XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Elza

Elza

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Zápisník
[ Něco pro závisláky ]
- http://www.xstatistiky.cz

Moderátoři: Elza

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 13.03.2009 09:43:56 ... (Strom/Strom)
Microsoft Surface
V úterý jsem měl možnost vyzkoušet si Microsoft Surface - stůl s multidotykovým displejem.

Je to velmi zajímavě řešené zařízení, velice odolné proti mechanickému poškození, polití i dalším negativním vlivům, ovšem ne zrovna moc levné, za $12500 (asi čtvrt milionu Kč) si ho zatím opravdu může dovolit jen snad velká korporace pro své výstavy jako Škoda v Ženevě. Moc se ale těším, až půjde do masové produkce, kdy bych jeho pořizovací cenu viděl reálně na úrovni srovnatelné s běžnou koupí do domácího prostředí. Doufám ale, že do té doby ještě v zařízení nastane hodně inovací, jelikož 1024*768 px displej není zrovna moc pro takové zařízení imho dostatečně velký a grafické rozlišení snímače také není dostatečně detailní když nedokáže umět nascanovat ani běžný čárový kód.



Co mi u Microsoft Surface taky chybí, je přítlakový snímací displej, který nerozpozná, jak intenzivně na něj prstem tlačím, to ale chápu, protože taková vlastnost jde na úkor právě té odolnosti, jelikož pohyb snímací mechanismus je aplikován za pomoci 5ti kamer místo doposud běžných řešení, které je např. použito v iPhonu.

HW výbava odpovídá zhruba dnes už průměrnému výkonnějšímu notebooku (Intel Core 2 Duo prrocesor, Windows Vista Business).

Nejzábavnější asi bylo hrát animované puzzle ve více lidech najednou, docela sranda :).
guest Muž zajDee (zajdee@seznam.cz) ... 13.03.2009 11:09:07 ... (Strom/Strom)
Re: Microsoft Surface
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 13.03.2009 09:43:56:

Takže suma sumárum:
- vysoká cena
- nízký rozlišení
- nedodělávky (a to už to prezentovali kdy? před dvěma lety?)
+ pěkná hračka :)

Dejme tomu ještě rok, dva a možná to bude použitelné. Cena ovšem nesmí být výš, než na nějakých ~ 10 - 15kKč, jinak si to domů nikdo nepořídí.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: