XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Létání

Létání

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Pro všechny nadšence létání....
Zdar všeci piloti, paragáni, modeláři, páni úředníkové z ÚCL, a všichni co se o létání zajímáte.... Tak sem tady založil toto fórum, tak doufám že se sem někdy přijdete podívat.... Zatím zdar....

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 z 25 | 25 | » | Poslední

 

guest Muž B.h.E ... 13.04.2006 15:48:24 ... (15/245)
Re (2): létání
Odpověď na příspěvek od Mi24v ( mailto:TomasMichna@seznam.cz ) z 06.04.2006 21:40:33:Ale já chci jezdit s autobusem nikoliv letat s letadlem*88*
guest Muž Mi24v (TomasMichna@seznam.cz) ... 06.04.2006 21:40:33 ... (14/245)
Re: létání
Odpověď na příspěvek od B.h.E z 03.04.2006 13:09:36:
Když našetříš 20 000,- tak bezmotorově můžeš..... Pak si třeba kluzák pronajmeš a lítáš..... (caa 300 Kč/hod)
A tak ještě musíš být zdravej a mět čistej trestní rejstřík!!! *3*
guest Muž B.h.E ... 03.04.2006 13:09:36 ... (13/245)
létání
Ja bych letál kdybych mohl ikdyž radsi jezdim na zemi asi *3*
guest Muž Mi24v (TomasMichna@seznam.cz) ... 14.03.2006 19:36:43 ... (12/245)
Re (9): A jaky litani??
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 14.03.2006 10:09:23:
Však tak jsem to myslel s tím Harrierem, no však jo.... Je to pro normálního člověka úplně nepoužitelný!!!
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 14.03.2006 10:09:23 ... (11/245)
Re (8): A jaky litani??
Odpověď na příspěvek od Mi24v ( mailto:TomasMichna@seznam.cz ) z 13.03.2006 21:24:36:

Myslím, že Harrier nenaklání celé motory jako to auto, ale jen řídí výstup plynů naklonitelnýma tryskama :o) Ono možná u toho auta by snížilo spotřebu, kdyby mělo jeden motor a víc výstupů trysky jako Harrier, ale i tak by to bylo neekonomické a neekologické. Podle mě je ten auťák jen projev takového toho "my na to máme" a prakticky je to nepoužitelné, kromě pár snobů, kteří budou chtít někam rychle dojet za strašné peníze a podle mě v dnešní informační době i většinou z malicherného důvodu(aby zamachrovali) *3*
guest Muž Mi24v (TomasMichna@seznam.cz) ... 13.03.2006 21:28:02 ... (10/245)
Re (8): A jaky litani??
Odpověď na příspěvek od Mi24v ( mailto:TomasMichna@seznam.cz ) z 13.03.2006 21:24:36:
Jaj.... Tak s tou spotřebou jsem se opakoval!!! *3*
guest Muž Mi24v (TomasMichna@seznam.cz) ... 13.03.2006 21:24:36 ... (9/245)
Re (7): A jaky litani??
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 12.03.2006 23:18:20:
Tak s tou Austrálií a Amerikou máš pravdu!!! No uvidíme za pár let!!! *3* U těch SKYCAR je myslím problém spotřeba!!! A "naklánění" motorů byl taky vždycky problém!!! Jenom u Britských Harriérů to řešili celkem dosti dlouho.... Ale celkem to ujde!!!!
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 13.03.2006 16:07:00 ... (8/245)
Re (7): A jaky litani??
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 12.03.2006 23:18:20:

Tak oprava:

SKYCAR umí naklápět motory a vznášet se téměř "kolmo" k povrchu. Ale asi je to ve vývoji. Všehovšudy je to zdokumentováno dvěma fotografiemi nehledě na to, že nějaké videa nebo fotky kdy by to jinak bylo ve vzduchu jaksi nejsou. Asi to nikam nevede.
guest Muž ARCMAN (arkman@seznam.cz) ... 12.03.2006 23:18:20 ... (7/245)
Re (6): A jaky litani??
Odpověď na příspěvek od Mi24v ( mailto:TomasMichna@seznam.cz ) z 12.03.2006 18:01:45:

No neříkám, že všude. Počítám, že by se to chytilo třeba v Austrálii a na západě USA, kde sou liduprázdné velké pozemky :o) To jsem se jen tak zasnil. No nádrž má zrovna ten český vyráběný firmou 60L, takže něco přes 600 km by to mělo na jedno natankování uletět což není špatné. Ale máš pravdu s tím zájmem. Na druhou stranu není to nic pro profi piloty, ale je to třeba něco pro mě, kdybych měl na to peníze. Prostě něco co není tak technicky náročné na zvládnutí v porovnání s ostatními letadly a může tak splnit sen i těm co na profi pilotění nemají vlohy, ale tohle zvládnou. Viděl jsem obrázek zajímavé věci. Jedná se o kombinaci vozidla a vírníku, který může složit rotor. To znamená, že by to mohlo normálně na silnice a tak kdekoliv popojet na vhodné místo odkud by to lítalo.

Sice existuje auto se čtyřma proudovýma motorama, ale neumí startovat kolmo, takže to akorát moc žere a s tím jaký to má podvozek se v tom může podle mě člověk tak akorát dobře zabít :-)

Auto:

http://www.ipflux.org/flying-car.jpg

našel jsem gyro s dost malou šířkou vrtule (jestli je to gyro) :

http://www.nicheblogs.net/flying-car/...ooter_pic1_486x3.jpg

A tady je ten hybrid velorexu a vírníku o kterém píšu. Jsem zvědavý jestli to někdo někdy realizuje :o) :

http://www.aiada.org/images/news_photos/Flying_Car.jpg

Ono IMHO jediné hromadně rozšířitelný létací prostředek by mohl v budoucnu být nějaký ultrilight vrtulník s vyladěnou spotřebou, protože nic s rozumnější spotřebou co lítá (kromě vírníku) není. Malé osobní tryskáče jako ve scifi filmech by vyžadovaly několikrát víc paliva než auta což je nemožné :o) A kolmý start i přistání je z prostorových důvodů pro něco co by se mělo masově rozšířit asi nutná podmínka :o)

Co se týká jiného vznášedla dokud nebude studená fůze, anihilace nebo kvantový pohon tak asi nic *3*
guest Muž Mi24v (TomasMichna@seznam.cz) ... 12.03.2006 18:01:45 ... (6/245)
Re (5): A jaky litani??
Odpověď na příspěvek od ARCMAN ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 11.03.2006 22:27:42:
Jo no, s tou konkurencí, na tom určitě něco bude....

Ale já si myslím, že vývoj ustal, protože o ně nebyl až takový zájem.... Protože normální piloty to až tak neláká, až na nějaký výjímky....(ale to třeba nemám pravdu, třeba kdyby byly dostupnější, tak by se na nich létalo víc) A myslím si že do normální dopravy (např. místo aut) by se to taky až tak neuchytilo, protože každýho nebaví lítat, někteří se i lítání bojí.... Museli by se vyškolit instruktoři, kteří by učili lidi lítat těmato stroji..... Pak by musela být ta doprava nějak organizovaná.... Muselo by být mnoho AFISáků..... Autem si mužeš zastavit kde chceš, ale vírníkem ne, protože pak potřebuješ nějakou dráhu na vzlétnutí..... Která se pohybuje minimálně kolem 50m.... Například si nedokážu představit jak by to vypadalo na parkovišti u Alberta.... Sice bych zaparkoval, ale pak bych musel z parkoviště rolovat na blízkou rozjezdovou dráhu, která by to hrozně brzdila..... Takže do normální dopravy budeme potřebovat asi jíné vznášedlo.....
A navíc myslím že to má malej dolet, kvůli malé nádrži.... A pak už pomocí termiky stoupat nejde (jak to je například u větroňů), takže asi normální letecká doprava by se uživila!! A museli by se postavit větší garáže!!! *1*

Je to prostě samý kdyby!!!! Ale nemuselo by to být špatný!!!!

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 z 25 | 25 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: