XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Filosofie a náboženství / Čarodějnictví, satanismus a černá magie

 

Čarodějnictví, satanismus a černá magie

Čarodějnictví, satanismus a černá magie

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Diskuze o temné stránce magie, infernálních aspektech okultismu a chtonických božstvech.
Vítejte na fóru o věcech temných, ba až ďábelských. Pevně věřím, že se naše společná diskuze hojně rozvine a nejednoho z nás obohatí.

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž Rob.Lord ... 30.04.2010 16:23:42 ... (Strom/Strom)
Satanismus
Napišme si na tomto zbrusu novém infernálním fóru něco blíže k tématice satanismu.
Já osobně dělím satanismus do 3 kategorií: a) původní satanismus, coby revolta proti poživačné církvi, křesťanství, které zklamalo a Bohu - nepřítomnému Hospodáři. Vznik tohoto druhu satanismu se datuje zhruba kolem roku 1000, kdy Evropu zužoval nesmírný hladomor, takže lidé jedli kůru stromů a trávu luk. Silnější lákali na nabízené ovoce děti, které zabíjeli a jedli. Slabší vyhrabávali mrtvé. Kanibalismus zrovna kvetl, k čemuž přidal své hrůzy ještě mor - obávaná Černá Smrt. Falešní proroci předpovídali na zlom milénia příchod apokalypsy. A tak se lidé počali odvracet od Boha a vzívali ďábla. b) salonní satanismus znuděné šlechty. Známý je případ z doby Ludvíka XIV, kdy na nahém těle madame de Montespan, sloužil odpadlý kněz Guiborg černé mše. Za tímto účelem byli jako krvavé oběti sháněni novorozenci, o jejichž dodávku se starala travička a andělíčkářka Catherine Monvoisin. c) moderní satanismus Antona Szandora LaVeye, který filosofii současného satanismu vyložil v knize Satanská bible, praxi satanské magie pak v díle Satanské rituály.
guest Muž amalka-alka ... 01.05.2010 22:51:39 ... (Strom/Strom)
Re: Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 30.04.2010 16:23:42:

Asi je zbytečné psát, že je lepší od satanismu, čarodějnictví atd. dát ruce pryč.
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 03.05.2010 19:59:08 ... (Strom/Strom)
Re (2): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 01.05.2010 22:51:39:

Proč?:-) Když spočítáme počty mrtvých na straně satanismu, čarodějnictví, pohanství a magie a na druhou stranu dáme křesťanství, tak křesťanství je jednoznačně krvavější a mnohem nebezpečnější. Je intolerantní, omezené, neschopné pokroku a má na kontě tisíce mrtvých včetně etnické a kulturní genocidy.
guest Muž amalka-alka ... 04.05.2010 23:31:17 ... (Strom/Strom)
Re (3): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 03.05.2010 19:59:08:

Proč je lepší dát ruce pryč od satanismu, čarodějnictví atd.? …Protože moc, která za tím vším stojí je člověku nepřátelská.
Když se tahle moc vetře do křesťanství tak teče i krev. První křesťané byli pronásledováni, mučeni…a najednou změna. Mocenské zájmy, blahobyt, modlářství….to s Ježíšovým učením nemá nic společného.
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 05.05.2010 17:18:34 ... (Strom/Strom)
Re (4): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 04.05.2010 23:31:17:

Nepřátelská vůči komu, vůči čemu? Můžeš to prosím nějak doložit? Čarodějnictví zde bylo mnohem dříve než kžesťanství a vedlo lidi žít v souladu s přirozeným během věcí. Myslím, že dát ruce pryč od křesťanství je jen dobře. To je zlo naší civilizace. a poud chceš mohu začít jmnovt osoby křesťanství se zoušasnosti, kteří jsou takovou ostudou.
guest Muž amalka-alka ... 07.05.2010 01:32:36 ... (Strom/Strom)
Re (5): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 05.05.2010 17:18:34:

Jak už jsem napsala, je to moc nepřátelská člověku. Umí být přitažlivá, ale člověk je jí ukradenej a chce jen jeho zánik.
No čím to doložit? Začala bych Biblí. Čarodějnictví tak jak se tváří nebo tak jak mu rozumíš, se může zdát lidumilné, ve skutečnosti odvádí lidi od jejich životního zdroje – Boha. Myslím pravého Boha. A ten tu byl ještě dřív než čarodějnictví.
To jak pořád startuješ proti křesťanství, je nejspíš nějaké preventivní opatření proti mně. Jestli myslíš, že to něčemu pomůže, tak jmenuj ty ostudné křesťany. Určitě jich znám víc než ty a počítám mezi ně i sebe.
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 06:51:13 ... (Strom/Strom)
Re (6): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 07.05.2010 01:32:36:

Dávno před tím, než přišel "skutečný Bůh", což není nikdo jiný, než židovsko-křesťanský obraz, tu bylo pohanství velkých a slavných říší, kde se pěstovala magie a také čarodějnictví. Křesťanství je v mnoha směrech skutečně zvrhlé. Co káže o čarodějnicích? "Čarodějnici nenecháš naživu!" To mělo za následek smrt mnoha nevinných. Ještě k tomu "skutečnému Bohu": takže Hospodin je skutečný a např. Marduk, Zeus nebo Anubis jsou falešní?
guest Muž Listy3 ... 07.05.2010 08:13:54 ... (Strom/Strom)
Re (7): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 06:51:13:
To bych rozhodně netvrdil, ty chceš říct, že astrální svět tu byl teprve od vzniku lidí? Bůh je astrální bytost, velmi silná a mocná, je jedno, že takto mocnou se stala až několik set let před naším letopočtem, ale stala a to je hlavní. A např. Zeus, z nejvědčí pravděpodobností si ho kněží jen tak nevymysleli, ale buť již zemřel, nebo na tolik zeslábl, že se nedá považovat za boha.
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 08:41:14 ... (Strom/Strom)
Re (8): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 07.05.2010 08:13:54:

Bohů je poměrně hodně. Který je ten pravý, ptám se s úsměvem. Jehova? Alláh? Bůh katolíků? Bůh protestantů?

Existuje tvořivá Síla, která prostupuje Universum. Náboženství si jí vždy dokáže upravit ke svému obrazu. Z toho pak vznikají války a netolerance. Každé z těch stovek náboženství bude tvrdit, že POUZE ten jeho bůh je ten pravý. Vyznavači různých náboženství budou ostatní strašit tím, že POUZE oni jsou vybráni Bohem k životu věčnému a ostatní budou zatraceni. Nemám rád náboženství a usmívám se nad termínem "pravý Bůh".

Ke spiritismu: Klidně můžeme debatu o nebezpečenství vyvolávání duchů ukončit. Mám svůj názor, vycházející z letité praxe. Určitě jej nezměním kvůli názorům na internetu, to dá rozum.
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 00:45:50 ... (Strom/Strom)
Re (9): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 08:41:14:

Nejvíce mě zaujalo tvoje horlivé prezentování neškodnosti vyvolávání entit. Udělám to co ty a dovolám se selského rozumu. Nikdy se ti nic nestalo protože ti žádná z těch entit ublížit nechtěla. To ovšem neznamená že by neublížily někomu jinému. Tudíž je míra nebezpečnosti individuální. A zadruhé kdyby se ti rozhodly ublížit tak už nám sem nic nenapíšeš. Takže argument že tvoje zkušenosti jsou dobré je pro obecné použití bezcenný.
Nejde totiž o to co udělaly nebo neudělaly ale čeho jsou schopny.
Satanisté nepoužívají ochranné kruhy proto aby prezentovali svůj kladný vztah k entitám od kterých žádají pomoc. Ne proto aby se jim vysmívali že jsou bezzubé. Absence ochrany je tedy krok spíše diplomaticky vstřícný než důkaz neškodnosti entit.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 06:28:21 ... (Strom/Strom)
Re (10): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 00:45:50:

Kdyby jsi mne četl pozorně, zjistil bys, že píši to samé: satanisté jednají s evokovanými entitami jako s přáteli. To, zda-li je evokace nebezpečná záleží na formě rituálu. Ne všechny rituály jsou bezpečné, to je jasné. Např. vyvolávání choronzona dalo zabrat i zkušenému evokatérovi, jakým byl Aleister Crowley. To je ovšem odbornější téma, než o kterém píší bulvární časopisy, které z magie dělají co není.
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 08:31:57 ... (Strom/Strom)
Re (11): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 11.05.2010 06:28:21:

Uvědomuji si že jsi to říkal. Co jsi ovšem říct opomněl je že spiritismus je bezpečný pro tebe, případně pro Satanisty ale zdaleka ne obecně. Proto žádám aby sis uvědomil jak individuální je tvrzení že Spiritizmus je neškodný a nezlehčoval potřebu se chránit. Ne každý je Satanista co s entitami umí vycházet po dobrém.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 09:01:24 ... (Strom/Strom)
Re (12): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 08:31:57:

Spiritismus nemá naprosto nic společného se satanismem. Co se vyvolávání duchů týče, vycházím z vlastní letité praxe. Z čeho vycházíš ty? Píšeš co bych měl a neměl, co jsem vše opomněl a jak se věci mají, takže jistě máš sám za sebou vlastní letitou praxi, že?
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 09:12:07 ... (Strom/Strom)
Re (13): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 11.05.2010 09:01:24:

Satanismus je životní filozofie. Těžko tvrdit že je něco s čím by nesouvisela. Praxi mám. Během své praxe jsem často narazil na nejhoršího nepřítele lidstva...hloupost. A proto tvrdím že bezpečnost je na prvním místě a tvrzením opaku ohrožuješ lidi. Ikdyž uznávám že hlavně hloupé lidi.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 09:43:08 ... (Strom/Strom)
Re (14): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 09:12:07:

ACH JO!!! Satanismus není spiritismus. Spiritista nemusí být satanista a naopak satanista se vůbec nemusí věnovat vyvolávání duchů. Doufám, že už je v tom jasno.

Na lidskou hloupost narazíš v rámci všech činností. Já se ptal, jakou máš zkušenost konkrétně se spiritismem, neboť to je téma, které jsi rozvinul. Znovu: JAKOU???

Jak si KONKRÉTNĚ(!!!) představuješ bezpečnost při spiritistické seanci, kde se s duchy nespojilo médium, ale 2 a více lidí hovoří s duchy pomocí abecedního kruhu a sklenky?
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 10:08:17 ... (Strom/Strom)
Re (15): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 11.05.2010 09:43:08:

Asi mi nerozumíš. Poněvač Satanismus je životní filozofie (tedy model podle kterého se rozhodujeme) tak cokoli Satanista udělá se satanismem souvisí. Ostatně myšlenka že s entitami je lepší jednat přátelsky je zakotvena LaVeyem v Satanské bibli.

Zkušenost mám. Nehodlám se ale nechat strhnout k předhánění kdo dočůrá dál. Okázalé prezentování desetiletí praxe a stovek bezchybných rituálů je tak akorát honění ega. Na jednu stranu bychom měli být pyšní na to co jsme dokázali ale na druhou nám tahle pýcha nesmí stát v cestě.
A poměřování si kdo ho má delšího profesionalitě této diskuze neprospěje. Tudíž se spokoj s tvrzením že zkušenost mám.

Konkrétní metody znáš jistě sám když jsi tak zkušený a ptáš se mě jen proto že mě chceš zpochybňovat. Nevidím důvod ti v tom pomáhat.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 10:20:18 ... (Strom/Strom)
Re (16): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 10:08:17:

První odstavec je celkem blbost. Jediné, co v něm platí je, že satanismus je životní filosofie. A propos, v Satanské bibli je vztah satanisty k evokovaným entitám popsaný trochu jinak.

To je ale zajímavé, člověče. Nejprve poučuješ, píšeš jak se věci mají, ale vysvětlit to, z jakého postu tak činíš však odmítáš. Jakou váhu pak mají mít tvá tvrzení? Pro mne asi takovou, jako opakování toho, co sis někde přečetl, ale na vlastní kůži nezažil. To si ostatně budu myslet do té doby, než mne vyvedeš z omylu informací o tvé praxi. je to vlastně docela logické.

Já ten důvod vidím. Je zcela evidentní a dobře viditelný. Píšeš příspěvky na toto téma, zpochybňuješ jimi naopak ty mně (mé názory a poznatky z praxe), takže mne logicky zajímá, co o tom sám víš. Píšeš o ochraně a já žádám, abys byl konkrétní.

Shrnutí: Nevykecávej se z toho a představ se.
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 10:51:34 ... (Strom/Strom)
Re (17): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 11.05.2010 10:20:18:

A jak tedy LaVey ten vztah ličí? Třeba mám jiné vydání.

Já mám praktické zkušenosti stejně jako ty. Říkám to už poněkolikáté. Cokoli víc bych řekl by bylo kontraproduktivní poměřování sil. Krom toho já tvoje informace nezpochybňuji, jen doplňuji.
V mnohém máš pravdu. Pouze tvrdím že lidská hloupost dovede být smrtící a je proto lepší se chránit. To platí v každém oboru. Nejen v magii ale třeba i při jízdě autem.
Nebo s tím snad nesouhlasíš?
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 11:27:19 ... (Strom/Strom)
Re (18): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 10:51:34:

LaVey nelíčí v SB, že je lepší jednat s evokovanými silami přátelsky. Píše, že satanista chápe ďábly jako přátele. PROTO(!) se nechrání např. kruhem. To by bylo jaksi pokrytecké. Tak to je v SB myšleno.

Já nemám zájem poměřovat žádné síly. Já chci vědět, kdo mne kritizuje, opravuje a poučuje. Napsat to, že máš praxi na internetu klidně můžeš. Otázkou zůstává, zda-li je to pravda. To poznám pouze tehdy, rozepíšeš-li se o té tvé praxi. Pořád tu visí otázka: JAK SE MAJÍ SPIRITISTÉ PŘI SEANCI CHRÁNIT??? Otázka je to jednoduchá, nejde o žádné poměřování sil a já nevidím důvod, proč bys mi neměl odpovědět; sám jsi ochranu spiritistů nadhodil. Odpovíš konečně nebo prohlásíme tvé výroky za omyl?
guest Muž Listy3 ... 11.05.2010 11:40:16 ... (Strom/Strom)
Re (19): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 11.05.2010 11:27:19:
Dle toho co tu Sennin píše tak má celkem slušnou praxi a jeho vyjadřování je také dostatečné, já s ním souhlasím. Proč by se měl rozepisovat co kde jak proč, když pokud jsi tak zkušený tak to stejně znáš a víš, že by to bylo na hodně dlouho.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 11:52:47 ... (Strom/Strom)
Re (20): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 11.05.2010 11:40:16:

S tím nesouhlasím. Nevím o žádné ochraně, která by se používala v rámci spiritistických seancí, proto se ptám. Když jí Sennin zmínil, rád bych, aby jí popsal. Pokud ne, co to znamená? Je to blábol a Sennin píše pouze to, co někde četl a v hlavě pospojoval. Tedy už asi po sté: JAK SE CHRÁNIT PŘI SPIRITISTICKÉ SEANCI. Buď dostanu odpověď, nebo zkrátka těch blbostí necháme. Já tu žádné známky praxe a zasvěcení nevidím. Čtu jen kopu (promiňte, ale je to tak) kravin.
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 12:07:21 ... (Strom/Strom)
Re (21): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 11.05.2010 11:52:47:

Tvoje příspěvky jsou čím dál více útočné a čím dál měně informačně hodnotné. Dovoláváš se toho abych si získal tvoji důvěru dokazováním svích dovedností a přitom nic nenabýzíš. Jasné NE ti asi nepřipadá dost srozumitelné když neustále škemráš po odpovědi. Měl bys raději prostor na fóru přenechat těm co mají zájem o daný problém a ne jen o svoji osobní prezentaci.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 12:19:47 ... (Strom/Strom)
Re (22): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 12:07:21:

To je naprostá hloupost, sesmolená z důvodu VÝMLUVY! Moje příspěvky útočné nejsou. Píši k tématu, ale samozřejmě reaguji na to, když někdo naopak útočí na mne nebo zpochybňuje to, co jsem napsal. Beru v potaz, že nejsi schopen mi odpovědět. Jak je zcela evidentně vidět, ani tvá ješitnost nám nedovolí pokračovat v tématu fóra dál. Používáš celkem průhlednou obranu: to já ne, to Rob Lord. Nezlob se na mě, ale tohle raději zkoušej s někým jiným, ano?

Starosti z fórem a stylem příspěvků můžeš klidně nechat na mně. Jestliže kritizuješ, začni se smetákem u vlastního prahu. zatím jsi napsal kopu NEPŘESNÝCH doměnek a mylných názorů, které odmítáš hájit, přičemž raději na druhého házíš pocit viny. protože jsme na fóru o satanismu, pevně doufám, že jen procházíš kolem a nepovažuješ se za satanistu. V opačném případě by jsi měl nedostatky už v oblasti osobnosti a to zdaleka nejsme u magie. Takže ještě jednou: srovnej si v hlavě pojmy, dojmy a fakta / s kritikou začni u sebe / nepoužívej cizí nick k omlouvání vlastních přehmatů a neschopností.
guest Muž Sennin ... 11.05.2010 12:36:38 ... (Strom/Strom)
Re (23): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 11.05.2010 12:19:47:

"Satanská koncepce magie nehledá uspokojení v prokazování magických dovedností " LaVey Satanská bible strana 129.
A přesně to po mě celou dobu chceš. Abych prokazoval dovednosti. Z toho krásně vyplívá že jsi nepochopil principy satanismu ke kterému se tu hlásíš a o kterém přednášíš. Proto tě prosím aby jsi se přestal vměšovat do diskuze dokud jsi nedoladíš vzdělání.
guest Muž Rob.Lord ... 11.05.2010 12:46:15 ... (Strom/Strom)
Re (24): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Sennin z 11.05.2010 12:36:38:

To je samozřejmě docela zábavné, avšak opět postavené na hlavu. Hehehehehehehehe!!! LaVey tím, co píše opět myslí něco zcela jiného. Poukazuje na to, že satanista se nebude zabývat pohybováním šálku za pomoci telekineze a podobně. Tohle se rozhodně nevztahuje na internetová fóra a lidi, kteří píší o něčem, v čem nemají tak úplně jasno.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: