XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Filosofie a náboženství / Křesťanství (víra kristovců, křesťanů)

 

Křesťanství (víra kristovců, křesťanů)

Křesťanství (víra kristovců, křesťanů)

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
vše o této víře a co s ní souvisí
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 13.10.2004 21:45:30 ... (Strom/Strom)
...
Víra by měla být intimní věc - já si třeba vezmu z každého jen něco co se mi líbí nebo si udělám vlastní výklad -no nic - s ideologiema by se to nemělo tolik přehánět.
guest Muž Zmok (durt@czami.cz) ... 14.10.2004 02:35:17 ... (Strom/Strom)
Re: ...
Odpověď na příspěvek od Arcman ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 13.10.2004 21:45:30:
Jinak to snad ani nemůže být, doufám. Jsou z toho potom různé obřady a podobné nesmysly.
Co jsem mluvil s několika křesťanama, tak přestože na to mají rozrostlou organozaci, věřil každý z nich v jiného, vlastního boha.
Asi dost ideologií nakonec dopadlo tak, že jejich vyznavači neměli stejnou myšlenku, jen stejně jednali (ve prospěch vůdce, například ;-)
guest Muž Karlissimo (durix@centrum.cz) ... 31.10.2004 15:25:36 ... (Strom/Strom)
Re (2): ...
Že každý měl jiného boha??? Tak to bych je asi nepovažoval za křesťany. ono totiž křesťanství má jedineho Boha (s velkým B). Vzdyt to říka i 1. příkázaní v Desateru. Křesťaní mají jediného Boha. A o něm mluví Bible, a mluví o něm jasně.
guest Muž Zmok (durt@czami.cz) ... 01.11.2004 00:21:05 ... (Strom/Strom)
Re (3): ...
Odpověď na příspěvek od Karlissimo ( mailto:durix@centrum.cz ) z 31.10.2004 15:25:36:
Jeden křesťan má skutečně jednoho Boha. Ale dva křesťané mají dva Bohy.
Každý ho prostě vnímá trochu jinak. A někdy i dost rozdílně.
guest Muž sluha_odinuv ... 14.11.2004 15:31:30 ... (Strom/Strom)
Re (3): ...
Odpověď na příspěvek od Karlissimo ( mailto:durix@centrum.cz ) z 31.10.2004 15:25:36:
To je dost zajímavé... oficiálně je křesťanství monoteismem, ale pokud člověk přečte Bibli, dojde k závěru, že se tam moc často Bůh o sobě hovoří množným číslem... Nicméně já křesťan nejsem, jsem polyteisa (Ásatruista), a tak mi to může být jedno...

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: