XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Sběratelství

Sběratelství

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Prostor k výměně zkušeností i sběratelských artiklů
Věnujete se sběratelství? Co sbíráte, proč, co vám vaše záliba dává a bere? Co považujete za největší perlu vaší sbírky? Můžeme se handrkovat, dohadovat, měnit, prodávat, nebo si jen tak povídat a sdělovat zkušenosti a zážitky spojené se sbíráním téměř čehokoli Totálně vysmátý   *1*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž Terryle (terryle@centrum.cz) ... 17.08.2006 20:13:59 ... (Strom/Strom)
krabičky od sirek
Založila jsem tohle fórum z výše uvedených důvodů...
tak se tedy pochlubím svou zálibou, která mě drží asi od mých deseti let. Sbírám krabičky od sirek, přesněji řečeno jejich přední strany čili přířezy. Mám jich šest až sedm set, v poslední době jsem totiž dostala hodně nových a ještě je nemám přesně spočítané a utříděné.
Těžko vysvětlovat, co mě na tom tak baví.. to pochopí asi jen jiný sběratel *765* zkártka, ten pocit hrdosti, když se člověk prohrabává albem a vzpomíná, kde který přírůstek nabyl... nebo ta dětinská radost, když získá poslední kousek do série... "Normální" člověk nad tím kroutí hlavou, většina kamarádů se za mě stydí, když se mnou jdou po ulici a já sbírám ze země krabičky od sirek. Ale zvykli si a stydí se už jen tak formálně *18*
Byla bych moc ráda, kdybych našla nějakého podobného nadšence, se kterým bych mohla něco poměnit *1* info a odkaz na stránky v mém profilu *1*
guest Muž CKD (ckd.zlin@seznam.cz) ... 16.09.2006 22:02:29 ... (Strom/Strom)
Re: krabičky od sirek
Hmm máš velice zajímavý koníček sbírání.Já taky sem sběratel .Dokonce je to "skoro"podobné tomu svojemu.Já sbírám lístky z městské hromadné dopravy ze různých měst ČR,SR ale i ostatních zemí světa - dále pak jízdenky drážní - ČD.Nejvetší radost mi dělají úlovky ještě za dob Československa tedy z dob ČSD.Tehdy eště vládly lepenkové(kartonové) jízdenky a těch si strašně vážím a sem rád když mi někdo daruju.
Taky se na mě lidi dívají když dojedu do města kde sem nikdy nebyl a prohrabuju koše a ohýbám se na zem.Moje celá sbírka činí cca 700 kusů různých lístků + zvlášt zakládám lístky z dnešní doby od ČD(ty modré) a těch mám asi kolem 1500 kusů.

Taky sem kdysi,když mi bylo 10 sbíral přední strany od sirek..ale zanechal sem toho a přeše na lístky.Protože to souvisí s dopravou a mě doprava nehorázně bavíííííííííííí:)*984*
guest Muž T-enter (T-enter@centrum.cz) ... 17.09.2006 02:22:15 ... (Strom/Strom)
Re: krabičky od sirek
Odpověď na příspěvek od Terryle ( mailto:terryle@centrum.cz ) z 17.08.2006 20:13:59:
Ahoj - hele mám doma asi 50 tzv. nálepek na krabičky od sirek docela starý - nevim tak 50 let možná víc - vůbec se v tom nevyznám. Ale kdybys měla zájem tak řekni *148* nebo se mě zeptej na nějaký podrobnosti. *2*
guest Muž Terryle (terryle@centrum.cz) ... 17.09.2006 19:16:58 ... (Strom/Strom)
Re (2): krabičky od sirek
Odpověď na příspěvek od T-enter ( mailto:T-enter@centrum.cz ) z 17.09.2006 02:22:15:
Zdarec *1* no, já nálepky přímo nesbírám, já jen potištěný krabičky - to se rozlišuje... ale myslím, že na výměnu bych to užila *18* Za co by to bylo? *18*
guest Muž T-enter (T-enter@centrum.cz) ... 19.09.2006 11:42:49 ... (Strom/Strom)
Re (3): krabičky od sirek
Odpověď na příspěvek od Terryle ( mailto:terryle@centrum.cz ) z 17.09.2006 19:16:58:
Já nevim jakou to má cenu. *105*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: