí?
Zajímal by mne váš názor na svobodnou vůli, jestli jí máme či ne, a pokud ano, uveďte nějaký příklad. Já osobně se přikláním k tomu, že jí nemáme. Když rozebírám nějaké své rozhodnutí, vždy nacházím příčinu, důvod svého jednání a toto mne vyvede do míst mimo mou odpovědnost.

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž liska-E ... 17.03.2008 00:38:30 ... (Strom/Strom)
??
Řekla bych,že tady se docela nabízí dvě otázky:
1/Co je to svobodná vůle?Když se můžu sama rozhodovat o tom,co sama chci a co nechci?Je svobodná vůle taky svoboda slova,rozhodování,činů,myšlenek a svoboda volby?Je svobodná vůle spojena s tím vším,nebo je to pouze jedinečná a uzavřená kapitola v naší mysli?Podle mě se to prolíná vše dohromady a pak se tedy nabízí otázka druhá/Jsme vůbec schopni se sami rozhodovat o tom,co chceme a co ne?Každý moc rád mluví o tom,že jedná sám za sebe.V podstatě je to pravda,na druhou stranu si ale pouze vybírá z daných možností,které nemá z vlastní hlavy.Fakt je ten,že jsme všichni ovlivněni okolím.Ať už je to některé z mediálních prostředků,přátel,rodiny...Vlastně čerpáme náměty na život a na "vlastni" názor z okolního světa.Takže co je svobodná vůle?Jen to,že se můžeme svobodně rozhodnout pro cestu,kterou chceme jít.Čili svoboda volby...Tomu říkáme svobodná vůle.Ale jak říkám,jsme toho schopni?Po pravdě je vlastně vůbec nejjednodušší,když jsme někým nebo něčím vedeni.A jestli se raději necháme vést,přicházíme o možnost mít vůli svobodnou.
PS:Jestli jsou to podle vás blbosti,sorry,ale tak to dopadá,když se nudim a nad něčím se zamyslím:-)

*14**206*liska-E

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: