XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Elza

Elza

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Zápisník
[ Něco pro závisláky ]
- http://www.xstatistiky.cz

Moderátoři: Elza

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 13.03.2009 09:39:45 ... (Strom/Strom)
Děravost webových prohlížečů
Zdroj: http://www.zive.cz/Bleskovky/Nejvice-...-146116/default.aspx

Kde jsou ty časy, kdy Firefox byl považován za nejbezpečnější prohlížeč? Každý masově rozšířený OpenSource software se jednou, dříve či později setká s nemalými bezpečnostními problémy, se kterými často mají výrobci komerčního software většinou daleko menší starosti. Na druhou stranu Mozilla dokáže pro svůj prohlížeč celkem uspokojivě rychle díry pro své produkty ještě zašívat, minimálně u Firefoxu se jí to zatím daří.

A teď trochu mimo téma: Jaký je váš názor na bezpečnost komerčního vs. OpenSource software?
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 13.03.2009 10:54:59 ... (Strom/Strom)
Re: Děravost webových prohlížečů
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 13.03.2009 09:39:45:

Nejvíc bezpečnostních chyb měl firefox... hmm :) to je relativní. Někdo to počítá na počet, někdo na závažnost. To v tý zprávě od Secunie zdůrazněný není a ani tam není počet chyb podle závažnosti. Co jsem tam ale našel je počet problémů a bezpečnostních chyb podle typu pluginů a tam jednoznačně vedou ActiveX pluginy, tedy IE only :D s počtem 366 AX vs. 1 FF extension vs. 54 Java plugins, 19x Flash a 30x QuickTime.

Takže ono to nebude zase tak horký. Navíc jsem si nevšiml, že by se během roku objevila ve FF nějaká závažná chyba, která by umožnila napadení počítače.

Bezpečnost software je taková, jak pečliví jsou programátoři. Nic víc, nic míň. A protože programátoři jsou na světě +- stejní, je i bezpečnost sw podobná, jen se u closed-source nejspíš tolik věcí nedostane na světlo světa.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: