XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Elza

Elza

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Zápisník
[ Něco pro závisláky ]
- http://www.xstatistiky.cz

Moderátoři: Elza

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 18.03.2009 10:50:15 ... (Strom/Strom)
Průměrný Čech má 1,3 aktivních SIM karet
Zdroj: http://www.itbiz.cz/rok-2008-pocet-cisel

Tím statistiku docela vylepšujeme s Pájou i my, když používáme dohromady 6 mobilních tel. čísel *3*:

- Nokia E51 - Můj paušál Vodafone (pracovní - vypínám když nepracuju)
- Nokia 6300 - Můj paušál T-Mobile (osobní)
- Nokia 6230i - Náš Twist T-Mobile (domácí telefon - náhradní)
- Nokia 6300 - Páji paušál Vodafone (osobní)
- Motorola - Páji T-Mobile Twist (náhradní)
- AxessTel CDMA modem - pro mobilní připojení
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 18.03.2009 11:01:46 ... (Strom/Strom)
Re: Průměrný Čech má 1,3 aktivních SIM karet
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 18.03.2009 10:50:15:
...osobní paušál u T-Mobile? Tys to ještě nezrušil? *21*

Jinak do toho součtu se nezapočítávají datový služby (CDMA O2, CDMA U:fon).

Za mě se statistika za poslední roky zlepšila .-) 2xVodafone, 2xO2 (+ Lenka 1xVF, + babička 1xVFkarta). Bývalo to horší.
Kde je ten průměrný zákazník? Chci ho vidět :D
guest Muž Necronius (necronius@centrum.cz) ... 18.03.2009 11:06:06 ... (Strom/Strom)
Re (2): Průměrný Čech má 1,3 aktivních SIM karet
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 18.03.2009 11:01:46:

Například já jsem podprůměrný, mám celej život jen jedno číslo a jednu SIMku a opravdu nemám potřebu jich vlastnit víc. :)
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 18.03.2009 11:18:13 ... (Strom/Strom)
Re (3): Průměrný Čech má 1,3 aktivních SIM karet
Odpověď na příspěvek od Necronius ( mailto:necronius@centrum.cz ) z 18.03.2009 11:06:06:

Samozřejmě záleží na tom, k čemu to používáš. Preferoval bych, kdyby lidi nestřídali čísla jako ponožky - ale třeba Elza je úplnej opak, neustále mění čísla, i když už dva a čtvrt roku u nás funguje přenositelnost čísel. Kdysi (léto 1999) jsem si pořídil první SIMku od O2 a ta mi vydržela do ledna 2003. V lednu 2003 jsem ji vyměnil za SIMku od Vodafonu (přenositelnost tehdy neexistovala) a tu mám dodnes. Tj. za posledních šest let jsem nevyměnil číslo, pod kterým jsem k dosažení.

Na druhou stranu, zaměstnavatel ti většinou přidělí číslo ze svého "poolu", málokterý umožní převést tvoje soukromé číslo pod firemní křídla. A spousta lidí ani nechce kombinovat pracovní a soukromé číslo do jednoho. Takže za dobu svého pracovního života jsem vystřídal čtyři čísla (2 ve VS, 1 v McK, 1 v Szn). Tam ale problém nevidím, ti, se kterýma v kontaktu zůstat chci, dostanou moje nové pracovní číslo, příp. rovnou číslo osobní. Ti ostatní si můžou trhnout :)

A pak samozřejmě máme SIMky, které si lidi pořizují do různých datových zařízení. V mém případě je to jedna SIM do GSM/SMS modemu a jedna SIM pro HSDPA připojení přes O2. Tyhle SIMky jsou v podstatě jen prostředkem k zajištění konkrétní služby, kdyby neexistovaly, nikomu by to nechybělo. Např. u toho CDMA SIMky nejsou a tak je nikdo ani mezi zákazníky nepočítá.
Takových SIMek mají v mém okolí pár i další známí a tak ten počet "aktivních SIMek" rychle roste...

No a úplně nakonec tu samozřejmě máme lidi, kterým se vyplatí (?) vlastnit 10 SIMek od tří operátorů a podle toho, kam volají, si vybírají SIMku (protože na každé z nich mají jiný tarif a ceny). Tohle upřímně nechápu, kvůli pár ušetřeným korunám (doslova) si lidi platí různé polopaušály, balíčky, atp. na několika SIMkách místo toho, aby si pořídili jedno číslo s jedním tarifem a nakombinovali si služby tak, aby to bylo stejně výhodné....
guest Muž Necronius (necronius@centrum.cz) ... 18.03.2009 11:42:56 ... (Strom/Strom)
Re (4): Průměrný Čech má 1,3 aktivních SIM karet
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 18.03.2009 11:18:13:

A pak je tu ještě další skupina lidí, kteří mají víc simek a víc telefonů jen proto, aby mohli všude řikat a ukazovat, že mají víc simek a víc telefonů. :)
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 18.03.2009 11:53:19 ... (Strom/Strom)
Re (5): Průměrný Čech má 1,3 aktivních SIM karet
Odpověď na příspěvek od Necronius ( mailto:necronius@centrum.cz ) z 18.03.2009 11:42:56:

A jo, takoví tu taky budou :-D
[a doufám, že já mezi ně nepatřím :D]
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 18.03.2009 12:47:53 ... (Strom/Strom)
Re (5): Průměrný Čech má 1,3 aktivních SIM karet
Odpověď na příspěvek od Necronius ( mailto:necronius@centrum.cz ) z 18.03.2009 11:42:56:

No teda ne že bych se tu zrovna chtěl vytahovat s tím, kolik používám telefonů, kdyby existovalo na mobilu něco jako "Statusy", kdy bych mohl být viditelný chvíli třeba jen pro rodinu a přátele, jindy zase i pro zákazníky a ostatní, popř. že bych s někým nechtěl komunikovat, dát si ho do ignorace, používal bych klidně 1 přístroj a 1 číslo. Tohle ale zásadně odlišuju - na pracovním mobilu zvedám všecky tel. čísla, na osobním čísla, co nemám v seznamu nezvedám, protože si chci uchránit svoje soukromí. Proto dva telefony. Když chci soukromí a nechci se zabývat prácí, komunikovat se zákazníky, koukat na displeji telefonu na seznam schůzek, připomínky, ..., vypnu ho a běží mi jen osobní, na který se mi každý včas dovolá. Btw ve společnosti se cítím víc "In", když mám 1 přístroj než víc (někdy i 4), pak vypadám spíš za magora, než machra, protože poslouchat vedle od stolu v hospodě, jak si ťukaj na čelo, že nosím po kapsách tolik mobilů, není zrovna příjemný :-D.
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 18.03.2009 12:41:42 ... (Strom/Strom)
Re (4): Průměrný Čech má 1,3 aktivních SIM karet
Odpověď na příspěvek od zajDee ( mailto:zajdee@seznam.cz ) z 18.03.2009 11:18:13:

Já mám ale už rok a půl taky stále stejné pracovní číslo, a osobní snad tři roky? Pravda, před tím jsem měl ještě 736 112 123 (docela fešné, ne?), ale to mi bohužel zčořili i s telefonem a doklady od něj jsem bohužel neměl k dispozici. A ještě dříve jsem používal jeden Twist, jednoho Oskara, dokonce chvíli i Eurotel Go kartu, ale teď mám už pěkně dlouho stále ta samá čísla a minimálně to pracovní se jen tak nezmění :-). Ta osobní jsem měnil jen tehdy, když ho mělo až moc lidí, u kterých jsem si to nepřál, a ti mě potom obtěžovali telefony. Jeden čas jsem se nemohl zbavit takhle jedné slečny *21* (a to se nepovažuju za hezouna :D).
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 18.03.2009 12:50:53 ... (Strom/Strom)
Re (5): Průměrný Čech má 1,3 aktivních SIM karet
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 18.03.2009 12:41:42:

Už rok a půl? Vzhledem k tomu, že tě znám asi pět let (?), to není moc dlouhá doba :D a to nejsem sám, kdo tě zná dlouho :)

Podobně střídání 731, 739 a 732 čísel (U:fona do toho nepočítám) během posledního roku a půl mi u tebe dost lezlo na nervy.
Prostě by sis měl jedno číslo vybrat a to používat. Případně dvě, pokud chceš mít jedno pro podnikání a jedno pro osobní kontakty. Ale prosímtě, nekombinuj je! Protože jinak z toho všem děláš chaos.

Btw. ten paušál u T-M je tak nevýhodnej, že se ti to nemůže vyplatit...

Ad zbavení se lidí, od toho naštěstí chytré telefony umí blokovat nevyžádané telefonáty :.)
Mates Muž Mates (xchat_spam@mattysek.com) ... 18.03.2009 17:01:07 ... (Strom/Strom)
Re (3): Průměrný Čech má 1,3 aktivních SIM karet
Odpověď na příspěvek od Necronius ( mailto:necronius@centrum.cz ) z 18.03.2009 11:06:06:
Já mám od roku 1999 T-Mobile (tehdy samozřejmě Paegas) 603. paušál od začátku, akorát různě kombinuju paušály respektiove jsme měnil na lepší jiný jinší *1*.
Jednou po prohlídce vyučotvání a zjištění že posílám nejvíc SMSek na Vodafone, jsem sio pořídil Odepiš od Vodafonu. Ten mám tak nějak jen na občasný napsání nebo zavolání. Vzhledem k tomu že funguje přenositelnost a člověk z čísla nepozná operátora je to pomalu zbytečný.
No a pak mám většinou nějaký služební čísla plus jedno speciální *1*.



✄-------------------zde odstřihněte ------------✄
*282* Matys [ Uživatelská Fóra / Osobní / Matýskov ] *2731*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: