XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Elza

Elza

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Zápisník
[ Něco pro závisláky ]
- http://www.xstatistiky.cz

Moderátoři: Elza

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 18.03.2009 10:49:31 ... (Strom/Strom)
Prodej PC v ČR stoupl meziročně o 19%
Zdroj: http://www.itbiz.cz/prodej-pc-v-cr-stoupl

Přesně tohle se píše ve výše uvedené krátké zprávičce, taky to, že 721 300 kusů bylo notebooků a 456 100 stolních počítačů. Škoda že autor neuvádí zdroj, zajímavá by byla určitě i statistika rozdílů prodeje klasických notebooků, tzv. "netbooků", a rozdíly v prodejnosti v klasických stolních PC a "nettopů", tak třeba zase za rok :-).
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 18.03.2009 11:03:06 ... (Strom/Strom)
Re: Prodej PC v ČR stoupl meziročně o 19%
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 18.03.2009 10:49:31:
Můj osobní odhad:
notebooky vs. netbooky - 85% vs. 15%
desktopy vs. nettopy - 99,9% vs. 0,1% (používá vůbec někdo něco jako nettop? to už jsou myslím mnohem využívanější domácí mediacenter pc připojené k TV, jenže to se spíš taky započítává do desktopů...)
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 18.03.2009 11:09:25 ... (Strom/Strom)
Re (2): Prodej PC v ČR stoupl meziročně o 19%
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 18.03.2009 11:03:06:

Netbooky mají kariéru myslím předem slibnou, ale zajímalo by mě, jak to bude právě s nettopy. Dnes jich chrlí mnoho výrobců (Apple, MSI, ASUS, ...). Ideální je to někam do kanceláře na běžné psaní, vedení účetnictví, prohlížení internetu, ... Zajímavé mohou být tak designem nebo úsporou místa. Dají se aplikovat i jako jednoduché terminály nebo ovládací jednotky k různým zařízením. Uvidíme, jak si povedou.

Odhad máš nejspíš dobrý, ale zajímala by mě nějaká opravdově změřená statistika. Třeba Alza nebo CzC by něco takového pro srovnání mohli uvést.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: