XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Filosofie a náboženství / Čarodějnictví, satanismus a černá magie

 

Čarodějnictví, satanismus a černá magie

Čarodějnictví, satanismus a černá magie

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Diskuze o temné stránce magie, infernálních aspektech okultismu a chtonických božstvech.
Vítejte na fóru o věcech temných, ba až ďábelských. Pevně věřím, že se naše společná diskuze hojně rozvine a nejednoho z nás obohatí.

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž Rob.Lord ... 30.04.2010 16:23:42 ... (Strom/Strom)
Satanismus
Napišme si na tomto zbrusu novém infernálním fóru něco blíže k tématice satanismu.
Já osobně dělím satanismus do 3 kategorií: a) původní satanismus, coby revolta proti poživačné církvi, křesťanství, které zklamalo a Bohu - nepřítomnému Hospodáři. Vznik tohoto druhu satanismu se datuje zhruba kolem roku 1000, kdy Evropu zužoval nesmírný hladomor, takže lidé jedli kůru stromů a trávu luk. Silnější lákali na nabízené ovoce děti, které zabíjeli a jedli. Slabší vyhrabávali mrtvé. Kanibalismus zrovna kvetl, k čemuž přidal své hrůzy ještě mor - obávaná Černá Smrt. Falešní proroci předpovídali na zlom milénia příchod apokalypsy. A tak se lidé počali odvracet od Boha a vzívali ďábla. b) salonní satanismus znuděné šlechty. Známý je případ z doby Ludvíka XIV, kdy na nahém těle madame de Montespan, sloužil odpadlý kněz Guiborg černé mše. Za tímto účelem byli jako krvavé oběti sháněni novorozenci, o jejichž dodávku se starala travička a andělíčkářka Catherine Monvoisin. c) moderní satanismus Antona Szandora LaVeye, který filosofii současného satanismu vyložil v knize Satanská bible, praxi satanské magie pak v díle Satanské rituály.
guest Muž amalka-alka ... 01.05.2010 22:51:39 ... (Strom/Strom)
Re: Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 30.04.2010 16:23:42:

Asi je zbytečné psát, že je lepší od satanismu, čarodějnictví atd. dát ruce pryč.
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 03.05.2010 19:59:08 ... (Strom/Strom)
Re (2): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 01.05.2010 22:51:39:

Proč?:-) Když spočítáme počty mrtvých na straně satanismu, čarodějnictví, pohanství a magie a na druhou stranu dáme křesťanství, tak křesťanství je jednoznačně krvavější a mnohem nebezpečnější. Je intolerantní, omezené, neschopné pokroku a má na kontě tisíce mrtvých včetně etnické a kulturní genocidy.
guest Muž amalka-alka ... 04.05.2010 23:31:17 ... (Strom/Strom)
Re (3): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 03.05.2010 19:59:08:

Proč je lepší dát ruce pryč od satanismu, čarodějnictví atd.? …Protože moc, která za tím vším stojí je člověku nepřátelská.
Když se tahle moc vetře do křesťanství tak teče i krev. První křesťané byli pronásledováni, mučeni…a najednou změna. Mocenské zájmy, blahobyt, modlářství….to s Ježíšovým učením nemá nic společného.
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 05.05.2010 17:18:34 ... (Strom/Strom)
Re (4): Satanismus
Odpověď na příspěvek od amalka-alka z 04.05.2010 23:31:17:

Nepřátelská vůči komu, vůči čemu? Můžeš to prosím nějak doložit? Čarodějnictví zde bylo mnohem dříve než kžesťanství a vedlo lidi žít v souladu s přirozeným během věcí. Myslím, že dát ruce pryč od křesťanství je jen dobře. To je zlo naší civilizace. a poud chceš mohu začít jmnovt osoby křesťanství se zoušasnosti, kteří jsou takovou ostudou.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 06.05.2010 00:57:35 ... (Strom/Strom)
Re (5): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 05.05.2010 17:18:34:

Ale kluci ... Proč se pouštíte do holky, kterou to prostě jen baví?
O ničem takovém nebude vědět a vygůgluju si to naprosto stejně jako ona ...

Čarodějnictví bylo jakousi záminkou pro upalování chytrých žen. Mám takový dojem, že čarodějnictví v těchto souvislostech by se mělo ukazovat jinde ... I když ....

Podle vás ... existují v dnešní moderní době "čarodejnice"??
Co to vlastně znamená??


*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Rob.Lord ... 06.05.2010 06:41:16 ... (Strom/Strom)
Re (6): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 06.05.2010 00:57:35:

Církev upalovala PŘEDEVŠÍM tzv. heretiky - kacíře. Šlo o osobnosti, které nesouhlasily s hamyžností církve. Typickým příkladem je náš Jan Hus. Dále bylo upalování slušnou metodou pro získání majetku. Nějaká ta čarodějnice byla pro inkvizici vhodná jen jako udavačka dalších sympatizantů Satana, neboť nebyla zámožná.

Ano v moderní době existují čarodějnice a čarodějové. Vedle nich samozřejmě i mágové, což je trochu rozdíl. Jsou to zkrátka lidé, kteří se zabývají čarodějnictvím nebo magií. Nikdy jsi neviděla obrázky moderních čarodějů/čarodějnic? Nečetla jsi o čarodějnicích moderního věku nebo postmoderních magicích? Ve XX. století se proslavil jeden z největších mágů současnosti Aleister Crowley. V ČR praktikují např. Raven a Ariana Argoni nebo Josef Veselý. Jozef Karika se věnuje oné postmoderní magii. Praktikem byl samozřejmě i satanista LaVey. Magické síly neztratily v moderní době nic na své účinnosti. Termín WITCH - čarodějnice je stále aktuální.
guest Muž Listy3 ... 06.05.2010 10:44:54 ... (Strom/Strom)
Re (7): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 06.05.2010 06:41:16:
No eště bych doplnil, že za čarodejnice se považovali i ti kteří nebyli kněží a používali magii, nebo magii jiného tipu.
guest Muž Rob.Lord ... 06.05.2010 17:26:48 ... (Strom/Strom)
Re (8): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 06.05.2010 10:44:54:

Mezi čarodějnictvím a magií je docela rozdíl. Pokud někdo nebyl kněz a používal magii, byl docela určitě mágem. Ostatně magie byla na světě ještě před křesťanstvím. Jistě jsi slyšel o Egyptě, Sumeru nebo Babylonii a o magicích takových říší.

Ještě ti odpovím na jiný příspěvek: Dříve, než-li laik pochopí problematiku run, pohne se mu kyvadlo, se kterým bude komunikovat. Dobře tímto způsobem naladí svou mysl na další praxi. To platí také o spiritismu, který není tolik nebezpečný, jak o tom všude čteš.

Co je to "malý ubohý astrál"? Astrál = astrální svět, který není ani malý, ani ubohý. Nejspíš máš na mysli nějakou entitu, která astrál obývá. Ta se však nazývá docela jinak.
guest Muž Listy3 ... 06.05.2010 18:47:18 ... (Strom/Strom)
Re (9): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 06.05.2010 17:26:48:
Ne jen, že jsem slyšel, ale také jsem se o Egypt zajímal. Oni byli geniální, věděli jak magie funguje, je jen škoda, že nezanechali nějakou podrobnou dokumentaci.

To bych neřekl, kyvadlo je jen zobrazení podvědomí a lze velmi snadno ovlivnit (to, že podvědomí pracuje s energií je věc malinko jiná). A spiritizmus je nebezpečný v tom, že se snažíš navázat komunikaci a proto musíš dotyčného vyvolat a v tom je právě zakopanej pes, pokud to neumíš tak pokud se ti to vůbec povede, tak je velká pravděpodobnost, že to bude něco, nebo někdo jiný. I když to umíš tak je tu určitá pravděpodobnost, že se ti nepovede.

Ano, mám namysli entitu.
guest Muž Rob.Lord ... 06.05.2010 20:13:16 ... (Strom/Strom)
Re (10): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Listy3 z 06.05.2010 18:47:18:

Zabýval jsem se spiritismem celá léta. Nejsem v tomhle směru teoretik. Nic nebezpečného na něm nespatřuji. Zaznamenal jsem ovšem množství fám, které o spiritismu kolují mezi laiky - např. že je možné ducha vyvolat pouze v noci nebo o půlnoci, v místnosti musí být klid...atd. Nic z toho není pravda. Nemusíš spiritismus nijak obzvláště ovládat, abys vyvolal ducha. Není to vůbec složité. Nic na tom není.

Kyvadélko lze opravdu snadno ovlivnit. Na druhou stranu je třeba zmínit tolik, že čarodějnictví a magie je vždycky práce s podvědomím, takže není důvod, aby jej někdo neprocvičil touto formou. I tebou vyzdvihovaná práce s runami je práce s podvědomím. Dodám, že proti runám nic nemám, ba naopak.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 06.05.2010 22:29:09 ... (Strom/Strom)
Re (11): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 06.05.2010 20:13:16:

Já ti nevím, jestli na tom opravdu nic není a jestli to není nebezpečné. Nejednou jsem slyšela od lidí, kteří přivolali -prý omylem - démona a vymstilo se jim to... A tím myslím fyzicky i duševně ....
Sama jsem byla u toho, když jsme si z "běžného" vyvolávání odnesly se sestrou nehezký zážitek. Přišel totiž někdo, koho jsme nechtěly a odvolat ho byla sakra fuška.. Já tomu věřím a nikdy bych neopustila místo, kde byla vyvolána nadpřirozená síla a zase v pořádku poslána na místo, odkud k nám přišla.

Takže ze zkušeností tvrdím, že to někdy může být hodně nebezpečné a jistě nejsem sama, kdo si myslí, že na tom něco je.



*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 07.05.2010 09:07:27 ... (Strom/Strom)
Re (12): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 06.05.2010 22:29:09:

Všichni lidé co tvrdí, že je to nebezepečné jsou většinou omezení hlupáci, kteří nevědí do čeho šli. ano, v tom případě je nebezpečná i jízda autem. Máš nějaký konkrétní reevantní připad, kterým můžeš dokázet, že čarodějnictví je nebezpečné? Jiným, než zprávy z bulvárních médií?
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 07.05.2010 09:17:41 ... (Strom/Strom)
Re (13): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 07.05.2010 09:07:27:

Mám takový dojem, že jsi z vmožství příspěvků ztratil nit :)
Buďto si čti pořádně, o čem je řeč, nebo na mé příspěvky nereaguj, prosím :)



*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 07.05.2010 10:07:29 ... (Strom/Strom)
Re (14): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 07.05.2010 09:17:41:

Nemyslím, reagoval jsme na jeden konkrétní příspěvek.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 07.05.2010 10:12:04 ... (Strom/Strom)
Re (15): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Cody666 ( mailto:cody@email.cz ) z 07.05.2010 10:07:29:

Skutečně? Kde jsem tedy konkrétně psala, že čarodějnictví je nebezpečné?



*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 10:14:48 ... (Strom/Strom)
Re (16): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 07.05.2010 10:12:04:

Tohle je naprosto zbytečné pitvat. Cody má pravdu, že čarodějnictví lze v nebezpečnosti přirovnat k jízdě autem. I zde jsou známy specifické nehody. Pravda je i to, že lidé své názory čerpají z bulváru nebo knih neodborných, a pak se za takovéto názory perou.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 07.05.2010 10:17:17 ... (Strom/Strom)
Re (17): Satanismus
Odpověď na příspěvek od Rob.Lord z 07.05.2010 10:14:48:

A proč se pitváte? Nikde jsem NENAPSLA, že čarodějnictví je nebezpečné. Asi si pletete všechny příspěvky dohromady a mě pak vyvracíte omyly druhých.


*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Rob.Lord ... 07.05.2010 10:19:36 ... (Strom/Strom)
Re (18): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 07.05.2010 10:17:17:

Opět: O NIC NEJDE, klídek.
guest Muž Cody666 (cody@email.cz) ... 07.05.2010 11:15:42 ... (Strom/Strom)
Re (16): Satanismus
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 07.05.2010 10:12:04:

Tak to je zajímavé, reagoval jsem na Amálku, ale asi došlo k chybě, to samozřejmě není reakce na tebe.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: