XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Smysl života

Smysl života

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Váš názor na smysl nejen vašeho života, ale i vůbec života. Existuje osud, kam směřuje vývoj bytí ...
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 z 75 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | » | Poslední

 

guest Muž HumanDeath ... 03.12.2009 23:06:23 ... (674/744)
Re (7): Můj smysl života
Odpověď na příspěvek od trhak z 03.12.2009 14:12:57:
Je to jednoduché. Tuhle pasáž znám jako historku. Samozřejmě, že když jsem byl v bezvědomí, tak jsem nic neslyšel a neviděl :-) Dlouhou dobou jsme si o tom povídali a pak se i celkem bavili. Ono to bylo s odstupem času úsměvné.
guest Muž trhak ... 03.12.2009 14:12:57 ... (673/744)
Re (6): Můj smysl života
Odpověď na příspěvek od HumanDeath:

Zážitky, o kterých se bavíme jsou většinou velice choulostivé a soukromého charakteru. Už to, že ses odhodlal o tom hovořit, je velká odvaha z tvé strany. Ne všichni jsou schopni pochopit podobné věci a tak se ti dostává od nich jenom výsměch. Tvé zážitky jsou velmi zajímavé, ale mám pár skromných dotazů.

Píšeš: „... vzhledem k tomu jak se mý druhové bavili na můj účet. Ovšem legrace ustoupila, když zjistili, že jsem v bezvědomí.“

- Jak to víš, to jsi viděl a slyšel, byl jsi totiž v bezvědomí…? Popiš to prosím tě, co možná podrobně.
guest Muž HumanDeath ... 03.12.2009 11:20:48 ... (672/744)
Re (5): Můj smysl života
Odpověď na příspěvek od trhak z 03.12.2009 09:25:34:
Zážitky mám celkem tři, z toho jeden z nich je velmi silný. V jednom případě se jedná spíše o únik před smrtí a tak uplně sem nepatří. Bylo to spíše dokonalé načasování strýčka příhody. Kdysi jsem silně nametený :-D a octl jsem se v kolejišti metra C na zastávce Opatov, bylo již velmi pozdě, tudíš si mě ani nikdo nevšímal. Spadl jsem na koleje, div jsem si nerozbil hlavu, zvedl jsem se a s obrovskou námahou se vydrápal zpět na nástupiště. Stojím několik vteřin na hraně a najednou mocné troubení soupravy :-D. Teď mi to příjde celkem humorné, ale v tu chvíli...Někomu se to může zdát jako nic nebezpečného, můžeme mluvit o opilcovo štěstí, nicméně vzhledem k mému stavu se docela divím, že jsem to ustál. Nabízející scénáře si může domyslet každý z vás, bylo by jich jistě několikero. V druhém případě jsem nešťastnou náhodou vypadl z okna, nerad to říkám, ale opět značně upravený:-D Vypadl jsem z okna přibližně 3metry nad zemí a to přímo na čelo. Opět tak trochu humorná situace, vzhledem k tomu jak se mý druhové bavili na můj účet. Ovšem legrace ustoupila, když zjistili, že jsem v bezvědomí. Po nějaké době jsem přišel k sobě, zeblil jsem se jak alík a šel se domů vyspat. Asi týden jsem byl doma, povím vám, větší bolesti jsem snad ještě nezažil. Když už to bylo nesnesitelné, uráčil jsem se k doktorovi, který mi diagnostikoval silný otřes mozku a dost se divil, že jsem stále mezi živými. Hlavně, když se dozvěděl o množství alkoholu :-D Třetí zížitek zde rozepisovat nebudu, jelikož se jedná o velice choulostivou a soukromou věc, nicméně po té co jsem se dostal z oné situace, jakobych se znovu narodil. Probuzení, nádech nového, nepoznaného. Od té doby jsem neuvěřitelně šťasten. Moje smýšlení ovlivnila i historka mého váženého mistra, z dob, kdy jsem ještě studoval. Kdyby byl zájem mohu vám tu historku vylíčit, nevím jestli budu schopen vystihnout písmeny tu atmosféru, ale když jsem to slyšel na vlastní uši od člověka, který je naprostý realista a nepodporuje žádné náboženství, velice mě to překvapilo. A že toho člověka si opravdu vážím a plně mu důvěřuji. Když se zamyslíme nad osudyněkterých světových umělců, třeba v oblasti hudby, kteří zemřeli mladí na nejruznější nemoci i přesto, že žili zdravý a urovnaný život nenapadá mě nic jiného než, že by naše duše měla svuj cíl. Cíl v etapě, kterou prochází a pokud svuj cíl nesplní, jde pořád dokola. Mohla by to být určitá zkouška. Například ti umělci dosáhli svého cíle v podobě nějaké revoluce, novátorství. Může to být náhoda, nemusí. Každý si může myslet co chce. Předep upozorňuji, že nejsem žádný fanatik, ortodox, příznivce nějakého náboženství. To opravdu nejsem, jen věřím v určité věci v našem světě :-) Omlouvám se za délku přízpěvku, neumím se vyjádřit krátce a myslím, že ani teď jsem se nevyjádřil ani zlomkem z toho, jak bych se vyjádřit chtěl.
guest Muž trhak ... 03.12.2009 09:25:34 ... (671/744)
Re (4): Můj smysl života
Odpověď na příspěvek od HumanDeath

Co někteří vyprávějí se ne vždy zakládá na vlastních zkušenostech. Proto aby vyprávěč byl zajímavý zavalí svůj výklad zkušenostmi jiných osob. Vyprávění zanesené balastem, kterému se sice věřit dá, ale nezakládá se na pravdě. Výmysly může poznat jenom ten, který na vlastní kůži prožil tento zážitek.
Vím, že jenom těžko se popisuji věci, pro které chybí slova. Přesto tvá zkušenost by byla určitě zajímavá a poučná pro všechny. Mozaika obrazu se skládá z drobných sklíček, možno právě to tvoje ukáže podstatnou část.
Tvoje přesvědčení má určitě i jiné kořeny, než jenom sympatie.
guest Muž HumanDeath ... 02.12.2009 23:06:39 ... (670/744)
Re (3): Můj smysl života
Odpověď na příspěvek od trhak z 02.12.2009 22:08:58:
Mám zkušenosti blízké smrti a to celkem silné. Ale nikdy jsem nezažil ani náznak toho, co někteří vyprávějí. Nicméně věřím v určité věci a mám svůj pohled na věc, který je mi sympatický. Myslím, že na putování duší něco je.
guest Muž trhak ... 02.12.2009 22:08:58 ... (669/744)
Re (2): Můj smysl života
Odpověď na příspěvek od HumanDeath

Jsou případy, že někteří lidé mají zážitky blízké smrti. Myslel jsem si, když hovoříš zasvěceně o věcech, které se můžou stát po smrti, máš takové zkušenosti.
guest Muž HumanDeath ... 02.12.2009 16:23:32 ... (668/744)
Re: Můj smysl života
Odpověď na příspěvek od trhak z 02.12.2009 13:23:02:
Ale jdi ty. Jak bych o tom mohl něco vědět?
guest Muž HumanDeath ... 02.12.2009 16:23:00 ... (667/744)
Re (11): je jasné že planety musí být kulaté
Odpověď na příspěvek od trhak z 02.12.2009 10:36:38:
To zní logicky a přikláním se k tobě.
guest Muž trhak ... 02.12.2009 13:43:10 ... (666/744)
Re (12): je jasné že planety musí být kulaté
Odpověď na příspěvek od martina.bladera

S tím tlakem naprosto souhlasím, uprostřed je největší, no ten je pochopitelně reakci na gravitaci. Deformace prostoru je úměrná množství soustředěné energie, která deformaci vyvolává, to mi je jasné.

Teďko, když stojíme na pevné půdě, můžeme diskutovat o smyslu života.
guest Muž trhak ... 02.12.2009 13:23:02 ... (665/744)
Můj smysl života
Odpověď na příspěvek od HumanDeath z 06.09.2009 17:18:41:

! "Zemřít a po smrti pokračovat dále" ! ....
Ty o tom něco víš, povykládej nám o tom, jaké je to na té druhé straně …

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 z 75 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: