XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Smrt

Smrt

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
A co je po ní ???
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 z 48 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | » | Poslední

 

Jard01 Muž jard01 (jard01@volny.cz) ... 20.04.2009 18:34:40 ... (415/475)
Re (3): smrt
Odpověď na příspěvek od aluaska ( mailto:aluaska1@centrum.cz ) z 20.04.2009 06:59:04:
promin to sem netušil*716*






*1686*milovník muttů*5151*obdivovatel draků*1686*
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 20.04.2009 11:32:18 ... (414/475)
Re (5): smrt
Odpověď na příspěvek od aluaska ( mailto:aluaska1@centrum.cz ) z 20.04.2009 10:55:27:

Jj, fakt sorry, blbě pochopil, no....Doufám ale, že jsou to jen tvé zatímní pocity, protože propady prostě k životu patřej. Ty tvoje propady jsou holt dost těžký a je jich taky hodně najednou, takže jsi z toho psychicky vyčerpaná, což je zde plně pochopitelný, ale víš co se říká: "Není hanbou upadnout, ale příliš dlouho ležet." Já osobně na tohle úsloví myslím kdykoliv, kdy mě něco tak dostane, že mám chuť zůstat ležet. Třeba helfne i tobě. A taky zrovna nedávno jsem nad tématikou života docela přemýšlel. Povedlo se mi přečíst veškerý dílo Friedricha Nietzscheho, který bylo přeloženo do češtiny a myslím, že ten člověk je v tomhle zajímavej příklad, protože sám měl nějakou infekci (nejspíš syfl, ale neví se to jistě) a jeho život se střídal tak, že chvílema byl připoutanej na lůžko, trpěl bolestma, skoro oslepnul, atd., ale kdykoliv se z něj mohl zvednout, tak chodil po horách a ve svých knihách na život nenadává, naopak veškerá jeho filosofie je oslavou života. Hodně se mi zdálo, že mu pomáhala i samota, kterou prožíval, přestože z druhý strany celej život úpěnlivě hledal někoho, s kým by si rozuměl a kdo by byl schopnej tu jeho filosofii reflektovat a skutečně chápat. Přes to všechno ale život oslavoval, nenadával na něj, byť je mi naprosto jasný, že musel mít taky chvíle, kdy by se vším nejradši seknul, tak jako každej člověk. Musí to být ale jen chvíle a nikde v jeho myšlenkách jsem nenašel místo, kde by ho takováto chvíle překonala ... jinak bych řekl, že do jisté míry mu i ta jeho samota byla k duhu. Funguje to i u mě. Mnohdy je lepší moct si to srovnat všechno v hlavě a tak nějak být mezitím odtrženej od okolního světa. Taky pomáhaj příklady podobných lidí jako je on a to mnohdy víc než přátelé, protože lidi jako je on jsou už mrtví, takže tě těžko nějak podrazej nebo naštvou. Další skvělá věc je v tomhle sport. U mě to byla vždycky posilka. Sám si tam přijdu, zacvičím si a i když má člověk náladu čert ví jak v řiti, tak mu prostě pomůže, když podá kvalitní výkon a třeba místo 90 kg na bench zvedne 100 kg. To ty asi dělat nebudeš, ale je plno jinejch sportů, kde člověk může být tak nějak sám a vklidu a nikoho a nic nemusí přitom řešit. ... A ještě jedna věc - dávej si bacha na lidi, co tě budou až příliš litovat. Oni to třeba nemyslej zle, když ti říkaj jaká jsi chudinka a jak máš strašnej osud a chtěj to s tebou rozebírat a tak a pomůže ti to do tý míry, do jaký se ty přitom můžeš vykecat, ale má to ten háček, že ty nepotřebuješ slyšet, že jsi chudinka a litování a že život je hrozně zlej, ale spíš to chce někoho, kdo pochopí, jak ti je, ale zároveň bude umět ten život oslavovat. I přes všechno to špatný. Koneckonců - nebýt toho špatnýho, tak by nebylo ani to dobrý a to by teprve život stál za prd.
ALuASka Žena aluaska (aluaska1@centrum.cz) ... 20.04.2009 10:55:27 ... (413/475)
Re (4): smrt
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 20.04.2009 10:20:45:
V pohode kazdy ma naky nazor a ja ti ho neberu a opravdu si se seknul.Byl to jen muj usudek a me zatimni pocity.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 20.04.2009 10:20:45 ... (412/475)
Re (3): smrt
Odpověď na příspěvek od aluaska ( mailto:aluaska1@centrum.cz ) z 20.04.2009 06:59:04:

Aha, tak to se trošku omlouvám, protože to, co jsi psala, jsem pochopil jakože chceš spáchat sebevraždu. Znělo to trošku jako dopis na rozloučenou. Ale když už to řešíme - chápu, že jsi naštvaná, ale nechápu, proč pro tebe ztrácí život smysl či proč ho nesnášíš. Podělalo se ti toho hodně, to je bez debat, ale pořád to není důvod život nenávidět. Dále - když něco napíšeš na veřejnou diskusi, tak se logicky můžeš dočkat i odpovědí, takže ti nemá proč být zle z rozebírání něčeho takového. Ale stejně - za to co jsem psal ještě jednou sorry. Pochopil jsem to jako dopis na rozloučenou a já tak nějak nemám sebevrahy v lásce a co jsem psal vycházelo z mylného úsudku, že vyhrožuješ sebevraždou. Mno, jinak kecat ti do toho nehodlám, ale pokud je někomu podobně jako tobě, tak zpravidla pomáhá co nejvíc se na nějakou dobu odtrhnout od dosavadního života (chápu, že to mnohdy není nic lehkýho). Potřebuješ pauzu a něco, kde bys ty emoce tak nějak vypotila nebo co tě zabaví než vychladnou.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 20.04.2009 10:14:49 ... (411/475)
Re (25): male oziveni
Odpověď na příspěvek od Ema.Manylee z 20.04.2009 06:13:10:

Jsem mylně její slova pochopil jako dopis na rozloučenou a z toho vycházelo, co jsem napsal. Párkrát už jsem potkal lidi citově vydírající svoje okolí tím, že se zabijou a tak nějak jsem se naučil jima pohrdat a nerozmlouvat jim to. Tady jsem se holt seknul a náležitě zainteresované osobě omluvil. Stane se.

A mimochodem - na chemickou reakci, kvůli které člověk páchá zlo, nelze přijít, protože zlo je relativní pojem. Nicméně jelikož jakákoliv mozková činnost je zaznamenatelná, tak pokud nějaký člověk bude schopen určit, že to, co páchá, je zlé (tedy to tak označit), tak by jistě bylo možné detekovat centra, která s tímto budou spojená.

Jinak se mýlíš, že jsem lásku nikdy nepoznal, jak jsi psala.
guest Muž Nekrotroll (Nekrotroll@seznam.cz) ... 20.04.2009 10:09:01 ... (410/475)
Re (3): smrt
Odpověď na příspěvek od jard01 ( mailto:jard01@volny.cz ) z 20.04.2009 02:16:51:

Už jsem to pořešil nahoře. Trošku jsem se seknul, protože jsem to pochopil jako vyhrožování sebevraždou. Už jsem se setkal v životě víckrát s lidma, co se snažili různejma výhrůžkama sebevraždou tlačit na svoje okolí nebo ho citově vydírat a tak nějak jsem se naučil každýho podobnýho obratem poslat do řiti. Ale jak už jsem řekl - tady jsem se seknul a sorry.
ALuASka Žena aluaska (aluaska1@centrum.cz) ... 20.04.2009 06:59:04 ... (409/475)
Re (2): smrt
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 19.04.2009 21:55:13:
Jake sve okoli vydirat.Kdyby ti behem roku umrelo 5 pribuznich,podrazila te vlastni matka,teda mama prome uz je macecha.Ublizila mi nej kamaradka ze 5let.me sni manzel podvadel.Ted me sklamal pritel.Snad ted uz pochopis oco jde.A hlavne o sebevrazde nepadlo u me ani slovo jen zivot nenavidim a to nezmenim a rikej si co chces.ja tam jen psala ze zivot prome uz stratil smysl a to ze brzo se ji snad dockam a nepsala jsem nic o sebevrazde.Sve problemy a desny zivot jsem tu rozebirat nechtela a je mi zle ze musim tu to objasneni aspon trochu dat,stejne to neni vse ale zbytek nehodlam na chatu rozebirat. jak to vse je.Ani muj pritel mnohe z toho nevi.Jen jsem tu psala nazor na smrt.Akorat me ubiji to jak lidi hned cloveka soudi,jeho a jeho zivot podle jedne vety aniz by ho znali nebo neco onem vedeli.Jedna jedina divka zamnou byla a ptala se me oco jde a te tu DEKUJI.mej se
guest Muž Ema.Manylee ... 20.04.2009 06:13:10 ... (408/475)
Re (24): male oziveni
Odpověď na příspěvek od Nekrotroll ( mailto:Nekrotroll@seznam.cz ) z 19.04.2009 23:47:03: Treba kvuli toho co jsi psal Aluasce
guest Muž residentE4 ... 20.04.2009 03:51:17 ... (407/475)
Re: smrt
Odpověď na příspěvek od aluaska ( mailto:aluaska1@centrum.cz ) z 19.04.2009 13:54:59:
A co kdyz smrti tela existence nekonci? Co kdyz mysl neni mozne zabit? Co kdyz se jenom presouva z jedne existence do druhe? Co kdyz te sebevrazda hodi do nejake chude africke vesnice, plne nemoci a jinych nebezpeci. Myslis si ze se pak budes citit lip?
Kdyz si nejsi schopna si poradit se svoji situaci ted, jak ti to asi pujde v mezistavu mezi smrti a narozenim bez fyzyckyho tela? Uz nebudes mit sanci rict tvym milovanym co by jsi chtela protoze te neuvidi. Jestli ted prozivas uzkost tak si to asi zdesetinasob, tak nejak ti bude a az si uvedomis ze jsi mrtva tak te popadne takova uzkost a strach ze upadnes do bezvedomi.....ale ne nadlouho. Okamzik smrti je dulezity pro dalsi smerovani mysli a pokud zabijes sve telo, tak si nepomuzes, ba naopak. Pekne si to pose.es. At uz ted prozivas cokoliv tak to neni nic proti tomu jaka zkouska te ceka po smrti, tak byt tebou bych nikam nepospichal. Bude se rozhodovat o tve dalsi existenci, kde se narodis,v jakych podminkach s jakym telem a s jakou "psychikou". Je to vazna vec, ta nejdulezitejsi, tak bych stim lehkovazne nehazardoval.
Pokud te to co te nastvalo dohnalo az do situace ze premyslis o takovyhle vecech, stoji to za to se kvuli tomu rozcilovat? Ma to cenu? Nebylo by lepsi to na cem tak lpis radeji pustit a zacit se zabyvat lepsimi vecmi, ktere te udelaji stastnejsi?
guest Muž residentE4 ... 20.04.2009 03:21:12 ... (406/475)
pro smutna devcata.
Odpověď na příspěvek od Pety782 z 18.04.2009 22:54:41:
Zkratka si prokoukla tu iluzi co se kamaradu a vubec vsech blizkych lidi tyce. Ono to vypada, ze snami budou naporad, ale ve zkutecnosti je to snimi jako s lidma na trhu. Setkani snimi je kratke a clovek je pak uz vetsinou nikdy neuvidi. Tak to zkratka chodi.
Mozna by ti pomohlo kdyby jsi zmenila pristup k veci a misto toho co by pro tebe mohli lidi okolo udelat budes premyslet nad tim co bys mohla udelat ty pro ne. Pak budes mit misto problemu zajimavi veci na praci.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 z 48 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: