XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

! Filmový klub

! Filmový klub

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
nezáviské filmy :o)
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: LiThius.di.aLumiNi

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 26 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | » | Poslední

 

guest Muž wolod (wolod@seznam.cz) ... 28.10.2006 09:21:02 ... (177/257)
Re (3): "První" Producenti & 2 "rozvláčné" filmy o zakázané lásce
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 25.10.2006 00:39:41:
V názoru na Gejšu se spolu naprosto shodneme. Já s filmy jejichž tempo vyprávění je poněkud volnější problém nemám. Jen mi přišlo lehce úsměvné, že japonské gejši hrály číňanky, čehož si nelze nepovšimnout. Japonská fyziognomie je přeci jen odlišnější. Ale všechny ty ženy jsou tak půvabné, že jde o odpustitelný hřích. Jakož i tradiční líčení gejš, které bylo přizpůsobeno americkému vidění krásy.
Ve Zkrocené hoře zákonitě zaujme více Ledger. Jeho postava má zajímavější a dramatičtější vývojový oblouk a Ledger ma tzv. co hrát. Ale celkově je to dobře natočený film, který s vyjímkou námětu není zas až tak vyjímečný.*85*
guest Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 25.10.2006 00:39:41 ... (176/257)
Re (2): "První" Producenti & 2 "rozvláčné" filmy o zakázané lásce
Odpověď na příspěvek od wolod ( mailto:wolod@seznam.cz ) z 24.10.2006 20:44:30:

...no... osobně jsem teď ještě zvědavejší na Brooksovu původní verzi z r. 1968... ale zároveň opatrnej, protože jeho parodie především na hitchcockovky Závrať (nedávno uvedená v pamětnickém pásmu ČT) se mi 2x vtipná nezdála, vlastně jsem ji v polovině vzdal... *40*

...ty další 2 filmy v titulku jsou Gejša a Zkrocená hora... v recenzích na oba se objevily výtky k pomalému tempu a dějové nevzrušivosti... a já s nimi nesouhlasím... v prvním obřadnost a sofistikovaná výprava vystihly životní poslání gejš být "živými uměleckými díly" (a proto si myslím, že bylo zbytečné Hacumomo tlačit do stereotypu vychlastané kurtizány, jen aby Sajuri nezastínila - přestože se mi víc líbí ušlechtilá vyzývavost Gong Li, nepopírám, že křehkost a nevinnost Čang C-i má taky něco do sebe)... a ve druhém se toho mezi 2 honáky dobytka v kterémsi zapadákově těžko mohlo stát více (a Heath Ledger je lepší, i když na druhou stranu je Jake Gyllenhaal velmi přesně obsazenej - těžko si představit, že by se svým víceméně přímočarým a nekomplikovaným vystupováním odstínil Ennise tak, jako se to povedlo Ledgerovi)... *1*

*54*

I Brooksovi Producenti jsou ve http://www.fdb.cz/ (v Brooksově filmografii jsem objevil pikantní chybu: ve stejném roce jako Závrať údajně režíroval podivuhodné erotické drama - moje hodnocení - Hledání pana Goodbara s Diane Keatonovou, Richardem Gerem a Tomem Berengerem - ve skutečnosti je režíroval jeho jmenovec, Richard Brooks), jakož i Gejša & Zkrocená hora ; High Anxiety (Závrať) & Looking for Mr. Goodbar na http://www.imdb.com/ .
guest Muž wolod (wolod@seznam.cz) ... 24.10.2006 20:44:30 ... (175/257)
Re: Producenti...
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 21.10.2006 01:25:37:
Hewig and the Angry Inch na ČT2? Já plésám! *44*
Producenti jsou neodolatelně zábavní a viděl jsem tern film už několikrát. Co však patrně neuvidím ani jednou je inscenace stejnojmenného kousku v Hudebním divadle v Karlíně.Několik recenzí a zpráv od těch, kteří již jmenované zhlédli mi jen potvrdilo mé obavy, jak bude s tímto luxusním zbožím naloženo. Viděl jsem představení v Londýně a jen několik nepodstatných detailů mu zabránilo v naprosté dokonalosti. Snažit se být po česku vtipnější než Mel Brooks znamená velkou dávku buranské drzosti.*40*
guest Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 21.10.2006 01:25:37 ... (174/257)
Producenti...
...dlouho jsem se u komedie tak neřezal smíchy. Navíc komedie velmi, ale velmi černé. Odpouštím jim stejně, jako ve filmu 2 podvodníky "guvernér omilostnil, protože přinesli zpěv a tanec do okoralých srdcí vrahů, prznitelů a sexuálních maniaků"... *40**3**40*

Jenom vzácně se v komedii, která není primárně určena pro minoritní publikum, nakupí hora klišé o homosexuálech a lesbách... a je to zábava, ne výsměch. Gary Beach jako "královnička" v roli Hitlera neměl chybu a spolu s Umou Thurmanovou v roli archetypálně blbé, ale ztepilé švédské blondýny Ully (Atakdále) byli jediní, kteří na pilu tlačili citlivě (bohužel na rozdíl od Matthewa Brodericka a Nathana Lanea v titulních rolích).

Nevadí mi to i proto, že předpokládám, že 2. 11. ve FK ČT2 zvedne prapor seriózního minoritního muzikálu Hedwiga a Angry Inch. *1*

*54*

První ve http://www.fdb.cz/ , druhý (Hedwig and the Angry Inch) na http://www.imdb.com/ .
guest Muž wolod (wolod@seznam.cz) ... 14.10.2006 12:01:10 ... (173/257)
Re: 300
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 12.10.2006 22:40:11:
Jen dej Bůh, aby finální dílo odpovídalo atraktivitě traileru. Již jsem se takto nejednou napálil.*40*
guest Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 12.10.2006 22:40:11 ... (172/257)
300
...tak jestli bylo Sin City digitální revoluce, tak co pak tenhle přepis vynikajícího (jen trochu šovinistického) comicsového alba Franka Millera a Lynn Varleyové - http://mftm.blogspot.com/2006/09/300-...o-trailer-scoop.html o heroismu Sparťanů v bitvě u Thermopyl? *88* Jeden z filmů, na které se v dalším roce těším nejvíc. *18*
guest Muž wolod (wolod@seznam.cz) ... 28.09.2006 19:29:05 ... (171/257)
Re (13): Spletitými cestami zpět...
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 25.09.2006 19:14:03:
Chamtivost trvala dokonce 9 hodin. V Královně Kelly jsem si jen znovu uvědomil, co umanutý Stroheim dokázal z herců dostat. A výkon Glorie Swanson dává tušit, že to nebyla jen jedna z mimujících krásek němého filmu. Von Stroheim se výzvy Swansonové chytil protože neměl práci. Neustálé překračování rozpočtu, protahování natáčení a zejména stopáž jeho děl odradily všechny producenty. Ale jeho cit pro psychologický detail a úžasnou obrazovou kompozici mě dostanou vždy.
S těmi cykly na ČT2 je mi to záhadné. Nyní v Kubrickově případě uvedli jen notoricky známé a ve všech půjčovnách dostupné filmy. Velmi bych ti přál vidět jeden z jeho prvních filmu, ještě černobílý Killing.Film noir jak má být.
Tak a protože zítra nemusím vstávat v nějakou nekřesťanskou hodinu, dám si jako šláftruňk Little lord Fauntleroy s Mary Pickford. Je to limonáda, ale ona byla bezesporu nesmírně talentovaná herečka a technická stránka celého díla je na tu dobu udivující.
A jedna pikantnost na konec.Píseň Tomorrow belongs to me jsem si osobně zazpíval v Muzikálu Cabaret v Divadle Na zábradlí v pověstné inscenaci Petra Lébla. Byl jsem obsazen do role Slečny Kostové, takto regulérní prostitutky a fanatické fašistky..*40*
A až budu mít v pořádku své PC, tak se můžeme zcela seriózně domluvit a mohu ti vypálit a poslat množství filmů, které chceš vidětt. I Veselou vdovu.
guest Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 25.09.2006 19:14:03 ... (170/257)
Re (12): Spletitými cestami zpět...
Odpověď na příspěvek od wolod ( mailto:wolod@seznam.cz ) z 17.09.2006 22:25:04:

Spíš - a bohužel - se potvrzuje, že s postupujícím věkem se z díla vytrácí energie a elán, místo toho nastupuje artistnost a řemeslnost (což se týká i vizionáře Prince, koneckonců třeba ve srovnání s výboji Davida Bowieho je příjemně staromilský, no ne?). Jako Dangerous Michaela Jacksona chybí říznost Bad (tzn. že mi "bílý" Jackson vadil až když to bylo i slyšitelné), tak z Princových nahrávek už se nevalí tolik energie jako v době Purple Rain a Sign 'o' the Times... (Aby ne, když se mu tehdy o rytmiku starala "za bicími extravagantně rozkročená" Sheila E! *49*) Koneckonců ani roztěkanost Pomoc! nemá na chlapeckou anarchii Perného dne. *40**3*

Biografiím patří dík za to, že na plátna vrací velké a pozoruhodné hlasy a skladby, hodné toho jména - třeba v jinak průměrné německé biografii Marlene mě zamrazilo ze Sag mir, wo die Blumen sind nebo naopak výborný dvoudílný televizní film Příběh Josephine Bakerové v mých očích rehabilitoval titulní hopsandu mj. i kvůli jejímu procítěnému podání Dylanovy the Times They Are A-Changin'.

Ještě jsem si u muzikálů všiml, že se mi většinou nelíbí titulní skladby nebo hitovky tak jako skladby "druholigové", "zastrčenější" - třeba v Kabaretu se mi nejvíc líbila hymna sladkých germánských hošíků Tomorrow Belongs to Me, ve Vlasech mrazivá Easy to Be Hard nebo ve Slávě smutná balada Out Here on My Own (tady musím zmínit, že Irene Caraová dokázala i skvěle odfrázovat rozjuchanou What a Feelin' pro Flashdance).

Mně nevadí si něco přečíst o nejstarší kinematografii, i když z muzikálů z jejich "zlaté éry" (30. a 40. léta) si pamatuju spíš jen jednotlivá čísla a v paměti bych je lovil hůř... když nepočítám Jazzového zpěváka, o kterém vím, že byl první. *3*

Ale zase na Chamtivost (i ta měla mít původně skoro 5 hodin) jsem se těšil, myslel jsem, že ji - coby vyhlášený klenot - ČT2 uvede v rámci cyklu ke 100 letům kinematografie (ale utnula to někde u sovětských revolučních děl). Na Královnu Kelly si mlhavě vzpomínám z von Stroheimova profilu v Cinemě, ale spíš bych chtěl od něj vidět proslulejší filmy - Veselou vdovu a Svatební pochod. *14*

*54*

Marlene & the Josephine Baker Story & Fame & Queen Kelly & the Merry Widow & the Wedding March na http://www.imdb.com/ , zbytek ve http://www.fdb.cz/ .
guest Muž wolod (wolod@seznam.cz) ... 17.09.2006 22:25:04 ... (169/257)
Re (11): Spletitými cestami zpět...
Odpověď na příspěvek od Deleatur ( mailto:deleatur@centrum.cz ) z 17.09.2006 12:22:38:
Rozdmychal jsi ve mě mocný plamen vzpomínek na skvělé filmy. Tato verze krásného příběhu o Čaroději ze země Oz je mému srdci blízká snad víc než v USA každé Vánoce vysíláná starší verze s Judy Garland. A zároveň se na ni a jiné starší filmy a videa M. Jacksonem dívám s hořkostí a s otázkou: "Kam se ztratil ten úžasně talentovaný černoušek a kde se vzalo to politováníhodné, osudiové monstrum?" Na toto téma se dá mluvit dlouho a toto fórum není věnováno M.Jacksonovi. Škoda, že mu rodiče naprosto zničili život.

A Billy zpívá blues pro mne bylo velkým překvapením. Diana Ross mě svým výkonem naprosto převálcovala a má dodnes mou úctu. Krásné herectví, dojemně prosté a neokázalé. To se nedá nacvičit a žádná škola to nenaučí. To tam prostě je.

Nevím zda je mi bližší ranný či pozdní Prince. To co stačím usledovat je pořád skvostná muzika, která je v něčem napřed. Má to šmrnc a pokaždé mě to dostane.

V souvislosti s filmem Sunset Boulevard z roku 1950 jsem se nyní pustil do podrobnějšího studia okolností natáčení a obsazení. Přivedlo mě to zpět k Erichovi von Stroheim a pilně kradu jeho filmy. Mnohé z nich, např. GREED by se klidně mohly vrátit do kin a do filmových klubů. Pravda, Stroheim točil vysokorozpočtové filmy, ale copak budget ovlivní kvalitu, když je tvůrce umíněný jako byl Stroheim?*40* Ono se mu to vlastně nevyplatilo. Film na který si ho pozvala Gloria Swanson (Queen Kelly) ukončil jeho režijní a její hereckou kariéru.Škoda, že se nedochoval celý. Bylo to 30 kotoučů filmu, které by se promítaly 5 hodin.

(Já se omlouvám, ale moje vášeň pro němý film je silnější než já a pořád bych žvanil jen o tomto *85*)
guest Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 17.09.2006 12:22:38 ... (168/257)
Re (10): Spletitými cestami zpět...
Odpověď na příspěvek od wolod ( mailto:wolod@seznam.cz ) z 16.09.2006 17:23:29:

...právě, že Moore ve Fahrenheit 9/11 uvedl relativizující a tu skutečně šokující informaci - Saúdové se velmi významně podílí na americké ekonomice a zrušení obchodní spolupráce by byla pro USA citelná rána. Ovšem Moore to podává zase skoro jako výhradní zásluhu/vinu Bushe Jr. (Vždyť v tom není americký prezident sám, Velká Británie má dodnes se Saudskou Arábií dohodu "ropa za zbraně", Německo a Francie kritizují USA především proto, že v oblasti mají nejvýznamnější obchodní partnery - vč. Íránu - a nemají tolik prostředků jako USA pro novodobou kolonizaci - viz. Irák).

Napsal jsem, že si Madonnu umím představit ve funkci, ne že si umím představit, že by ji zvolili. *40* Když ještě dnes může být osudné pro kandidáta nějaká mimomanželská aféra, Madonnu by hned v prvním kole položilo, že celé USA znají důvěrně každý záhyb jejího těla a všechny její partner(k)y... *3* Ale mně spíš šlo o to, že Madonna by ve funkci zřejmě rychle vystřízlivěla a velmi pravděpodobně by se stala Železnou lady Ameriky. Její selfmade(wo)manství, workaholismus, silná náboženská víra, jakož i víra v americký dolar, disciplinovanost, staromilské názory na rodičovství (resp. výchovu) a schopnost manipulovat s médii ve svůj prospěch (všechny své skandály má ve vlastní režii) - to jsou hodnoty tradičně spojované s republikány.

A zpět bych se vrátil přes Madonnu k dnešnímu nočnímu programu ČT2 - Prince: Rave (s hosty jako Lenny Kravitz a Maceo Parker - ochach). Nynější Prince už mě moc nebere, ale okamžitě se mi vybavil vynikající koncertní dokument Prince: Znamení doby .

A hned na to ještě jeden černoch, který už též není, co býval (vlastně ani co se týče rasy) - Michael Jackson. Náhodou ale v začátcích kariéry podával skvělé výkony nejen hudební, ale i herecké: jako Strašák (hehe) v černošské verzi Čaroděje ze země Oz - nazvané prostě jen Čaroděj - byl velmi milý. Ovšem hvězdou filmu a Dorotkou byla Diana Rossová.

Tady se kruh uzavírá - jako je zpěvačka Madonna mizerná herečka (se světlými okamžiky), tak naopak Diana Rossová podala životní výkon jako Billie Holidayová ve starším filmu Billie zpívá blues . (Nepočítám celou plejádu hvězd od Julie Andrewsové po Barbru Streisandovou, které považuji spíše za zpívající herečky nebo aspoň herečky muzikálové.)

*54*

Vše (the Rave un2 the Year 2000 & Sign 'o' the Times & the Wiz & Lady Sings the Blues) na http://www.imdb.com/ .

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 z 26 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: